Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

HERO THRILLER & Bajaj Pulsar

Motovento
    REKLAM ALANI
    rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Arkadaşlar Hero Motor bilindiği üzere dünyanın en çok üretim yapan firması konumunda. Ülkemizde yıllarca satılmış olan Honda Hero lardan markayı ve kalitesini bilen bilir zaten. Bilmeyenler için hatırlatalım

Aslında ben dahil markanın motosikletlerini bekleyen tüm motor severler Hero dan HUNK modelinin gelmesini beklemişti ama nedendir bilinmez Hero bizlere aynı alt motora sahip THRILLER ı getirdi.

Hunk şekil olarak çok daha güzel ve dinamik görünüyor:

Hero THRILLER HUNK un yanında; Honda cb125 nin yanında satılan ucuz cb125 ACE yi anımsattı.

Eee... Alan yok mu motosikleti, test sürüşü yapan yok mu vs derken Urfaya gelir gelmez hemen gittim bakmaya. Bayi açmış hemen kendine bir tane test motoru test sürüşü de yapmış oldum.

Bayiye Pulsar ile gitmiştim. O yüzden karşılaştırma yapayım:

http://www.heromotosiklet.com/Motors...#TeknikOzellik

http://bajaj.com.tr/pulsar/44/pulsar-200-ns

THRILLER ı ayaklığından alır almaz ne kadar hafifmiş dedim. Neyse başladık teste: Test motoru diye çok zorlamadım, efendi efendi. 105 km/h kadar çıktım. THRILLER yolda giderken de hafifliğini hissettiriyor.
    Direksiyon aynı ybr 125 ağırlığında. Titreşim yok sayılır. oturuş Pozisyonu pulsar a yakın.

Hızlanması oldukça iyi, parça kalitesi iyi. Tek gözüme çarpan arka fren pedalının özensiz şekli idi. Zaten Pulsar içinde aynısını söylemiştim ama kalitesi - sağlamlığına diyecek söz yok.

Teknik özellikleri tek tek yazmayacağım tek yazacağım kiloları THRILLER 142 - Pulsar 145 kg. Evet aynen öyle.
    Hatta Bayideki ustaya kaç kg diye sordum 142 kg deyince yan yana duran THRILLER ve Pulsar ı bir tartmasını istedim, yan ayaklığından alması yetti zaten. Pulsarın ağırlığı bariz belli. Ustam Pulsar kaç kg gelir dediğimde 170 - 180 kg var dedi.

Karşılaştırma için Pulsar iki siklet ağır gelir - her yönüyle. THRILLER ı Bajaj Discover ile karşılaştırmak daha mantıklı.

Test etmeden aklınızda canlanmayacak sizi resimler le baş başa bırakıyorum:

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]
    turkish39, cece89, Garip ve 4 diğerleri bunu beğendiler..
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    centil40 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 (Pulsar 200-Discover 150--EN500)
    Pulsar ile karşılaştırmak biraz adaletsiz olmuş.
    TVS Apache ile karşılaştırmak lazım. Teknik özellikleri çok benzer. Görünüm olarak Apache yi tercih ederim.

Motosikleti
    Alıntı centil40 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pulsar ile karşılaştırmak biraz adaletsiz olmuş.
    TVS Apache ile karşılaştırmak lazım. Teknik özellikleri çok benzer. Görünüm olarak Apache yi tercih ederim.
    Konuda da belirttiğim gibi pulsar ile resimleri olduğu için pulsar karşılaştırması oldu ama anlayacağınız üzere vurmamaya çalıştım

Haklısınız karşılaştırmayı tvs apaçi ile Bajaj discover veya cbf150 ile yapmak daha uygun olur. Kullanırken aklımda Ybr karşılaştırması yaptım ama resimlerde pulsar ile çıktığından pulsar a göre yazdım, aslında pek yazma gereği bile duymadım. Hero çok hafif ve guc olarak 2 siklet güçsüz.

Alıp kullanan arkadaşlar hiç yorum yapmayınca 10 dakikalık test te aklımda olanları yazmaya çalıştım

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    bu ne laa bildiğin apache benzetmesi...

MEHMET AYDIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Discover 125 ST
    Hero nun fiyat politikası ve distribütör seçimi sıkıntılı.. zaten asya motordan dolayı sicili bozuk.. yedek parça ve servis konusunda... almak için gittim ama, asya motor ile aynı distribütör olduğunu görünce vazgeçtim..

MCD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Piyasada bu tarz çok motor var. Bence biraz ümitsiz vaka. Sunduğu nasıl bir farklılık var?

Fiyatları ne kadar bunların?

Motosikleti
    Alıntı hızlı&kasklı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiyatları ne kadar bunların?

Sanırım hero ve pulsarın ikisininde fiyatını sordunuz:

Pulsar 7350 TL

Hero 4990 TL

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    depo kapagi =100 mg prince den
    lastik = discover 125
    görünüm = pulsar
    gosterge arka plan rengi = siemens c3 benzeri

biraz ondan biraz bundan hesabı

eskomoja89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Thriller
    Ben alali bir hafta oldu , su anda 500 kmde.. Serilik olsun , oturakligi olsun gayet hosuma gitti.. Apache , cbf ve mondial vulture de kullandm.. Bence cbf ten daha kaliteli bi motor.. Tabi ki gorus meselesi , ben motorumu övmüyorum , gorduklerim bunlar.. Apache gibi de bel agrisi cekmiyosun en azindan.. Yakit konusunda bisey yazamicam , cunku ölçmedim , ilerleyen zamanda yazacagim.. Alalimmi diye soran varsa alin derdim.. Su anda sifir fiyati 5250 tl , ama bu paraya deger.. ;)

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Alıntı rebel_punto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Hero Motor bilindiği üzere dünyanın en çok üretim yapan firması konumunda
    En fazla üretim yapan firma değil, burada bir kelime oyunu var.
    Hero en fazla üretim yapan tek şirket, ama honda yamaha gibi firmalar her ülkede ayrı şirketle üretim yaptığından toplam rakam herodan kat kat fazla.
    şu anda en çok üretim yapan firma hondai sonra yamaha, sonra hero. sadece honda hindistan heroya yakın bir üretime sahip.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)