Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yamaha R25 mi Cbr 250 mi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Cbr600RR
    Arkadaşlar 1.5 aydır 100cc lik yarı otomatik bir motor kullanıyorum. değiştirmek istiyorum bu 2 motor arasında kaldım. hangisini önerirsiniz ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hfz61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    R25 diyerek başlatıyorum savaşı :D

beyefendi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125e
    En opsiyonel olan gs1-2 eğitimlerini alıp r25 almak bence, direk r25 biraz ağır olmaz mı

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    yine başladı, bu konu freddy krueger hikayelerine dönecek dön baba dönelim.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Berkec. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Spacy
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...250-anket.html
    Ben zamanında bu konuyu açtım çok laf geldi arada da tartışma çıktı oradan sonra zaten birilerinin bu konuya giriceğini pek sanmıyorum :D

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    R25 sahibi olarak diyorum ki CBR 250R güzel motordur, alınır mı? alınır... R25 de güzel motordur, alınır mı? R25 de alınır

yakıt ekonomisi ve fiyat senin için önemliyse CBR 250R (500TL daha ucuz, 2. elleri ise baya baya hesaplı R25e göre)

daha az titreşim, daha fazla devir, şekil şemal da yeni nesil olsun diyorsan da R25.

Aralarında atla deve kadar fark yok bence. Tasarım kavramı zevk meselesi ama R25 daha sportif, daha agrasif durduğundan genel olarak daha çok beğeniliyor. Birde çift silindir olması daha az titreşim daha tatlı gaz tepkisi sağlamış. Alt devirlerde sakin üst devirlerde hırçın.

CBR 250R yi anlatmaya gerek yok zaten. R25 den önce tattın eski sahibiydi 250cc sınıfında. R25 ünvan maçında devirdi, yeni şampiyon oldu
    slyman_b bunu beğendi.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    cbr250r

Motosikleti
    Cbr600RR
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R25 sahibi olarak diyorum ki CBR 250R güzel motordur, alınır mı? alınır... R25 de güzel motordur, alınır mı? R25 de alınır

yakıt ekonomisi ve fiyat senin için önemliyse CBR 250R (500TL daha ucuz, 2. elleri ise baya baya hesaplı R25e göre)

daha az titreşim, daha fazla devir, şekil şemal da yeni nesil olsun diyorsan da R25.

Aralarında atla deve kadar fark yok bence. Tasarım kavramı zevk meselesi ama R25 daha sportif, daha agrasif durduğundan genel olarak daha çok beğeniliyor. Birde çift silindir olması daha az titreşim daha tatlı gaz tepkisi sağlamış. Alt devirlerde sakin üst devirlerde hırçın.

CBR 250R yi anlatmaya gerek yok zaten. R25 den önce tattın eski sahibiydi 250cc sınıfında. R25 ünvan maçında devirdi, yeni şampiyon oldu
    yakıt tüketimi 5 litreyi geçiyomu? %90 r25 alıcam

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    hem 250sl hemde r25 sahibi biri olarak cbr250 diyorum!

cbr250 daha yavaş, daha hantal ama daha güvenli. tabi irc lastikleri değiştirmek kaydı ile!
    slyman_b bunu beğendi.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı scirocco adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yakıt tüketimi 5 litreyi geçiyomu? %90 r25 alıcam
    Ne kadar gazladığına bağlı. Her vitesi 12bin devir çevire çevire atarsan 5 - 5,5lt yi bulur. Benim ortalamam 3,7 - 4lt arası. Normal kullanımda 4 lt civarında gezinir bence.

Motosikleti
    Cbr600RR
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne kadar gazladığına bağlı. Her vitesi 12bin devir çevire çevire atarsan 5 - 5,5lt yi bulur. Benim ortalamam 3,7 - 4lt arası. Normal kullanımda 4 lt civarında gezinir bence.
    Peki 1.5 ay 100 cc yarı otomatikten sonra direkt buna geçmek dogrumudur? Alisacagima inanıyorum gerçi ama.

Motosikleti
    Hornet 650
    R25 diyorum

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    R25 güçlü kalır ama cbr olur. Abi ne yaptınız toplasan 30 küsür beygir, tahminen 25 nm torku olan bir alet ya. Ne büyüttünüz gözünüzde, 0-100 leri kaç saniye fark ediyor cbr la. 1 saniye bile olsa o 7-8 saniye içinde hissedilmez bile. Ben olsam r25 alırdım, hondanın tek silindirine millet doydu yıllardır.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Tabiki de r25. Çok güçlü bir motor bakiyorsan r25. Ne de olsa aralarında 8 beygir var. O 8 beygirle neler yaparsın.

Şaka bir yana hangisini istersen
    Devirlki makina iyidir

kara_kule - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf 250
    üstüne birazdaha ekleyip cbf yada ybr alabilirsin nişan almadan ateş edin

Motosikleti
    Cbr600RR
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R25 güçlü kalır ama cbr olur. Abi ne yaptınız toplasan 30 küsür beygir, tahminen 25 nm torku olan bir alet ya. Ne büyüttünüz gözünüzde, 0-100 leri kaç saniye fark ediyor cbr la. 1 saniye bile olsa o 7-8 saniye içinde hissedilmez bile. Ben olsam r25 alırdım, hondanın tek silindirine millet doydu yıllardır.
    şimdi debriyajlı felan hiç kullanmadım sorun yapar mı ? hergün 40 km okula gidip gelicem eylülden sonra onuda göz önüne aldım

Sykkuno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Alıntı scirocco adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi debriyajlı felan hiç kullanmadım sorun yapar mı ? hergün 40 km okula gidip gelicem eylülden sonra onuda göz önüne aldım
    O zaman ilk eğitim almalısın.

Newbie2015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Selam dostum ben gecen hafta aldim r25 i ve daha oncesinde hic motor tecrubem yoktu.
    Almadan onceki hafta yamaha riding academye gittim metehan ve omer faruk hocadan bir guzel ders alip surebiliyor hale geldim. 1500 km sonra ikinciye cagiriyorlar bu arada.

Yani aldiimda toplasan bi 5 saat vitesli tecrubem vardi ama ben hiz yapmayi seven bir tip degilim. 5 gundur elimde henuz ehliyetim olmamasindan da dolayi cekmekoy civarlarinda takiliyoruz ve 200 kmde suan. Pazar gunu polonozkoye gittik
    Herneyse.
    cbri kullanmadim, totosu agir diyorlar ama bunu kullandim 7bin devire kadar bi sikknti yok ben trafikte 1 kez hizlanmak zorunda kaldim arada kalmamak icin 9000 deviri gordum sanki 7 yi gectigin an yamaha ekibi alttan cikip alkislarla motoru hizlandiriyor gibiydi baska bi motor cikiyormus gibi, hani kavga gorupte disardan karisip gidip hepsini doven abi olur ya onun gibi ki redline falan da degildi 9k devirdeydim.

Ama eger kendine hakim bi tip degilsen tavsiye etmem arkasasimda r125 var boyle bos bulunca direk gazlayan bi tip umarsizca mesela onun motor gitmiyor. Gitmiyor ama bu sayede arkadasim hayatta yani altinda benimki veya 600 luk bi motor olsa ben inaniyorumki o olmustu simdiye.

Ya ben cozemedim aynalari biraz kotu gibi.
    Lastikleri yarin rosso 2 ole degistiricem
    Sinyalli katlanir plakalik aldim tavsiye ederim alirsan plakalik sanki biraz motoruoldugundan daha az agresif yapiyor.

Bunlar tamamen bi acemi tarafindan yazilmistir.herhangi bir hiz istegi yada bagimliligim yoktur.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Ben ekonomik Açıdan cbr250 diyorum 10000 e güzel motorlar var 2 el
    Paran olsa ne olur r 25 e 5000 tl fark vermeye değmez sonuç aralarında çok fark yok

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    honda cbr 250r

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)