Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

yamaha ybr 125 mi yokda titan 125es mi ??

Motovento
    REKLAM ALANI
    muritu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    off kararsızlık ve parasızlık :(
    slm arkadaşlar bu iki motordan birinde yoğunlaşıyorum ama gerekse yeni başladığımiçin gerekse bu motorlar hakkında türlü şeyler duyduğum için önerileriniz nelerdir..

önceleri ihtiyaçken artık motorda beni çeken birşeyler var diye düşünüyorum artık..
    -Sizcede bu normalmi acaba
    Daha önceden de yani ortaokul yıllarımda ilgilenmiştim motorlarla ama bende sinüzit başlayınca motor almadan kapattım o defteri.
    Şİmdilede ise bi ihtiyçtan doğdu.yarım saat yürümek zor geliyordu artık(hala daha)honda activa dediler..ve kime sorduysam ayrı bi ses çıktı:
    - activa alma virajlarda ve yağmurlu havalarda kayarsın
    -ama az yakıyor hem işimi görecek.
    - o zaman 125cc vitesli 4 zamanlı bişey al onlarda az yakar ve daha güvenlidir..

sonra bi başkası:(daha çok kuryeler)
    - YBr yada titanı ne yapacaksın twister al hem seni bayaa götürür..
    - yok yok tbr alma servis ve yedek parçada kesin sorun çıkıyo, titan ise 500 milyon fazla ehliyet alınır o parayla!! offf.
    bu konuda emekleme döneminde birisi için sizlerin tavsiyeleriizi bekliyorum bide aklımdaki sorulara tatmin edici ceavplar mesela:

- ben sadece günde 5-10 km yapmak yerine hafta sonları da çıkmak, gezmek ve ilgilenebileceğim birşey istiyorum.
    - öğrenci olduğum için az yakmalı ve çok pahalı olmaması lazım
    -sinizu işini kaskla çözebilirmiyim, uzun yolda özel kıyafetler(çok pahalı olmayan) nasıl korur, üşütme yapmazmı hakkaten.
    - vitesli motor kullanmadım ve bundan korkmalımıyım. ehliyet alsam orada öğretirlermi(aslında öğretmeleri gerkiyor ama..)
    - 125 cc için B ehliyetim yeterli olacakmı??
    - ve honda yamaha gibi sitelerdeki fiyatlar bayilerde değişirmi, bu fiyatlar ek masrafklar gelecekmi, sıfır alırsam başka nelerle uğraşıcam ve masrafları ne olacak, ikinci el alırsam (istanbul) nelere dikkat etmeliyim ve onun halledilmesi gereken işleri nelerdir?
    - sizin tavsiyelriniz?

biraz uzun olduysa kusura bakmayın yardımlarınızı bekliyorum.bu iş gözümde büyüyor..
    ah bi kessem ayaklarımı yerden,kanatlanıp rüzgarla ,
    kükreyip motorla,keşfetsem dünyayı başladığı yerden[COLOR="Yellow"]***[/COLOR] [COLOR="Red"]şam piiii yonnn [/COLOR][COLOR="Yellow"]***[/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kingston - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    110 ft simdilik [mz den sonra ii gelmedi]
    slm muritu
    sıkıntını anladım öğrencisin iyi bir 125 sınıfı istiyorsun az yaksın servisinde sorun çıkmasın istiyorsun
    yerinde olsam ybr125 alırım zaten motor sana hatasız gelirse senin bir 2-3 sene bakım dışında servisle işin olmaz
    b ehliyetiyle bildiğim kadarıyla 125cc kullanamıyorsun a2 alman lasım
    Kingston in Aksaray
    (niye diye sormayın :((()

Motosikleti
    yolu dert edip bi scooter almak isterken , ordan oraya araştırıp konuştukça madem o para verilecek 125cc daha ideal gibi göründü bana ama ben hiçbişey bilmiyorum daha, plaka nasıl yaptırılır onu bile..

ehliyete gelince ay başından beri bi yasa var tam yürürlüktemi bende bilmiyorum haberler kısmına bi bakarsan (sabite) orda nedemek istediğimi görürsün.a2 a1 biityormuşş diyolar

çok sağol arkadaşım...
    kükreyip motorla,keşfetsem dünyayı başladığı yerden[COLOR="Yellow"]***[/COLOR] [COLOR="Red"]şam piiii yonnn [/COLOR][COLOR="Yellow"]***[/COLOR]

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Honda CGL125 al en ucuzu bu.2000ytl kadar.Çok gösterişli değil ama işini görür.

Motosikleti
    Peugeot Speedfight II
    al mis gibi ybr, tipi de güzel, motoru da modern, sessiz az da yakar, hem titandan sizin oraya çok gelen var kuryeler yanlışlıkla binmesin
    imza, safrane

Motosikleti
    aslanım benim (pejo ya hani ehe ehe)
    güldürdün beni gece gece
    EDT var bikaç saat sona EDT
    alırız inş bi ybr tozunu attırırız şehr-i istanbulun senle;

ya bu kafiye olayına nerden sardıysak ala ala

Kardeş 2004 yamaha ybr 125 cc motorsiklet ler 2005 de revizyona girecek istersen 2005 i bekle derim bazı geliştirmeler olacağı söyleniyor şubat mart gibi piyasada olacak.saygılar.

JetAime - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorsiklet, Seyahat, Bilgisayar
    Banroya katılıyorum CGL125 al... 2-2.5 litre yakıyor.. Hevesini alman ve öğrenmen için fazlasıyla yeterli.. Ehliyetede extradan para kalır cebinde..
    Benim icin zoru basarmak kolaydir, imkansiz ise biraz zaman alir!”

Sinan Atasoy

Motosikleti
    haydaaa iyice kafam karıştı, CGL iyi de biraz daha YBR daha çekici ,tabi başlangıç motoru olarak kullanmayı düşünüyorum ama bu acemilik süresi 2-3 yıl giderse bu sürede sevemeye ceğim bi motora binmek istemem... bide ben hergün 20-25 dk yürüyorum bu yüzden en kısa zamanda motor almayı düşünüyorum.ikinci elde YBR de kolay ve değerinde gitmezmi??

doktorcuğum, beklememi tavsiye ediyorsun nasıl ne değişecek biraz daha bilgi verirmisin?
    saygılar

Motosikleti
    yokmu konu hakkınd daha ayrıntılı bilgi verebilecek olan.

zaten YBR yeni değişmiş diyorlar.2003 ile farklılıklar varmış ve sorun çıkartan krank millerini artık sorunsuz üretiyorlarmış.
    daha da mı değişecek hocam.

powerbyaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    muritu bence ybr al derim hem ekonomik hemde çekici güzel motor başlangıç motoru diye alsan bile 1-2 sene bırakamazsın gibime geliyor bence
    bende mz 125cc var ama arkadaş yurtdışına çıkarken 10 günlüğüne ybr sini bana verdi güzel motor seri ekonomik ve kullanması zevkli 10 gün sonra ybryi vermek gelmedi içimden ama daha öncede başka başlıkta yazmıştım lastikleri ince bence tek kişi binmesi daha iyi ve virajlarda dikkat etmen lazım diye düşünüyorum
    son olarak arkadaşım motoru servise götürdü ilk bakımda yağ filan değişti ama subablardan gelen ses için tanıdık bir ustaya götürdü motor şimdi süper olsu ne ses ne arıza
    ben askerden gelince bende alıcam ybr ilk etapda
    ERASER WİLL COME BACK

muritu kardeş kusura bakma işlerden fırsat bulamadım ybr 2005 senesinde bazı revizyonlar dan geçecek demiştim lastikler duplex olacak depo dizaynı farklı tabii 2005 modelinin en belirgin farkı kafa grenajı kalkıyor onun yerine yuvarlak far geliyor vede kalite biraz daha yükseltilmiş.Ben sana 2005 modelini bekle dedim ama 2005 in resimlerini gördüm bana hiç çekici gelmedi kafa grenajı kalkınca motor pek bir tipsiz olmuş istersen 2004 ybr de alabilirsin 31 ocak 2005 e kadar zam yok yani hala 2600.Yanlız geçen bir motorsiklet gördüm markası zealsun süper bir şeydi şöyleki motor üstten egzantirikli 125 cc 4 sübaplı yağ soğutma radyatörü kafa grenajlı normal 125 cc lerden biraz daha yüksek sele ve daha uzun uzaktan kumandalı uzaktan kumanda ile motoru çalıştırabiliyorsun fiyatına gelince sıkı durun 2100 ytl arkadaşlar motoru bir görmenizi isterim.selam.

JetAime - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorsiklet, Seyahat, Bilgisayar
    Nerde Görcez bu Zealsunu?
    Benim icin zoru basarmak kolaydir, imkansiz ise biraz zaman alir!”

Sinan Atasoy

Bu zealsun arkadaşlar çin malıymış adana lı bir firma getiriyormuş bazı ustalara motoru sordum özelliklerini falan anlattım onlarda bunun çin malı olduğunu kalitesininde düşük olduğunu söylediler çok özellilkli bir motor ama 2005 senesinden sonra motorsikletlerde ce belgesi arandığını ve o motorların 2004 model olduğunu 2005 de ithal edilmeyeceğini ve yedek parça bulmanın zor olduğunu söylediler.Bilmiyorum bana biraz doğru gibi geldi çünkü anlattığım modelden sadece 1 tane vardı.Ama arkadaşlar bazen düşünüyorum şu yamaha 125 cc motorları çift egzantirikli 4 sübaplı vede yağ soğutma radyatörlü yapamazmı ama adam lar yapmıyor elin çinlisi bunları 2100 yapıyor yanılmıyorsam ybr lerde çinde üretiliyor.Arkadaşlar bende ybr 125 cc alacam 10 güne kadar aslında 2005 yeni ybr yi bekleyecektim ama onunda kafa grenajını kaldırmışlar motorun tüm havası gitmiş bu yüzden 2004 ybr almaya karar verdim bu yamaha nın türkiye distribitörü beldeyama ya sormak lazım kardeşim bu kadar tutulan bir modelde niçin bu değişikliği yapıp motorun güzel görüntüsünü bozuyorsunuz tabi bunda beldeyama nın suçu yok ama yamaha firmasına baskı yapıp bunun kalmasını yapamazlarmı diye insanın içinden geçmiyor değil.Herkese selam.

muritu kardeş bugün bir tane ybr 125 kırmızı renkli olanını aldım sana şiddetle tavsiye ederim süper seri bir motor kardeş fiyatıda uygun hiç düşünmeden alabilirsin.sana tavsiyem zam gelmeden bir tane
    al.

tek serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    su an yok
    murıto ılk basta sunu soylıyım saglamlık yonunden bence honda bıraz onde gelır serılık ve guc bakımından ıse ybr bıraz daha ıyı yedek parca sorununa gelınce aynı derdı bende yasıyorum parca sıparısı verdım 2 ay oldu daha gelen gıden yok hem pahalı bende de tıtan vardı sattım ybr aldım goruntusu falan guzel geldı pısman degılım ama yedek poarca sorunu var bıraz zaten avrupa bırlılıgıne uyum saglamamıs ybr daha gelmıcekmıs duyduguma gore sen en ıyısı tıtan al bın derım
    motorsikleti seveni bende severim herkese selam tek tekere devam

Motosikleti
    motorsiklet

çin mal1

bende uzun süreden beri motor almay1 düsümüyorum ama ybr veya cgl biraz ufak gibi geldi onun yerine mondial diye çin mal1 bi motor çikmis 1stersen www.ugur.com.tr ye g1rersen motorlar1 goreb1l1rs1n 250 l1k motoru hem fiyat hemde özellik olarak güzel 1stersen bi bak alpaslan_867@hotmail.com

Motosikleti
    motorsiklet
    goruntuye bakmayacaksan titan al sanayi yuzu gormezsin
    ybr titan kadar dayanıklı degil
    hızlıda degil
    nezih kuzyaka

Motosikleti
    motorsiklet
    yamaha ybr çin malı titan japon malı gerisini sen duşun
    nezih kuzyaka

Motosikleti
    motorsiklet
    ybr çin malı bir motor titan ise japon malı karar verin
    nezih kuzyaka

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler