Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeni başlayacağım sayılır,chopper yada enduro

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial RX3
    Merhaba arkadaşlar ben yeni üyeyim ancak epeyce bir zamandır forumu takip ediyorum.Bu hem tanışma olsun hem kafamdaki soru işaretlerini netleştirmek istiyorum.Birazcık size kendimden bahsetmek istiyorum yaş 43,üç tane çocuğum var en büyüğü liseye en küçüğü kreşe gidiyor,bir kamu kurumunda Ziraat Mühendisi olarak çalışıyorum,bunları niye söyledim çünkü bu yaşdan sonra motor kullanma hevesim depreşti,taa lise yıllarımda eski rus motorları vardı ij planet onlardan kullanırdık,hala babamda bir tanesi duruyor bende babamı ziyarete gittikçe o motorun sepetine hanımı,çoluk çocuğu bindirip şöyle sokak aralarında yada bağda bahçede bir iki tur gezdiriyorum.Ancak belki yirmi yıldan fazla oldu sepetsiz bir motosiklet kullanmadım,allah nasib ederse bu yaz bir motosiklet almayı planlıyorum,ikinci el olacak beni uzun yollarda ve dağa bayıra götürecek bişey olsun istiyorum başlangıçta shadow 750 ye kafayı taktım epeyce inceledim ama daha sonra v-strom dl 650 daha uygun olacağına kanaat getirdim,daha dün kendi çocuğuma motor almaya müsade etmezken bu gün kendim düştüm peşine,şimdi kafama takılan bazı şeyler var,birincisi tercihimi nasıl buldunuz ikincisi bunca yıldan sonra bu motor bana uygun düşermi, kulanmada sıkıntı çekermiyim üçüncüsü ben kaşınıyormuyum yoksa teneşirmi çekiyor.Herkese selamlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    bence enduro guzeldir chopper keyıftır . chopperın yakıtı endurodan fazladır . enduro yuksek ve eglencelidir . chopper sahil seridinde patapatapata gezmek icin onnumaradır daga bayıra cıkıp on -off road icin guzeldir bana göre düz yolda gidiyorsun asfaltta baktın ccamur var yan tarafta hop camura atla uza eglenerek git =) yani yolda eglenmek istiyorsan enduro ben yavas yavas giderim takır takır dıosan chopper . karar senin

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    enduro için dl650 pek iyi olmuyor bilgilerinize... soft arazi için bile ağır bir makina, atıyorum çamurlu bir sürüş yapmaya kalkacak olursanız tekerleriniz çamurdan kilitlenebilir ve çamurluğu sökmeden ilerleyemezsiniz
    örnek olsun diye bi arkadaşımın 50 metrelik çamur macerası dl 650 ile :D

forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    abi yeni başlayacağım demişin - bundan hiç ile çok az tecrübeli olduğunu çıkarıyorum.

yeni başlayan herkese (ki bende yeni sayılırım - ehliyeti alalı bir yıl anca oldu) kademe kademe motoru yükseltmeyi tavsiye ediyorum..
    başlangıç motoru için scooter tavsiye ediyorum.. iki tekere alışmak gerekir, basit gözüksede otomatikleşmesi gereken püf noktaları var, yani kafanızı tekniğine yormamak ve konsantrenizi trafiğe ve çevreye verebilmek gibi..

başlangıç enduro makine olarak, bir çoğumuz için yeterli olan ve hep tavsiye ettiğim, hatta bundan dolayı kendimi mondial bayiisi gibi hissetmeme neden olan Mondial Xtreme MAX 150cc vardır. kesinlikle ilk motor olarak tavsiye olunur. sıfırı 3500 lira ve hakkını veren bir makina.

bununla arazi keyfini yaşar, yetersiz kalması durumda daha büyük cc'li motora geçiş yapabilirsiniz.
    cenkito bunu beğendi.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı forzaBJK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi yeni başlayacağım demişin - bundan hiç ile çok az tecrübeli olduğunu çıkarıyorum.

yeni başlayan herkese (ki bende yeni sayılırım - ehliyeti alalı bir yıl anca oldu) kademe kademe motoru yükseltmeyi tavsiye ediyorum..
    başlangıç motoru için scooter tavsiye ediyorum.. iki tekere alışmak gerekir, basit gözüksede otomatikleşmesi gereken püf noktaları var, yani kafanızı tekniğine yormamak ve konsantrenizi trafiğe ve çevreye verebilmek gibi..

başlangıç enduro makine olarak, bir çoğumuz için yeterli olan ve hep tavsiye ettiğim, hatta bundan dolayı kendimi mondial bayiisi gibi hissetmeme neden olan Mondial Xtreme MAX 150cc vardır. kesinlikle ilk motor olarak tavsiye olunur. sıfırı 3500 lira ve hakkını veren bir makina.

bununla arazi keyfini yaşar, yetersiz kalması durumda daha büyük cc'li motora geçiş yapabilirsiniz.

fakat mondial fiyatı arttırdı sayemizde
    iyi reklamını yaptık
    3730 TL
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    evet birde öyle birşey vardı dimi.. vay arkadaş :D

Alıntı nazım19 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar ben yeni üyeyim ancak epeyce bir zamandır forumu takip ediyorum.Bu hem tanışma olsun hem kafamdaki soru işaretlerini netleştirmek istiyorum.Birazcık size kendimden bahsetmek istiyorum yaş 43,üç tane çocuğum var en büyüğü liseye en küçüğü kreşe gidiyor,bir kamu kurumunda Ziraat Mühendisi olarak çalışıyorum,bunları niye söyledim çünkü bu yaşdan sonra motor kullanma hevesim depreşti,taa lise yıllarımda eski rus motorları vardı ij planet onlardan kullanırdık,hala babamda bir tanesi duruyor bende babamı ziyarete gittikçe o motorun sepetine hanımı,çoluk çocuğu bindirip şöyle sokak aralarında yada bağda bahçede bir iki tur gezdiriyorum.Ancak belki yirmi yıldan fazla oldu sepetsiz bir motosiklet kullanmadım,allah nasib ederse bu yaz bir motosiklet almayı planlıyorum,ikinci el olacak beni uzun yollarda ve dağa bayıra götürecek bişey olsun istiyorum başlangıçta shadow 750 ye kafayı taktım epeyce inceledim ama daha sonra v-strom dl 650 daha uygun olacağına kanaat getirdim,daha dün kendi çocuğuma motor almaya müsade etmezken bu gün kendim düştüm peşine,şimdi kafama takılan bazı şeyler var,birincisi tercihimi nasıl buldunuz ikincisi bunca yıldan sonra bu motor bana uygun düşermi, kulanmada sıkıntı çekermiyim üçüncüsü ben kaşınıyormuyum yoksa teneşirmi çekiyor.Herkese selamlar.
    yaş 44 ,bende 4-5 aydır motor kullanıyorum.Apachi,wr125r,wr250r,başlangıç için önerilerim.bilen birinden yardım alırsan beş altı ayda bir kaç yıllık mesafe alırsın.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    cross/enduro tadında acemiler için boy kısa ise hyosung rt 125, uzun ise rx 125 sm ...

Motosikleti
    Mondial RX3
    Arkadaşlar başlangıç için CBF 150 de karar kıldım,şimdilik havaların ısınmasını bekliyorum,inşallah bir yıl buna binip biraz alışınca DL 650 yi kafama koydum,yukarda dağ bayır gezmek istiyorum derken offroad'u kastedmedim sonuçta yine yolu olan ancak zaman zaman stabilize olan arazi ve ya yayla yollarını kastediyorum,zaman zaman da gezi amaçlı uzun yol gideceğim,sanırım DL de bu tür faaliyetlere uygun bir motor.Cevaplarını esirgemeyen arkadaşlara teşekkür ediyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)