Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Çok kararsızım. Pulsar , Wolf yada Daystar arasında kaldım...

Motovento
    REKLAM ALANI
    twona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400 & Bajaj BOXER 150
    Bajaj Boxer motosikletimi cuma günü satıp 250 cc ye kadar yeni bir motor almayı planlıyorum. 7 bin tl civarı param var ve Bajaj Pulsar, SYM Wolf ve Daelim Daystar arasında gidip geliyorum. Naked motorları çok sevmeme rağmen Yamaha xv950 ve iron 883 ü gördükten sonra Cruiser motorlarada merak sardım. Motoru şehir içinden çok kısa ve uzun gezilerde ve ramazan ayında boludan çıkıp ege ve akdenizi turlayacağım 2500 km lik bir gezide kullanacağım. Motorda karekter olarak üst devirlerden çok alt devirlerde tork veren makinaları seviyorum. Pulsar kullandım üst devirler çok canlo olsada alt devirler çok cansız geldi bana fakat Wolf ve Daystarı hiç kullanmadım. Pulsar fiyat olarak çok avantajlı olsada gönlüm Wolf ve Daystardan yana. Pulsar seri fakat uzun yolda 2 kişi düşük torkuyla dezavantaj olacak gibi geliyor. Daystar ve Wolf arasında gidip geliyorum. Bu doğrultuda yardımcı olursanız çok mutlu olurum...
    slyman_b bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Pulsar uzun yolda ozellikle artciya eziyet olur.

slyman_b - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Boyun uzunsa hyosung gt 250 naked i de düşünebilirsin, epey kalıplı ve gösterişli bir motor, ama karşılaştırma için bir şey diyemem. Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olur umarım. agrasiwe nickli arkadaş sym wolf 250 ve pulsar 200 kullanmış mesela yazıyı görünce yorum yapacaktır.
    twona bunu beğendi.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı twona adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bajaj Boxer motosikletimi cuma günü satıp 250 cc ye kadar yeni bir motor almayı planlıyorum. 7 bin tl civarı param var ve Bajaj Pulsar, SYM Wolf ve Daelim Daystar arasında gidip geliyorum. Naked motorları çok sevmeme rağmen Yamaha xv950 ve iron 883 ü gördükten sonra Cruiser motorlarada merak sardım. Motoru şehir içinden çok kısa ve uzun gezilerde ve ramazan ayında boludan çıkıp ege ve akdenizi turlayacağım 2500 km lik bir gezide kullanacağım. Motorda karekter olarak üst devirlerden çok alt devirlerde tork veren makinaları seviyorum. Pulsar kullandım üst devirler çok canlo olsada alt devirler çok cansız geldi bana fakat Wolf ve Daystarı hiç kullanmadım. Pulsar fiyat olarak çok avantajlı olsada gönlüm Wolf ve Daystardan yana. Pulsar seri fakat uzun yolda 2 kişi düşük torkuyla dezavantaj olacak gibi geliyor. Daystar ve Wolf arasında gidip geliyorum. Bu doğrultuda yardımcı olursanız çok mutlu olurum...
    dün pulsar etkınlıgı vardı malum 2 kısı gıttık ortalama 160 kg agırlıgımızla benzın falanda ful gayet rahat ve tapagaz gittik 120 lerde banamısın demedı ama arçı konforuna birşey diyemem seleye muhakkak birşeyler yaptırman gerekır diğer markaları görmedim bü yüzden birşey diyemeyeceğim fakat bence git bol bol test et kafana en yatkın olanı en rahat ettiğini al derim
    twona bunu beğendi.
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Motosikleti
    pulsar ns200
    Ben severek kullandığım pulsar ı gönül rahatlığı ile tavsiye ederim yakıt ve performans ı gerçekten güzel 20tl yakıtla kıyı köy kastroya gittim.Yakıt biticek diye bir tasam yok uzun yolda ise 1 saatte bir mola yetiyor.artçı için uzun yolda minder in yarrarı var nasıl minder derseniz ben ikea dan sandalye minderialdım sorun çözüldü hakkınız da hayırlısı olur inş.
    twona bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bu hafta Pulsar'ı kullandım, Daystar'ı sürmedim sadece bayide titreşimini görmek için boşta çalıştırdum, Wolf'u da bugünlerde sıklıkla görüyorum. Malzeme kalitesi olarak Daystar bence açık ara birincidir. Kromajları falan bir harika ve boşta çalıştırmada rahatsız edici bir titreşim yok, muhtemelen sürerken daha da az olacaktır. Otoruş pozisyonu da çok rahat. Kullanıcıları daha sağlıklı bilgi verebilirler. SYM Wolf'ta en büyük avantaj yakıt tüketimi gibi duruyor. Onun dışında oturuş pozisyonu olarak bence ayaklar fazla geride. Birkaç gündür oldukça sık rastladığım bu motorda dikkatimi çeken en önemli nokta nedense motorlarının tümümün aşırı yıpranmış gözükmeleri ve egsozlarında oluşmuş paslanmalar. Belki sadece o motorlara özgü bir durumdu bilemiyorum ama Wolf'un uzun vadede ilk günkü görünümünü koruyamayacağı izlenimine kapılmaya başladım. Pulsar'ı zaten biliyoruz. Şehir içinde çok iyi fakat uzun yolda yorabilecek bir hali var. Konfor olarak Wolf'la hemen hemen aynı sayılır. Bence performans olarak üçü de yeterli gelecektir.

