Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Yamaha Xmax vs Daelim S3 advance

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BURGMAN UH 200
    Bugün S3 advance denedim. Bayi satmak için 10300 tl ye çekti fiyatı.
    Bir test sürüşü yaptım CBF 150 den sonra sele ikiz yatak gibi geldi. Scoter hiç sürmediğim için sürüş şekli biraz tuhafıma gitti ama alışılır.
    Bagaj bölümü benim xl kaskı aldı tepeden az bişey kassada sığdı yani. Gördüğüm kadarıyla bagaj oldukça geniş (gerçi XMAX bagajını inceleme fırsatım olmadı ama) yeterli olacaktır. Arkayada bir 46 lt çanta attın mı tadından yenmez.
    Alet çok hoşuma gitti. Yanlız sanki biraz hantal gibi geldi. İvmelenmeyi hantal buldum biraz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    berkekolik1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley
    Kesinlikle xmax diyorum.
    Bu sezon xmax 250 kullandım ve 1 hafta önce sattım. (havalar kötüleşmeye başladığı ve vitesli alacağım için)
    0 TL zarar ettim aldığım fiyata sattım motoru 3bin km de.

Aksesuar için de extra 1500 tl verdim ama motorun havası baya değişti tam spor oldu..

Motosikleti
    BURGMAN UH 200
    Alıntı berkekolik1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle xmax diyorum.
    Bu sezon xmax 250 kullandım ve 1 hafta önce sattım. (havalar kötüleşmeye başladığı ve vitesli alacağım için)
    0 TL zarar ettim aldığım fiyata sattım motoru 3bin km de.

Aksesuar için de extra 1500 tl verdim ama motorun havası baya değişti tam spor oldu..
    iyi demişsin güzel demişsin de arada 3000 tl fark var. Artı S3 üzerinde kendi sırt dayaması ile birlikte geliyor yani aksesuarı bile üzerinde geliyor.
    Artı beygir gücü daha yüksek. Tek avantajı marka ve dediğiniz gibi 2. elinin güçlü olması.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar
    xmax'in abs'lisi de var diye biliyorum. teker zaten iyi. bana daha güvenli geliyor. güvenlik için teker değiştirdiğimiz düşünülünce abs gayet iyi bişe.

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    2013 X-Max'te 100km/s üzeri rüzgarı omuz ve kafada hissetmeye başlıyorum (1.76 m boy). X-Max 2014'te var mı bu durum bilmem ama Daelim'in ön camından dolayı Daelim'de yok gibi. Şimdi biraz baktım Daelim'e gayet güzel görünüyor. X-Max bence marka, ABS veya tipi daha güzel olduğu için tercih edilebilir. Diğer yönlerden Daelim de gayet iyi duruyor.

Ancak ben almazdım çünkü markanın sağladığı güvence (X-Max'ın motoru İtalyan ve yılına göre Fransa/İspanya üretimi aynı zamanda Japon markası) ve ABS benim için önemli unsurlardı. Bazısı için bu çok önemli olmayabilir neticede de zaten Daelim de X-Max'ten daha ucuz.

Daelim'in bagajı bilmiyorum ama X-Max'e Bell M1 Large kask, YDS Diablo tam boy bot ve uzun enduro mont sığıyor. 2 tam kapalı kask+ 2 çift eldivenler ve 1-2 küçük ıvır zıvır da alabilir. Ancak topcase takmanın benim için sakıncası yok derseniz bence bir önemi yok ikisi arasındaki farkın zaten topcase varken.

Bir de kombine fren meselesi geçmiş. Honda bu sene çıkardığı tüm yeni modellerden kombine ABS sistemini kaldırdı (bkz, NC 750 serisi, CB 500 serisi ve Türkiye'ye henüz gelmemiş olan yeni VFR 800). Hani maliyet için kaldırdı desem VFR 800 neticede pahalı ve lüks donanımları olan bir motosiklet, hiç olmazsa ona koyardı düşüncesindeyim. Neyse neticede bilmiyorum tam neden kaldırdığını ama kafamda soru işaretleri oluşturdu bu durum kombine sistemler hakkında.

Motosikleti
    BURGMAN UH 200
    Alıntı mithrelios adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2013 X-Max'te 100km/s üzeri rüzgarı omuz ve kafada hissetmeye başlıyorum (1.76 m boy). X-Max 2014'te var mı bu durum bilmem ama Daelim'in ön camından dolayı Daelim'de yok gibi. Şimdi biraz baktım Daelim'e gayet güzel görünüyor. X-Max bence marka, ABS veya tipi daha güzel olduğu için tercih edilebilir. Diğer yönlerden Daelim de gayet iyi duruyor.

Ancak ben almazdım çünkü markanın sağladığı güvence (X-Max'ın motoru İtalyan ve yılına göre Fransa/İspanya üretimi aynı zamanda Japon markası) ve ABS benim için önemli unsurlardı. Bazısı için bu çok önemli olmayabilir neticede de zaten Daelim de X-Max'ten daha ucuz.

Daelim'in bagajı bilmiyorum ama X-Max'e Bell M1 Large kask, YDS Diablo tam boy bot ve uzun enduro mont sığıyor. 2 tam kapalı kask+ 2 çift eldivenler ve 1-2 küçük ıvır zıvır da alabilir. Ancak topcase takmanın benim için sakıncası yok derseniz bence bir önemi yok ikisi arasındaki farkın zaten topcase varken.

Bir de kombine fren meselesi geçmiş. Honda bu sene çıkardığı tüm yeni modellerden kombine ABS sistemini kaldırdı (bkz, NC 750 serisi, CB 500 serisi ve Türkiye'ye henüz gelmemiş olan yeni VFR 800). Hani maliyet için kaldırdı desem VFR 800 neticede pahalı ve lüks donanımları olan bir motosiklet, hiç olmazsa ona koyardı düşüncesindeyim. Neyse neticede bilmiyorum tam neden kaldırdığını ama kafamda soru işaretleri oluşturdu bu durum kombine sistemler hakkında.
    Evet bahsettiğiniz gibi ön cam uzun rüzgar kesmek için ekstra aksesuara gerek kalmıyor. Bir diğer avantajı sırt dayama ile birlikte gelmesi bunun için de bir harcama yapmak zorunda kalmıyorsunuz. Bagaj kapasiteleri sanırım aynı(X max'ın bagaja bakamadım ama)buradan da bir dezavantaj yok. Anahtarsız çalıştırma da bir başka artısı. Bir sıkıntı lastikler olabilir sanırım. Birde kombine fren virajda risk yaratır çok dikkatli kullanmak gerekir.

maxiscooter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mithrelios adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Japon markalarını fazlasıyla araştırmış biri olarak Honda japonyada kombine fren sistemini 90 ların başından beri bi çok motorunda sunmuş. Hatta japonyada sattığı ürünlerde en küçük olan 50cc scooter lar bile 90ların sonundan itibaren kombine fren sistemli. İhraç ettiklerin ürünlerde maliyet kısma amaçlı olsa gerek belirli modellerde var. Bu işte bu kadar uzman olan bu firma bi hata sezdiğini sanmıyorum. Ama Hondadaki kombine sistem yanlış bilmiyor isem iki merkezi var. 1. ön frende ve 3 kaliperli sistemin 2sine direk bağlı. Diğer merkez arka sıkıldığında önde diskte boşta kalan kalipere bağlı. Bu durumda abs müdahale etmeye çalıştığında arka merkezden gelen hidrolik basınç abs nin görevini engelleyeceği için bu sistemden vazgeçiliyor abs de. Yanlış değilsem suzukilerdede böyle. hatta burgmanlarda falan aynı durum söz konusu. Kombineye o kadar takılmayın her koşulda araştırması yapılmıştır.artık abs yoksa kombine olmalı en azından bence..

dip not: yıllar önce arabalarda abs yaygınlaşmaya başlayacağında yok fren uzuyormuş yok iyi değilmiş diye efsaneler vardı. o lafları edenler şimdi esp siz araba almıyor. Teknoloji gelişiyor bosch un denge kontrol sistemi ktm 1290 larda standart artık.
    sardokar, serotizm, sereye ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    BURGMAN UH 200
    Alıntı maxiscooter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Japon markalarını fazlasıyla araştırmış biri olarak Honda japonyada kombine fren sistemini 90 ların başından beri bi çok motorunda sunmuş. Hatta japonyada sattığı ürünlerde en küçük olan 50cc scooter lar bile 90ların sonundan itibaren kombine fren sistemli. İhraç ettiklerin ürünlerde maliyet kısma amaçlı olsa gerek belirli modellerde var. Bu işte bu kadar uzman olan bu firma bi hata sezdiğini sanmıyorum. Ama Hondadaki kombine sistem yanlış bilmiyor isem iki merkezi var. 1. ön frende ve 3 kaliperli sistemin 2sine direk bağlı. Diğer merkez arka sıkıldığında önde diskte boşta kalan kalipere bağlı. Bu durumda abs müdahale etmeye çalıştığında arka merkezden gelen hidrolik basınç abs nin görevini engelleyeceği için bu sistemden vazgeçiliyor abs de. Yanlış değilsem suzukilerdede böyle. hatta burgmanlarda falan aynı durum söz konusu. Kombineye o kadar takılmayın her koşulda araştırması yapılmıştır.artık abs yoksa kombine olmalı en azından bence..

dip not: yıllar önce arabalarda abs yaygınlaşmaya başlayacağında yok fren uzuyormuş yok iyi değilmiş diye efsaneler vardı. o lafları edenler şimdi esp siz araba almıyor. Teknoloji gelişiyor bosch un denge kontrol sistemi ktm 1290 larda standart artık.
    Çok doğru tespitler. Sanırım biraz fazla taktım bu combine fren sistemine. Verdiğiniz bilgiler için de teşekkür ederim.
    maxiscooter bunu beğendi.

tt768 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Project 4 coming soon...
    Bu başlığı okuyunca, Yamaha almaya kesin karar vermişken benim de bir anda kafam karıştı. Daelim cazip gelmedi değil.

Az önce her iki markanın da İzmir bayilerini aradım. Yamaha' da çok kibar bir çalışan uzun uzun bilgi verdi. Tabii ki ellerinde stok yok. Temini için süre veremiyolar. Aksesuarlar ve uyumu ile ilgili birkaç soru sordum, son derece net ve kibar bir şekilde yanıtladı.

Sonrasında Daelim bayii' ni aradım. İnternet sitesinde halen bayi görünmesine rağmen Motopit "biz artık bayisi değiliz" dedi. Diğerini aradım. Burası merkez, ben satış mağazasının telefonunu vereyim dedi. Orayı aradım, telefona bakan arkadaşa S3 Advance 250 cc stoklarınızda var mı? dedim. Daelim mi dedi?

Hasılı kelam daha para verip alırken bu kadar ızdırap çekiyorsan, küçük bir sorunda, parça temiminde neler yaşarsın düşünmek bile istemiyorum. Motor iyidir, hoştur, Yamaha' dan rahattır... Bilemem.

Ama satış sonrasını, aksesuar ve yedek parça bulunabilirliğini ve istediğin anda nakite çevirebileceğini göz önüne alarak kesinlikle Yamaha derim ben.

Maceraya gerek yok. Hem de kesinlikle ve kesinlikle yok.
    hasanrs bunu beğendi.

Pisman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    genellikle daha iyi konfor daha kötü yol tutuş getirir göz önünde bulundur

hasanrs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya AS 150 T1 7k, SYM GTS250i Evo16k, Yamaha R25
    İki motoru da kullanmadım ama Daelim alırsan İstanbulun en güzel yerlerinden birindeki servise gideceksin. Zırıltı geliyor bundan usta diyeceksin. Usta sana "zırıltı egzostan geliyor" diyecek. Sende 6 aylık motor kullanıcısı olmana rağmen "hayır varyatörden geliyor" diyeceksin. Usta sana gülecek ve "varyatörü temizleyeyim de rahat et" diyecek. Varyatörü açacak ve sorun varyatörde çıkacak. Kız gibi motorunun yetkili servise girince nasıl dağılacağını, deneme yanılma yöntemi ile dünya para ödeyip mağdur olacağını görmek istiyorsan bence Daelim al...
    http://www.gunceltrend.com Binicem üstüne... Vurucam kırbacı!

Motosikleti
    BURGMAN UH 200
    Alıntı hasanrs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İki motoru da kullanmadım ama Daelim alırsan İstanbulun en güzel yerlerinden birindeki servise gideceksin. Zırıltı geliyor bundan usta diyeceksin. Usta sana "zırıltı egzostan geliyor" diyecek. Sende 6 aylık motor kullanıcısı olmana rağmen "hayır varyatörden geliyor" diyeceksin. Usta sana gülecek ve "varyatörü temizleyeyim de rahat et" diyecek. Varyatörü açacak ve sorun varyatörde çıkacak. Kız gibi motorunun yetkili servise girince nasıl dağılacağını, deneme yanılma yöntemi ile dünya para ödeyip mağdur olacağını görmek istiyorsan bence Daelim al...

Tek korkum da servisler aslında. Tüm bu artılarına karşın tek negatif yönüde bisikletçiden bozma servisler. Geçen s3 bakmak için gittiğim cemtek motor artık bırakmış markayı satmayı. Stok yok diyor bana TGB diye dandirik bir scoter satmaya çalışıyor. Tipler, konuşma şekli, ticaret şekli hepsi ofsayt.
    Ama şöyle bir gerçekte var marka diye aradaki farkı göze alıp aldığınız motorlarda da bir sürü sorun yaşayan insan olduğunu gördüm, ha belki oran olarak daha azdır ama var sonuçta.
    Bakalım aldıktan sonra ilk işim işinin ehli bir servis bulmaya çalışmak olacak.
    motobest hakkında bilgisi olan var mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:56 ----------

birde böyle bir şey var

http://www.scooturk.net/showthread.php?t=19873

designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Alıntı sardokar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tek korkum da servisler aslında. Tüm bu artılarına karşın tek negatif yönüde bisikletçiden bozma servisler. Geçen s3 bakmak için gittiğim cemtek motor artık bırakmış markayı satmayı. Stok yok diyor bana TGB diye dandirik bir scoter satmaya çalışıyor. Tipler, konuşma şekli, ticaret şekli hepsi ofsayt.
    Ama şöyle bir gerçekte var marka diye aradaki farkı göze alıp aldığınız motorlarda da bir sürü sorun yaşayan insan olduğunu gördüm, ha belki oran olarak daha azdır ama var sonuçta.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:56 ----------

birde böyle bir şey var

Cemtek motorun getirmediği motor kalmadi bir ara Sym getirdi tutmadi sonra daelim getirdi satamadi şimdi de TGB getirmiş gecen gün gördüm bu adamlar hangi motoru getirse hüsrana uğruyorlar çünkü güvenilir gelmiyor bu adamlar.Ben c.tesi günü motobeste gittim yeni actiklarina dükkana hem apachemden bir ses geliyordu ona baktirmak için aslında sorunun ne olduğunu biliyordum ama hem ustasini denemek için hem de ne diyecekler diye merak ettim.Genç bir usta arkadaş birkaç tur atti ve ses egzos dan geliyor dedi bir kaç pul vs şey takti ses kesildi ve benden tam not aldi üstelik parada almadilar.Oranin sahibi arkadaşla da baya muhabbet ettim daelim ile ilgili baya met etti ki motobest ayni zaman da sym vespa ve tvs servisi.Genel düşüncem daelim ile ilgili joymax ve GTS evo ile karsilastirmak gerekirse daelim fazla yakıt 2.elde zor satıliyor ama güzel gidiyor alet ya
    sardokar bunu beğendi.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Alıntı sardokar adlı üyeden alıntı Mesajı göster

birde böyle bir şey var

DEalim in en büyük handikapı , istikrarsızlığı.
    2 sene motor gelir 5 yıl sesi soluğu çıkmaz. Ne getiren olur ne ilgilenen.
    Servis desen daha büyük muamma . Kymco nun bile servisleri içler acısıydı. Bir gün internet sitesindeki bir servisine gittim . Adam kymco dememle küfür etmeye başlaması bir oldu. Adamın bile yetkili servis olduğundan haberi yok. arayandan gelen gidenden bıkmış seyrantepede gariban bi bisikletçi laz amca. Düşün artık bu arada kalmış markaların servis anlayışını.

Ha diğer taraftan yamahanın her yerde servisi varda ne oluyor , parça sıkıntı fiyatlar sıkıntı vs vs .

Eğer servisi ve garantiyi gözden çıkarabiliyorsanız s3 neden olmasın. Ben mutlaka alıcam ama , servis garanti , vs benim tarzım şeyler değil. Ben 15 yıldır kesip yemeyi tercih ediyorum.

Yamahaya vereceğiniz fazladan para , size bir distribitör bir servis bir muhatap , satış kolaylığı ve güvenilir bir marka imajı olarak geri dönücektir.

Birde soranlara dealimin çin malı olmadığını anlatmak durumda kalmak varya , düşmen başına .
    Benim majesty e bile çin malımı diyenleri düşününce eyvah eyvah . Bunu en son kymco da yaşamıştım. He abi çin malı diyip kurtarıyordum kendimi
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Motosikleti
    BURGMAN UH 200
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    DEalim in en büyük handikapı , istikrarsızlığı.
    2 sene motor gelir 5 yıl sesi soluğu çıkmaz. Ne getiren olur ne ilgilenen.
    Servis desen daha büyük muamma . Kymco nun bile servisleri içler acısıydı. Bir gün internet sitesindeki bir servisine gittim . Adam kymco dememle küfür etmeye başlaması bir oldu. Adamın bile yetkili servis olduğundan haberi yok. arayandan gelen gidenden bıkmış seyrantepede gariban bi bisikletçi laz amca. Düşün artık bu arada kalmış markaların servis anlayışını.

Ha diğer taraftan yamahanın her yerde servisi varda ne oluyor , parça sıkıntı fiyatlar sıkıntı vs vs .

Eğer servisi ve garantiyi gözden çıkarabiliyorsanız s3 neden olmasın. Ben mutlaka alıcam ama , servis garanti , vs benim tarzım şeyler değil. Ben 15 yıldır kesip yemeyi tercih ediyorum.

Yamahaya vereceğiniz fazladan para , size bir distribitör bir servis bir muhatap , satış kolaylığı ve güvenilir bir marka imajı olarak geri dönücektir.

Birde soranlara dealimin çin malı olmadığını anlatmak durumda kalmak varya , düşmen başına .
    Benim majesty e bile çin malımı diyenleri düşününce eyvah eyvah . Bunu en son kymco da yaşamıştım. He abi çin malı diyip kurtarıyordum kendimi
    Valla kesip yemesini bilsem ite köpeğe minnet edeçeğime onu yaparım ama o kadar tecrübe yok henüz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:35 ----------

Alıntı designserhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cemtek motorun getirmediği motor kalmadi bir ara Sym getirdi tutmadi sonra daelim getirdi satamadi şimdi de TGB getirmiş gecen gün gördüm bu adamlar hangi motoru getirse hüsrana uğruyorlar çünkü güvenilir gelmiyor bu adamlar.Ben c.tesi günü motobeste gittim yeni actiklarina dükkana hem apachemden bir ses geliyordu ona baktirmak için aslında sorunun ne olduğunu biliyordum ama hem ustasini denemek için hem de ne diyecekler diye merak ettim.Genç bir usta arkadaş birkaç tur atti ve ses egzos dan geliyor dedi bir kaç pul vs şey takti ses kesildi ve benden tam not aldi üstelik parada almadilar.Oranin sahibi arkadaşla da baya muhabbet ettim daelim ile ilgili baya met etti ki motobest ayni zaman da sym vespa ve tvs servisi.Genel düşüncem daelim ile ilgili joymax ve GTS evo ile karsilastirmak gerekirse daelim fazla yakıt 2.elde zor satıliyor ama güzel gidiyor alet ya
    Usta olarak çalışan arkadaşı bende tuttum. Ne kabzımallar gördüm hiç bir şey anlamayan, o usta arkadaş benim cbf e bindi bir tur attı ne sıkıntısı var tek tek saydı.
    Motobest'i beğendim. Şimdiye kadar gördüğüm eliyüzü düzgün, konuşmasını! bilen tek motosiklet mağazası.
    designserhat bunu beğendi.

Motosikleti
    daelim s3 Advance
    2 ay evvel Daelim s3 250 aldım . Bir arkadaş hantal demiş .168 kg ağırlık ve 25 bg gücündeki motor hantalmış .
    0 - 100 km ye kaç saniye çıkıyor bilen varmı?
    Sele yumuşaklığı ve konforu hangisinde daha iyi acaba ?
    tmax da DOHC motor var sanırım .Daelim DOHC motor koyarsa ustası yok denir .
    Çift eksantrik hangisinde var acaba ?
    13 sensör motor kontrolu hangisinde var acaba ?
    Artçım ile beraber rüzgarın bir sağdan bir soldan gelmesi ile savrulurken ( 90 km hızda ) motor milim kıpırdamıyor.
    90 km hızdan sonra motorun torkunu hissetmenizi ve yola nasıl yapıştığını görmenizi isterdim .
    Parça konusunda bir arkadaşımın ihtiyacı 2 .gün elindeydi.
    Servisimle konuştuğumda motor bizim garanti ve parça değişimi konusunda tüm yetki bizde dedi .
    13000 . tl yamaha markasına para ödeyeceğime masraflar dahil 10400 .tl ödeyerek teknolojidede kendini kanıtlamış 3 ayrı model Hyundai sine seve seve bindiğim Güney Kore malını aldım .
    Hiç bir motorsever motoruna toz kondurmaz ama gerçekler böyle !
    muvodo ve gursus bunu beğendiler.

PiNGuSHeuS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF250L WR125R ZS125-30
    S3 Advance ın ikinci elini temiz bulmak mümkün mü, en uygun ne kadara alınabilinir? Bütçe sınırlı olduğundan aslında 125 scooterlara bakıyordum ama gerçekten uygun bulunursa bu motorun da ikinci elini düşünebilirim. sanırım kullanıcılarının hepsi memnun.

MotojeN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 125 Duke
    Maxi Scooterlar arasinda bende gidip geldim.

Kymco downtown 300i mi
    Xmax 250 mi
    Burgman 200 mü

derrrrrkeeeen

Burgman 400 de karar kıldım.
    Bir bakmanizi tavsiye ederim bagaj devasa boyut devasa gidiş müthiş.
    Ben Motorum diyor.
    2007 model ve ustu alacağım.

serotizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Softail FXSTBI
    Alıntı PiNGuSHeuS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S3 Advance ın ikinci elini temiz bulmak mümkün mü, en uygun ne kadara alınabilinir? Bütçe sınırlı olduğundan aslında 125 scooterlara bakıyordum ama gerçekten uygun bulunursa bu motorun da ikinci elini düşünebilirim. sanırım kullanıcılarının hepsi memnun.
    Facebook'a Daelim Turkey grubundan ilanları takip edebilirsiniz. Geçen gün bir arkadaş düşmüş, 7200'de motoru. Yumuşak bir düşüş olmuş, sadece bir tarafta çizikler var o kadar. 7700'e koymuş ilanını.
    S3 zaten yeni bir model olduğu için 2.eller genellikle çok temiz makineler. En eskisi 2013 model. Yine de alırken bir ustaya göstermekte fayda var.
    PiNGuSHeuS bunu beğendi.

[/COLOR]
    Alıntı serotizm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende Daelim S3, kuzenimde 2014 Yamaha Xmax 250 var.
    Yamaha'nın artısı belirttiğiniz gibi geniş bagajı, yol bilgisayarının olması ve servis kalitesi (Asya Motor servisine göre), aksesuar seçeneklerinin geniş olması, lastkileri Eksisi, kombine freni olmaması, plastik kalitesi.
    Daelim'in artısı, sele konforu, kombine freni ve anahtarsız kontağı olması ve şu an için en yüksek beygir gücüne sahip olması. Eksileri servis kalitesi, bagajının ufak olması (tam kask almıyor, yarım kask ve montu birlikte alıyor), plastik kalitesinin Yamaha'ya göre bir nebze daha düşük olması (ama bence rahatsız edici bir kalitesizlik göze çarpmıyor)

Ben S3'ü 2 ay önce 0KM aldım. Şu anda 5300KM'de. Günde gidiş geliş 60KM yapıyorum. İstanbul'dan 1 kez Bursa'ya, 1 kez Gölcük'e 1 kez de Aydın-Didim'e gidip geldim. Son seyahati geçen haftasonu yaptım. 2 günde 1300KM. Bundan önce Kymco Venox 250 ve Harley Davidson Sportster 883L kullandım. Deneyimlerimi aktaracak olursam;
    - Öncelikle performansı çok tatmin edici. Sollamalarda ani hızlanmaları başarılı. Maksimum 160KM gördüm İzmir otobanında. Ancak 160 ile sürekli gidemiyorsunuz tabii. 140-150 ile sürekli gidebiliyorsunuz yokuş olmadığı sürece. Susurluk çıkışındaki yokuşta 120'ye düştü (110 kiloyum). 250CC'lik motora göre bence gayet başarılı performansı var.
    - Konfor gayet başarılı. Selesi hem sürücü için hem artçı için rahat. Ben rahatsızlık hissetmeden, duraksız 250km, 2-2.5 saat sürdüm. Bir Yamaha sürücüsü benimkini kullandıktan sonra selesinin çok daha rahat olduğunu söyledi. Kendi Xmax'ı 2013 modeldi. Amortisörler de iyi. Özellikle uzun yolda rahatsız etmiyor, yaylandığınızı hissediyorsunuz.
    - Kullandığım süre boyunca bir arıza, sorun çıkartmadı. Özellikle Didim'e gidip gelirken çok zorladım. Gidiş 11 saat, dönüş 10 saat sürdü molalar, feribot vs ile birlikte. Gık demedi. Yağ eksiltmedi.
    - Frenleri çok başarılı. Özellikle kombine fren hayat kurtarıcı. ABS'siz Yamaha ile Daelim'i karşılaştırıyorsanız sadece kombine fren için Daelim tercih edilir. Yukarıda bahsettiğim Xmax kullanıcısı da frenlere hayran kalmıştı.
    - Servis konusu Asya Motor'da biraz sıkıntılı diye şikayetler duyuyoruz. Benim önemli bir şikayetim olmadı. Ama herhangi bir sorunum da olmadı şimdiye kadar. Sadece periyodik bakımlar için gittim. İyi bir servis bulmanız lazım. Ben Göztepe'de Uyumaz'a gidiyorum, memnunum. Karşı tarafta Merkez Motor'a gidenler de çok memnun.
    - Daelim'i alır almaz lastiklerini değiştirmeniz lazım. Üzerindeki lastikler kuru havada sorun çıkartmıyor ama malzemesi çok iyi olan bir lastik değil. Yağmurda problem yaratabilir. Ben Michelin City Grip ile değiştirdim. Yamaha zaten City Grip ile geliyor.
    - Her iki motorda da ön aydınlatma biraz zayıf. Ben farı Xenon ile değiştirdim. Didim'e giderken yolun büyük kısmını gece gittim. Gündüz gibi oldu ortalık. Hiç selektör yemedim. Ek olarak görünürlüğü arttırmak için Hella sis farı da taktırdım. Bunlar da özellikle çok karanlık yollarda kısa mesafeyi güzel aydınlatıyor.
    - Yolda dikkat çeken bir motor. Model sormak için şimdiye kadar 4-5 kez durdurdular.

Özet olarak Daelim'den memnun kalacağınıza şüphem yok. Ben şu anda yine 250'lik alacak olsam yine Daelim'i tercih ederim. Ancak alırsanız dikkat etmeniz gereken birkaç şey var yukarıda belirttiğim gibi:
    1- Servis seçimi. 1. tercihiniz Merkez Motor olmalı.
    2- Lastikleri alır almaz değiştirin. Michelin City Grip'in çifti takma, balans vs dahil 375TL (Hasanpaşa Zenn Motor'da taktırdım)
    3- Aydınlatma her iki motorda da (bence) çok yeterli değil. Gece özellikle zifiri karanlıkta seyahat edecekseniz mutlaka Xenon düşünün. Ancak şehir içinde orjinal aydınlatması ile bir sorun yaşamazsınız.
    Merhaba

Açıklayıcı bilgiler için teşekkürler. Bende 3aydır s3kullanıcısıyım. 9000km oldu. Severek kullanıyorum. Xenon ile ilgili olumlu yorum yapmışsınız hangi marka ve kaçlık xenon kullandığınızı ve montajı nereye yaptırdığınızı öğrenebilir miyim? Montajdan memnun kaldıysanız bunu da bilmek isterim. Teşekkürler.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)