Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Hyosung GD 250R mı? YAMAHA yzf R25 mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı newmoto76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hyosung vb.markalarin Japon ve Avrupali rakipleriyle ayni fiyata satildigi tek ulke Turkiye galiba..

Bir motorun cift silindirli olmasi ve/veya beygir gucu kaliteli veya iyi motosiklet oldugu anlamina gelmez..

Ozellikle uretim prosesi ve malzemede yillarca arge calusmalariyla katefilen mesefaler know how Japon yada avrupali ureticilerin onlarca yildan sonra geldikleri yerler.

Huyosung veya diger benzer urunleri kore veya taiwan vs urunleri inceledigimde parca birlesim yerlerindeki ozensizlik yada boyanin bile motosiklet uzerindeki durusu beni kalite acisindan cok tatmin etmedi..

Her seyin bir ederi vardir mutlaka ama Yamaha R25 8 ise Hyosung 6 dir..

Turkiyedeki kullanicilarin sekil goruntu zaafiyetinden faydalanip ayni fiyat etiketini koymak.14 bin liralara motosiklet satmaya calismak ve sonrasinda servis hizmetinde cuvallamak hic iyi niyetli davranislar degil..

Son 5 yila bakin..Hyosung,Kymco,Sym geldikleri noktaya bakin ne durumdalar??

Tek dertlerinin satalim gecelim oldugunu dudunuyorum..

Dunyanin hicbir yerinde R25 ile Hyosung ne teknik,ne iscilik nede arge yatirimi ve emegi acisindan tartisilmaz..
    Hocam ben diyorum ki 13 bin liraya peşin fiyatı aldım, R25 14.750 arada 1750 lira fark var 1 kuruşta indirim yapmıyorlar. Ne kadar olacaktı acaba aradaki fark. Hyosung'un üstünde verdiği lastik satış fiyatı olarak daha pahalı IRC'den. Hyosung önde ve arkada bir çok üst düzey markanında kullandığı önde upside-down arkada swing-arm süspansiyon kullanmış geri kalır bir yanı olacağını düşünmüyorum. R25'in freni eleştiriliyor ben iki motoru da kullandım Hyosung'un freni daha iyi tutuyor. Şu 3-4 sene dışında Yamaha'nın sanki adam gibi servisi veya kurumsal yapısı mi vardı burda. Honda deseniz eyvallah ama Japonların da adam gibi yaygın hizmet ağı yok burada. Siz markaların dünyanın hiçbir yerinde tartışılmayacağını düşünüyorsunuz hatta iddaa ediyorsunuz ama google'a yazarsanız bir sürü karşılaştırma resmi ve yazısı bulursunuz. Kısacası öyle bir şey yok benzer sınıftaki her motor karşılaştırılır ve karşılaştırılabilir burda sadece silindir ve sürüş açısı bakımından bir kıyaslanamazlık mevcut. İşin kozmetik tarafı kişisel tercih meselesi ben motora biniyorum, boyaya veya renge değil açıkcası bu detaylarda dibine girilmediği sürece kolay anlaşılır şeyler olmuyor ve kullanım esnasında can sıkan hiç bir durum yok bana göre. Bir çok diğer marka kullanıcıları da motorlarını severek kullanıyorlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Motoran 150 force
    benim ilk motorum ve hala dahada kullanmakta oldugum Motoran 150 force ve 2 yıldır yani 12 bin km dir bende 0 aldım yani biryere gitmeye korkar oldum şimdiye kadar motor aksaganı olarak bir sorun yaşatmadı ama debriyaj teli 5 kere koptu farı 6 kez kesti cogu zaman uzunlarla gezdim ve uzun bi yola gitmeye korkar oldum benim bi bakıma istegim saglam olması şekil olması ve rüzgar yememesi uzun yolda 140 yapsada yeter güven vermesi

Motosikleti
    Alıntı orkan26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim ilk motorum ve hala dahada kullanmakta oldugum Motoran 150 force ve 2 yıldır yani 12 bin km dir bende 0 aldım yani biryere gitmeye korkar oldum şimdiye kadar motor aksaganı olarak bir sorun yaşatmadı ama debriyaj teli 5 kere koptu farı 6 kez kesti cogu zaman uzunlarla gezdim ve uzun bi yola gitmeye korkar oldum benim bi bakıma istegim saglam olması şekil olması ve rüzgar yememesi uzun yolda 140 yapsada yeter güven vermesi
    Bu dediklerinize alternatif çok illa 15 bin lira vermenize gerek yok. 8-9 bin liraya alacağınız temiz bir SYM Wolf ile bu isteklerinizi karşılayabilirsiniz. Biraz daha fazla vererek CBR250 alabilirsiniz veya.

Motosikleti
    Motoran 150 force
    nekad istemiyorum istememe sebebim şu ailem ve çevrem hep kendilerini bir yere taşıtıyorlar ve malzeme filan da taşıma oluyor poşet filan motorda bunu yapmak hiç hoşuma gitmiyor sırf bu yüzden super sport alıcam ve arka seleyide kapatmayı duşunuyorum :D zaten bizim ailede super sport motora oturucak ve belleri agırmadan duracaklarını sanmıyorum :D

Motosikleti
    Alıntı orkan26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nekad istemiyorum istememe sebebim şu ailem ve çevrem hep kendilerini bir yere taşıtıyorlar ve malzeme filan da taşıma oluyor poşet filan motorda bunu yapmak hiç hoşuma gitmiyor sırf bu yüzden super sport alıcam ve arka seleyide kapatmayı duşunuyorum :D zaten bizim ailede super sport motora oturucak ve belleri agırmadan duracaklarını sanmıyorum :D
    İlla 250cc mi olması gerekiyor. YZF 125 ve Aprilia RS4 125'de bakabilirsin 15 beygir olarak. Safkan racing motor bunlar ve fazla gitmeyeceği içinde işin temelini sağlam öğrenebilirsin. Sana R25'le gayet güzel insan ve eşya taşıtırlar onu söyleyim arkası pek rahat olmasa da oturuluyor.

rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1250GS ADV
    ya allah aşkına kıyasladığınız motosikletlere bakın r 25 dediğiniz makina dünya çapında ödül almış dereceli bir makina . karar sizin yamaha bu yorumu görmesin

Motosikleti
    Alıntı rollcycle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya allah aşkına kıyasladığınız motosikletlere bakın r 25 dediğiniz makina dünya çapında ödül almış dereceli bir makina . karar sizin yamaha bu yorumu görmesin
    Ne ödülü almış hocam R25 ve kim tarafından verilmiş ? Biz bu motora bineceğiz yani ödüle göre mi alıp binelim ? Ödül muhtemelen tasarım ödülü falandır.
    R25 çok güzel bir motor ancak 250cc için masraflı bir motor. 14.750 veriyorsunuz her bakımda 2.4 litre yani 3 litre yağ masrafı. Lastik almak gerekiyor o ekstra masraf, yakıt tüketimi basıldığında 600'lük motorlara ulaşıyor neredeyse ve köklemeden hakkını veremiyor teknik yapısı itibarıyla. Marka fanatikliği yapmadan ürünün artılarının yanında eksilerini de görmek lazım.
    beko12345 bunu beğendi.

Motosikleti
    Motoran 150 force
    xj6 r25 ile aynı mı yakar hemen hemen ve bakım masrafı r25 le aynı olurmu tahminen ne kadar olur

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    R25 ile karşılaştırılan model GD250N değil R modeli ve ilk istenen fiyat 15 bin TL'ymiş, karışıklık olmasın. İtiraz edilen asıl nokta o, yoksa 13 bin TL olsa alınabilir. Kawasaki SL falan demeyin, o ufacık kasa ile 10 bin bile olsa ben almam.

Ben olsam yamahayı tercih ederdim parça servis bakımından.

Motosikleti
    Yok :(
    hocam biriside çıkıp 2 sene bekle r25 al dememiş olaya gel :D.Bence soran arkadaşda r25 in genel olarak daha iyi bir motor olduğunu biliyo.Sadece r25 alsam 2 yıl beklememe değicek mi demek istiyo ve bence değmez.Benim bile motorum yok 2 aydır kafayı yiyorum sen 2 sene nasıl dayanıcaksın 😅. Al hyo nu temizinden 2 sene sonra satıp r25 alırsın

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    R25 son sürat olayında cbr500r' ı tokatliyor hey yavrum hey )
    Konu buraya gelmemiş ben getireyim dedim .

Dinlene dinlene dovmeyin :(

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)