Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

6000 - 10000 bütçeli motosiklet tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar, ben uzun zamandır motosiklet arayışındayım ve kafam biraz karışık. Bu yüzden foruma üye olup sizlerin fikirlerini almak istedim. Adım Rüzgar, 23 yaşındayım.
    Şimdi arkadaşlar şöyle ki, ben 2 sene önce motor hayatıma Regal Raptor DD250 e9b alarak başladım. Bu motoru seçmemdeki asıl sebep az önce anlatacağım gibi tipini beğendiğim bir cruiser bulamamamdı. Tabi fiyatı da eklenince direkt bu motoru seçtim. Ancak Çin malı alma diyen arkadaşları tebrik ederek söylüyorum; masrafları hiç bitmedi. Bu sebeple iki ay önce motorumu sattım. Tıp fakültesi 6. sınıf olduğum için ulaşımımı kolaylaştıracak ve arada stres atmamı sağlayacak bir motor almak istiyorum. Mezun olduğumda bütçem artar daha güzel bir şey alırım diye bu motoru iki senelik falan gibi düşünebilirsiniz.

BÜTÇE: 6000 düşünmekteyim aslında ama hani şunu kaçırma sakın falan derseniz 10000'e kadar zorlarım kendimi.

Önceliklerim: Kaliteli olması ve az yakması. Sürekli masrafla uğraşmak istemiyorum. Artçıyla kullanmayı çok severim, konfor olursa tadından yenmez.

Düşündüğüm motorlar:
    Aslında cruiser aramaktaydım arkadaşlar. Ancak o fiyat aralığında beğendiğim hiçbir model yok. Sanırım kymco venox ve hyosung gv 250 yarışını hep gv 250 kazanmakta. Ben de bu motoru zerre beğenemedim. Zaten kronik sorunları da varmış. Bu yüzden cruiserden uzaklaştım.
    Naked veya commuter pek beğenmiyorum. Sadece ktm duke 200 biraz çekici geliyor ancak çok rahatsız deniyor. Zaten pahalı da.
    Buraları atladıktan sonra asıl konuya geleyim, scooterlardan bir tek vespaya bakıyorum. Racingte de uzun araştırma sonucu bana tipi dışındaki her konuda en uygun araç tabiki Honda CBR.
    Vespanın kullanım kolaylığı, tarzı beni cezbediyor ancak servisinin pahalı olması ve yakıt tüketimi dert. Bir de ince teker, rüzgarda savrulma gibi sorunlar Kafamı karıştırıyor. Sizce bu sorunu GTS 250 alarak aşabilir miyim? Aşarsam da o paraya değer mi? GT 200 hakkında ne düşünüyorsunuz?
    Cbr'ın görünüşü yzf, ninja kadar olmasa da güzel. Racingler arasında en rahat kullanım, en ucuz parça, en hızlı alım - satım, en düşük yakıt tüketimi sebebiyle buna yöneldim. Ancak cruiser kullanıcısı olduğumdan yine de biraz rahatsız geliyor kullanımı. Özellikle artçımı (kız arkadaşımı) çok yormak da istemiyorum. Bir diğer konu da cbr 250 alırsam çok fazla basmaktan korkuyorum. Cbr 125 daha ekonomik olmasıyla da beni cezbediyor. Bir de bütçem sebebiyle daha yeni bir 125 alabilmem bana mantıklı geliyor. Hatta Sıfır bile düşünebilirim. Ancak yokuşlarda ya da otoyolda zorlanmasından da korkuyorum.
    Anlayacağınız şu an cbr 125 - cbr 250 - vespa arasında kaldım. Sizin bu motorlar arasından tercihiniz nedir? Ya da şu motoru hiç yazmamışsın, bir bakmanı öneririm Dediğiniz bir motor var mıdır?

Not: Lütfen kafan karışık, onlar kıyaslanır mı demeyin. Sahip olduğum motor tarzı var tabi ancak birçok motoru daha sevmekteyim. Zaten bu sene daha çok işlevsellik aramaktayım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Artçı varsa 250 ccleri düşünme daha öncedende 250 cc deneyimi varsa bu durumda 400-500 cc ideal olur ama varmı öyle motorlar orası meçhul

Bütçem için biraz fazla. Bir de çok hız yapmak falan istemiyorum ya :D 250lik cbr bile beni uçurabilir :D

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    Bajaj şulsar 200 rs derim kapatırım konuyu

Pek hoşuma gitmiyor açıkçası o motor. Yanlış anlamayın ama motoru kullanan kesim de motorun tercih edilmesini etkiliyor. Scooterların pizzacı motoru olarak, commuterlerin de kurye veya apaçi motoru olarak anılması sebebiyle biraz uzaklaştım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:10 ----------

Pardon sen rs demişsin. O parayı hondaya vermek daha mantıklı olmaz mı?

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    10000 tl sıfırı hocam

Bütçemi o kadar zorladığıma değmez bence. Ayrıca o fiyata 2014 CBR250 alırım. Ya da daha eski bir ninja.

buraxdj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800 / Honda Msx 125
    Selam dostum ,

Cbr 250 güzel motordur fakat artçı seviyorsan oldukça sıkıntılı,hele ki cruiser dan sonra değişen oturuş pozisyonu ve gücüyle.

Bana anlattıklarından ötürü sana uygun motor Suzuki İnazuma 250 gibi geldi , konforlu , kalın tekerlekli, uzun yol ve şehir içi için uygun bir güce sahip,kemikli bir motor.

Buna alternatif olarak Hyosung gt 250 comet e de bakabilirsin. 5 - 6 bin aralıklarında temizleri bulunabiliyor.

Kymco Venox çok yakışıklıdır ama servis konusu biraz sıkıntılı.

Anladığım kadarıyla sana bir ara geçiş motoru 250 cc lazım. Zira bende şu dönemlerde aynı kararsızlıktayım. Yazıda geçen tüm motorları test etme imkanım oldu. Inazuma yol tutuş ve konfor olarak çok öndeydi.Fakat hantal bir makinedir.Ama sen zaten hızla,ara gazla işim yok diyorsun. Suzukilerde genelde parça ve usta sıkıntısı da yoktur. Regal den kurtulduğuna sevindim.Benimde ilk motorum aynıydı ve aynı şeyleri yaşadım.

Bir üstteki mesajda ninja 250 r önermişler. Onu da deneyebilirsin,boy ve kilo,kullanım amacına göre belirle ve kesinlikle bir tur atmadan motor alma.Üstündeyken herşey çok değişebiliyor.

Ahmtmngrsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Z-one-S 180
    Pulsar 200 rs turkiyede satilmaya basladi mi arkadaslar ?
    Inazumanin yakit tuketimi hakkimda bilgisi olan var mi ?

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    GV 250 de kronik bir sorun yok. Sen GV'yi listene al tekrar ;)

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    bu sefer reçeteyi ben yazayım pcx 125 senin ilacın bence
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

buraxdj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800 / Honda Msx 125
    Suzuki Inazuma 250 cc yakıt tüketimi ve teknik verileri

http://www.yakittuketimi.net/suzuki-inazuma-250/

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)