Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

x max 250 mi yoksa cbf 250 mi

Motovento
    REKLAM ALANI
    hedowich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco vitality 50-ybr 125 -cbf 250 -fazer 600 S2
    motor hem şehiriçinde hemde kısa mesafeli şehir dışı yolculuklarında kullanılcak tabi genel olarak şehir içinde 2 motoru birbirine kıyasla eksi ve artıları sizce neler özellikle kullanan arkadaşlar sizlerden de yorumlarınızı bekliyorum
    http://www.beldeyama.com.tr/www/urun..._id=9&u_id=258

http://www.honda.com.tr/motosiklet/m...4&extra=Teknik
    Ride your way

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    afterdarq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şehir içi ve uzun olmayan şehir dışı geziler için ben olsam X-Max 250'yi tercih ederdim. X-max'te scooterlara has pratiklik ve kullanım rahatlığı söz konusu. Tekerlekleri diğer scooterlara göre daha büyük buda onu bi anda scooter sınıfından commuter sınıfına sokuyor,tasarım olarak hoş ve çarpıcı. Honda CBF 250 ise 250cc hafif ve kullanışı çok rahat vitesli bir naked motosiklet. Eğer bu ilk motorun olacak ve ilerde büyük hacimli vitesli bir motor düşünüyorsan iyi bir tercih... Ben olsam X-max alırdım,nası olsa Er-5'im var

Motosikleti
    sh300
    Yamaha xmax çok şık bir motor. Tasarımı çok iyi. Duyduğum kadarı ile yurtdışı testlerde ilk sıraları alıyormuş. Fuarda incelediğimde çok beğenmiştim. Ön panelde düşmelere karşı koruma olarak lastik tamponlar var. (Umarım anlatabilmişimdir.) Otomatik olması şehiriçi trafiğinde avantaj. Yeni teknoloji olsa gerek, çünkü yeni bir model. Özellikle naked meraklısı değilseniz tercih xmax olur. Fakat Yamaha servisleri için söylenenler pek iyi değil. Honda servis konusunda daha iyi bir üne sahip ve genellikle uzun yıllar boyunca kendini kanıtlamış motorları var. Karşılaştırmada bir kriter olur mu bilmem ama, Honda'nın Xmax'e karşılık gelen motoru Foresight'tır. Fuarda yaptığım karşılaştırma: Görünüşü Yamaha'dan daha eski. Detaylarda Yamaha işçiliği daha iyi, sele daha rahat. Foresight daha uzun, ayak uzatılabiliyor. Yamaha da uzatılamıyor ama, kıvraklık avantajı var. Xmax Foresight'tan daha ucuz. Servisi göz ardı ederseniz benim tercihim Foresight yerine kesinlikle Xmax olurdu. Foresight için en olumlu özellik kendini kanıtlamış, iyi bir motor olması.

xmax konfor ve pratiklik bakımından çok daha iyi.şehir içi ve kısa mesafeli veya orta mesafeli şehir dışı yolculuklar için de uygun. ben 3 aydır kullanıyorum bi problem yok. ancak yakıt tüketimi ve dayanıklılık dersen bence cbf250...

Jetix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya T-19 "06"
    Dostum bence sen ilk önce hangi tarz motor kullanmak istediğine karar vermelisin...Çünkü böyle bir karşılaştırma cok mantıklı değil...Saygılar

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı Jetix adlı üyeden alıntı
    Dostum bence sen ilk önce hangi tarz motor kullanmak istediğine karar vermelisin...Çünkü böyle bir karşılaştırma cok mantıklı değil...Saygılar
    jetix e katılıyorum. bana sorarsan gilerayı bile değişmem cbf250 ye. ben vitesli seviyorum çünkü. tarz meselesi.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

sebastian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    nexus500'den gsr600'e terfi etmişti bws100'e düştü
    Dostum motor alıcaksan yamahanın 500'lüğünü al derim. Tabi biraz tuzlu ama süper makina. 2si arasında seçim yapıcak olsam da twister'ı alırdım. Ama tarz meselesi.
    Yamaha: sürüş açısından daha rahattır, scooter olduğu için.
    Honda: hızı ve vitesleri seviyosan uygundur. Ama bunda da diğeri kadar rahatlık arama.
    (twister daha önce çok kez kullandım ama yamaha hakkındaki yorumlarım incelediğim ve bildiğim kadarıyla kısıtlı)

hedowich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco vitality 50-ybr 125 -cbf 250 -fazer 600 S2
    saolun arkadaşlar ya burda tercih meselesi fiyatla alakalı aslında 2 motorunda fiyatı birbirine yakın 2 modelde sevildiği için ,kıyaslama şekli acısından ters gibi gözüksede yorumlarınızı hala bekliorum saygılar
    Ride your way

Motosikleti
    150 T
    Scooter sehir ici kullanim rahatligi icin alinir, X-max'i hic kullanmadim ama 165 kg ağırlık gözümü korkuttu.

Ortopedist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha X max 250
    X max 250 den çok memnunum . Vitesli motor kullanmadım ve düşünmüyorum. Trafikte hem kıvraklık hem de otomatik vites olması açısından daha kullanışlı ve kesinlikle çok şık

grave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600 SA
    vitesli sevmiyorsan ve yaşın kemala ermiş reflekslerin yavaşlamış uğraşamam vitesle falan diyorsan xmax derim. bağaş avantajı çok güzel altına iki tane kask koyabiliyorsun. kask koymak istemezsen 2 tane dolu migros poşeti koyabilirsin. çok şık ve kibar bir motor.
    ayrıca takım elbiseyle binme durumun varsa da tercihin xmax olmalı...
    Sons Of Troya (Gelibolu)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler