Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

SCORPİON EXO 750 & SHARK S700 Karşılaştırma ve İndirimli SHARK KASK YALANI

Motovento
    REKLAM ALANI
    cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Merhaba arkadaşlar,
    ARTÇI kaskı olarak uygun Kask bakarken İndirimli denilen Shark S700 leri gördüm ve bir tane sipariş verdim.

Aldığım Model Bu :

Kendi kullandığım kaskım Scorpion EXO750 . Şu ana kadar 4 Scorpion değişmiş ve Yine exo750 ile yoluma devam ederken bir anda yön değiştirip shark deneme kararı aldım.

Kıyaslayacak olursak ;

Öncelikle EXO 750 Kesinlikle daha sessiz ve daha etli bir kask. kafanızı sarmasının yanı sıra gerdan kısmını da iyi kavrıyor. ve malzeme ve özellik olarak S700 den daha üst seviyede.
    S700 Daha fazla ses alıyor özellikle kaskı cıkartırken kırılacakmış hissi verdi bana cene kısmından tutunca Tabi öyle değildir umarım. İnşallah ben öyle hissetmişimdir... Onun dısında Cam kilit mekanizması bulunmuyor, Havalandırmaları yetersiz. Yalnız bunlara ek olarak Güneş vizörü var fakat acınca görüntü kaybı yasıyorsunuz. Camın oturuşu exo dan daha iyi. Exo750 lerde gözünüzün önünde bazen rüzgarın dolastıgını hisediyorsunuz özellikle kışın soguklarda fakat S700 de rüzgar neredeyse hiç girmiyor denebilir(Tabi cenealtı perdesini ben taktım , Perdesiz denemek lazım) . Yanak pedleri exo750 den daha yumusak. Bunların yanında EXO 750 ler havalandırma, Yanakped şişirme, Cam kilidi, cene perdesi ve burunluk gibi özelliklere sahip

Bir de İNDİRİMLİ SHARK KASK YALANI VAR Piyasada...
    Kaskı Motosikletaksesuarları.com 'dan 445 TL 'ye aldım. Site ilgili ve hoşgörülü fakat site üzerindeki acıklamalarda Burunluk ve Cene altı perdesi mevcut yazmasına karşın kaskta bunlar mevcut değil. Dünya üzerinde bu kaskların satışına bakıyorum standartlarda mevcut olduğu yazıyor ama nedense ülkemizde standart değilmiş. Ordan ANESMOTORA yönlendirdiler. Onlarla da görüştüm o parçaların ekstra olarak alınabileceği bunun için de 90-100 TL bir rakam ödeneceği söylendi. Yani anlayacağınız S700 lerde indirim felan yok; o parçaları da alayım deseniz S900 den fazla para ödemiş oluyorsunuz

Amacım Kimseyi kötülemek değil, Sadece SHARK S700 Modellerinde Cenealtı perdesi ve Burunluk bulunmamaktadır. Bunu bilmenizi istiyorum. Alacaksanız S900 ALMANIZI Öneririm, Bedenim olmadığı için ben değiştirmedim.
    NEDEN İADE ETMEDİN DİYE SORARSANIZ ESKİ LAZER KASKIMIN CENEALTI PERDESİNİ BUNA TAKTIM, ARTÇI KASKI OLARAK KULLANACAĞIM.

SONUCTA 450 TL ye alınan bir kask tan fazla birsey de beklememek gerekir

2 Model arasından tercihiniz kesinlikle EXO750 den yana olmalıdır
    zaferkarizma, Sinan Aksu ve mehmetenis bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    cok açıklayıcı blgi olmuş ellerine sağlık teşekkürler.

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Rica Ederim görevimiz

Amaç zaten bilgilendirmek değil mi...
    Sinan Aksu bunu beğendi.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Benim ilk kaskım scorpion exo 700'dü. 2006'da almıştım daha motorum bile yoktu o zaman Kaskın tek kötü yanı büyük ve ağır olmasıydı. Sanırım exo 750'yle aynı ağırlığı. Boynumda ağrı yapınca shark rsr2 almıştım, hala da kullanıyorum, ama dünyanın en gürültülü kaskı olabilir. Kulak tıkaçsız kesinlikle dayanılmıyor. Gerçi bunu yarış kasklarının hemen hepsi için söylüyorlar (beeelki schuberth sr1 hariç). Çok ince narin bi yapınız, ince bi boynunuz yoksa alınıp kullanılası bi kask exo 700. 750 de öyledir büyük ihtimal.

Bilgiler icin tesekkurler ) bende kendi fikrimi vermis olayim yamaha ybr'ye binicem. 125lik ilk motorum olucak insallah allah kismet ederse. Kask olarakta mt revenge almayi dsunuyorum. Gunes vizoru yokmus acaba ne gibi bi problem cikarirki vizor olmamasi ? Dha dogrusu ben vizoru gunes gozlugu gbi bisey dsunuyorum o degilmi ?a

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Güneş Vizörü Kaskın içerisinde yarım cam seklindedir. Yani birnevi gözlük olarak düşünülebilir
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Arkadaşlar,
    Aldığımdan beri Sharkı kullanıyordum. Dün Exoyu takıp bir dolanayım dedim vallahi Sharkın S700 modeli EXO 750 lerin Yanından bile geçemez. O derece bariz sessiz ve Konforlu geldi bana Exo ...
    Bilginiz olsun
    vedkum bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)