Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Haojue DA 135S & Lifan LF150-2

Motovento
    REKLAM ALANI
    mikeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400
    Arkadaşlar öncelikle merhaba.Başlıktanda anlaşılacağı gibi motorsiklet sevdasına yeni katılacak biriyim.İlk motorumu almak istiyorum nasipse.ama çok para verme niyetinde değilim
    ilk motor için.bu ikisi hakkında inceleyip yada fikir sahibi olan arkadaşlar yorum getirirse sevinirim.Bütçem yaklaşık 3000-3500 arası.

Fiyatı : 3600TL
    Birde bu markayı biraz inceledim global sitelerinde de var suzuki ile bir ortaklıkları var sanırım.bayisi direk suzuki nin yan markası diyor.

LİFAN LF150-2
    Fiyatı : 3100TL

Bu ürün hakkında satıcıya soru sor
    Boyutları 2048x760x1075
    Ağırlık 120 kg.
    Motor Tipi Tek Silindir, Hava Soğutmalı
    Dört Zamanlı
    Silindir Hacmi 149 ml
    Yakıt Tankı Kapasitesi 13.5 lt
    Ort. Yakıt Tüketimi 2.2 lt/100 km
    Marş Sistemi Elektrikli / Ayak Marşlı
    Max. Güç 8.2 kw/7000r/min
    Max. Tork 11.5 N.m/5500r/min
    Şanzıman 5 Vites
    Fren Sistemi (Ön/Arka) Disk/Kampana
    Ön Lastik Ebadı 2.75 - 18
    Arka Lastik Ebadı 90 - 18
    Tavsiye Edilen
    Maksimum Hız (km/h) 95 km/h
    Renkler Siyah

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Yakıt tüketimi 1,6 diyor napak inanakmı
    srknbdm bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cbr 250 R
    HAOJUE DA 135S ; Bu motoru inceleme fırsatım oldu.
    Bu motorun çalışıp çalışmadığını anlamak zor diyebiliriz çünkü neredeyse sesi yok
    Motor çin malı.Fakat vibrasyon 0.Hiçbir şekilde titreşimi yok.
    Yakıt tüketimi çok çok az.Ve seri bir motor.
    Motor Türkiyeye yeni geldiği için pek bilinmiyor.Ama tanına tanına satışı patlayacak deniliyor.
    Keyifli Forumlar.

Motosikleti
    Dominar 400
    Alıntı TurkishPower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    HAOJUE DA 135S ; Bu motoru inceleme fırsatım oldu.
    Bu motorun çalışıp çalışmadığını anlamak zor diyebiliriz çünkü neredeyse sesi yok
    Motor çin malı.Fakat vibrasyon 0.Hiçbir şekilde titreşimi yok.
    Yakıt tüketimi çok çok az.Ve seri bir motor.
    Motor Türkiyeye yeni geldiği için pek bilinmiyor.Ama tanına tanına satışı patlayacak deniliyor.
    Keyifli Forumlar.
    bende bayide inceledim,motor güzel dediğiniz gibi çok sessiz ama yeni olduğu için soru işaretleri var açıkçası...

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    100 km'de 2.5 litre falan yakar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:21 ----------

Bana kalırsa bu motorun 150 cc olanının arka çanta bağlantısı Lifan EM150L'ye uyar. EM150L kullanıcıları araştırsınlar. Haojue'nin teknik özellikleri muhtemelen 150 cc olan modele ait. İnternet sitelerinde her iki modele aynı teknik özellik tablosunu koymuşlar. Adamların orjinal sitesinde Suzuki'nin 150 cc enjeksiyonlu bir modeli var. Keşke Türkiye'ye gelse...

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:06 ----------

Bu ikisi arasında Lifan, motor hacminden dolayı daha tercih edilebilir duruyor ama genel olarak sanırım Haojue daha iyi bir motor. Özellikle gösterge tablosu bir harika.

http://www.haojue.com.tr/DA135-S.asp?id=

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:24 ----------

Burada beni huylandran şey 135 cc modelin Türkiye'den başka bir yerde olmaması.

Motosikleti
    Dominar 400
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100 km'de 2.5 litre falan yakar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:21 ----------

Bana kalırsa bu motorun 150 cc olanının arka çanta bağlantısı Lifan EM150L'ye uyar. EM150L kullanıcıları araştırsınlar. Haojue'nin teknik özellikleri muhtemelen 150 cc olan modele ait. İnternet sitelerinde her iki modele aynı teknik özellik tablosunu koymuşlar. Adamların orjinal sitesinde Suzuki'nin 150 cc enjeksiyonlu bir modeli var. Keşke Türkiye'ye gelse...

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:06 ----------

Bu ikisi arasında Lifan, motor hacminden dolayı daha tercih edilebilir duruyor ama genel olarak sanırım Haojue daha iyi bir motor. Özellikle gösterge tablosu bir harika.

http://www.haojue.com.tr/DA135-S.asp?id=

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:24 ----------

Burada beni huylandran şey 135 cc modelin Türkiye'den başka bir yerde olmaması.
    benimde kafamda soru işareti bırakan durum bu zaten.türkiyede bayiden başka bilgi veren yok.parça durumu nasıl olur muamma açıkçası.

bugün lifanıda bayide gördüm.bence fiyatından dolayı onu almayı planlıyorum.ama dediğin gibi haojue nin dijital göstergeleri çok güzeldi ve motor çok sessizdi.
    bakalım biraz daha vaktim var.belki başka fikirler ve tavsiyelerde çıkar.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Motoru az önce bayide inceledim ve çalıştırdım. Motor çok kaliteli. Hatta sınıfında gördüğüm en kaliteli Çin malı motoru bile diyebilirim. Hem plastik aksamı, hem kaynak işiçiliği, tüm detayları ile... 150 cc ile 135 cc'nin motor blokları tamamen farklı, alakaları yok. Her ikisi de titreşimsiz fısır fısır çalışıyor. 150 cc için 4230 TL, 135 cc için de 3900 TL gibi birşey dediler. Lifan EM150L ile aralarındaki fiyat farkından dolayı ben olsam Lifan alırım ama Haojue kesinlikle daha kaliteli bir motor. Birkaç resim çektim, belki daha sonra yüklerim.

Motosikleti
    Dominar 400
    Valla seko ben lifanda karar kildim direk.haojue yi bursada suleyman abide incelediysen bu isin pirinden dinlemissindir motoru.ama fiyat farkindan ve haojue nin belirsizliginden dolayi lifan aliyorum kismetse.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Hayırlı olsun. Ben motoru KTM bayisinde inceledim. Lifan'ı Motosun'dan alacaksan orada çanta demiri de satıyorlar. Bir de gitmişken yeni gelecek modelleri de sor.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200ns
    Bu haojue motosiklet ciddi ciddi dikkatimi çekti. Fiyat kalite olarak iyi duruyor fakat 2.elde ve parça temininde sıkıntı yaşarmıyım diye aklımda soru işaretleri var?

Motosikleti
    150 T
    Haojue'yi bayide gördüm, malzeme kalitesine bayıldım.
    Ama her ne hikmetse tutulmamış motor. Emisol ise daha çok tercih edilen bir model.
    4buçuk vermeye değermi ?

maydin02 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 250r
    haoujue suzuki tarafından üretiliyor diye hatırlıyorum. ithalatçısı denizli de bir firma

Motosikleti
    Şu an yok.
    Haujue türünün en titreşimsiz ve işçiliği en güzel motoru. Çevremdeki bilinen markaların ustaları bile bunu bizzat doğruluyor.Kaliteli duruyor ama işte pek çoğumuzun gözünde sonuçta o da bir çinçon. Bununla birlikte kesinlikle Bajajdan Herodan Tvs den hatta belki Cbf ten bile bir gömlek üstün gibi. Boxer almamış olsaydım kesinlikle gözümü karartır bunu alırdım.

Motosikleti
    Haojue 150-9
    Kardeşler bende 150-9 var akıl ve mantıkta var😀 motoru gidin yakından inceleyin ve karşılaştırma yı bizzat kendi gözünüzle yapmayı unutmayın

Motosikleti
    Haojue 150-9
    Birşey daha hatırlatayım formlarda bazı yalancılar hava filtresinde Suzuki haojue yazıyor diyor, resminide çektim deyip formlarda paylaşıyor fakat o resim ne 150 nede 135 lik olan modele ait değil bilginiz olsun.

Motosikleti
    Haojue 150-9
    arkadaş bir yanlışımı düzelteyim hava filtresinde Suzuki yazıyormuş.

Öncelikle haojue da135 kullanıcısı olarak almayı düşünenlere söyleyebileceğim tek şey düşünmeyi bırakın. Hız olarak 110 km rahat görmekle beraber 120 km zorluyor. Zaten hangi motor ustasına bu motoru sorsanız imkansız kötü birşey duymazsınız. Çünkü motor çin olmasına rağmen en ufak bir sıkıntı bile çıkarmıyor. Size en basitinden bir anımı anlatayım. Yağ değiştirmek için servise gittiğimde (10.000km) Usta bana direk motordan memnun musun diye sordu. Evet memnunum hiç bir sıkıntı yaşamadım şuana kadar dedim. Sonra başladı anlatmaya. Kendisine gelen diğer haojue kullanıcılarının motorlarının 50.000km ilk zincirinin değiştini, bir tanesinin 130km gördüğünü, en ufak bir yağ yakmasının olmadığını söyledi ve cbf olsa şimdi motor yağının yarısını yakardı gibisinden konuştu. Motor zaten kıvrak bir motor virajlarda ayağım yere değene kadar yatırabiliyorum motoru. Yol tutuşuda dandik lastiklerime rağmen çok hoşuma gidiyor. Bazen virajları dönerken gaza basıyorum ve lastiklerden dolayı motorun arkası atıyor kendini sonra ufak tırsıp gazı bıraktığımde hemen doğruluyorum. Kısacası ben motoru evden işe, işten eve kullanacağım haftasonu gezmeye gitmek için kullanacağım ya da kurye olarak kullanacağım diyorsanız kesinlikle tavsiye ederim. Sıkıntısız kullanırsınız kafanız benim gibi rahat eder. Motorla ilgili sorusu olan varsada bana ulaşabilir.

(Haojue Holdings'in bir yan kuruluşu olan Jiangmen Dachangjiang Group Co., Ltd. (DCJ) şirketi şu an itibariyle Çin'in en büyük motor üreticisidir. Suzuki Motor Corporation ile ortaklaşa kurulan Changzhou Haojue Suzuki Motorcycle Co., Ltd Şirketi Çin'de motosiklet üretimi yapan en büyük ortaklık girişimidir. )

Motosikleti
    Haojue 135s
    İyi akşamlar Mithat hocam. Motoru yeni aldimda acaba bakim ve rodaj hakkknda ve yeni başlayan birine tavsiyeler niteliğinde bilgilerinizi paylaşabilir misiniz.

Adventure58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    haojue 135S
    Yakında hoju 135 için tanıtım videosu cekıcem

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Tvs Rtr 200
    Alıntı Adventure58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakında hoju 135 için tanıtım videosu cekıcem
    Hocam video nerede ? Bende almayı düşünüyorum da. Çok faydası olurdu

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)