Özetle, ben olsam uzun yolda Daystar'ı tercih ederdim ama ikinci elde değer kaybı da diğerlerinden fazla olacaktır.
    twona ve efendy06 bunu beğendiler.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    250 cc maxi scooter der geçerim
    twona bunu beğendi.

Motosikleti
    Xciting25Ori - SYM WOLF - Xmax400 - NC750D integra
    Sym Wolf'u 8500 km kullandım, çok kaliteli, kısa zamanda yıpranmayacak, içlerinde en az yakıt tüketen motordur. Egzozun üstündeki kroma hiç bir şey olmaz ancak egzozun kendisini krom parlatıcı ile parlatmazsanız arada bir yanık gibi görünür. Yani bakmanıza bağlı. Zaten en pahalı parçası da egzozdur, 2500 küsür liraydı yanlış hatırlamıyorsam.

Ancak düşük devirde tork severim demişsiniz, Wolf düşük devirde çok canlı bir motor değil. Yüksek devirleri daha çok seviyor. Bence denemeden almayın derim.

Fotolar satmadan önceki fotoları (8500km) ;

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]
    twona bunu beğendi.

Motosikleti
    Kafam iyice karıştı aslında. Sanırım Pulsarı eleyeceğim. Wolf, Daystar ve Daelim s3 250 (MaxiScooter) den birini tercih edeceğim. 250 lik bir maxide uzun gezilerde çok rahat ettirir diye düşünüyorum ki daha önce xmax, xcity ve nexus 500 sahibi biri olarak kafama yatmıyor değil ama scooter ın tek dez avantajı ara hızlanma ve serilikte aynı güçteki vitesli motorlara göre çok ağır kalması. s3 250 için çok güzel yorumlar okuyorum ve karar vermekte zorlanıyorum açıkcası. Daystarda yakından görmedim ama bana 250 lik bi4 Cruiser için çok küçükmüş gibi geldi. Wolfü çok beğeniyorum valla bilememdim

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    pulsar dediğinizin aksine alt devirlerde torklu üst devirlerde gücünü kaybeder..
    twona bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Kafam iyice karıştı aslında. Sanırım Pulsarı eleyeceğim. Wolf, Daystar ve Daelim s3 250 (MaxiScooter) den birini tercih edeceğim. 250 lik bir maxide uzun gezilerde çok rahat ettirir diye düşünüyorum ki daha önce xmax, xcity ve nexus 500 sahibi biri olarak kafama yatmıyor değil ama scooter ın tek dez avantajı ara hızlanma ve serilikte aynı güçteki vitesli motorlara göre çok ağır kalması. s3 250 için çok güzel yorumlar okuyorum ve karar vermekte zorlanıyorum açıkcası. Daystarda yakından görmedim ama bana 250 lik bi4 Cruiser için çok küçükmüş gibi geldi. Wolfü çok beğeniyorum valla bilememdim
    Daystar hiç de küçük değil, normal boyutlarda bir motor. Bursa bayisinde şu anda bir tane duruyor. Gerçeği resimlerinden çok daha güzel. Koyu renkli motor bloğu harika duruyor. Bir de bunda orta sehpa standartmış.
    twona bunu beğendi.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Kafam iyice karıştı aslında. daha önce xmax, xcity ve nexus 500 sahibi biri olarak kafama yatmıyor değil
    Eski bir Nexus 500 kullanıcısı olarak, Nexus 500'den inip neye binerseniz binin sizi kesmeyecektir diye düşünüyorum Scooter'in ferrarisinden inip Tofaşa binmek gibi olacaktır ne alırsanız alın. Nexus 500 ile ben 600'leri kovalardım zamanında siz de bilirsiniz.. 9 saniyede 180'i ıkınmadan ceviren kaç tane scooter var ki ?

Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    pulsar 5 bin devirde 70 km hız
    cbr250 5 bin devirde 80 km hız
    wolf 5 bin devirde 90 km hız

yapıyormuş, kullanıcı yorumlarından buldum.

Motosikleti
    Pulsarı eledim! Daystar, Wolf yada 250 veya 500 lük bir maxi alacağım. Araşatırmalar devam etmekte...

Motosikleti
    Bajaj Boxer Bm 150
    Abi sen boxer 150 kullanmış onunla oynamış kendi tarzını yaratmış adamsın san maxi scooter olur mu hiç 250 likde olsa vitesli bir motorsiklet farz olmuş sana. Açıkcası bende boxer 150 sahibiyim lakin sym wolf ü tavsiye edebilirim. şöyleki hondayıda göz ardı etme derim. İyi kararlar abi.
    twona bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pulsar dediğinizin aksine alt devirlerde torklu üst devirlerde gücünü kaybeder..
    pulsar ve wolf u biraz daha detaylı karşılaştırabilir misin?
    " Koş gölge yele, bize hızın gerçek anlamını göster! "

chcts1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crypton s 2019
    daystar öneririm :D cok tatlı motor ayrıca alırsan göreceksin ki yakıtı da seni üzmez
    twona bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)