Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

çelik motor crown 150 mi yoksa jinlun 150 mi

Motovento
    REKLAM ALANI
    tarik_pehlivan89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ TİGER
    slm arkadaşlar bu motorların hangisi daha iyi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    »»»»»» Bu Mesaj Moderator tarafindan taşınmıştır.»»»»»»
    Foruma yazilacak konular ilgili bölümlere yazilmalidir. Yanlış bölüme açılan başliklar yöneticilerce ilgili bölüme taşınır... Tekrarı halinde SİLİNİR! Bu nedenle itiraz türü yazilarin da silinmesi, veya cevaplandirilmasi sorumlunun yetkisindedir.
    Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
    Foruma üye olan herkes Forum Kurallarını kabul etmiş sayılır.
    Şikâyetler için... info@motosiklet.net
    ************** Site Yöneticisi: BBRR **************
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

ben 3 hafta önce çelik 150 crown aldım. 2400 peşin anahtar teslimi. Adana dan...
    izlenimlerim:
    Güzel yanları
    1. jinlun, mondial vb. gibi 80 üzerinde titreşim yapmıyor.
    2. hızlanması süper... daha millet yeşil yandı geçelim mi diye düşünürken ben bi sonraki ışığa geliyorum nerdeyse.
    3.900km yaptım henüz, depo 35 ytl ye doluyor, kullanıma göre 350-400km arası menzili var. Yani 100km de 90bin civarında yakıyor. 2,7-2,8lt/100km.
    4. benzin göstergesi, sinyal, boşta göstergesi mevcut. dijital vites göstergesi de var ki o çok yararlı oluyor.
    5. Motorun görünümü, ağırlığı gayet hoş ve yerinde. Arka sisi bar ve ön cam var.
    6. Özelliklerine göre fiyatı gayet iyi. Binişi çok zevkli. Orta seviye bir yokuşta bile 90km yi yakalayabiliyorum. Gücü gayet iyi.

Memnuniyetsizlikler..
    1. 600km de ilk bakım ve yağ değişimi yaptım. yani son 300km dir allah ne verdiyse hep bastım. hiç öyle gezinti yapmadım. Yani motoru
    açacağım diye son gaz gittim. Halen 100km/sa hızı göremedim ve bu benim moralimi aşırı bozuyor. halen umutla motor açılacak diye bekliyorum :p
    2. Sanki 5.vitesi boşuna koymuş gibiler. 4.viteste iken 90kmyi bağırarak ta olsa yapıyor. Ama 5.vitese alınca sadece bi 5-10puanlık artış oluyor, eh tabi bağırtısı da gidiyor. ama bi türlü 4-5 vites arasında istediğim hız artışını alamıyorum.

Ek bilgi.
    Genel olarak motorumdan memnunum. Ama şöyle bir kaç yüz km daha yapıyım, halen 120km hızı yakalayamazsam mecburen dişlilerini değiştireceğim.
    Çelik in diğer motor tipleri ve 150lik crown ı dahil hepsi xingyue isimli firmanın malı. Ama 250likleri farklı bir firmadan (kangda) getirtiyolar.
    xingyue nun sitesini google dan aratıp bulabilirsiniz.
    Çinde bir kaç tane ana motor fabrikası var. Bunlar isteyen herkese anlaşma dahilinde istenen markayı basıp gönderiyolar. O nedenle çoğu ismi duyulmadık firmanın malını bile bence bi çok marka motorun parçalarıyla aynı olacağını düşünerek değerlendirmek lazım. Hepsi aynı fabrikalardan geliyor zaten.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler