Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

maxi-scooter'da yamaha x-max250 mi yoksa piaggio x8 200 mü?

Motovento
    REKLAM ALANI
    chimenth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    slm!
    maxi scooter alıcam en yakın zamanda 2 model var kafamda.
    yamaha x-max 250 ve piaggio x8 200, sizce hangisi daha avantajlı?
    servis, hız, yedek parça ve sürüş açısından farklar neler?
    bilen varsa yardımcı olsun lütfen...
    şimdiden teşekkürler....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    »»»»»» Bu Mesaj Moderator tarafindan taşınmıştır.»»»»»»
    Foruma yazilacak konular ilgili bölümlere yazilmalidir. Yanlış bölüme açılan başliklar yöneticilerce ilgili bölüme taşınır... Tekrarı halinde SİLİNİR! Bu nedenle itiraz türü yazilarin da silinmesi, veya cevaplandirilmasi sorumlunun yetkisindedir.
    Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
    Foruma üye olan herkes Forum Kurallarını kabul etmiş sayılır.
    Şikâyetler için... info@motosiklet.net
    ************** Site Yöneticisi: BBRR **************
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

kelsinus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Dostum, benim de ikilemde kaldığım modellerde kalmışsın.X8'i internette gördüğümde büyülenmiştim.Piaggio bu işi iyi yapıyor.Motoshow'da da hem X8'i hem de X Max 250'yi yakından inceleme fırsatı buldum.X8 sanki biraz daha haşmetli gibi Yamaha'ya oranla.Daha da gösterişli.Bagajı hayli büyük ama aynı bagaj X Max'ta da var.Ben bagaja 2 full face kask, 4 dizlik, 4 eldiven ve disk frenlerimi sığdırabiliyorum.X8'le hiç deneme sürüşü yapmadım.O yüzden sürüş karakteristiğİ hakkında birşey söyleyemeyeceğim.Ben iki motor kalite/işçilik olarak yenişemez.Kararını etkileyebilecek 4 nokta var.1.Estetik eğilimin (X8 avantajlı gibi ama X Max da çirkin değil hani) 2.X Max'ın tekerlek boyutları X8'den büyük (avantaj) 3.Her ne kadar aynı gücü verdiği iddia edilse de X Max motor hacmi gözönünde bulundurulduğunda avantajlı 4.X Max daha ucuz.
    Ben motosikletimi Maslak oto sanayinin içindeki Süleyman Memnun'dan aldım.Servisteki arkadaşlar bilgili ve çok canayakınlar.Şu anda rodajdayım ve tüketimim yüksek ama 50-60 km hızlarda gayet ekonomik olabileceğine dair işaretler var.Rodajın bitmesine 600 km kaldı.İleride sayısal veriler vermeye çalışırım.Ayrıca motoruma duygusal olarak çok bağlıyım.O ÖTV artmadan önce Türkiye'de son kalan X Max'tı.Kavuşmamız güç olmuştu
    Umarım yardımcı olabilmişimdir.Sorun olursa elimden geleni yaparım.

BenErkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Nexus 500
    Ben ikisini de yakından inceledim, kesinlikle X-MAX

bincinar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x8 200
    Arkadaşlar, fazla karışmayayım, diyorum;ama nafile...
    Piaggio x8 uzun yola gidebilir.Yamaha X-max, sadece şehiriçi tasarımdır.Uzun yolda fazlaca kullanamazsınız.Lütfen internet sitelerinden teknik özelliklerini inceleyin...
    Dünden ders al. Bugünü yaşa. Yarın için çalış...

Hakki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var
    Ayrıca,
    X-Max'de yol bilgisyarı var. 4'lü flaşör var. dışarının sıcaklığını gösteriyor.
    X8 ise görüntü olarak x-max'ten daha üstün ve yüksek olması trafikte farkedilmeyi sağlıyor.
    x-max enjeksiyonlu ise bu da bir avantajdır.

Motosikleti
    x8 200
    Arkadaşlar motor seçeneklerinde OHV,SOHC ve DOHC ifadelerine iyi bakın.
    Teknik bilgiler kısmında da, artkadaşlar bizim için güzel bir şekilde anlatmışlar.
    Bence incelemenizde fayda var.
    http://www.motosiklet.net/forum/show...highlight=dohc
    Zannediyorum, bu bilgilerden sonra daha güzel seçim yapabilirsiniz.

kelsinus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı bincinar adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar, fazla karışmayayım, diyorum;ama nafile...
    Piaggio x8 uzun yola gidebilir.Yamaha X-max, sadece şehiriçi tasarımdır.Uzun yolda fazlaca kullanamazsınız.Lütfen internet sitelerinden teknik özelliklerini inceleyin...
    Bu konuda bincinar'la aynı fikirdeyim.Oturuş pozisyonu itibariyle X8 uzun yol için daha avantajlı olabilir.Muhtemelen pilot daha az rüzgar yiyordur.Bunu da hesaba katmak lazım.

mostwanted_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    Kesinlikle Piaggio X8

Motosikleti
    x8 200
    X-max' ın en güzel tarafı ön lastik 15 inç arka lastik 14 inç.
    X8' de ise ön lastik 14 inç arka lastik 12 inç.
    Uzun yol tasarım bütün scooter modellerinde ise arka lastik nedense ya 12 yahut 13 inç üretiliyor.Bilen birisi varsa,lütfen izah etsinde, hep birlikte öğrenelim...

BenErkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Nexus 500
    Arkadaşlar sanırım yanlış ve eksik bilgilerle arkadaşımızı doğru yönlendirmiyoruz. X8 uzun yol için deyip X-MAX ile çıkılamaz demek çok yanlış bir bilgi sunuşu. X-MAX kesinlikle uzun yol için de çok rahat bir motor, hangi özelliği buna uygun değil anlamadım?? Çok rahat ve yere yakın selesi var, su soğutmalı, performansı çok iyi, beygir gücü yüksek. Bilgi verirken nedenlerini de yazarsak iyi olur. Ayrıca bırakın 200 lük bir motorla kıyaslamayı, Almanya'da 250 lik X9, Beverly gibi modellerle X-MAX teste girmiş ve test birincisi seçilmiş bir model

Motosikleti
    x8 200
    Yamaha X-Max OHV,Piaggio X8 SOHC,Yamaha Majesty DOHC(kaç cc olduklarına bakmayın) motor seçeneklerine sahiptir.
    OHV motor uzun süre yüksek devir yapamaz,ısınır.X-max gibi bir scooterin sıvı soğutma olması güzel bir avantaj.Şehiriçinde seri ve çevik hareket edebilirsin;fakat benim gibi şehirlerarası yollarda da kullanmak istiyorsan,1. seçenekte x8, 2. seçenekte X-Max kalır.Uzun yolda mola arasını uzatmak zorunda kalabiliriz.Zaten aradaki fiyat farkları da buradan oluşuyor.

Ortopedist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha X max 250
    X max 250 ile ilk 1000 km çok güzel geçti. Ben de motorumu almadan önce bu iki model aras1nda karars1z kalmistim. Bence X8 200 ile degil X8 250 ile kiyaslamak gerek. O zaman da fiyat farki iyice artiyor. Bence de tekerlek büyüklügü önemli bir avantaj. Ayrica yamaha nin servisi ve yedek parcalarinin Piaggio'ya gore daha ucuz oldugunu unutmamak gerek bence kesinlikle X max 250

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Yamaha al bence !

TAVCI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran Karry 125
    fuarda ıkısını de ınceledım.goruntu ıstıyorsan x-8 al derım.ama ozellık ve peformans acısından x max daha ıyı.
    2011 Model Motoran Karry 125 (Çakma Vespa Gts 250)

Motosikleti
    x8 200
    Alıntı Ortopedist adlı üyeden alıntı
    X max 250 ile ilk 1000 km çok güzel geçti. Ben de motorumu almadan önce bu iki model aras1nda karars1z kalmistim. Bence X8 200 ile degil X8 250 ile kiyaslamak gerek. O zaman da fiyat farki iyice artiyor. Bence de tekerlek büyüklügü önemli bir avantaj. Ayrica yamaha nin servisi ve yedek parcalarinin Piaggio'ya gore daha ucuz oldugunu unutmamak gerek bence kesinlikle X max 250
    Ortopedist arkadaşım, hayırlı olsun, güzel binişler.
    Ben hiç bir markanın savunucusu değilim,sadece kullanıcısıyım.Fakat Yamaha'nın servis ve yedek parçada daha ucuz olduğuna nasıl karar verdin,anlamadım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler