Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Virago XV 250 Nasıl ? Alınmalı mı? Sorunları var mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba, bir bayan olarak Yamaha virago xv 250 almayı düşünüyorum. Ama tereddütlerim var. Öncelikle bu motosiklet hakkında internette fazla paylaşım yok. Ve sorularımı yanıtlamaya yetmediler. 3 yıldır scooter kullanılanyorum ve bu benim ilk vitesli motosikletim olucak. Öğrenci olduğum için bütçem kısıtlı 33000-3500'e bakıyorum o fiyatada hep 50000-60000 bin yapmış olan motorlar var. ve fiyatları çok yüksek. En çokta bozulmayacak, bana fazla masraf çıkar mayacak bir motor bakıyorum. Sizce motor nasıldır sorun yaşayanlar var mı bu motorla?
    Yardımlarınızı bekliyorum...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Hafif, kıvrak kronik problemsiz bir motosiklettir. Chooper olduguna aldanmayın gayet kullanışlıdır. titreşimi azdır.yakıtı makuldür.1999 yılında severek kullandığım bir motosikletti. 2 yılda bir akü değiştirme harici bir problemi yoktu gerçi ozaman jel aküler yoktu su takviyesi yapardık.
    ama yıl olmus 2015 piyasada kalan motorların durumu ne olmuştur belli değil. Bence bulaşmayın hepsi haşata çıkmıştır artık.

Peki 250cc'lik başka ne alabilirim? Çoğunun üretimi 10 yıl önce falan durdurulmuş? Bunların içinde en çok yamaha ve regal raptor klasik arasında kaldım.
    Viragocu67 bunu beğendi.

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    lifan lf250b

parçaları xv250 ile uyumlu.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bencede lifan alin, en azindan 0km 2 yil garantili, parcalari ucuz ve bol olan, ikinci elinde sorun yasamayacaginiz. Kalitesi diger çinlilere gore daha iyi olan bir motosiklet. En azindan ilk vitesli tecrubeniz. Dusme, kalkmayi sorun etmezsiniz. Parcalar ucuz olunca.

0 km alin basiniz agrimadan binersiniz.

Bende su an çinli chooper alacak olsam 0 km lifan 250 alirim.

APALA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARMadillo
    Ne gösterişli bir cruiser gibi kullanabilirsiniz,
    ne de sağlam bir yol makinesi gibi.
    Kullanışlılık için bir şey diyemem.
    Ancak bu saatten sonra bulduğunuz araçla, muhtemelen hiç keyif alamayacak, her gün arızalarıyla boğuşacak, adam etmeye çalışıp, dünyanın masrafını yapacaksınız. en son adam olmadığını görünce, aldığınız fiyata (en iyi ihtimalle oda) geri satmaya çalışacaksınız. 3 Ayın sonunda kimsenin arayıp sormadığını görünce, her geçen gün fiyatı daha indirecek, toplamda büyük zararla geri satacaksınız. Hatta sattığınız zaman, zararınızı düşünmeyip sevineceksiniz bile. Muhtemelen böyle olacak kardeşim.
    Çünkü piyasası olmayan, artık üretilmeyen, hakkında bir şey bilenlerin çok az olduğu bir model.

Edit: Her bahar başlangıcında "alayım mı, nasıldır" diye konusu açılan, bir model.

Yamahayla lifan karşılaştîrılır mı ki? Sonuç olarak Yamaha çin malı değil. Çoğu sorduğum arkadaş yeni olup Çinli olacağına 15 yaşında olsun japon olsun diyor. Birde bu motor hakkında fazla bilginin olmaması motorun sorun çıkaran bir motor olmadığı anlamına gelmez mi?
    APALA bunu beğendi.

Motosikleti
    xmax250
    virago nun temizini bulursan efsanedir ama bulmak cok zor =)

regal raptor alacaksan 2011 modellerinden sonrakilere bak derim balansorlü oldugu icin.. ama bütceni aşacaktır.. eger sadece sehir içi kullanıcam cok uzun yol yapmicam dersen 150cc lerine de bakabilirsin 2012 sonrası...

regal raptor kullanıcısı oldugum icin onunla ilgili yorum yapıyorum sadece...

Peki regal sorun çıkarıyor mu ondan da çok şikayetçi olanlar var. Çok kararsız kaldım. Evet regalde yeniler de bütçeyi çok aşıyor malesef...

Motosikleti
    xmax250
    Alıntı Goldshadow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki regal sorun çıkarıyor mu ondan da çok şikayetçi olanlar var. Çok kararsız kaldım. Evet regalde yeniler de bütçeyi çok aşıyor malesef...
    dedigim gibi 2011 sonrası regal alacaksan gozun kapalı alabilirsin bakımlı ve kazasız oldugu sürece... ama ondan once ki modellerin hem titreşimi cok hem de baska sorunları var...

Lifan'a yeni baktım ama biraz ağır gibi geldi. Sonuçta hem ilk vitesli motorum olucak hemde bayanım ağır gelmesinden korkuyorum.

APALA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARMadillo
    Alıntı Goldshadow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamahayla lifan karşılaştîrılır mı ki? Sonuç olarak Yamaha çin malı değil. Çoğu sorduğum arkadaş yeni olup Çinli olacağına 15 yaşında olsun japon olsun diyor. Birde bu motor hakkında fazla bilginin olmaması motorun sorun çıkaran bir motor olmadığı anlamına gelmez mi?
    15 yaşında olsun japon olsun da, piyasası olan bir modelden bahsederler kardeşim
    Ayrıca ben çinli alın demedim ki
    Motor hakkında bilginin olmaması, sorun çıkarmayan değil, piyasada olmadığı anlamına gelir

Birde şöyle bir şey var bakın;
    Şayet ikinci el alacağınız motosiklet büyük cc, esaslı bir şey ise, kullanıcısı muhtemelen bu işten anlayan, kelli felli bir abimiz olur.
    Ve motosikletide o derece bakımlı olur haliyle.
    Ancak alacağınız araç, küçük cc, nispeten ucuz, ama gösterişli bir araçsa, muhtemelen sizden önce bir çok kişinin aracı olmuştur.
    Bakımları hakkında fikir elde edemezsiniz. Nasıl kullanıldığından da.
    Birde örnek vereyim pekiştirmek açısından.

Örneğin, suzuki intruder m1800r.
    Bu aracı ikinci el aldığınızda, bilinen bir araç olarak alırsınız. Bakımları servisinde yapılmış, zincirini şusu busu yağlanmış, amortisör ayarları yapılmış, brandasıyla birlikte muhafaza edilmiş olur. Sizde muhtemelen, 3-4. sahibi olursunuz en fazla.
    Ama bu bahsettiğimiz model, ucuz bir yamaha cruiserı olduğu için, sizden önce sahibi çok olmuş olacak. Yani çinli motosikeltini satan, "lan yamaha lan bu, 250liiikkkk", "hemde 3000 llaaaa", "bende de yamahanın ççaapıırrrııı vaarr" (bakınız: bu arkadaşlar her yüksek gidon, alçak seleli motosikleti chopper diye isimlendirirler. Halbuki bu tip motosikletlere "cruiser" denir, Kişiselleştirilmiş, yani bir diğer adıyla modifiye edilmiş cruiser araçlara ise chopper denir) diyen liseli, 17-18 yaş aralığındaki arkadaşların ellerinden çok geçtiği için, size gelene kadar muhtemelen pert olmuş olacak.
    Tabi bu bahsettiğim Büyük olasılıkla olacak olan. Yani genelleme.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    O fiyatlara bulmanizda çoook zor orası da ayrı konu.535 bile çoook ağır değildir...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler