Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

KTM DUKE 125 & YAMAHA WR125 R

Motovento
    REKLAM ALANI

Bu 2 motor arasında inanılmaz kararsızlğa düştüm bana iyi ve kötü yönleriyle bilgilendirme yaparsanız sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ebola - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Suzuki GSXR1000
    Duke Superbike tadında Yamaha daha çok araziye hitap ediyor. Senin kullanma amacın şehir içiyse DUke daha çok araziyse Yamaha derim ben.

doğrudur haklısın ama yamahanın wr 125 x modelide var oda şehir içi için üretilmiş bi motor r modeli hem sehir hemde ufak çaplı arazı motoru olarak tasarlanmış kullanış amacı değilde özellikleri bakımından bakılcak olursa;
    -gerek yakıt sarfiyatı
    -gücü,çekişi,hızı,malzeme kalitesi,sürüş kolaylığı
    -gerek yetkili servis kaliteleri vs ne düşünürsünürsünüz

Bu konu hakkında hiç bilgisi olan kimse yokmu yahuu ?

Gökhan45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke
    Ben de KTM Duke 125 kullanıyorum. Alalı 1 buçuk ay oldu. 100 km'de şehir içinde ortalama 2.2 - 2.5 lt yakıyor. Biraz araştırdıysan bilirsin Duke'lar tork bakımından diğer 125'liklere göre biraz daha atak. Oturuş pozisyonu ve hafifliği şehir içi için oldukça uygun. Kıvrak bir motosiklet.

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    wr125x supermoto diye geçer ve çok eğlencelidir. trafikte de daha kıvrak olur tahminimce dükten

ama ktm'deki gaz tepkisini de aynı segmentteki başka motorda zor bulursun. ktmye bi giren çıkamıyor
    xawa bunu beğendi.

ormankebabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-6n
    Yamaha'ya boy lazım 892mm sele şakaya gelmez, ayağını kaldırıp da üstüne binemeyenler gördüm ben :D

edit: R versyonunda 930mmymiş sele.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    duke wr125 yanında epey küçük kalır, duke'un çok daha atak olduğuna inanıyorum ama wr'den inen bir daha Duke'e binmez, ona da eminim ilerisi için 650'lik büyük bir enduro hayal eder ...
    Carbondioxid ve Arcturus bunu beğendiler.

ozmencan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende wr 125 x düşünüyorum ama yüksekliğinin şehir içinde dur kalklarda çok sıkıntı yaratacağını düşünüyorum.Eğer boyun uzun değilse bence duke al

boyum 1.80 ancak boy konusunda sıkıntı yaşayacağımı sanmıyorum fiyat açısından da bakılacak olursa wr 125 r daha cazip geliyor.Ama açıkçası hayalimde hep bir duke vardı taki yamahayı görene kadar ama halen kararsızım )
    ve @umurcan arkadaşımız ktm ye binen birdaha inemez derken , @polo34 arkadaş tam tersini söylemiş şimdi dahada kararsızım :D

Motosikleti
    MT-07
    farklı açılardan demişiz ktm dik oturuşa sahip, tamamen spor odaklı bir motor. amortisörler sert, pegler geride, gaz tepkisi hırçın

125 hiç kullanmadım ama 200ü kullanan arkadaşlardan "hiç 200lük gibi değil" lafını duydum birkaç kez.
    bu bahsettiklerim virajda çok güzel bir motor yapıyor dükü.

amma

supermoto tür olarak çok güzel. bi kere yüksek ve ince motor trafikte olağanüstü rahat. arkadaşınkini bi gün ankarada ciddi bir trafikte kullandım oradan biliyorum. acayip kullanışlı.
    küçük jant zevkli bir viraj da sağlıyor motora. peglerin seleden daha uzak olması daha rahat yapar oturuş pozisyonunu. ikisinin de selesi acıtacak ondan kaçarın yok da, bacaklar açısından sm daha iyi olur.

durum bu. bence wr125r ile wr125x'in ön amortisörleri aynı mı diye bir bak. eğer aynı ise o amortisörler viraj için çok yumuşak gelebilir. öyle olup olmadığını yurtdışı forumlarından(supermotojunkies vs) araştır ondan sonra ver karar.

duke 200'e çıkabilir olsan dük derdim de, 125 deyince wr fikir olarak bana daha çekici gelmedi diyemem.

tabii bunun nedeni son zamanlarda supermoto tarzına olan giderek artan hayranlığım da olabilir

ertoros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX150L
    Sıfır km. alacaksanız wr125r iyidir.Asfalttan çıkmayacaksanız ikinci el duke125 iyidir. Sürekli motor sürmeyi planlıyorsanız,125cc'yi unutun.Benim araştırmalarım ikisindede uzun yol rahat değil.İkisinin teknik verileri eşit ama duke tokatlar diye düşünüyorum.Yakıt ikisindede 3 litreyi geçemez.WR alırsanız R 'yi satmanız daha kolay olur. WR125R Benimde listemde alırsanız test yazınızı bekleriz.
    Ahmet Abi bunu beğendi.

inşallah hayırlısı bakalım zaten büyük ihtimal wr yi alıcam r serisi ama genede insanın hayalindeki motor başka olunca ister isteme bi çelişkiye düşme durumu söz konusu oluyor bu arada @ertoros r serisini alırsam neden satmam kolay olur, öyle al sat yapan bi inasn değilim gerçi motor elimin altında ölene kadar kullanıyorum ama merakımı mazur görün şimdiden teşekkürler.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı TheErkam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    inşallah hayırlısı bakalım zaten büyük ihtimal wr yi alıcam r serisi ama genede insanın hayalindeki motor başka olunca ister isteme bi çelişkiye düşme durumu söz konusu oluyor bu arada @ertoros r serisini alırsam neden satmam kolay olur, öyle al sat yapan bi inasn değilim gerçi motor elimin altında ölene kadar kullanıyorum ama merakımı mazur görün şimdiden teşekkürler.
    R serisinin X serisine göre talibi fazla olur
    piyasada daha cok enduro kullanıcısı var SM o kadar yok
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Ahmet Abi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Subaru Xv
    Wr125 şasisi daha sağlamdır. 2 motorun yakıt tüketimi, performans ve dişli oranları çok farklı değildir. Fiyat/performans olarak yamaha daha avantajlıdır.
    ertoros bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    duke 125 ve 390 aynı şaseyi kullanıyor. 50bgden fazlasına dayanan bir şaseden bahsediyoruz. wr'nin şasesi en fazla atlama zıplama durumları için daha sağlam olabilir.

onu da 125lik bir motorla yapamayacağın için çok gerekli olacağını sanmam

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    wr 125 R ile yapılabilenlerden örnekler,

adana dan arkadasım ucarken

ertoros, TheErkam, Ahmet Abi ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    MT-07
    adanadan diyosun nereye kondu?
    tamam lan daha iyidir şasesi. şase sizin, gaz tepkisi bizim olsun

ertoros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX150L
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R serisinin X serisine göre talibi fazla olur
    piyasada daha cok enduro kullanıcısı var SM o kadar yok
    cenkito sağolsun cevabı vermiş.ARTI: Yamaha fiyatları süper
    cenkito bunu beğendi.
    doğum yeri kainattır memleketi ise dünya

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı TheErkam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    boyum 1.80 ancak boy konusunda sıkıntı yaşayacağımı sanmıyorum fiyat açısından da bakılacak olursa wr 125 r daha cazip geliyor.Ama açıkçası hayalimde hep bir duke vardı taki yamahayı görene kadar ama halen kararsızım )
    ve @umurcan arkadaşımız ktm ye binen birdaha inemez derken , @polo34 arkadaş tam tersini söylemiş şimdi dahada kararsızım :D
    ktm 125 altında bisiklet gibi kalacak, ne zaman? wr125'e bindikten sonra yamaha'yı görmeden binmeden ktm alırsan sorun yaşamazsın ktm dünyanın en iyi en prestijli markasıdır, ktm sahibi olmak ayrıcalıktır, arabalardaki BMW merso gibi ama hayallerinde iri bir enduro ile şehirlerarası yollar yapmak varsa yamaha ile başla derim, yüksek motorun sürüş keyfi ayrı olur, rüzgarda sürmek zorda olsa tecrübe kazanırsın, diğerleri sonra oyuncak gibi gelir sana (racing hariç, onlarda virajlar vs ayrı bir dünya) ... arazi ile işin yoksa supermoto al, onlar daha gösterişli, otoyolda daha konforlu, muhtemelen dişlileri de hız için ayarlanmıştır (benim hyo da öyle)...
    ertoros ve cenkito bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler