Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Megelli 250 r almaktan korkmayın arkadaşlar , sorularınızı bekliyorum ...

Motovento
    REKLAM ALANI

çok yakın bir arkadaşım. 4-5 senedir motor kullanıyor, chopper tarzı bir motoru vardı. 6-7 ay önce karşılaştık naber lan falan dedim motoru kullanıyor musun ? sattım motoru yeni motor aldım 2. el, 250 cc megelli marka dedi. ben de hiç duymamışım; o ne lan falan dedim, gittik evine gösterdi falan iyi birşeye benziyor. neyse 2. el almış daha 7 binde falan motor. aradan 1 ay geçti,akrabası ile karşılaştım. nabıyor lan falan motoru kullanıyor mu dedim. yok ya sorma dedi conta yakmış olum dedim daha yeni değil mi bu motor nasıl conta yakar ? ne bilim dün akşam aradı beni boğaz köprüsünden geçerken kalmış orda falan gittik aldık getirdik zar zor.. iyi dedim. neyse yaptırdı bu motoru yine. aradan biraz zaman geçti. yine karşılaştık. yaptırdın mı motoru,nasıl oldu bu sefer iyi mi dedim. yaptırdım abi 1-2 hafta kullandım bu sefer de gaz teli koptu dedi. vay anasını dedim. neyse onu da yaptırdı, yine zaman geçti aradan. yine karşılaştık, nasıl gidiyor falan, ya abi sorma bu sefer beyinde sorun çıktı sipariş verdik gelmesini bekliyoruz 1 ay oldu motor hala yatıyor 1 aydır kullanamıyorum lanet gitsin aldığıma da alacağıma da dedi..ne arızası bitti ne parçası var, parçası gelsin toplayıp çok az kullanıp satacam bıktırdı beni 7 ayda aq motoru falan başladı sövmeye. sakın bulaşma alıcaksan haberin olsun alma sakın falan dedi konuştuk gitti. şu anda motoru satmaya çalışıyor işte.tamamen arkadaşımın başına gelenleri yazdım. ne eksik ne fazla.
    mithrelios ve smtaytgn bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Hornet 650
    Alıntı smtaytgn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam teşekkür ederim sizde inşlallah kazasız belasız binersiniz fakat yeni bir marka her halukarı ile araştırma yapmak gerek kullanıcıları ile konuşmak gerek en başı disbürütörü ile konuşmak gerek ve en son kalan iş motorsikleti almak bunlar seni zaten bir bilgi sahibi ediyor hocam.Ben 100 bin 200 bin km konusunda kesin konuşmadım fakat kesin tahminimi sundum size yani daha açıkcası aklımdaki bütün megelli araştırmalarım bu lafı söylettirdi ve sizinle paylaştım.

Saygılar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:33 ----------

Sen önce kendine saygı duy güzel kardeşim sonra tartışalım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:35 ----------

Ahahahaha sana gülerim ben işte PAPAZKEMALLLL , kardeşim gel İstanbul kozyatağı bizim kapıyada artık bayi diyorsan beklerim seni papaaaazzzzkemal. ))

Yaptığınız yorumlar beni şahsen eğlendiriyor farklı yorumlara cevap atıyorum , diğer arkadaşlar sizlerede önceki yazdıklarımızı okuyun diyorum birşeyi replay(tekrar) yapıp yapıp anlatmaya gerek yok . Ben yalın şekilde size fikirlerimi ve az olan tecrübemi sundum saygı duyun lütfen.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:38 ----------

Bende ilk defa sende şahit oluyorum acaba motoru nasıl kullanmış hiç düşündün mü ? bende neden olmadı zaten motor dururken dip gaz yapıp kesiciye sokmanın zararlı olduğunuda biliyorsundur güzel kardeş senden ricam gördüğün şeyleri burada anlatıpda milletin kafasını bulandırma hondacı kardeşimmmm, megelli al gel kullan araştır öyle konuşalım eşit şartlarda. ;)

Syg.

Megelli 250 r nin konu başlığını takip etseydin ilk defa şahit olmazdın.

Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp gir bi bak. Milletin dediğini söylemiyorum ben sana, bizzat şahit olduğumu söylüyorum.

Kimseyede tavsiye etmiyorum kesinlikle almayın! Gidin pulsar falan alın.

hocam şu bilgiyi vermek isterim. Motor bloğuna gereğinde fazla yağ koyan bir arkadaş vardı. Duman atıyordu arakdan. Hatta eksoz yağ damlatıyordu.
    Çözümü basit. Fazla yağ boşaltılabilir. Uzun yol tapagaz gidilebilir. Bu kronik birşey değildir. Kullanıcı hatasıdır. Megelli değil başka marka bir motorda bile yaşanabilir. Sadece bilgilendirmek istedim.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Kimse kızmasın 5 i 5 kuruş etmez bir motosiklet .Hatta şu an kullandığım roadwin 250 de öyle .Teoride kendi motosikletim iyi gidiyor tasarımı iyi.Malzeme kalitesi kötü titreşimi fazla.İkinci el piyasası yok gibi.Her hobide olduğu gibi, bu motosiklet camiasındada çinli motosiklete bindiğinizde siz anlamasanızda alaycı bakışlar üzerinizde olur.Şuna ve emsallerine verilen paraya yazık bence.

Ben daelimi alırken 0 ara motosiklet bulamamıştım ,temmuz başıydı ucuz 1 sezon binerim satarım diye aldım.Masraf çıkarmadı lakin cidden hondadan sonra felan kalite direk yerlerde ,titreşim fazla o kullanılan plastik kalitesine zaten birşey demiyorum .Bu altın elbiseli adam düşündünüzmü neden bu kadar yerden yere vuruyor.Binilmez değil motosiklerler lakin madem biniceksin şekli bırak stabiliteye bak demek istiyor.Adam sonuna kadar haklı bence.

Bu motosikletleri almamak lazım ki satılmasın türkiye piyasasında yer etmesin .Bizi deney fareleri gibi kullanamasınlar.İthalatçı firma köşeyi dönmesin.Japon evet 0 bir koreli çinli alana kadar ikinci el japonu almak dünyanın en akıllıca mantığı olacaktır.
    zapalka bunu beğendi.

Motosikleti
    Cbf150
    Alıntı zapalka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok yakın bir arkadaşım. 4-5 senedir motor kullanıyor, chopper tarzı bir motoru vardı. 6-7 ay önce karşılaştık naber lan falan dedim motoru kullanıyor musun ? sattım motoru yeni motor aldım 2. el, 250 cc megelli marka dedi. ben de hiç duymamışım; o ne lan falan dedim, gittik evine gösterdi falan iyi birşeye benziyor. neyse 2. el almış daha 7 binde falan motor. aradan 1 ay geçti,akrabası ile karşılaştım. nabıyor lan falan motoru kullanıyor mu dedim. yok ya sorma dedi conta yakmış olum dedim daha yeni değil mi bu motor nasıl conta yakar ? ne bilim dün akşam aradı beni boğaz köprüsünden geçerken kalmış orda falan gittik aldık getirdik zar zor.. iyi dedim. neyse yaptırdı bu motoru yine. aradan biraz zaman geçti. yine karşılaştık. yaptırdın mı motoru,nasıl oldu bu sefer iyi mi dedim. yaptırdım abi 1-2 hafta kullandım bu sefer de gaz teli koptu dedi. vay anasını dedim. neyse onu da yaptırdı, yine zaman geçti aradan. yine karşılaştık, nasıl gidiyor falan, ya abi sorma bu sefer beyinde sorun çıktı sipariş verdik gelmesini bekliyoruz 1 ay oldu motor hala yatıyor 1 aydır kullanamıyorum lanet gitsin aldığıma da alacağıma da dedi..ne arızası bitti ne parçası var, parçası gelsin toplayıp çok az kullanıp satacam bıktırdı beni 7 ayda aq motoru falan başladı sövmeye. sakın bulaşma alıcaksan haberin olsun alma sakın falan dedi konuştuk gitti. şu anda motoru satmaya çalışıyor işte.tamamen arkadaşımın başına gelenleri yazdım. ne eksik ne fazla.
    Elinde patlayanlar satabilmek için burada övüp duruyorlar
    tiawern bunu beğendi.
    CANIM KIZIM HERŞEYİM

smtaytgn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Megelli 250r
    Alıntı Murat.K. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım Son 6 aydır Sahibinden de motor bakıyorum. 80 sayfa megelli hakkında Yazmış adamlar aç oku üretimin yaklaşık olarak ne zaman durduğu belli. Dokuyucuyu ara onlara sor motorun üretim durumunu. Bence diyerek bir konu meşrulaştırılamaz. Senden başka herkes üretimin durduğunu söylüyor. Bir kaç hafta öncesine kadar megelli kendi sitesinde bile bu açıklamayı yapıyordu. Fabrika ile anlaşmalarının bittiğini yakında tekrar üretime geçmeyi düşündüklerini beyan etmişler idi.

Tamam sen motorunu aldın mutlusun. Ne güzel lakin Kalkıp 2013 üretimi motorun Trafiğe çıkış tarihi olarak 2014 gözükecek diye motorun üretildiğini iddia etmek ... Yorum yapmayacağım buna. Iyi niyetine veriyorum. 2014 açıklaması ile sadece Mersin'den bir bayi Yazmış. Hepsini geçtim sahibinde.com da pert arabayı kazasız diye satan adam bile var. Orayı kesin delil olarak sunmak naiflik oluyor.

Megelli 4 5 bin lira verir 1 tane ikinci el alır öğrenme motoru yapar sonrada zararına satarım diyen adam için ideal. O paraya 250 racing bulamayacağı için mantıklı olur.

Motorunu savunman çok şık bir hareket lakin abartmamak Lazım. Buradaki herkes megelli yi tanıyor
    Arkadaşım bende iyi tanıyorum motorumu merak etme 2015 bekle görüşürüz. ;)abartma veya kıyaslama yapmadım 250 klasmanında kötülenmeyecek motor bu konuyu kim bilir kaç kişi okuyor motoru kullanıyorsan yorum at kulaktan bilgi ile gelme.

Syg.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:36 ----------

Alıntı papazkemal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elinde patlayanlar satabilmek için burada övüp duruyorlar
    Kullanan nasıl kullanıyor kardeşim kusura bakmayında siz kıro gibi motora davranırsanız yüksek devirle kullanırsanız bu her motorda olur.Kötüleme yapmayın saygı duyunuz yoksa bende kullandığınız motorlarla kötü anıları yazarım arkadaşlarının konuyu cıvıtmayın işinize bakın arkadaşlar. Benim motorum burada gelmek isteyene tanıtırım niyeti olan güzel kardeşlerime.

Syg.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)