Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sıfır ayarında SUPERLİGHT 200 mü ? 2.el GV250 mi ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mötorhead - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    Merhabalar siteye yeni katıldım.Öncelikle A2 Ehliyet sınavını geçtim kurstan haber bekliyorum.Bu süre zarfında motorlara baktım ancak bütçemin üst limiti 5.500 lira(diğer ekipmanlar tamam sadece motor kaldı.)Bu fiyata neredeyse sıfır ayarında 200 cc superlight alabiliyorum.Ancak GV250'ler cok onerılıyor ona baktıgımdada 40bin kilometrede olanları ancak bu fıyata alınıyor.Acemiliğimide göz önünde bulundurarak ne önerirsiniz ? Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kaanklky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Bende aynı ikilemde kalmıştım, önerim Superlight 200 çünkü bulduğun o GV250'lerin sadece km'si yüksek olsa iyi. 2008'den önceki GV250'lere bakmanı pek önermiyorum 2008'den sonra birçok sorunu çözdüler çünkü.

İkisininde kullanıcılarıyla bizzat konuştum GV250 sağlam motor, Superlight 200 ise sen onu üzmezsen o da seni üzmez tadında. Maksimum bütçem 6.000 ama bende ekipman yok ve istediğim kask biraz pahalı, o yüzden ben de bu kış 2. el bir Superlight 200 alacağım.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı kaanklky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende aynı ikilemde kalmıştım, önerim Superlight 200 çünkü bulduğun o GV250'lerin sadece km'si yüksek olsa iyi. 2008'den önceki GV250'lere bakmanı pek önermiyorum 2008'den sonra birçok sorunu çözdüler çünkü.

İkisininde kullanıcılarıyla bizzat konuştum GV250 sağlam motor, Superlight 200 ise sen onu üzmezsen o da seni üzmez tadında. Maksimum bütçem 6.000 ama bende ekipman yok ve istediğim kask biraz pahalı, o yüzden ben de bu kış 2. el bir Superlight 200 alacağım.
    aksine kabratörlü gv ler daha sorunsuz, hor kullanılmışsa 40-50 bin km civarında subap sesi gelmeye başlar ama bende superlight öneririm gv almak riske girmek olur

Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aksine kabratörlü gv ler daha sorunsuz, hor kullanılmışsa 40-50 bin km civarında subap sesi gelmeye başlar ama bende superlight öneririm gv almak riske girmek olur
    Ben kullanıcılardan hep tersini duydum, benimki duyum; siz bir kullanıcı olarak daha iyi yorumlarsınız elbet.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    kesınlıkle gv 250 , nedir bu sübapların sızden cektıgi ses gelse ne olacak boslugu alınır

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:55 ----------

gv 250 ile süperlıght 200 ü kıyaslamak buyuk hata dostum , temız bır enjecsıyonlu veya karbüratörlü
    PamirGt bunu beğendi.

search16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS Evo 250 - Hero Hunk 150
    Titiz temiz kullanıcı için düşük kalitelide olsa herzaman sıfır kilometre yada min. kullanılmış makinaları öneririm. Süperlıght geniş karterli torklu makina. Motoru sağlamdır. Bendeki motor ile birebir aynı sayılır.

PamirGt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250r
    Alıntı mterayes26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kesınlıkle gv 250 , nedir bu sübapların sızden cektıgi ses gelse ne olacak boslugu alınır

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:55 ----------

gv 250 ile süperlıght 200 ü kıyaslamak buyuk hata dostum , temız bır enjecsıyonlu veya karbüratörlü
    Tamammen katılıyorum.Milletteki hyosung karalama çalışması nedendir bilmiyorum gerçekten.Bu arada gtr deseniz neyse apaçi kullanıcısı çok ancak gv yi alan adam hız veya apaçilik yapmak için almıyor genelde.Gv kullananlar sakin ve bilinçli kullanır genelde.Yinede

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:31 ----------

Bu arada gtr deseniz neyse apaçi kullanıcısı çok ancak gv yi alan adam hız veya apaçilik yapmak için almıyor genelde.Gv kullananlar sakin ve bilinçli kullanır genelde.Yinede konuyu açan arkadaş yapmalı tercihini.Bİrisi çift silindir torklu güçlü alet diğeri ise tek silindir daha az güçte bir makine.
    mterayes26 bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW R1100GS
    Bir öğrenci 1-2 yaşında bir superlight'dansa 6-7 yaşında bir gv250 mi alsın yani?

Motosikleti
    Superlight 200
    Yalnız Silivri tarafında oturuyorum ve cruiser süren arkadaşlarım var bundan dolayı uzun yol yapmayı planlıyorum onu yazmayı unutmuşum.sıfır civarında bir superlight almaya daha sıcak bakıyorum sonra cc yükselteceğim nasılsa.O arada acemiliğimi atarım ve motor sorun yasatmaz.

blackarca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki vn 900 classic , honda msx 125 , planet 2
    ayırdıgın butceyle guzel bır karboratorlu gv 250 alabılırsın . hyosungun fason uretım yaptıgı dıger motor fırmalarını uzun yıllar çalısmıs motorların mekanık aksamını gördukten sonra ve bir senedir butun acemılıgıme ragmen yaptıgım uzun ve rahat sorunsuz yolculuklardan sonra rahatlıkla tavsıye ederım. Alternatif sayılabılecek motorlarla ne kadar uzun bır yola çıkalabılır bılmıyorum

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    herkezde gv 250 yazmış işe bak ben olsam gv 250 alırdım ki kendi motoru alırken 2012 regale tercih etmiştim zaten, hiç pişman değilim. ama ben arkadaşın açısından bakıyorum kolay iş değil o km lerde motor almak. bence güzel bir kontrolle alınabilir. uzun yol yapacaksanız zaten kuba ihtiyacınızı karşılamaz. gv lerin 90-100 bine kadar ömrü var, balatası bile bitmiyor meretin anlamadım gitti. iyi yanlarını yazmama gerek yok zaten. 5500 liraya kışın pazarlıkla daha az km li motorları alabilirsiniz sahibinden.comda fiyatlar yüksek biraz
    drfettah ve search16 bunu beğendiler.

Motosikleti
    hyosung gv250, 2012
    kuba superlight 200 falan kıyaslama derim gv güzeldir. senin bütçene uygun lifan lf250-b idi sanırsam. o bu fiyatlara alınabilecek en kailteli çinlidir. malzemesi güzeldir. (lifan satıcısı gibi hissettim ) ama gv250 iki aydabir 2007 5000 tl civarı temiz makine bulunabiliyor keyfe keder bakarım ilanlara. ben tam 1 yıl bekledim bunu alabilmek için. çünkü iknci el almak durumundaydım. dostlar başına bir makinedir. ufak tefek sorun bile diyemeceğim şeyler oluyor. 50 -100 tlye halledilen şeyler. bunların dışında sıkıntısızdır. sağlamdır. karb enj çok farketmez yeter ki güzel makineyi bul. asla tek başına almaya gitme. bilen birileri olsun. (lifanı araştır dostum)

Motosikleti
    BMW R1100GS
    Karbüratörlü gv250'lerin yakıt tüketimi nedir?

Motosikleti
    honda
    Sa kolay gelsin bence regal raptir al iyi marka cigeri temiz amerikan motorlar gibi sesi var guruk gürültü cikiyo bence benim sym wolf vae ses cikmiyo iyi hayirlisi dostum arkadasim dedigim gibi regal iyi makkina
    kolay gelsin hher işte bi hayir vardir sikma canıni iyi günler

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı kaanklky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karbüratörlü gv250'lerin yakıt tüketimi nedir?

Şehir içi 3.5-4 lt 100 km , gt ile gv yi kıyaslamayın gv ezer geçer . 3 motorunda piston pernosuna kadar bılıyorum gv 250 al temızse enjeksıyon yoksa karbüratör
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

Motosikleti
    Superlight 200
    biraz daha bekleyip 6bine tamamlayabilirim maksimum.Zaten arkadaşımla almaya gideceğiz motoru o çok tecrübeli.Önerebileceğiniz ilanlar varsa iyi olur.Bu arada lifan'ın 250likleride çift silindir ve piyasada çokça alınıp custom hale getirilmiş.kafamı karıştırdı lifanda

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    arabayı 2. el motoru sıfır alacaksın derim
    Felis Leo bunu beğendi.

Motosikleti
    Superlight 200
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kuba-cok-acil-bedavaya-farkli-gorunumlu-superlight-184292981/detay/

Şu motorda karar kıldım arkadaşlar.Ancak lifan cidden aklımı kurcaladı.GV'yi otomatik olarak elemek zorunda kaldım.bir süre sonra daha sağlam bir bütçeyle cc yükselteceğim zaman,tam gönlüme göre bir alet edevat alırım diye düşündüm.nasılsa harley davidson fetişistliğimde yok sıkıntı yaşamam cc yükseltirken Yorumlar için teşekkürler gelişmeleri yazacağım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)