Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
11. sayfa BirinciBirinci ... 9101112 SonuncuSonuncu

nasıl oluyoda 125 lık cbr,250 cbf i geçiyor?... mantıklı cvp arıyorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    BİROL 78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HAYABUSA
    evet bu konuyu ancak kuzenler son noktayı koyucak gibime geliyor.

Evet arkadaşlar yok mu CBR 125'ine güvenen.

istanbuldan her memleket olabilir,sadece topiğin sıhhati ve sağlığı için bu kıyaslama.
    facebook(Fazer Tutkunları)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Offff yine hort..

Hala dikkate alan var şu başlığı.

Forum yöneticisi değerli arkadaşlarımdan bu gereksiz başlığın kilitlenmesini talep ediyorum Amacına ulaşmıştır bence.

Bkz. Forum Kuralları
    Madde 1.2.24

"Yasadışı motosiklet yarışlarına çağrı yapmak, karşı tarafı yarışa davet etmek veya bu tarz olaylar hakkında forum üyelerini bilgilendirmek, sokak/cadde yarışlarına özendirici ya da teşvik edici konular açmak, bu konulara mesaj yazmak yasaktır."

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    o zaman bu başlık çoktan kilitlenmeliydi.
    herkezden özür diliyorum
    98 Beygir.....

Jubaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende de cbr 125 var da daha hiç cbf 250 geçemedim çok denedim ama olmadı ara hızlanmada öndeyim ama o max hıza çok daha çabuk ulaşıyo benden ben ilk kalkışta geçiyorum biraz böyle gidiyo sonra 120 den sonra benim ki baya yavaşlıyo ivmelenme açısından genelde geçiliyorum yani geçebilen varsa nasıl yaptığını bi anlatsın.
    We are many...

reflexiv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Jubaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende de cbr 125 var da daha hiç cbf 250 geçemedim çok denedim ama olmadı ara hızlanmada öndeyim ama o max hıza çok daha çabuk ulaşıyo benden ben ilk kalkışta geçiyorum biraz böyle gidiyo sonra 120 den sonra benim ki baya yavaşlıyo ivmelenme açısından genelde geçiliyorum yani geçebilen varsa nasıl yaptığını bi anlatsın.
    söyleceklerim bahsedilen motorlarda değil her motorda geçerli olan birsey.kalkısta; yüksek devirde kalkıp, vites aralarında hız kaybetmeden, son(6 ya da 5' inci )viteste çıkabileceğin son devre kadar sıkarsan makineyi(max gücü ürettiği devir) ulaşabileceğin en son hıza en cabuk şekilde ulasırsın..benim bildiğim bu..saygılar..

ReBeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    200 GY Enduro
    geçse e yazar? arkadaşla 40 km taklarak gidiyorduk. onun elinde sigara vs yanımızdan cbr125 geçti 2 kere. ilkinde geldi gazladı vs bis hiç iplemedik. neyse sinirlendi eleman (17-18 yaşlarında) yanımızdan bir süre sonra bir geçti. son sürat motor yarılacak, patlayacak, ne iğrenç bir ses. biz düşüyorduk neredeyse gülerken. teknik konuları geçelim, garibim o hıza ulaşmak için kaç km geriden basmıştır kimbilir. ki ne kadar o hızda seyredilebilir? kaldı ki torku çok düşük bu makinayla ne kadar sürüş zevki alınır? cbr 125ci arkadaşlar alınmayın siz anca kendinizi kandırıyorsunuz (ki bazı cbf 150liciler de motorlarını touring zannediyorlar, hoş ybr125lerini racing zannedip aynalarını çıkartan mallar da yok değil). hacmine göre iyi motor ama kesinlikle racing değil ve 150de yapamıyor

ahmet93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    Alıntı ReBeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçse e yazar? arkadaşla 40 km taklarak gidiyorduk. onun elinde sigara vs yanımızdan cbr125 geçti 2 kere. ilkinde geldi gazladı vs bis hiç iplemedik. neyse sinirlendi eleman (17-18 yaşlarında) yanımızdan bir süre sonra bir geçti. son sürat motor yarılacak, patlayacak, ne iğrenç bir ses. biz düşüyorduk neredeyse gülerken. teknik konuları geçelim, garibim o hıza ulaşmak için kaç km geriden basmıştır kimbilir. ki ne kadar o hızda seyredilebilir? kaldı ki torku çok düşük bu makinayla ne kadar sürüş zevki alınır? cbr 125ci arkadaşlar alınmayın siz anca kendinizi kandırıyorsunuz (ki bazı cbf 150liciler de motorlarını touring zannediyorlar, hoş ybr125lerini racing zannedip aynalarını çıkartan mallar da yok değil). hacmine göre iyi motor ama kesinlikle racing değil ve 150de yapamıyor
    Merak etme o motor patlamaz.Site kurallarını hatırlatmak isterim.

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Konuyu bir kez de ben hortlatayım

Motor hacminin maksimum süratle doğrudan bir ilişkisi yoktur. 2 zamanlı 40hp bir 125cc her iki motoru da perişan eder. Bugünün motor teknolojisiyle 125cc motor hacminden 230 km/h, 250cc motor hacminden 270 km/h sürat elde edilebiliyor. Öncelikle iki motorun sınıfı farklı, CBR125R spor sınıfı hafif yarış motorudur, CBF250 ise commuter denen şehiriçi kullanım için üretilmiş ekonomik bir motordur. Aşağıdaki teknik özellikleri kıyaslarsanız CBR125R modelinin CBF250 modeline göre üstün özelliklerini görebilirsiniz.

Bir kere sıkıştırma oranı arasında çok ciddi bir fark var CBR 11:1 CBF 9.1:1 sıkıştırma oranına sahiptir ve bu çok ciddi performans farkına neden olur. Motor güçlerine bakarsak CBR 13hp, CBF 11hp gücündedir. Önemli olan kilo başına düşen ağırlıktır, CBF'in 140kg CBR'ınb 125kg olduğunu göz önünde bulundurursak CBR 2hp daha güçlü ve 15kg daha hafiftir ki bu en önemli farktır. Üretim amaçları farklı olan motorları kıyaslamak bence çok mantıklı değildir.
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

"Boy" CBF 250 11hp mi? Sakın cbf 150 olmasın 11hp olan?.Son nokta budur."cbx250 geçer cbf 250 geçer cbr 125 geçer cbf 150"Biraz matematiksel oldu CBR 125 kullanıcıları rüyalarında her gece geçiyolar cbf 250yi hatta bazen 600 makinelerede kafa tutuyolar.

İstanbul/Fındıkzade Bosna-Hersek/Sarajevo
    Motosikleti
    Keeway landcruiser 250/Arctic cat prowler 650
    Alıntı ledo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    70 yaşında adamın biri doktara gitmiş ve demişki : Doktor bey, ayda sadece bir kere yapabiliyorum.
    Doktor: Valla bravo çok iyi !
    Adam: Ama doktor bey, aynı yaştaki arkadaşlarım haftada 2 kez yapabildiklerini söylüyorlar.

Doktor: Siz de söyleyin efendim, Siz de söyleyin !

sabahları radyoda dinlediğim gevezenin programını anımsattı bana bi an

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyu bir kez de ben hortlatayım

Motor hacminin maksimum süratle doğrudan bir ilişkisi yoktur. 2 zamanlı 40hp bir 125cc her iki motoru da perişan eder. Bugünün motor teknolojisiyle 125cc motor hacminden 230 km/h, 250cc motor hacminden 270 km/h sürat elde edilebiliyor. Öncelikle iki motorun sınıfı farklı, CBR125R spor sınıfı hafif yarış motorudur, CBF250 ise commuter denen şehiriçi kullanım için üretilmiş ekonomik bir motordur. Aşağıdaki teknik özellikleri kıyaslarsanız CBR125R modelinin CBF250 modeline göre üstün özelliklerini görebilirsiniz.

Bir kere sıkıştırma oranı arasında çok ciddi bir fark var CBR 11:1 CBF 9.1:1 sıkıştırma oranına sahiptir ve bu çok ciddi performans farkına neden olur. Motor güçlerine bakarsak CBR 13hp, CBF 11hp gücündedir. Önemli olan kilo başına düşen ağırlıktır, CBF'in 140kg CBR'ınb 125kg olduğunu göz önünde bulundurursak CBR 2hp daha güçlü ve 15kg daha hafiftir ki bu en önemli farktır. Üretim amaçları farklı olan motorları kıyaslamak bence çok mantıklı değildir.
    Yukarda yazdığını önemli olanın beygir başına düşen ağırlık olarak yazmak istediğini ama yanlış yazdığını sanıyorum...
    Birde cbf 150 ile kıyaslamışsın... Konumuz cbf250..

CBR125 13 hp 125 kg..... 125 kg / 13 = 9,615 Yani 9.615 kiloya 1 beygir
    CBF250 21hp 140 kg ı..... 140 kg /21 = 6,666 Yani 6,666 kiloya 1 beygir...

Tork olarak cbf250 nin değerlerine bakacak olursak..... CBF 7500 devirde 22 Nm tork üretiyor...

Her halikarda cbf250 üstün... Hem rakamsal olarak hem de görünüşsel açıdan...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    cbr 125 ile 160 bastığını iddia edenle bile karşılaştım ama ihtimal vermiyorum bisiklet gibi motor o süratle havalanır

Alıntı blackhawk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar düşündüklerimi tam yansıtamadım .Tabiiki biliyorum ikiside honda ama ben o anlamada yazmamıştım.Espirivari bir kelime idi sadece...saygılar
    yarıldım esprine Allah'ım ya
    Farklı görünsekte aynı şeyleri anlatıyor ve yaşıyoruz[B][COLOR="Black"][/COLOR][/B]

Motosikleti
    2 teker olsun da tahtadan olsun
    valla temde ben 140 la giderken cihan yanımdan 150 ile geçti ama cbf 250 ye binmeden bişey söyleyemem,ahiret sorusu sormayın uleeyyn

iyireklam10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125 R
    Alıntı WarrioR SakO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nereye geciyo bende cbf 250 var su ana kadar beni cbr125 in gectigini görmedim
    walla bende varken cbr 125 r ben geçiyordum kimse demesin kıçını yırtsa geçemez srücüsündende olabir başka şeydende 22 hp olması daha güçlü anlamına gelemz sıkıştırma oranı devir ve tork önemli sonuöta 140 yapıyor ikiside max diyorlar biz 160 - 165 gördük cbrla
    ama cbr hızlandgında yuksek devirde performans kaybetmiyor sabitaynı performansta gidiyor
    oyuzden geçer diyorum ve geçiyorumda cbf 250 si olanalr kızmasın
    motor ve tasarım farkı var...
    www.sesofset.com
    www.sesinoks.com.tr

Motosikleti
    şu anda yok
    Gereksiz bir tartışma olduğunu düşünüyorum....

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    peküüüüüü.bende şöyle diyim kedimi düver pöpekmi
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

GuNMember - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki CharmandER-5 2005
    Park Halindeyken Geçebilir (:
    "TayGuN"
    "GuNControll"
    "Hızlı Gidebilirim Sen Yapma Telaş (; "

merhaba

Alıntı BenErkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu ana kadarki en konuya yönelik mantıklı açıklama. cbr 125 cbf 250'yi geçemez, biri 125 diğeri 250 cc yazanlara şaşıyorum. Kendisinden daha yüksek cc li modellerden çok daha hızlı motorlar var biliyorsunuz. Alıntı yaptığım arkadaşın açıklamasına kulak verin lütfen. İki motorun da max süratlerini bildiğim için bilgimi aktarmak istiyorum. Rampa yukarı cbf cbr'ı geçer. Düz yolda ikisi arasında faek oluşmaz, ikisi de çok sıkarsa en fazla 140 km/s hız yapabiliyorlar..
    arkadaşlar benimde cbr 125 r m var benimmorotum düz yolda 180 km görüyo bu abimizin dediği 140 km olayı pek çok cbr de var sebebi motoru ilk aldığınız zamna eger 0 km ise ilk 500 ile 700 km asarı 50 km yi geçmemeniz gerekiyo moru zorlamamanız gerekiyor eger aksini yapıp daha 0 motoraa basarsanoz o motor 120 bile zor yapar ki buradaki arkadaşlarda rodajı kısa tutumuşlardır motor oyüzden gitmiyodur cbr 125r leri gitmeyen arkadaşlara sesleniyorum piston gömlek hatta gerekirse krank klunu değişin motora 500 600 km basmayınzorlamayın zaten sonradan kendi uşar gider yanına 250 cc lik cbf değil 250 cc lik hiçbir motor gelemze cbr başka

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:41 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:36 ----------

Alıntı speirs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbr 125 ile 160 bastığını iddia edenle bile karşılaştım ama ihtimal vermiyorum bisiklet gibi motor o süratle havalanır
    160 neki 5. viteste görüyo o ibreyi 6 takınca180 km ama motoruna bakacaksın öle sap gibi cbr degil bu modifiye var azcık

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eğlence olsun diye mi kitlenmiyor bu topic yıllardır acaba. Yine hortlatmış 180 basan bir cıbırcı..

REKLAM ALANI
11. sayfa BirinciBirinci ... 9101112 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler