Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Patron Kim ???

Motovento
    REKLAM ALANI
    boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Patron kim? - Who's the boss???

Bildiğiniz gibi bu mücadele her zaman tartışma konusu olmuş ve hala da tartışılmaktan vazgeçilmemiş bir konudur. Uzun süredir BIKE dergisinin yeni sayısını almak için kasmış haftada 3-4 kez Kadıköy Nezih kitabevine uğramış olsam da bu dergiyi alamadım. Adamlar 3-4 tane getiriyor ve hemen bitiyor. Onun yerine SuperBike dergisini aldım ve 2006 model 1000cc 4 makinayı karşılaştırma yorumlarını okudum. Geçenlerde forumda bir arkadaş benzer bir konu açmıştı ve o da almış olduğu dergideki sonuçları bizlere aktarmıştı. Ancak SuperBike dergisindeki sonuçlar onun söylediği sonuçlarla aynı değil.

Bu durumda şöyle bir sonuç çıkıyor : Ne kadar test yapılırsa yapılsın, gerek insanların kafasındaki markaya duyulan yakınlık, gerek insanın yaşadığı yerde kullanılan marka yoğunluğu gibi nedenlerden insanlar belli bir markayı daha çok tercih ediyorlar. Yapılan testler iyi kötü birşeyler koyuyor ortaya ancak hepsi farklı sonuç veriyor. Tüm motorları aynı kişi bile test etse, kişinin o anki psikolojisi, testteki motor deneme sırası, motora alışma süresi, motorlarda kullanılan lastikler gibi birçok etken test sonuçlarını farklı şekilde etkileyecektir. Yani bu kıyaslamalarda motorları tam olarak kıyaslamak pek mümkün değil gibi geliyor bana. Bu insandan insana da değişen birşey. Örneğin biri Honda'yı kullanırken çok iyi performans gösterirken, Suzuki'de aynı performansı gösteremeyebilir.

Suzuki GSX-R1000, Honda CBR1000RR Fireblade, Yamaha YZF-R1 ve Kawasaki ZX-10R dünyanın en iyi ilk 4 supersport kategorisi motorları. Bence hepsinin belli avantajları ve dezavantajları var. Ama genel değerlendirme olarak bence hepsi eşit. Teknik özellikleri geçersek, bunun dışında insanların tercihleri beğeniye kalıyor.

Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ferni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    evet bence de. altındaki bebekle duygusal bir bağ kurmak gerek! sen ona o sana guvenecek, yoksa olmaz bu iş.!.
    burada saymış olduğun motosikletlerin coğu neredeyse birbirleriyle denk, birinin bir konuda fazlası cıkarsa diğerinin baska bir konuda cıkıyor ve sonuç fiftififti gibi oluyor.
    kişi kendinin özelliklerini tamamlayan, onun becerilerine yatkın olan bir motoru alırsa altına işte o bebek onun için en iyisidir bence!
    tabi bu arada tum bu sayılanlara bir klasik, bir duayen olan mv agusta F4 tamburini'yi de eklemeyi isterim!

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    ferni doğru söylüyor. bir de şu faktör var. iyi birinin elindeki cbr125, kötü birinin elindeki cbr1000rr'den daha iyidir.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Motosikleti
    1000RR06
    mesela ben hepsinide test etsem gene 1000RR derim abi

water ii biri 125cc yapacağı kötü birinin 1000RR yapacağının arasındaki farkları sıralasam okumaktan sıkılırsın beee
    Acımadıki, acımadıki

Motosikleti
    speederbike
    abartı olabilir ama temel kavramı herkes anlamıştır herhalde. uzatma cbr1rr (yakında cbr olacan, ha gayret)

speed_76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ne önemi var

Slm!...

Merhaba Gayet acık ve net yazmışsın söyleyecek bir şey yok sadece tebrik etmek kalıyor TEBRİKLER.

Motosikleti
    1000RR06
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı
    uzatma cbr1rr (yakında cbr olacan, ha gayret)
    bendeki sıfırları alan arkadaşlar kendilerine benzettikleri için sanal ortamda kendi çapların yazmıyorlar ama gerçek hayatta o sıfırlar yerinde n olduğunu kimse bilmiyor

bak sanada sıfır yakıştı hatta bu açıdan baktığınızda hanginiz 0 hanginiz water anlaşılmıyor bu kdr yakışır
    Acımadıki, acımadıki

Motosikleti
    speederbike
    waterc0l0urs. bak işte çaldım sıfırlarını
    ve artık cbr oldun.

Motosikleti
    Yamaha Fazer
    BIKE dergisinin geçen ay çıkan sayısında 1000 likler test edilmişti. Bu ayki sayıda da 600 lüklerin karşılaştırması var. 1000 lik karşılaştırmasında hemen hemen aynı sıralama vardı. Superbike daki yorumları okumadım ama Bike gayet detaylı bir karşılaştırma yapmıştı.

Ancak her şeye rağmen inanın motosiklet kullanıcısı bence bu testlere göre motosiklet seçmiyor. En azından ben öyle seçmiyorum. Yoksa benim Fazer almamam ve kullanmamam gerekirdi. Ancak ben onu seviyorum. Mesela boy arkadaşımız da cbr1000 sevdalısı. Yani gidip gsxr1000 almaz herhalde.
    ALPAY

ashes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    google arama motoru
    etrafımdaki bir kaç arkadaşım yani yılların motorcuları 40 yaşına yakındır yaşları nedense motorlarını sattılar honda cbr1000rr vardı Suzuki GSX-R1000 aldılar sormuştum baya bi teknik bilgi verdiler ama içinden geleni alıp biniceksin hoşuna hangisi gidiyorsa

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @watercolours
    ferni doğru söylüyor. bir de şu faktör var. iyi birinin elindeki cbr125, kötü birinin elindeki cbr1000rr'den daha iyidir.
    Ne demek istediğini pek anlamadım? İyi bir CBR125R sürücüsü ile kötü bir CBR1000RR sürücüsünü hangi anlamda kıyaslıyorsun?

@explorer
    Mesela boy arkadaşımız da cbr1000 sevdalısı. Yani gidip gsxr1000 almaz herhalde.
    Yooo Suzuki GSX-R1000 de çok beğendiğim bir motor. Ancak Honda'nın bana verdiği his ve çizgileri daha çok hoşuma gidiyor. Suzuki almam diye bir şey yok. Takıntılı değilim. GSX-R1000'in güç olarak CBR1000RR'dan daha üstün olduğu apaçık belli ancak en güçlü olan en iyidir mantığı saçma. Motorun yüksek süratlerdeki davranışı, viraja yattığınız zamanki güven, akselerasyondaki stabilite, v.s... gibi kriterler de önemli benim için.

Motosikleti
    1000RR06
    Alıntı boy adlı üyeden alıntı
    @watercolours

Ne demek istediğini pek anlamadım? İyi bir CBR125R sürücüsü ile kötü bir CBR1000RR sürücüsünü hangi anlamda kıyaslıyorsun?

abi ben söliyim ay başı geldi ya

abi kısa ve net benim direksiyon ii 125 likle bile acami 1000 likle kapışırım dio yetmio geçerim dio
    abi acemi taklidi yapsana

water harbiden yakıştı SIFIR (0)

Alıntı explorer adlı üyeden alıntı
    BIKE dergisinin geçen ay çıkan sayısında 1000 likler test edilmişti. Bu ayki sayıda da 600 lüklerin karşılaştırması var. 1000 lik karşılaştırmasında hemen hemen aynı sıralama vardı. Superbike daki yorumları okumadım ama Bike gayet detaylı bir karşılaştırma yapmıştı.

Ancak her şeye rağmen inanın motosiklet kullanıcısı bence bu testlere göre motosiklet seçmiyor. En azından ben öyle seçmiyorum. Yoksa benim Fazer almamam ve kullanmamam gerekirdi. Ancak ben onu seviyorum. Mesela boy arkadaşımız da cbr1000 sevdalısı. Yani gidip gsxr1000 almaz herhalde.
    abicim o sevdalı ve vaz geçemicek olan benim
    Acımadıki, acımadıki

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @CBR1000RR
    water harbiden yakıştı SIFIR (0)
    Arkadaşlar bence konuyu dağıtmayalım. 1000cc kıyaslaması konusunda söyleyecek fikri olan varsa onu alalım. Bence yukarıda bu kıyaslamanın anlamsız olduğunu savunduğum yazı hakkında farklı fikirleri olan varsa bunları konuşalım. Yoksa konuşmalar karşılıklı atışma şeklinde devam ederse yakında konu kilitlenir.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    @boy
    Bike dergisini Etiler D&R'da gördüm diye hatırlıyorum Daha önceleri de Beşiktaş Kabalcı'da görüyordum.

Motosikleti
    speederbike
    ortada atışma yok, biz cbr ile takılırız birbirimize. hem mesajlarımızda konuyla da ilgili yazıyoruz. sadece takışma yapmıyoruz yani.

cbr125 vs cbr1000 meselesine gelince, iyi adamın elindeki daha kötü makine kötü adamın elindeki iyi makineden daha performanslıdır diyorum. direksiyonum da iyi değil, sıfıra yakın.

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Valla bu konuda bişi diyemem, biri 13hp diğeri 172hp. Adam kötü de olsa 172hp koyar gibi geldi bana

Motosikleti
    1000RR06
    Valla bu konuda bişi diyemem, biri 13hp diğeri 172hp. Adam kötü de olsa 172hp koyar gibi geldi bana
    abi bende aynen öle diodum nede olsa CBR1000RR

offf efkarlandım gene

abi konu dışına çıkan o cümleleri nası aldın o aradan helal sana yaa yapma bana bunu abi bi CBR1000RR yok die bi gün benimde olcak ama
    Acımadıki, acımadıki

crato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC idi, calindi.
    bence, bu dört model arasında boy'un da demiş olduğu gibi açık ara bir fark yok ve bu tür testlerin yapılması artık mantıksız geliyor bana. benim her zaman bu 4 model arasından zevkime uyanı seçerim şahsen. şu an zx-10r tasarımı ve rengini seviyorsam onu alırım yani, belki seneye fıstık yeşili moda olmaktan çıkar o zaman ghostrider hesabı bi fireblade alırım. ne bileyim böyle bence. 600lükler için de pek farklı birşey düşünmüyorum açıkçası.
    yarın başka bir adam çıkar, bilmem nerenin bilmemnebikers dergisi için bi test yapar, onda da 1000rr birinci çıkar. kimse de niye böyle oluyo kardeşim diyemez. sonuçta insan... her ne kadar genel olarak iki bacak üzerinde hareket eden, iki kol, beden ve kafadan ibaret varlıklar olsak da herkesin standartları birbirinden farklıdır, kiminin koltuk k.çına yapışır sürerken, kimi motoru koltuktan klimalı sanar...
    kısacası bence patron insandır...

makinelere ölüm

cbr125i kimin eline verirsen ver, cbr100orr'ı (düşüp, asfaltta şerit çizgisi olmadığı sürece) yiyemez kardeşim
    Ben, kimine göre deli, kimine göre keyifli, kimine göre lanet-li, kimine göre pek bi’ dertli, kimine göre efendi, kimine göre sadece biri, kimine göre hiç biriyim.
    Ben, crato’yum.

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @crato
    belki seneye fıstık yeşili moda olmaktan çıkar o zaman ghostrider hesabı bi fireblade alırım.
    Ufak bir düzeltme : Ghostrider her zaman Suzuki kullanır

crato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC idi, calindi.
    @crato

Ufak bir düzeltme : Ghostrider her zaman Suzuki kullanır
    peki abi özür dilerim de ben aslında karalar içinde gezmek anlamında ghostrider demiştim. yine de düzeltme için teşekkürler.
    Ben, kimine göre deli, kimine göre keyifli, kimine göre lanet-li, kimine göre pek bi’ dertli, kimine göre efendi, kimine göre sadece biri, kimine göre hiç biriyim.
    Ben, crato’yum.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler