Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 100MFH & Kuba KEE 100 - Hangisi ve niçin?

Motovento
    REKLAM ALANI
    AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Merhaba sevgili mtnet sakinleri. Bu forumda ilk konum. Öncelikle şunu belirtmek isterim; imkanım olursa tercihim direkt olarak scooter olacak ve büyük ihtimalle sym fiddle alarak işe başlayacağım. Ancak şu anda imkan yok maalesef. Bende 1-2 ay içinde bir cup motor alacağım. Araştıra araştıra buraya kadar geldim ve takıldım. Kuba mı mondial mi ve neden? Hangisini diğerine neden tercih etmeliyim? Titreşim diyecekseniz hayatımda kullandığım en titreşimli motor honda spacy idi ki o da hissettirmiyor. Ona göre de örnek verebilirseniz çok sevinirim.

Kullanım amacı: işe gidip gelme ve arada bir köy ziyareti (80-100 km).

Ekstra bilgi: Honda güvenli sürüş 1 eğitimi aldım. Ayrıca boy 1,83 kilo 95. Şu anda mcdonalds da sürücü (motorlu kurye) olarak çalışmaktayım. Ha ekipman derseniz onlar da full (caberg kask, bering eldiven, spidi mont ve dizlik vs.). Zaten onlar, eğitim, ehliyet derken para kalmadı

Ekleme: tabi ki 2. el alacağım; 2012 model civarı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    spacy e titreşimli diyorsun bunlar sana yer matkabı gibi gelecek

Motosikleti
    Yok yani kullandığım en titreşimli motor oydu anlamında, fazla bir şey kullanmadım. Güvenli sürüş eğitiminde cbf kullanmıştım gıdım titreşim yoktu, çalışıp çalışmadığını anlayamıyordum mesela. Hakikaten ikisinde de o kadar çok mu titreşim var? İdare edemeyecek kadar mı? O zaman salcano wolf modeline mi yönelsek ne yapsak ama onda da debriyaj var :(

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    bu ikisindende kat kat iyidir debriyajlı motor daha güvenli ve daha rahattır

Motosikleti
    Fazer
    Şehir içi motosikleti olarak kee 100 kullanıyorum.Malzeme kalitesi diğer cup lara göre daha iyi grenajların oturması vs.
    Selesi çok rahat,vites geçişleri çok yumuşak.Beğenmediğim taraflarına gelirsek başka çok seri değil,süspansiyonlar sert,koltuğun altındaki bagaja kask sığmıyor.Vibrasyon konusuna gelirsek mondial ve kuba da da var.Şehir içi 40-50 km hızda çok hissettirmese de 70-80 lerde baya titreyeceksiniz.
    Kolay gelsin

Motosikleti
    Yani arada 1-1,5 saatlik yola çıksak pişman edecek bizi titreşimden dolayı?

Motosikleti
    Fazer
    Alıntı AurorAbeam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani arada 1-1,5 saatlik yola çıksak pişman edecek bizi titreşimden dolayı?
    Tabi bu kişiden kişiye değişecek bi durum,beni 80-90 km hızla rahatsız eder titreşimi.

Motosikleti
    Kuba kb100, Mondial Mg125dx, Honda Crf 250
    Bana göre mondial bir adım daha önde, ben sizin yerinizde olsam mondial sfc x cup' motor düşünürdüm.

deprogadias - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp XL 650V & CBF 600 & ZX6-R
    Çok baktım çok araştırdım zamanında cubları kardeşim. Honda yamaha yada modenas alamıyosan alacağın tek cub kee olsun. Plastik aksamı daha sağlam. Diğerlerinden daha uzun daha yüksek ve daha geniş. Diğer cublarda olmayan gayet yeterli koltuk altı bagajı var. Performans olarak aynıdırlar ama bence direk kee al kullan.

Motosikleti
    Öyleyse titreşimi fazla dert etmemek lazım nasıl olsa hepsinde var diye. Tavsiyeler için teşekkürler.

Son olarak kee aldığımızı varsaysak ileride çok masraf çıkarır mı yağıdır tuzudur biberidir vs.?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)