Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

XL700 V Transalp mi yoksa NC700 X mi

Motovento
    REKLAM ALANI
    murat_71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650cs /Scarabeo
    xl 700 transalp üç sefer sahibi oldum ve yine gelse yine alırım...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emc2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    Peki Haddim olmayarak mumkunse elden çıkarma sebepleriniz neydi ogrenebilirmiyim

Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    .... up up ....

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı reason667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi hocam sakın bu dediğimi yanlış anlamayın size karşı bir tavrım vs olmayacak ama motor dünyasının sorunsuzluğuyla en ün yapmış belki de en sorunsuz 5 Honda modelinden biri olmaya aday efsane bir motordur transalp. Tamirle uğraşmak derken NC700 ü kast ettiniz sanırım?

Bu iki motorun arasında kendini sorunsuzluğuyla kanıtlamış, dünya çapında birçok ülkede forumda ve yerde övülen, V strom kadar hatta belki de daha fazla üne sahip bir motor Transalp. İsmine uygun biçimde alpleri geçen birçok kullanıcısı oldu. Yani motora bineceğim Edirne'den Van a gideceğim hangisini önerirsin sorusuna gerçekten NC700 diyebilecek birisi varsa,saygı duyarım ama azınlıkta olurlar sanırım.

Yiğidi öldür hakkını yeme hocam.
    Çok net katılıyorum bu söylediklerinize, ancak işte motorun modeli, daha önce nasıl kullanıldığı, nasıl bakıldığı etkiliyor bunu çok fazla. Bütün dünyada gelmiş geçmiş en sağlam motosikleti araştırıp getirin, 3-5 bin km'de canını alırlar. Yoksa TA sadece V-Storm ile kıyaslanabilir. Ancak işte model yılı eski, alınabilecek motorların %90'ının gerçek km'si 70 bin 90 bin aralığında. Ben 20 bin km'de TA satanlara gülüyorum, öyle bir motorun olacak, binmeyeceksin!
    Velhasıl, sağlam bir transalp nc ile kıyaslanmaz ile, kendi tarzının idollerindendir TA. Ancak işte, bu saatten sonra temizi bulunur mu, onu bilemiyorum.

NC700 ise teknoloji olarak iyi, ben sağlamlık olarak TA'yı aratcağını düşünmüyorum motor anlamında, fakat plastik aksamlar ne olur, o muamma.

Edit: Neden V-Storm 650 yok seçenekler arasında? O da iyi motordur, hatta bence çok iyi motordur.
    emc2 bunu beğendi.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    Neden dl yok.
    1. Tamamen duygusal. Dl den elektrik almıyorum. Bana çıplak ve tipsiz geliyor.
    2.uzunlugu boyutlari şehir icinde diğerleri kadar pratiklik getirmeyecegini düşündürüyor.
    3.evet asfalt ta TA dan daha iyidir. Yakıt daha azdır. Konforludur. Ataktir. Ama bana gaz degil fren lazim. Toprağa girdiğinde TA kadar iyidegil

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    Alıntı reason667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi hocam sakın bu dediğimi yanlış anlamayın size karşı bir tavrım vs olmayacak ama motor dünyasının sorunsuzluğuyla en ün yapmış belki de en sorunsuz 5 Honda modelinden biri olmaya aday efsane bir motordur transalp. Tamirle uğraşmak derken NC700 ü kast ettiniz sanırım?

Bu iki motorun arasında kendini sorunsuzluğuyla kanıtlamış, dünya çapında birçok ülkede forumda ve yerde övülen, V strom kadar hatta belki de daha fazla üne sahip bir motor Transalp. İsmine uygun biçimde alpleri geçen birçok kullanıcısı oldu. Yani motora bineceğim Edirne'den Van a gideceğim hangisini önerirsin sorusuna gerçekten NC700 diyebilecek birisi varsa,saygı duyarım ama azınlıkta olurlar sanırım.

Yiğidi öldür hakkını yeme hocam.
    transalp motosiklete ilk başladığım yıllarda hayalimdi. o zamanlar düzgün bir transalp almış ve kendim eskitmiş olsaydın hala kullanıyor olurdum ve sıfır nc'ye değişmezdim.

anlattıklarınıza katılmakla birlikte bunlar di'li geçmiş zamanda kaldı diyorum. ikinci elde turşusu çıkmış motorlara dünyanın parasını istiyorlar ve maalesef motosiklet camiası, ikinci el satanlar, piyasa ustaları bana hiç güven vermiyor.

eskiyle yeni kıyaslanamaz. biraz da tercih meselesi, ben motora bindim mi aklıma bir şey takılmamalı, senede bir periyodik bakım için yetkili servise gitmeliyim. yağ-filtre değiştirip çıkmalıyım. karbüratörün bilmemnesi için falan yerde ahmet usta, subap ayarı için filan yerde mehmet usta, şu arızayı ucuza çözmek için çıkmacıları dolaşamam. bu sebeple yeni modeli tercih ettim. bütçem elverse crosstourer düşünürüm.

Motosikleti
    Transalp
    Alıntı myagdi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    transalp motosiklete ilk başladığım yıllarda hayalimdi. o zamanlar düzgün bir transalp almış ve kendim eskitmiş olsaydın hala kullanıyor olurdum ve sıfır nc'ye değişmezdim.

anlattıklarınıza katılmakla birlikte bunlar di'li geçmiş zamanda kaldı diyorum. ikinci elde turşusu çıkmış motorlara dünyanın parasını istiyorlar ve maalesef motosiklet camiası, ikinci el satanlar, piyasa ustaları bana hiç güven vermiyor.

eskiyle yeni kıyaslanamaz. biraz da tercih meselesi, ben motora bindim mi aklıma bir şey takılmamalı, senede bir periyodik bakım için yetkili servise gitmeliyim. yağ-filtre değiştirip çıkmalıyım. karbüratörün bilmemnesi için falan yerde ahmet usta, subap ayarı için filan yerde mehmet usta, şu arızayı ucuza çözmek için çıkmacıları dolaşamam. bu sebeple yeni modeli tercih ettim. bütçem elverse crosstourer düşünürüm.
    2005 model transalp 650'yi alırken benim de şüphelerim vardı.Ancak 2 senedir kullanıyorum.Motor tık bile demedi.Servise gittiğimde servistekiler bana transalp 650'nin motorunu daha hiç açmadıklarını söylediler.2000 yılından beri satışta olan motorun içini daha servistekiler görmemiş.Niye açsınlar ki zaten.Açmaları için arıza yapması lazım.Ama transalp hiç arıza yapmıyo ki.Bunlar gerçekten sorunsuzluklarıyla efsane olmuş motorlar.İnsanın çocuğuna miras bırakabileceği bir motor.Öyle karbiratör ayarı , sübap ayarı falan hiç gerek yok.Yağını suyunu koy gitsin.Belki benim 2005 model transalp'i kimbilir kaç tane Nc700 hurda oluncaya kadar kullanıcam.Malesef gerçekler bunlar.İki katı benzin yakabilir ama senede 5 bin kilometrede 300 lira fiyat farkeder.
    buberk bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    650 cc Transalp ile 700 cc olanın ismi dışında alakası bile yok. 700 cc olan sorunludur demiyorum ama sorunsuzluğu ile ün yapan 650 cc olanıdır. Bence 700 olanı daha güzel.

Sorunun cevabına gelince, kişisel olarak üretimi veya satışı durmuş motor alma taraftarı değilim ve almam. Transalp'lerin çoğu fahiş fiyattan satılıyorlar. Sırf buna inat alınmaz bana göre... NC750'nin yakıt tüketimi bile tek başına alma sebebidir. Motoru alana kadar insan çok kafa yorup hayaller kuruyor, hevesleniyor ama iki hafta sonra yakıt tüketimi gerçeği ile başbaşa kalıyor. Onun için NC diyorum.

bazen25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x evo 400
    iki versiyon transalpi de kısa süreli olsa da kullanmıştım, ikisi de size dünyayı gezdirebilir, ancak bunu pek ucuza yapmaz. Nc ile transalp arasında baya fark var bence

Motosikleti
    YAMAHA BW'S 100
    ikisinide sürmedim ama yakından inceledim; Nc yi polis motosikleti yapmıslardı öyle bi güzellik olamaz honda her ayrıntısına dikkat etmiş,heybetli kaslı çok estetik bi motor gercektende.Transalpin eskiden kalma namını bilmesem hiç düsunmeden direk Nc derdim,yok yok her türlü Nc derim ben hem azda yakıyomuş yol motoru icin onemli bu

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)