Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Sizin tercihiniz hangisi olurdu?

Katılımcı sayısı
39. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Yamaha ybr125

18 46.15%
  • Honda cb 125e

4 10.26%
  • Rks 150 Titanic

10 25.64%
  • Mondial mh 125 drift

9 23.08%
  • Kuba xcg 150

0 0%
  • Kuba Superlight 150

2 5.13%
Birden fazla seçeneğe oy verilebilir.

Rks 150 Titanic,Honda cb 125e, yamaha ybr125, Mondial mh 125 drift, Kuba xcg 150 ???

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Karar verme aşamasında :)

Yeni bir başlangıçla motora merhaba demek istiyorum. Bütçem yaklaşık olarak maksimum 3000-3500 lira arası. 4-5 yıl kullanabileceğim, beni üzmeyecek, fazla dert açmayacak (servislerle ahbap olmak istemem), uzun yola gelebilecek(İstanbul- Bursa , Bursa Altınoluk), hız olarak da tatmin edebilecek bir motor istiyorum (en azından100 km'yi zorlanmadan bulabilecek).
    Fiyat olarak bakınca görüldüğü üzere Yamaha ve Honda'nın sıfır km seçenekleri pek olası değil. Plaka, sigorta derken beni biraz aşacak gibi. Kuba çok uygun ama görüntü olarak fazla tatmin etmiyor. Mondial hız ve servis olarak etkileyici (ama uzun vadede sıkıntı yaratır mı bilemiyorum), Rks yapılı güçlü bir motor ancak gene de bir çinli (motoru çok beğenmeme rağmen kararsızım), Yamaha ve Honda'yı ise 2. el alabileceğim için tereddütlerim var. Sıralamaya belki bir de 2. el Kuba Superlight 150 eklenebilir (okuldayken hayalimdi. Gerçi o zamanlar keeway'di ama böyle daha yakışıklı olmuş.!).

Sıralama olarak; artıları eksileriyle bir değerlendirme yapabilir misiniz acaba?

Bu gibi konular daha önce de benzer şekillerde açılmış ama hiç bu kadar geniş çaplı bir değerlendirme olmamış. Bir yerde aradığımı toplu olarak hiç bulamadım.O yüzden böyle bir başlık açma gereği duydum. Umarım ben ve bu motorları merak eden tüm arkadaşlarım faydalanır. . .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yardımcı olacak, fikri olan kimse yok mu ???

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    yardımcı olmaya gerek yok kardeşim bak oylama belli eder kendini zaten

drift işaretledim nedenmi :
    yedek parça bolluğu
    en ucuz yedek parça
    fiyat olarak da cok uygun
    ve içlerinde en yakışıklı olanı

birde yeni başlıyor ve pişecekseniz kesinlikle ilk tercihiniz olmalı ilerde yüksek cc makine aldığınızda ufak tefek bilgi ve tecrübelerle üstesinden gelirsiniz.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Ben Kuba ve RKS markalarını, attığım maillere hiçbir şekilde cevap vermemelerinden ve de internet sitelerindeki fiyatları bayilerine dayattıramadıklarından dolayı güvenilmez buluyorum. Motorlar güzel ama firmada iş yok.

RruDeBoyY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha r6
    bence seçeneklerin içinde en iyisi ybr ayrıca bence ybr kendi sınıfında rakipsiz

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Ybr biraz daha güclü olsaydı keske

Ybr kalitede bense performansda iyiyim

Motosikleti
    Peki uzun vadede düşünürsek:
    En azından 3-5 yıllık bir süreçte drift elimde patlamaz ya da sıkıntı yaratmaz değil mi??
    Ybr'nin sağlamlığını biliyoruz ama fiyat performans olarak bakıldığında en mantıklısı mondial mi oluyor bu durumda?

demirkask - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    F/P drift kesinlikle ama ybr 125'e bütçen yetiyorsa alabilirsin.

Motosikleti
    RKS titanic hakkındaki düşünceleriniz neler peki? Dolardaki artış ve yeni yılın etkisiyle mondial fiyatları baya bir artmış. Başka bir öneride bulunabilir misiniz acaba??

mustbe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı erdemdogan88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    RKS titanic hakkındaki düşünceleriniz neler peki? Dolardaki artış ve yeni yılın etkisiyle mondial fiyatları baya bir artmış. Başka bir öneride bulunabilir misiniz acaba??

hocam bütün sıfır piyasası etkilendi bu zamlardan..

Motosikleti
    Bisan WRC 125
    Uzun yol için YBR ideal titresim sorunu yok ama maks. 120-30 yapabilirsin bence drift iyidir sadece boya sorunu olur onuda halledersin zaten

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    hey gidi günler hey ybr nin karşılaştırıldığı motorlara bak

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Ybr iyi ama bisiklet oldugu gercegini degistirmez sağlam olması kaliteli olmasıda bir yere kadar

FatihPrLk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr 125esd White :)
    Hala ybr ye bisiklet diyen arkadaşlarımız var acaba motora uzaydan mı bakıyorlar anlayamıyorum Güzel arkadaşım ybr bisiklet felan değil hafif aralardan çok iyi geçebileceğin kıvrak bir motosiklettir. Bir çinli motosiklete binmektense biraz fazla para verip kaliteli birşey almanı tavsiye ederim neden dersen hem ilerde cebini korur hemde uzun süre binebilirsin dayanıklılığından Boşuna demiyorlar YBR sınıfının kralı diye

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)