Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Kuba Razore 100 mü,Yuki 150-G mi,Mondial 125 MX Grumble mi,Mondial 150 MR Vulture mi?

Katılımcı sayısı
5. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Kuba Razore 100

2 40.00%
  • Yuki 150-G

1 20.00%
  • Mondial MX Grumble 125

0 0%
  • Mondial 150 MR Vulture

2 40.00%

Kuba Razore 100 mü,Yuki 150-G mi,Mondial 125 MX Grumble mi,Mondial 150 MR Vulture mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar merhaba,
    Tekrar ve yine başlangıç motosikleti için buralardayım.Bu sefer kesin alacağım fakat gerçekten siz motosikletçilerin yardımına ihtiyacım var.

Kuba Razore 100:

2844 TL

Hacmi 99cc
    Motor Tipi 4 Zamanlı
    Silindir Tek Silindir
    Maksimum Güç 6.14 Hp
    Yakıt Sistemi Karbüratör
    Ateşleme C.D.I. Ateşleme
    Soğutma Hava Soğutmalı
    Ön fren Disk,Arka fren kampana

Almam için nedenler :
    Bayi yakınlığı
    100 cc olması (125 cc altı için ehliyet alacağım 2016'da)

Almamam için nedenler :
    Benzin göstergesinin olmaması
    Sesinin pek hoşuma gitmemesi

Yuki 150-G

2.EL Fiyat: 2.600 TL

Sarfiyat 2.1 Litre / 100
    Motor Tek Silindir 4 Zamanlı
    Silindir Hacmi (cm³) 149cc
    Max. Güç 12,06Hp/8500r/min
    Max. Hız (km/h) 100
    Şanzıman 5 Vites
    Çalıştırma Metodu Elden ve Ayaktan Marşlı
    Soğutma Tipi Hava Soğutma
    Ön fren disk, Arka fren kampana

Almam için nedenler:
    Bulunduğum yerin küçük olmasına rağmen 2.el ve ucuz bir halde bulmam
    İlandaki modelde ekstra egzoz, koruma demiri , sakal , sticker bulunması
    Ucuz bir şekilde bulmam
    Bulunduğum yerin yine küçük olmasına rağmen bayi ve servisin 2 km ötemde olması

Almamam için nedenler:
    150 cc olduğu için biraz polislerden kaçmam gerekecek

Mondial 125 MX Grumble

2.EL Fiyat : 2.550 TL

Motor: Tek Silindir , 4 Zamanlı
    Silindir Hacmi: 124 cm³
    Max. Tork: 9,3N.m
    Max. Güç: 8KW
    Max. Hız: 85
    Rölanti: 1400±100
    Şanzıman: Islak tip çoklu plaka
    Çalıştırma Metodu: Elden ve Ayaktan Marşlı
    Soğutma Tipi: Hava Soğutma
    Yağlama Tipi: Yağ Pompası
    Ateşleme Tipi: CDI
    Ön fren disk, Arka fren kampana

Almam için nedenler:
    125 cc olması
    Yine aynı şekilde 2.el bir ilan bulmam (Bulunduğum yerde)
    Diğer markalardan biraz daha fazla tercih edilmesi

Almamam için nedenler
    Mondial' in bu modelin üretimini durdurması (Sanırım )
    Bayi ve Servisin yakınımda olmaması

Mondial 150 MR Vulture

2.EL Fiyat : 2.500 TL

Motor Tipi Tek Silindir, Dört Zamanlı, Balansörlü, Hava Soğutma
    Motor Hacmi 162 cc
    Yakıt Sistemi Karbüratör
    Maksimum Güç 10.5 kw at 9000 min-1
    Maksimum Tork 12.0 Nm at 7500 min-1
    Maksimum Hız 115 km/h
    Ateşleme Tipi CDI
    Şanzıman Manuel / 5 Vites

Almam için nedenler:
    Yine 2.el bulmuş olmam ve yakınımda olması
    Diğer markalardan biraz daha fazla tercih edilmesi

Almamam için nedenler:
    162 cc olduğu için biraz polislerden kaçmam gerekecek

Arkadaşlar beni bu kararsızlıktan kurtarın. 1 aydır sürekli motosiklet araştırıyorum.1 Ocak 2016'da 125 cc ve altı için A1 ehliyeti çıkacak ve o ehliyete sahip olacağım.Ama bi yandan 150 cc ve üstü modeller ordan göz kırpıyorlar beni al diye .Polislere karşı bişeyler yapacağım artık . Yakalanırsam da artık yapacak bişey yok.Aklımda Kuba Razore 100 vardı bayisinde felan hoş duruyordu.Fakat benzin göstergesi bile yoktu.Yuki'nin motosikletini gördüm ve gerçekten çok hoşuma gitti.Egzozlar felan gayet güzel duruyordu. 125 MX Grumble modelini de gördüm ki zaten motosikleti alacak olan babam ve oda Mondial tercih etti.En son olan 150 MR Vulture modelini daha önce hiç görmedim ve pek genç motoru gibi durmuyor resimlerde veya ben yanlış düşünüyorum.Eğer Kuba alırsam Sıfır alacağım ve Plaka,Ruhsat derken 2844 TL olan fiyat yaklaşık 3200 TL ' yi bulacak.Lütfen yardım edin çok kararsız kalıyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    MX125 Grumble'a kim 2550 fiyat çekmiş ben 1500'e satardım ama alan yoktu Ben de madem alan yok 500 lira verir motoru büyütürüm dedim bayramda 210cc yapıcam motoru, CG 200 65.5 Full Yapılı olacak yarışçıların deyimiyle

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MX125 Grumble'a kim 2550 fiyat çekmiş ben 1500'e satardım ama alan yoktu Ben de madem alan yok 500 lira verir motoru büyütürüm dedim bayramda 210cc yapıcam motoru, CG 200 65.5 Full Yapılı olacak yarışçıların deyimiyle
    İlk olarak size ayrıca teşekkür edicem yazdığım bütün konulara cevap verdiğiniz için.Gerçekten bana da pahalı geldi diğer 2.el modellere göre.Üstelik 2012 model ve 5.500 km'de.Gerçektende pahalıymış şöyle bi düşününce.İnşallah dilediğiniz gibi olur

Motosikleti
    Yuki ile MX ufak tefek tasarım farkları ve Yukide balansör olmaması dışında aynı motorlar. Bu iki motorda çok güzel bir şase, süspansiyon ve sele uyumu var. Ben CBF150 ile şaselerinin çok benzer olduğunu düşünüyorum. Sürüşü, konforu, yol tutuşu çok güzel bu yüzden. Diğer Cg, Kuba Çita gibi modellerdeki 100km hızdan sonra motoru zaptedememe durumu yok. İp gibi gidiyo yolda.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Alıntı HopeCool adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk olarak size ayrıca teşekkür edicem yazdığım bütün konulara cevap verdiğiniz için.Gerçekten bana da pahalı geldi diğer 2.el modellere göre.Üstelik 2012 model ve 5.500 km'de.Gerçektende pahalıymış şöyle bi düşününce.İnşallah dilediğiniz gibi olur
    biraz gereksiz bir mesaj olacak ama motoru Ankara'dan alma şansınız yok mu?

Yuki ile MX ufak tefek tasarım farkları ve Yukide balansör olmaması dışında aynı motorlar. Bu iki motorda çok güzel bir şase, süspansiyon ve sele uyumu var. Ben CBF150 ile şaselerinin çok benzer olduğunu düşünüyorum. Sürüşü, konforu, yol tutuşu çok güzel bu yüzden. Diğer Cg, Kuba Çita gibi modellerdeki 100km hızdan sonra motoru zaptedememe durumu yok. İp gibi gidiyo yolda.
    Ben tasarım olarak Yuki'yi daha çok beğendim fakat gerçekten de balansör olmaması titreşim anlamında bana sorun çıkarabilir.Konforlu olduğunu bayideki yetkilide söylemişti.Teşekkürler

Ahmet_Tascı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Cg 200
    Kuba cg 100 almani tavsiye ederim sonra sen istersen cc yukseltirsin.bunlarda balansor var mi bilmiyorum ama titresimi cok az.olursa da on disliyi degistirirsin motor rahatlar.selesi biraz sert onun disinda arkadasimda var 150 cc si rahat 115 yapiyor. benzin gostergesi yok demissin o sorun degil motorunu tanidikca benzin ne durumda anliyosun ve evet 2015 modelin sesi kisilmis.benim 2013 model egzoz kukruyor

Alıntı Usercom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biraz gereksiz bir mesaj olacak ama motoru Ankara'dan alma şansınız yok mu?
    Hangi motor olacağına bağlı

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:33 ----------

Alıntı Ahmet_Tascı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuba cg 100 almani tavsiye ederim sonra sen istersen cc yukseltirsin.bunlarda balansor var mi bilmiyorum ama titresimi cok az.olursa da on disliyi degistirirsin motor rahatlar.selesi biraz sert onun disinda arkadasimda var 150 cc si rahat 115 yapiyor. benzin gostergesi yok demissin o sorun degil motorunu tanidikca benzin ne durumda anliyosun ve evet 2015 modelin sesi kisilmis.benim 2013 model egzoz kukruyor
    Daha sonradan egzoz değiştirebilirim aslında sorun olacağını pek sanmıyorum.Fakat gösterge olmaması gerçektende benim için sıkıntı çıkarır, yolda kalırsam diye korkuyorum .Ama bayide üstüne bindiğimde gerçekten hiç motosiklet tecrübem olmamasına rağmen "Ben bunu sürerim" demiştim.O derece güzel yani.Önerinizi dikkate alacağım.Teşekkürler.

Motosikleti
    Kuba Cg 200
    Hangi motor olacağına bağlı

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:33 ----------

Daha sonradan egzoz değiştirebilirim aslında sorun olacağını pek sanmıyorum.Fakat gösterge olmaması gerçektende benim için sıkıntı çıkarır, yolda kalırsam diye korkuyorum .Ama bayide üstüne bindiğimde gerçekten hiç motosiklet tecrübem olmamasına rağmen "Ben bunu sürerim" demiştim.O derece güzel yani.Önerinizi dikkate alacağım.Teşekkürler.
    Ya benzin konusunu kafana takma.depo yedege dustugunde 50 km yol gidiyo.zaten gostergede sayac var yedege dusunce sifirla 50 e yakin gordugun benzinlige gir al benzinini
    HopeCool bunu beğendi.
    Tutkudur Motosiklet

Ya benzin konusunu kafana takma.depo yedege dustugunde 50 km yol gidiyo.zaten gostergede sayac var yedege dusunce sifirla 50 e yakin gordugun benzinlige gir al benzinini
    Öyle düşündüm bende.Önerileriniz için teşekkürler.Kuba Razore 100 biraz daha yatkın oldu benim için

Hiç biri ama illa seçenek işaretlenecekse mondial sanırım.

Alıntı Djhaylaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden hiçbiri ? Siz hangi motosikleti önerirsiniz ? Biraz açarsanız sevinirim.

Motosikleti
    Kuba Cg 200
    Alıntı Djhaylaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adamin butcesi bu kadar ustat bize secenek sunmus akil aliyor ukalalik yapma
    yüksel66, kovboy03 ve ivan bebek bunu beğendiler.
    Tutkudur Motosiklet

Bütçem malesef bu kadar gerçektende.Bu arada Mondial 150 MR Vulture modelini ve Grumble modelini eliyorum.Çünkü 150 MR Vulture modeli pek gözüm tutmadı ve Grumble modeli ise 2.el fiyatı pahalı geldi.Şuan aklımda sadece 3 motor var.
    Kuba Razore 100
    Mondial 100 MG Superboy (Hem daha ucuz hem beygir gücü biraz daha fazla,tek sorunu bayi uzaklığı)
    Yuki 150-G

Motosikleti
    Kuba Cg 200
    Bütçem malesef bu kadar gerçektende.Bu arada Mondial 150 MR Vulture modelini ve Grumble modelini eliyorum.Çünkü 150 MR Vulture modeli pek gözüm tutmadı ve Grumble modeli ise 2.el fiyatı pahalı geldi.Şuan aklımda sadece 3 motor var.
    Kuba Razore 100
    Mondial 100 MG Superboy (Hem daha ucuz hem beygir gücü biraz daha fazla,tek sorunu bayi uzaklığı)
    Yuki 150-G
    Kardesim sen git razore al yagina tuzuna dikkat et uzun sure goturur seni.ben ilk ciktiginda xcg modelini aldim dag bayir uzun yol kullandim hep halada kullanmaktayim daha yeni 300 km yoldan geldim daha motora anahtar degmedi massallah
    Tutkudur Motosiklet

Motosikleti
    Kardesim sen git razore al yagina tuzuna dikkat et uzun sure goturur seni.ben ilk ciktiginda xcg modelini aldim dag bayir uzun yol kullandim hep halada kullanmaktayim daha yeni 300 km yoldan geldim daha motora anahtar degmedi massallah
    Motoru söktürdün 200'lük silindir ve üst kapak taktırdın ya, onlar anahtar değmiş sayılmıyomu

Hocam Razore 100 gerçekten çok daha iyi duruyor.Kafama da yattı fakat onun fiyatı 2.844 ve 6 beygirken , Mondial 100 MG Superboy veya Prince 2.600-2.700 ve en önemliside 9 beygir,daha çok tutuyor,tasarımlarıda kafa tipi hariç aynı sayılır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:23 ----------

Şunuda ekleyim.Mondial'in tek sorunu bayisinin ve servisinin çok uzak olması.Getirmek gerçekten de çok zor olacak.Fakat Kuba için aynısını söyleyemem.Aldığım gün getireceklerini söylediler.

Motosikleti
    Kuba Cg 200
    Motoru söktürdün 200'lük silindir ve üst kapak taktırdın ya, onlar anahtar değmiş sayılmıyomu
    Abi oyle degil.ariza cikarmadi anlaminda ama bana inan mengu bunu gorurse kesin bunu der dedim ve aha iste
    Tutkudur Motosiklet

Forumdan Uzaklaştırıldı
    vulture saglamdır ama asya elegant olarak aynı motoru daha ucuza satıyor 2. ele bakabılırsın

Arkadaşlar öncelikle aranızda yeniyim uzatmadan konuya gireyim ben şu an aklımda Kuba razore 100 var daha öncesinde çita 170f kullandım ve başıma çok büyük belalar açtı neyse razore 100 var aklımda arkadaşlar artıları eksileri nelerdir yardımcı olurmusunuz şimdiden teşekkür ederim iyi forumlar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler