Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

RR NAC 250 - RKS Titanic 200 - Mondial MR 250 Destro (II. nesil) - Kadırga KD-250 GY

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Öncelikle herkese selamlar.

Halihazırda mondial mr 150 vulture kullanıcısıyım. 2 konudan şikayetçiyim.
    1. 90 km/h hız ile yol seyrinde motor devri yüksek olduğu (7500rpm+) için çok bağırıyor ve yoruluyor. Ankaranın Çubuk ilçesindeyim. En az haftada bir (havalar müsade etse haftada 2-3 olcak) 75 km gidiş 75 km dönüş yol yapıyorum gezinti amaçlı, 70-80 km/h ile bitmiyor yol.
    2. Boy 1.80 kilo 97 olunca küçük kalıyor.

Bu iki sebepten motor değiştirmeyi/büyütmeyi planlıyorum. Tecrübe eksikliğinden ve kısıtlı bütçeden 250 cc japona binme şansm yok. 6-7 yaşında japon alsam tamirci çok uzak, olurda çalıştırmadan tamirciye götürmem gerekirse soyarlar
    Şöyle 200-250 cc, yokuşta falan benim vultureyi aratmayacak motor arayışına girdim. Biraz araştırıp aşağıdaki modeller arasında kaldım. Bunların arasında hangisi daha mantıklıdır, neden? Bütçe en fazla 5000-5500 tl. Bu aralıkta kros haricinde motor öneriniz varsa değerlendiririm. Öyle 200 yapsın, uçsun, kaçsın takıntım yok. Küçük durmasın, 90-100 km/h ile giderken yırtınmasın. Sıkışınca 110-120 km/h yapsın yeter. Tarz olarak naked-cruiser-Kadırga KD-250 GY tarzı enduro olabilir.

1. Regal Raptor nac 250
    2. RKS titanic 200
    3. Mondial MR 250 destro (1. nesiller çok sorunlu onu biliyorum, 2. nesil düşünüyorum o yüzden)
    4. Kadırga kd-250gy

Fiyat-Performans-Kalite-Yakıt dörtleminde inceler ve yardımcı olursanız sevinirim.

NOT: YBR ve CBF l diyecek arkadaşlar, benim vulture kıvamında motor istesem motorumu değiştirmezdim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cftc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Yamaha YBR 125 - 2007 Honda CBR 125R
    Hocam benim fikrim RR Nac 250'den yana görüntüsü gidişi sesi(zaten hiçbir 250'lik motorda yok) görüntüsü müthiş bir motor ama fiyatı biraz tuzlu diğerlerine göre.Hem çinli motorlar arasında kaliteli bir marka Regal Raptor.

Bencede RR Nac 250'yi seç diğerlerinin arasında biraz daha iyi bir marka gibi Regal Raptor.Birde sıvı soğutmalı olduğu için muhtemelen o 75 km'de sana hararet gibi sıkıntı çıkarmayacaktır.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Anlaşılan lüzumsuz motorların arasından tercih istemişiz. Yoksa o kadar kullanıcı birkaç fikir verirdi kanaatindeyim. Karar verdim, bir sezon daha vulture ile devam edip inazuma yahut tnt250 alıcam.
    tuna_tour bunu beğendi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Comet 250,Cbf 250,Ybr 250'de düşünebilirsiniz.

Özellikle ybr 250'nin temizini bulursanız pişman etmez,ama işte yedek parça fiyatları çok uçuk,dirisini bulmak mesele.

Belki temiz bi comet denk gelir,hayırlısı artık

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Uğur Bey, tavsiye ettiğiniz motorlar malum Ankara'da ikamet eden biri için bulunması zor motorlar. Maalesef koca başkentte motor piyasası ölü. Baktım siteden (sahibinden) mesela, YBR 250 hiç yok CBF 250 bir tane var oda cacık. HYO biraz daha bulunabilir düzeyde ama onunda temizi zor. Hadi bulduk diyelim, burada bir tane servisi var oda tek olmanın hakkını veriyor, geleni gideni öhö... Dışarıda da parça sıkıntısı oluyor. Şehir dışından bakmak lazım ama bu sezonda şehir dışından motor getirmek sıkıntı. Baharı beklemek lazım ki o zaman da piyasa artar. Bir de motordan çok anlamam, 5 yaşında motor almak konusu düşündürüyor beni. Malum 10 tlye kmyi istediğiniz gibi ayarlıyorlar. Yukarıda yazdığım motorlar sizin söylediğiniz motorların eline su dökemez ancak işte benim bütçe ile sıfır ayarında olanı bulunabilir. Gerçi bir sezon daha bekleyip inazuma yahut tnt 250 ayarında birşey almak da mantıklı geliyor. Z250SL de düşünüyorum ama Ankara'da onun dilinden anlayan çıkar mı bilinmez.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    250 cc çinli alacağınıza 150 cc japon commuter almanız daha faydalı olur uzun vadede .

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    RKS Titanic 200 ve Mondial Destro 250 modellerini zamanında araştırmıştım Mondial mekanik olarak sıkıntılı bir motor, RKS ise yedek parça - servis ve 2. el olarak zayıf bir motor.

RR Nac 250'nin Mondial'den farklı oalcağını sanmıyorum, Mondial'in en sevdiğim yanı egzoz sesi hiç bir 2 silindirde kolay kolay böyle bir ses bulunmaz.

Benim tercihimi sorarsanız ben olsam +2008 model üstü bir Hyosung 250 Naked alırdım

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Mr vultureyi satıp cbf 150 ye talim etmeyin cc ye yönelseniz daha iyi olur 7 liraya bajaj pulsar bulunur yada gt 250 gomed ( enjeksiyonlu olursa daha iyi olur )

tuna_tour - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ ETZ 301- YAMAHA YBR 125- YAMAHA XTZ 660 TENERE
    Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Comet 250,Cbf 250,Ybr 250'de düşünebilirsiniz.

Özellikle ybr 250'nin temizini bulursanız pişman etmez,ama işte yedek parça fiyatları çok uçuk,dirisini bulmak mesele.

Belki temiz bi comet denk gelir,hayırlısı artık
    comet çok sorunlu bir motor + yedek parçada kanuninin kucağına düşmek sorunların en büyüğü
    efendy06 bunu beğendi.
    Fırtınanın şiddeti ne olursa olsun; Martı sevdiği denizden asla vazgeçmez

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Kanuni grubunun getirdiği bütün motorlardan uzak durmam konusunda ustamdan tavsiye aldım. 650 lik hyo yatıyodu adamın dükkanında parçasızlıktan. Japon olur artık 250 cc alırsam. Pulsar da değerlendirilebilir ama virazlarda stop etme sorunu var diye okudum. CBF 150 düşünmüyor değilim. Performans olarak vultureyi aratır kanaatindeyim ancak ebat olarak benim kalıba uygun. Ankarada bulabilirsem bi cbf deniycem bakalım performansı nasılmış. ybr denedim, uyuz uyuz hızlanması falan çekilmez onun. O ne öyle, neymiş sağlammış, at arabası gibi hızlansam bende bozulmam

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Alıntı tuna_tour adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    comet çok sorunlu bir motor + yedek parçada kanuninin kucağına düşmek sorunların en büyüğü
    http://www.hyosungsource.com/ En kötü bu sitede bütün parçaları bulabilirsiniz, GT250R ne kadar sorunlu ise Comet'te o kadar sorunludur sonuç olarak aynı cihazlar
    Her Şey Bir Gün Hayabusa İçin

MFTaşkıran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XV950 Bolt (2016)
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kanuni grubunun getirdiği bütün motorlardan uzak durmam konusunda ustamdan tavsiye aldım. 650 lik hyo yatıyodu adamın dükkanında parçasızlıktan. Japon olur artık 250 cc alırsam. Pulsar da değerlendirilebilir ama virazlarda stop etme sorunu var diye okudum. CBF 150 düşünmüyor değilim. Performans olarak vultureyi aratır kanaatindeyim ancak ebat olarak benim kalıba uygun. Ankarada bulabilirsem bi cbf deniycem bakalım performansı nasılmış. ybr denedim, uyuz uyuz hızlanması falan çekilmez onun. O ne öyle, neymiş sağlammış, at arabası gibi hızlansam bende bozulmam
    5000 km oldu daha virajda stop ettiğimi hatırlamıyorum ama boyunuz açısından onu da küçük bulabilirsiniz.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı MFTaşkıran adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5000 km oldu daha virajda stop ettiğimi hatırlamıyorum ama boyunuz açısından onu da küçük bulabilirsiniz.
    Doğrudur üstad, benimki kulaktan duyma daha doğrusu netten okuma. Zaten öyle okudum diye yazdım. Değerlendircez bakalım, üzerine oturmadan boy konusunu bilemiyorum aslında kalıplı motor ama bakmak lazım.
    MFTaşkıran bunu beğendi.

emc2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    bak bak hocam pulsara bak. üzülmezsin. yanılmazsın.
    The Albatros pır pır High. TAaa Far Saw.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Nac 250 kullanan var mı acaba forumda ?

tuna_tour - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ ETZ 301- YAMAHA YBR 125- YAMAHA XTZ 660 TENERE
    Alıntı C.Kaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.hyosungsource.com/ En kötü bu sitede bütün parçaları bulabilirsiniz, GT250R ne kadar sorunlu ise Comet'te o kadar sorunludur sonuç olarak aynı cihazlar
    gt 250 r ile 36,500 km yol yaptım netice olarak hiç bir kuvvet bana hyosung un herhangi bir motorunu aldıramaz
    efendy06 bunu beğendi.
    Fırtınanın şiddeti ne olursa olsun; Martı sevdiği denizden asla vazgeçmez

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)