Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Marushin777 vs Scorpion Exo750Air arasında kaldım kullananlar yardımcı olabilirler mi

Motovento
    REKLAM ALANI
    ugurcan88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX-R 600
    Merhaba arkadaşlar,

LS2 FF351'lerin FF350 serisinden ayrı bir model olduğunu ve FF350'nin aksine sharptan 1 yıldız aldığını öğrendiğimden beri kask arıyordum.
    Sharp, dot, snell testlerinden geçmiş çok ses yapmayan bir kask arayışım sonucunda yapılan kampanyaları da hesaba katacak olursak bu iki kask arasında kaldım. Yardımlarınızı bekliyorum... Özellikle bu kasklardan en az birini kullanmış arkadaşlar tecrübelerini paylaşabilirlerse çok makbule geçer

Marushin 777 Tiger: Fiyat: 400 TL

Özellikler:

- Fiber-Glass yapı
    - 1350 gr. – 1450gr
    - Super Anti-Fog Ön cam (Buğu yapmaz)
    - Yüksek süratte titreşim ve rezonansı engelleyen aero-dinamik spoiler
    - Anti-Scratch ön cam
    - Çıkabilen/Yıkanabilen Yanaklıklar
    - Çıkabilen/Yıkanabilen komple iç kısım
    - M.A.R.O (anti-roll of iç kısım)
    - Etkili Havalandırma kanalları
    - Kolayca çıkartılıp-kolayca takılabilen ön cam
    - ECE 22.05 Onayı

Scorpion Exo750Air: Fiyat: 465 TL

Özellikler:

- AIRFIT CONCEPT; Helmet Pump™, sadece Scorpion Exo nun sağladığı bu imkan ile yanak pedi kaskın yüzünüze mükemmel uyum sağlamasının yanında üstün bir sessizlik sağlar.
    - Fiberglas/Kevlar™ Matrix Kabuk; Sessiz, aerodinamik direnci rüzgar tünelinde dizayn edilerek konforu arttırılmış. Çenede de EPS köpük ile ekstra koruma sağlanmıştır.
    - SpeedShift™; patentli hızlı değiştirme sağlayan cam mekanizması: Kolay, alet gerektirmeden çok hızlı vizör değiştirme imkânı, cam mekanizması ayar gerektirmeden mükemmel kapanma sağlar.
    - EverClear™; buğu yapmaz vizör, optik olarak düzgün görüş sağlar, üstün buğu önleme özelliği, çizilmeye dayanıklı sertleştirilmiş dış yüzey (tüm vizörler Kanada malıdır.)
    - KwickWick™; nem emme ve çabuk kuruma özelliğine sahip, tamamen çıkartılabilir ve yıkanabilir iç astar ve yanak pedi.
    - Havalandırma sistemi; Ayarlanabilir, yönlendirilmiş ön hava girişleri, arka ventilasyon çıkışları, rüzgar tünelinde şekillendirilmiş, kaskın aerodinamik olarak yukarı kalkmasını en aza indiren arka spoiler aynı zamanda vakum etkisi yaparak içerideki maksimum hava akışını sağlar.
    - Vizör kilit mekanizması; 3 pozisyonlu ayar kolu sayesinde ister serbest bırakabilir, ister kilitleyebilir, istersenizde hava girişi sağlamak için vizörü küçük bir miktar otomatik olarak aralayabilirsiniz.
    - Nefes yönlendirici (Breath deflector); Buğu önleme performansını arttırır.
    - Çene kaplaması; çeneden girecek hava akımını azaltarak konfor sağlar.
    - Double D; profesyonel tip bağlantı
    - ECE 22.05 standartlarına uygunluğu TÜV tarafından onaylanmıştır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Tvs Apache
    ikiside cok guzel dostum kaliteleri ozellikleride ayni sayilir ekipmanina ve motoruna gore al derim.Karar senin
    ugurcan88 bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki GSX-R 600
    scorpiondan yanayım doğru söylemek gerekirse marushinlerin ses yaptığı söyleniyor... sharptaki 1 yıldızlık farkın da çok bi anlam ifade ettiğini düşünmüyorum açıkçası... marushin 5 yıldız, scorpion 4 yıldız...

Motosikleti
    Suzuki GSX-R 600
    Kararımı Scorpion Exo500Air'den yana kullandım... 750 nin eski bir model olması ve artık üretilmiyor olması, ayrıca 500'ün özelliklerinin daha fazla olmasından dolayı böyle bir tercih yaptım... kaskı bu akşam teslim alacağım, birkaç gün içinde izlenimlerimi sizlerle paylaşırım... Herkese iyi forumlar... Tekeriniz düz bassın...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler