Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

SYM Fiddle II - Honda Activa karşılaştırması

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    sym gts250i
    Herkese merhaba,

başlığa "kararsızlığı yazacaktım aslında

Biraz geriye dönersek aslında motor alma hevesim 4 - 5 yıldır hep var ve bir şekilde arkadaşlarım tarafından korkutularak (ölürsün, adam ol şeklinde) frenleniyorum.
    Bu yılki gazım da Honda cbr125 ile başladı aslında.. Fakat motorun biraz küçük olması (yapı olarak) ve hız olarak bana göre yüksek hızlara çıkması(120 yapıyor deniyor rahatlıkla) nedeniyle yine frenledim kendimi..
    "Şehir içinde 40-60 km/h ile gidersen çok da tehlikeli olmaz" şeklinde bir destek aldım bayağı motor kültürü olan bir abiden burada.. ve şehir içi kullanım amaçlı scooterlara yöneldim tıpkı 4 yıl önceki gibi..
    Çin motorlarına kesinlikle kastım yok ama almayı düşünmüyorum. Motorlar hakkında okuduklarım ve birkaç artçı şekilde binişin dışında tecrübem de yok (ama deli gibi okudum emin olun)
    "Ulen ayağımı yerden kessin " diyerek honda today 50ye yöneldim önce
    fiyat yaklaşık 3000 ytl. Sonra nasılsa ehliyet alacağım her türlü 3000 yerine 4000 veririm Activa alırım demeye başladım ama activanın tipini pek sevmiyorum aslında.. Sağlam ve kendini kanıtlamış oluşu benim gibi servis fobisi olan biri için çok çekici.. Ama hep bir vespa sevdası var içimde ve bugün onunla karşılaştım önce nette sonra da bayiye koştum hemen..
    SYM Fiddle II'den bahsediyorum Tipi çok hoşuma gitti.. Büyüklüğü de activadan 10cm daha uzun..
    Boyum 1.93 olduğu için bende komik durma ihtimali var diyordum hep.. Evet belki biraz komik durabiliyor ama bence binilmeyecek kadar değil bu komik olma durumu.. Kaldı ki bugün SYM Fiddle II'nin üstünde de bir foto çektirdim gayet de güzel duruyor.. motor hayal ettiğimden daha büyük çıktı açıkçası..

şimdi soru şu:
    Honda Activa 4000ytl, sağlam ve çirkin (istediğim tarza göre)
    SYM Fiddle II 3750ytl, ?(hep sağlam diyorlar) ve tam istediğim şekilde..

Bu iki seçenek arasında bir karşılaştırma istiyorum (eğer "şu var, şuna da bak" derseniz tabi ki seve seve bakarım)
    Zırt pırt servise gitmemek benim için çok önemli..

Ek olarak aklıma takılan bi konu daha var SYM ile ilgili, daha küçük bir model olan Mio neden daha pahalı? (4600ytl)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    o motorlara verılen o paralara yazık derım baska bıse demem cok pahalılar
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

Motosikleti
    please wait mode...
    valla ilerde baska motor alıcam dersen ve bu motorlardan birini alırsan paranı cöpe atmıs olursun..ama diosan ki yıllarca kullanıcam o zaman alınabilir

Motosikleti
    mondial 151 rs
    cok pahalı ama sym daha iyi duruyor..

Motosikleti
    sym gts250i
    Ya sevgili arkadaşlar,
    Sadece çok pahalı, parayı çöpe atmış olursun demekle oluyor mu bu iş?
    çok pahalı ise eğer(ve dolaylı olarak çöpe gidiyorsa para) sizin alternatifiniz nedir bu duruma? lütfen bunu yazın..

1)şehir içinde kullanmak için scooter alacağım
    2)çin malı motorlardan almayacağım
    3)yıllarca kullanırım bana sorun çıkartmazsa ve satıp büyütmeyi düşünmeyeceğim (arabam var) yüksek hızlardan çekiniyorum motor ile.. bu yüzden super sport sınıfına göre dandik bir güçte olan cbr125 bile bana fazla..
    4)gaziantepteyim, ikinci el durumu bırada sıkıntılı.. ayrıca ne çıkar ne çıkmaz altından diye düşünmek istemediğim için sıfır alıp ilk kez ben çalıştıracağım, ben bineceğim.

lütfen konu hakkında "gereksiz" "sukutır kötü" "boşa gider" gibi size göre doğru olan, genel geçer cevaplar atmayın.

free13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    slm dostum bence o paralar hiçde yazık değil.bende bws'e bir sürü para verdim hatta aldığımda(2007) ybr125 100tl daha ucuzdu ama ben vitesle uğraşmayayım ve sağlam bişey olsun sorun çıkarmasın diye 0 bws aldım.pişmanmıyım asla 14000 km yaptım tek bir arızası bile yok(maşallah)
    Bence SYM daha cazip ikisinide kullanmadım ama activanın tipi benimde hoşuma gitmiyor.Sonuçta ikisinide yıllarca sorunsuz kullanırsın önemli olan senin içine hangisi siniyor.

Motosikleti
    apache 150 RTR
    activa alısan bol bol kebap sıparışı alırsın sana tavsiyem sym alderım

Motosikleti
    BAJAJ DİSCOVER 125/HONDA SPACY ALPHA, SYM HD 200İ
    SYM FİDLLE II kullanıcısı olarak kesinlikle FİDLLE II yi tavsiye ederim.
    daha önce de her motor alışımda altarnatifler arasında activa ve beat ta olmasına rağmen aldığım son 4 motorda da her ikisini de eleyerek; kymco agility, kymco activ, kymco süper 8 den sonra en son fidlle II aldım.
    başka scoteerler de kullandım ve bu güne kadar kullandığım motorlar arasımda kullanımı en rahat ve konforlu olanının fidlle olduğunu söyleyebilirim.
    active ile fidlle'yi kıyaslarsak;
    öncelikle activanın bu yıl kasası değişti, ellerindekilerini sattıktan sonra sanıyorum yeni kasası yakında Türkiyeye gelir. internette resimlerini gördüm ve daha hoş olmuş. mevcut activalar 106 cc. olmasına rağmen 125 cc. katogorisine girdiği için bandrol ödüyorsun. çekişi fidlle ile kıyaslanamaz ve sym kadar kaliteli bir motor değil.
    ayrıca sevisi her 6 ayda bir yağ değişimine gelmek zorundasın demişti, bakım ücretleri de yüksek (yağ değiştirme ücretini sorduğumda diğerlerinin en az iki katı idi)
    fidlle II işçilik kalitesi yüksek bir motor, yakıtı kullandığım kymcolardan çok daha düşük, seri özellikle ara hızlanmaları çok atak.
    kullanımı kolay ve zevkli, manevra kabiliyeti yüksek bir motor. benim motorum daha 750 km ve rodajı tamamlanmadığı halde düzde kısa süreli tam gazlarda tek kişi sürati 100'e yaklaşıyor, 2 kişi rampa da olsa çekişi ve sürati çok iyi
    ayrıca türkiye distribütörü izmirdeki motoran a.ş. sym ile ortaklık anlaşması imzaladı bu motorlar yakında izmirde üretilmeye başlanarak avrupa ve yakın ülkeleri ihraç edilecek diye basında açıklamalar çıkmıştı.
    öğrenmek istediklerin olursa yine yardımcı olmaya çalışırım.
    bilgi edinmek açısın fidlle II ile ilgili aşağıdaki like bakabilirsin.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...eni-model.html
    BAJAJ DİSCOVER 125 MT - HONDA SPACY ALPHA

Motosikleti
    sym gts250i
    çok teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için..

linke bakmıştım zaten, baktım oradan ses çıkmıyor buraya bir başlık açayım dedim kararımla ilgili..

activanın yabancı ülkelerde hep yeni kasası var ve bu durum çok üzücü gerçekten. hiç te ucuz sayılmayacak bir fiyata hala eski kasa satılıyor tr'de..
    honda ile ilgili yedek parçanın pahalı olması ve servis ücretlerinin ağır olması sıkıntısı da var..

antep'teki sym servislerini araştırıyorum şu an.. yarın ehliyete yazılacağım (son başvuru 27 temmuz), ehliyet sınavı 12 - 13 eylül ve ehliyeti almam sanırım eylül sonunu bulur..

şu ana kadar buradaki tanıdıklarımdan da hep işçiliği malzemesi activadan üstün şeklinde tepkiler aldım. servis de çok ilginç insanlar değilse sym'yi alacağım başka soru işaretim kalmadı..

size sormak istediğim birşey var.. şu an 750 km civarındasınız, neler oldu? bakım dışında servise gittiniz mi? bakımları kaç km'lerde? ve cebinizden para çıkıyor mu yoksa garanti kapsamında mı değişiyor yağ vs..

Motosikleti
    Honda PS 150i
    Benim sana tek bir tavsiyem var kardeşim;
    ilk motorun
    Çok Hız yapmayacaksın
    Ehliyetini de yeni alacaksın, her ne kadar kullanmış olsan bile acemi sınıfta sayalım seni.
    Sonuç:
    "Tekeri büyük motor al."
    Activa, fiddle, vespa vs scooterların tekeri küçük. İstanbulda yaşıyor olsan ne dediğimi çok rahat anlarsın. mazallah 40 la giderken bile çukura girsen (ki burada çukurlar çanakkale'deki siperler gibi olabiliyor) sonu kötü olabilir. büyük teker = daha güvenli sürüş. sana şunu al bunu al demiycem ama 4000 ise sınırın tipini pek beğenmesem de Keeway Outlook bak derim. Elbette hepimiz güzel görünsün istiyoruz ve itiraf etmeliyim ki Fiddle çok şık. Ama bunu aklında tut.
    İkinci olarak Fabialife; Fiddle kullanan bir arkadaş ve memnun olduğunu belirtmiş. bence activacı bir arkadaş da yazsa fena olmaz. kimse yazmazsa git bi kebapçıya sor, hatta turla.
    Activa'nın kasasnın değişecek olması da ayrı handikap.

Motosikleti
    sym gts250i
    abi çok sağol dediğin öneriye de bakacağım ancak 40-60 km/h arası kullanma ile ilgili kararlarım var. tabi her ne kadar basmayacağım desem de motorun üzerindeki ruh hali garip olabilir ancak kullanım modum bisikletten hallice şeklinde olacak, dikkatli ve yavaş olurum gibi geliyor..

evimin hemen yanında bir restoran var.. ellerinde 2 aktiva var tabi geçen hafta hemen konuştum motorların biri 124000 de (yüzyirmidörtbin!) ve bayağı memnun görünüyordu işyeri sahibi büyük bir problemden de bahsetmedi..

Fiddle ile ise aramızda görür görmez "ahanda benim motorum" gibi bir aşk oluştu)

Antepteki sym kullanıcılarını(varsa) dört gözle bekliyorum.

Motosikleti
    Honda PS 150i
    Geçen serviste 140binde Dylan gördüm. sen hesap et artık, Honda bu işi iyi yapıyor. honda'nın ikinci artısı, yamaha dahil diğer bütün motorların Distribütörü var bu ülkede. bir tek Honda'nın kendi ofisi var. yani bugün motoran, beldeyama vs var olur yarın olmaz. Ama 100bin km sürmeyeceksen bunları takmana zaten gerek yok.
    Bu arada ne kadar scooter da olsa bir motorun bir nefeste 100km/h çıkması lazım. çünkü motorda fren değil hız/çeviklik hayat kurtarır.
    Elde var iki
    1- tekerlek çapı
    2- İvmelenme (tork değerlerine bak)
    kolay gelsin haberdar et bizi.

Motosikleti
    sym gts250i
    Abi bahsettiğiniz modele baktım ama biraz görünüşçü bi tipim galiba, beğenemedim..

100bin sürer miyim bilmiyorum ama dediğim gibi hiç değiştirmeden kullanacağım, satar büyütürüm ya da farklı bi modele geçerim gibi bi düşüncem olmayacak.. sorun yoksa motor ölene kadar binerim.. Aslında motor sevdam kinetic honda ile başlamıştı 97 yılında o dönem modaydı ve misal o yılarda bir kinetic motorum olsaydı şu an hala kullanıyor olacaktım muhtemelen (misler gibi) activanın da kineticin abisi olduğunu düşünüyorum hep.. bu yandan bakınca şekli çok kötü de gelmiyor hani ama diğer yanda fiddle ise tam aradığım motor görüntü ve kalite itibarı ile..

bu arada sürüş konusunda acemi olacağım kesin, ancak trafikte dikkatliyimdir, 8 yıllık kazasız belasız bir b ehliyeti kullanıcısıyım, tabi bu durum motor açısından ne kadar önemli bilmiyorum.

ilgilendiğiniz için tekrar teşekkür ederim..

Motosikleti
    Alıntı drsuphiba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için..

linke bakmıştım zaten, baktım oradan ses çıkmıyor buraya bir başlık açayım dedim kararımla ilgili..

activanın yabancı ülkelerde hep yeni kasası var ve bu durum çok üzücü gerçekten. hiç te ucuz sayılmayacak bir fiyata hala eski kasa satılıyor tr'de..
    honda ile ilgili yedek parçanın pahalı olması ve servis ücretlerinin ağır olması sıkıntısı da var..

antep'teki sym servislerini araştırıyorum şu an.. yarın ehliyete yazılacağım (son başvuru 27 temmuz), ehliyet sınavı 12 - 13 eylül ve ehliyeti almam sanırım eylül sonunu bulur..

şu ana kadar buradaki tanıdıklarımdan da hep işçiliği malzemesi activadan üstün şeklinde tepkiler aldım. servis de çok ilginç insanlar değilse sym'yi alacağım başka soru işaretim kalmadı..

size sormak istediğim birşey var.. şu an 750 km civarındasınız, neler oldu? bakım dışında servise gittiniz mi? bakımları kaç km'lerde? ve cebinizden para çıkıyor mu yoksa garanti kapsamında mı değişiyor yağ vs..
    sadece 500 km. de servis yağını değiştirdi, onu da yanımda kendim götürdüm ve servise para vermedim. bunun dışında hiç bir problem yaşamadım ve para harcamadım. yağ değişim ve periyotları şu anda aklımda değil ama yanlış hatırlamıyorsam bir sonraki yağ değişimi 2500 km.de olması lazım.
    sana şu kadarını söyleyeyim ister sym olsun, ister kymco olsun eğer kaza yapmazsan periyordik bakımlarını zamanında yaptırmak ve dikkatli kullanmak şartıyla sana çok uzun yıllar hizmet eder.

Motosikleti
    sym gts250i
    Biraz şenlendireyim ortalığı dün gittiğim bayide çektirdiğim resim.. Boy 1.93cm;) haliyle biraz ufak gibi dursa da diğer scooterlara göre çok çok iyi..

bu da biraz farklı bir açı..

Yarın Hondaya da gidip activaya bir oturacağım..

tasarslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LX 150
    Sym gayet şık bir scooter.alanların hepsi memnun fotoğraf çekildiğin beyaz renk favori renktir..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:33 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:27 PM ----------

Sym Hd 200 Evo modeli senin için iyi bir alternetif olabilir..Büyük tekerlek avantajı ve su soğutmalı olması ek olarakta senin vücut ölçülerine uyumu açısından..karar senin

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:37 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:33 PM ----------

Bu Vespa yı değerlendirebilirsin...http://www.sahibinden.com/vespa_et4-...XQQdisplayitem

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:47 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:37 PM ----------

Sana daha yakın olduğunu düşündüğüm için alternatifleri ekliyorum,bütçene göre değerlendirebilirsin..

http://www.sahibinden.com/satlik_pia...XQQdisplayitem bu model 100 cc altında olduğu için motorlu taşıt vergisi ödemezsin buda yılda 76 TL avantaj demek

http://www.sahibinden.com/2005_model...XQQdisplayitem
    ..İslam kadını dişiliğiyle değil, kişiliğiyle var olandır..

Gülün dikene katlanması, onu güzel kokulu yaptı. - Mevlâna Celâleddin-i Rûmî

Motosikleti
    Alıntı drsuphiba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi bahsettiğiniz modele baktım ama biraz görünüşçü bi tipim galiba, beğenemedim..

100bin sürer miyim bilmiyorum ama dediğim gibi hiç değiştirmeden kullanacağım, satar büyütürüm ya da farklı bi modele geçerim gibi bi düşüncem olmayacak.. sorun yoksa motor ölene kadar binerim.. Aslında motor sevdam kinetic honda ile başlamıştı 97 yılında o dönem modaydı ve misal o yılarda bir kinetic motorum olsaydı şu an hala kullanıyor olacaktım muhtemelen (misler gibi) activanın da kineticin abisi olduğunu düşünüyorum hep.. bu yandan bakınca şekli çok kötü de gelmiyor hani ama diğer yanda fiddle ise tam aradığım motor görüntü ve kalite itibarı ile..

bu arada sürüş konusunda acemi olacağım kesin, ancak trafikte dikkatliyimdir, 8 yıllık kazasız belasız bir b ehliyeti kullanıcısıyım, tabi bu durum motor açısından ne kadar önemli bilmiyorum.

ilgilendiğiniz için tekrar teşekkür ederim..
    ben aslında çok titiz ve seçici birisyim, 2008 de kendim 3 adet kymco. ayrıca doktor bir arkadaşıma da yine 6 ay önce kymco agilty city aldım ve ara sıra canım sıkıldımı ona da binerim. yani belli beklentileri olan ve azla yetinmeyen bir kişiliğim var. beklentilerimi karşılayamadığım an gözünün yaşına bakmam satar geçerim. aynı zamanda çok aşırı titiz bir kullanıcıyımdır.
    bunları şunun için yazdım. fidlle II yi almadan önce çok araştırdım, avrupada fidlle II kullanmış olan kişilerle yüz yüze görüştüm, internette uzunca bir araştırma yaptım, yamaha servisi olan samimi iki arkadaşımın da onayını aldıktan sonra fidlleyi almıştım.
    markalı bütün 100-125 cc. scoteerleri kullandım. (honda, yamaha, suzuki, vespa, kymco, piaggio)
    bu benim fikrim ve beni bağlar; bu işin mucidi ve ustası italyanlar ama 100cc. piaggionu bir ön grenajı 650 lira olduğu için( yanılmıyorsam vespa , glario daha pahalı) bu motorlara binmek her babayiğidin harcı değil.
    piyasadaki 100-125 cc. scotoeerler konusunda italyanlardan sonra taiwanlılar geliyor ve fiat/performans+kalite+servis masrafları açısından bence tartışmasız liderler.
    honda: knetic activa, beat hindistan kökenli; kötü motorlar değil ama taiwanlar kadar sarlam ve atak değil.
    yamaha: cynus sağlam motor ama hem nerede ise üretimi bitmek üzere veya bitti hem çok pahalı ve çok yakıyor; cynus rs çin montajı, altı çok alçak ve nerede ise araba kadar yakıyor.
    suzuki an 125 çin montajı tekerleri, selesi küçük motor.
    japon markaları büyük cc.li motorlarda dünya lideri ama artık genelde 250 cc. den aşağısını kendileri yapmıyorlar. ve çok önemde vermiyorlar. nerde o eski honda ve yamaha cup ve scoteerler.?
    kymco: sağlamlığına, süratlerine ve servis masraflarına hiç bir lafım yok ama seledeki oturma pozisyonu çok rahatsız edici. ayrıca bazı arkadaşlar büyük jantlı motorların daha güvenli olduğunu söylerler hep ama bu her motor için geçerli değil.
    agility 12", süper 8 14", agility city 16" ve fidlle II 12" janta sahip bu motorlar içerisinde manevra kabiliyeti, motor hakimiyeti ve yatmalarda en iyi performansı 12" jantlı olan agility ve fidle II de alırsın. çünkü ikiside pire gibi motor.
    sonuç olarak ben verdiğim paranın karşılığında aldıklarıma baktığım zaman en mantıklısının fidle II olduğuna karar verdiğim için onu almıştım ve ayrıca o zaman satış fiatından yaklaşık 1.000 liraya yakın bir miktar ucuz alma şansım olmuştu.

Motosikleti
    sym gts250i
    Alıntı tasarslan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sym gayet şık bir scooter.alanların hepsi memnun fotoğraf çekildiğin beyaz renk favori renktir..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:33 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:27 PM ----------

Sym Hd 200 Evo modeli senin için iyi bir alternetif olabilir..Büyük tekerlek avantajı ve su soğutmalı olması ek olarakta senin vücut ölçülerine uyumu açısından..karar senin

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:37 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:33 PM ----------

Bu Vespa yı değerlendirebilirsin...http://www.sahibinden.com/vespa_et4-...XQQdisplayitem

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:47 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:37 PM ----------

Sana daha yakın olduğunu düşündüğüm için alternatifleri ekliyorum,bütçene göre değerlendirebilirsin..

http://www.sahibinden.com/satlik_pia...XQQdisplayitem bu model 100 cc altında olduğu için motorlu taşıt vergisi ödemezsin buda yılda 76 TL avantaj demek

http://www.sahibinden.com/2005_model...XQQdisplayitem
    Hocam yardımcı olduğun için teşekkür ederim. 2.el düşünmüyorum, biraz "salak" bi tip olduğumdan "ilk motorumun ilk kullanıcısı olayım" gibi bir düşüncem var.. hd 200ün ise tipi hoşuma gitmemekle beraber fiyatı biraz yüksek bana göre.. tabiki 200lük ve su sğutmalı ve kesinlikle benim düşündüklerimden daha iyidir bunu tartışmıyorum bile..

ben aslında çok titiz ve seçici birisyim, 2008 de kendim 3 adet kymco. ayrıca doktor bir arkadaşıma da yine 6 ay önce kymco agilty city aldım ve ara sıra canım sıkıldımı ona da binerim. yani belli beklentileri olan ve azla yetinmeyen bir kişiliğim var. beklentilerimi karşılayamadığım an gözünün yaşına bakmam satar geçerim. aynı zamanda çok aşırı titiz bir kullanıcıyımdır.
    bunları şunun için yazdım. fidlle II yi almadan önce çok araştırdım, avrupada fidlle II kullanmış olan kişilerle yüz yüze görüştüm, internette uzunca bir araştırma yaptım, yamaha servisi olan samimi iki arkadaşımın da onayını aldıktan sonra fidlleyi almıştım.
    markalı bütün 100-125 cc. scoteerleri kullandım. (honda, yamaha, suzuki, vespa, kymco, piaggio)
    bu benim fikrim ve beni bağlar; bu işin mucidi ve ustası italyanlar ama 100cc. piaggionu bir ön grenajı 650 lira olduğu için( yanılmıyorsam vespa , glario daha pahalı) bu motorlara binmek her babayiğidin harcı değil.
    piyasadaki 100-125 cc. scotoeerler konusunda italyanlardan sonra taiwanlılar geliyor ve fiat/performans+kalite+servis masrafları açısından bence tartışmasız liderler.
    honda: knetic activa, beat hindistan kökenli; kötü motorlar değil ama taiwanlar kadar sarlam ve atak değil.
    yamaha: cynus sağlam motor ama hem nerede ise üretimi bitmek üzere veya bitti hem çok pahalı ve çok yakıyor; cynus rs çin montajı, altı çok alçak ve nerede ise araba kadar yakıyor.
    suzuki an 125 çin montajı tekerleri, selesi küçük motor.
    japon markaları büyük cc.li motorlarda dünya lideri ama artık genelde 250 cc. den aşağısını kendileri yapmıyorlar. ve çok önemde vermiyorlar. nerde o eski honda ve yamaha cup ve scoteerler.?
    kymco: sağlamlığına, süratlerine ve servis masraflarına hiç bir lafım yok ama seledeki oturma pozisyonu çok rahatsız edici. ayrıca bazı arkadaşlar büyük jantlı motorların daha güvenli olduğunu söylerler hep ama bu her motor için geçerli değil.
    agility 12", süper 8 14", agility city 16" ve fidlle II 12" janta sahip bu motorlar içerisinde manevra kabiliyeti, motor hakimiyeti ve yatmalarda en iyi performansı 12" jantlı olan agility ve fidle II de alırsın. çünkü ikiside pire gibi motor.
    sonuç olarak ben verdiğim paranın karşılığında aldıklarıma baktığım zaman en mantıklısının fidle II olduğuna karar verdiğim için onu almıştım ve ayrıca o zaman satış fiatından yaklaşık 1.000 liraya yakın bir miktar ucuz alma şansım olmuştu.
    Abi ne diyeceğimi bilemiyorum, müthiş yazmışsın. Tek tek kafamdaki bütün soruların cevabını vermişsin.. Ben de takıntı derecesinde titizimdir..
    Fİddle ın oturma pozisyonu çok rahat ve sele büyüklüğü oldukça geniş(bu bana göre çok önemli) ben daha da arkaya otursam yine de artçı için oturacak bayağı bir yer kalıyor..
    Bence üst sınırı iyi bilmek lazım bir de; mesela burgman an 400 mükemmel bir motor ama ben öyle bir alet istemiyorum ki..
    ş. u halime honda today den yola çıkarak geldim.. daha üst ve büyük sınıflara (joyride gibi) girmek istemem. Amacım yavaş yavaş estire estire şehir içinde pır pır gitmek.. ;)

Motosikleti
    Stunt Apache RTR Artık Yok....
    Neden hiç AGILITY CITY 125 düşünmedin hem tekerleri büyük hem az yakıyor hemde geniş bence senin boyunada böyle bir motor gider antebi bilirim antep gibi bir şehirdede sana böyle bı motor yeter

İncele istersen:
    http://www.kymco.com.tr/html/agility125city.html
    fiyatıda 4200TL
    [B]Bahadır Şenonar[/B] [COLOR="Red"]A rh(+)[/COLOR]
    [B]Sözcüklerin gücünü anlamadan insanların gücünü anlayamazsınız.[/B] :bounce:

Motosikleti
    sym gts250i
    Çok tatsız bir durumla karşı karşıyayım. Ehliyet alamıyorum! 12-13 eylülde direksiyon sınvı var ancak aynı tarihte ankarada başımızın belası olan uzmanlık sınavı (TUS) var. Bİr sonraki ehliyet sınavı ise kasımın sonunda.. Yani bu yaz döneminde de yatmış oluyor motor sevdam ama takip etmeye devam edip baharda sektirmeden alacağım..
    Belki o zamana kadar Activanın yeni kasası da çıkar ve SYM kullanıcıları da artar.. (iyi tarafından bakmaya çalışıyorum ama olmuyor açıkçası :( )
    alsam sakin sakin ehliyetsiz ve kasklı gezsem diye de çok düşündüm ama bunu yapabilecek kapasitede biri de değilim..

yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler