Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Hyosung GD 250R mı? YAMAHA yzf R25 mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Motoran 150 force
    Merhaba arkadaşlar bugün hyosung 2015 kasasını gördüm adam taksitli fiyat olarak 15.000 bin dedi peşin 14.200 dedi aklımda Yamaha R25 var ama Hyosung unda selesi dışında herşeyi iyi di selesi cok kaba ve şişik duruyordu yani bayağ sırıtıyordu selesi
    Sizce hyosung mu almalıyım yok sa 1 sena veya 2 sene bekleyip r25 mi (hyosung yeni kasa hakkında bilgi verici yorumlar da gelirse sevinirim teşekkürler.)
    Green Arrow bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L

fatih. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar
    Hyosung? r25?=)
    kesinlikle r25
    Kendilerine, “Yeryüzünde bozgunculuk yapmayın“ denildiğinde
    “Bizler sadece düzeltenleriz“ derler.
    Oysa onlardır asıl bozguncu; farkında bile değiller. 2.12

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    kıyaslananaz. gd nin ne olacağını kimse bilmiyor. yürünlerinin arkasında değiller. tabikide yamaha.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Japon markalarla aynı fiyata satılan hiçbir Kore, Çin markalarını veya Benelli gibi piyasaya yeni girmiş markaları satın almayın, bir kendilerine gelsinler. Bu nedir ya ? Adamlara şans verilsin, önyargılı olunmasın diyoruz, tepemize biniyorlar.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yok artık LeBron jeyms bence

Gd 250r tip olarak yamahanin ustunde. Ama egzos selenin altinda oldugu icin bence sorun. Sele ve sase cok alcak olsa egzozu vurur. Vurmamak icin yuksek olsa bu sefer binmek zorlasir. Bu yuzden r25 diyorum malesef

Motosikleti
    Motoran 150 force
    Ben bunu okuduktan sonra hyosung tan sogdum be☺

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    tabiki yamaha. sakın hyosung almak gibi bir hata yapma.

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Şahane bir cevap gelmiş; Okursan kararını verirsin.

mücahit1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Null
    model bilinmiyo diye marka kötülenmez Cahil cahil davranmayin yamahaninda dandik modelleri var ve bi iki tane değil sen oturup düşün git dene öyle karar ver sonra r25 durmuyo patladim sakin almayın deme gdyide savunmuyorum yanlış anlasilmasin

Motosikleti
    Motoran 150 force
    2 sininde test motoru kırklarelin de yok diye biliyorum zaten küçük yer öyle bi şansım olsa deneyip karar vericem :D

Sado39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Adventure & Ktm Duke
    Alıntı orkan26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 sininde test motoru kırklarelin de yok diye biliyorum zaten küçük yer öyle bi şansım olsa deneyip karar vericem :D
    Vay Kırklareli he. Alınca haber et de bi tur bineriz. :D R25 tabiki bu arada.

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    Hyo ile r25 kıyaslaması hata olmuş. Tabi ki r25. Taksit ile alacağına kredi ile r25 al

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Hocam selam Yamaha'nın Hyosung'dan çok daha iyi bir marka olduğu bariz ancak kullanmayanlar saldırmış direk bilmedikleri ve binmedikleri motora ben ikisini de test etmiş birisi olarak yazıyorum. Ben GD250N'e sahibim yani çıplak versiyonuna. GD250R 13.600'dür peşin fiyatına 13000 liraya İstanbulda veriyorlar. R25 çift silindir, GD250R tek silindirdir. GD250R 10 kilo daha hafiftir, torku daha fazladır ve maksimum torka ve beygire R25'den çok daha erken ulaşır. 0-100'e daha çabuk ulaşır ve daha çabuk durur. GD250R'da önde 4 pistonlu arkada 2 pistonlu sınıf standartlarından büyük diskler olan bir fren sistemi vardır ve dozajlaması çok iyidir. GD250R tek silindir olduğu için titreşim vardır ancak rahatsız etmiyor ,baya öne yatık kullanırsın motoru yorabilir. R25 konforludur, titreşim azdır ancak yapısı itibarıyla racing motoru değildir bana göre. Teknik anlamda ciddi beygir farkı mevcuttur ancak R25 bunu çok yüksek devirlerde elde eder ve son hızı sınıfın üstündedir benim motorum 170-175 yapabiliyor cam dolayısıyla 180 görebilir GD250R bilemiyorum son hızını. GD250R'ın stok lastikleri R25'in lastiklerinden iyidir arka lastik ebatı Hyosung'da 150'dir daha kaslı durur. Hyosung'da ilk 1000 bakımı ücretsizdir, Yamaha'da ne durumda bilmiyorum. Aklıma gelenler bunlar sormak istediğin bir şey varsa sorabilirsin.

* Hyosung ile sorun yaşayan arkadaşın konusunda bende yardımcı olmaya çalıştım arkadaşımıza. O motor ile bu motorun teknik anlamda hiç bir alakası yok bunu bilmek gerekir. Bu motor belki daha da sorunludur orasını bilemem ancak yeni blok araştırdığım kadarıyla Hyosung'un kendi geliştirdiği tek silindir, su soğutmalı bambaşka bir blok. Eski motor sanırım Suzuki'den alınma veya o motora bakılarak yapılmış bir motor. Aralarında 30-40 kg'lık bir fark var.
    Emreerol bunu beğendi.

Motosikleti
    Motoran 150 force
    R25 şekil ce titreşim az olması iyi ve şehir içi agırlıklı olucagım için iyi bir tercih ama hyosung u araştırmadım eski kasaları hoşuma gtmiyor farı yüzünden şimdiki tasarım iyi ama selesi cok abartılı ve kaba duruyordu 2015 kasa dış görünüş olarak iyi olmuş motoru zaten 2 yıl içerisinde peşin alıcam :D ama hyosung ile ilgili biraz bilgi edinmek istedim güzel duruyor dışardan bakınca 2015 kasası :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:37 ----------

Sado39 :D 2 yılı var burada olursam gezicem bayağ zaten şuan 150cc ik motoran var :D amaç cc yükseltmek :D

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    hocam mesele güç beygir tork vb değil servis. 1 yıl hyosung kullandım tamam motor çok iyi ama servis yok distribitör belli belirsiz ampul gibi kalıyorsun motorunla dua ediyorsun bişey olmasın....o yüzden kawasaki hariç japon derim herzaman tabii paran varsa BMW al derim...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    hyosung nedir r25 varken.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı orkan26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R25 şekil ce titreşim az olması iyi ve şehir içi agırlıklı olucagım için iyi bir tercih ama hyosung u araştırmadım eski kasaları hoşuma gtmiyor farı yüzünden şimdiki tasarım iyi ama selesi cok abartılı ve kaba duruyordu 2015 kasa dış görünüş olarak iyi olmuş motoru zaten 2 yıl içerisinde peşin alıcam :D ama hyosung ile ilgili biraz bilgi edinmek istedim güzel duruyor dışardan bakınca 2015 kasası :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:37 ----------

Sado39 :D 2 yılı var burada olursam gezicem bayağ zaten şuan 150cc ik motoran var :D amaç cc yükseltmek :D
    Konfor arıyor iseniz hiç bakmayın GD250R'a sele rahatsız değil ancak sert ve oturma pozisyonu öne eğimli olduğu için günlük kullanıma pek uygun değil. İngilizceniz var ise aşağıdaki test videosunu izlemenizi tavsiye ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:53 ----------

Alıntı natila adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam mesele güç beygir tork vb değil servis. 1 yıl hyosung kullandım tamam motor çok iyi ama servis yok distribitör belli belirsiz ampul gibi kalıyorsun motorunla dua ediyorsun bişey olmasın....o yüzden kawasaki hariç japon derim herzaman tabii paran varsa BMW al derim...
    Distribütör yeni değişti. 2015 modeller itibarıyla Uniteks satıyor motorları şöyle bir avantaj oldu eski servislere SYM ve Motoran servisleri de eklendi. Ben dün rodaj bakımını Regal Raptorcuların uğrak yeri olan Demirtaş motor Ali Usta'da yaptırdım mesela bakımı bu sayede. Servis kaliteside parayla doğru orantılı. Bahsettiğini diğer japonlar ile alakalı da iş iddaaya binerse önüne en az 20-30 tane meşhur servislerde patlamış motor ve mağdur edilmiş kullanıcı örneği koyabilirim mesela. İnsanda şans olucak biraz bu işlerde ben böyle düşünüyorum.

Hyosung vb.markalarin Japon ve Avrupali rakipleriyle ayni fiyata satildigi tek ulke Turkiye galiba..

Bir motorun cift silindirli olmasi ve/veya beygir gucu kaliteli veya iyi motosiklet oldugu anlamina gelmez..

Ozellikle uretim prosesi ve malzemede yillarca arge calusmalariyla katefilen mesefaler know how Japon yada avrupali ureticilerin onlarca yildan sonra geldikleri yerler.

Huyosung veya diger benzer urunleri kore veya taiwan vs urunleri inceledigimde parca birlesim yerlerindeki ozensizlik yada boyanin bile motosiklet uzerindeki durusu beni kalite acisindan cok tatmin etmedi..

Her seyin bir ederi vardir mutlaka ama Yamaha R25 8 ise Hyosung 6 dir..

Turkiyedeki kullanicilarin sekil goruntu zaafiyetinden faydalanip ayni fiyat etiketini koymak.14 bin liralara motosiklet satmaya calismak ve sonrasinda servis hizmetinde cuvallamak hic iyi niyetli davranislar degil..

Son 5 yila bakin..Hyosung,Kymco,Sym geldikleri noktaya bakin ne durumdalar??

Tek dertlerinin satalim gecelim oldugunu dudunuyorum..

Dunyanin hicbir yerinde R25 ile Hyosung ne teknik,ne iscilik nede arge yatirimi ve emegi acisindan tartisilmaz..
    zulu ve linkinpark20 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)