Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

FZ6 Fazer - Fazer 8 & XJ6 Diversion F Karşılaştırma

Motovento
    REKLAM ALANI
    MNS-FZ6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda1000RR
    Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üçünün de artçı konforunun iyi olduğu söylenemez. Fakat aralarında sıralama yapmak gerekirse 8'i ilk sırada gösterebilirim. Xj6, fz'lere göre daha sportif duruşa sahip ve artçısı diken üstünde duruyor gibi bir durum var. Fz6'da egsozdan kaynaklanan bir ısınma olabilir, bu da puan düşürür. Şehir içi kullanımda xj6 daha pratik gelebilir. Fz6 diğer ikisine göre ağırlığını bir hayli hissettiriyor. 8 nispeten daha kullanışlı, ağırlık merkezi yere yakınlaştırılmış olduğundan dolayı..

Şu durumda, topcase kullanacak olursan 8 sana ideal diyebilirim..
    Bence acele etme durumunu ayarla al bir Fazer8. Xj6 Dıversiyon alıcın gözün yine fazer8'de olacak. Olmuşken dibinden vur artık derim.
    cihan54 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı Kayasus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli kardeşim bir konuda sana katılmıyorum. Senin motorunda tatlı tatlı giderken bir bakıyorsun 170 tesin çok güzel. Ama sen Fazeri kullanırken abanıyorsun ivmelenme o kadar hızlıki anında hızlandığını hissediyorsun ve gözün saate baktığında 150 yi çoktan yakalamışın bir kaç saniyede. O ivmelenmeyi o hissi her ikisininde aynı süratte giderken hissettirdiğiyle karıştırma çünkü Fazer 8 sınıfının lider hız göstermeyen makinesi. Ayrıca sen yardırırken ben bu gün arkada tırmalarken yuh be bu ne kadarda hız gösteriyor diye basmaya korktum Fz6 la. En kısa zamanda tekrar bir test etmen lazım her ikiside aynı suratteki hissettirdiğini

Ellerine sağlık cihan abi bu konu bir çok kişiye ışık tutacak birde MT09 falanda olsaymış onuda teste soksaydın mükemmel ötesi olurmuş çok fazla insanın işine yaracak

Hocam fazer 800 kullanıcısı olarak kesinlikle katılıyorum size,aktif olarak cbr 1000rr ve cbr 600 rr kullanıcısıyım ve aynı hızlarda hissettirdiği hız kesinlikle daha az.. cihan abininde söylediği gibi düşük hızlardaki dönüşlerde oluşan yığılma daha güvenli dönebilmek içindir bu kadar dengeli bir makinede daha mantıklı bir açıklama olmaz gibi geliyor bana. Fakat ben böyle bir yığılma hissetmiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:46 ----------

Alıntı okanius adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar. 2 ay kadar önce fz6 mı mns-fz6 ahmet lere istemeyerekte olsa sattım. (resmen zorla aldılar) selamlar ahmet
    neyse, araba almam gerekiyordu aldık.şimdi sıra tekrar motora geldi çok şükür.
    para durumumu ayarlayabilirsem ahmet inde tavsiyesiyle fazer 8 alacağım.
    ya da çok zorlamayarak diversion la fz6 arasında gidip geliyorum.
    fazer ilk göz ağrım. çok severek aldım ve kullandım. ama güç benim için çok önemli değil. zaten istanbul trafiğinde mümkün de değil.
    artçı konforu ve yoğun trafikte tavsiyeniz hangisi olur merak ediyorum. tavsiye bekliyorum.

Bence fazer 800, topcase le artçın arkada fotoğraf çekebilecek şekilde rahat rahat oturabiliyor, buarada xj6 olan bir arkadaşım benim motorumu kullandı ve aradaki farkın bariz olduğunu söyledi ben kullanmadım ama bence 800 ile xj6 yı kıyaslamak xj6 ya yapılmış bir haksızlık diye düşünüyorum bence aynı segmentin motorları değil (güç,tork ve konfor olarak) kendi kategorisinde xj6 iyi bir motor özellikle kısa mesafeli gezilerde ve şehir içi kullanımda.. bu benim tecrübelerim umarım faydası olur

Rabbim herkesi kazadan beladan korusun
    MNS-FZ6 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda1000RR
    Cihan o zamanlar fazer8 sahibi değildi. Şimdi uzun km'ler bindiği için daha iyi test etme imkanı bulmuştur.

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı MNS-FZ6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cihan o zamanlar fazer8 sahibi değildi. Şimdi uzun km'ler bindiği için daha iyi test etme imkanı bulmuştur.
    Evet senin de söylediğin gibi, bu testten bir süre sonra ben de "Fazer 8 ABS"ye geçiş yaptım. 8 üzerinde km yapmaya mutlu mesut bir şekilde devam ediyorum Teste göre bir iki ufak düşüncem değişti, ama genel olarak doğru fikirler vereceğine inanıyorum..

MT-09 konusuna gelirsem; bu test sıralarında 9 henüz portakaldı Piyasaya çıktığında tabiiki test ettim ama test yazısı hazırlamadım..
    "CaRPe DieM"

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FJR 1300
    eline sağlık güzel bir anlatım olmuş

Motosikleti
    Honda1000RR
    Alıntı okanius adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar. 2 ay kadar önce fz6 mı mns-fz6 ahmet lere istemeyerekte olsa sattım. (resmen zorla aldılar) selamlar ahmet
    neyse, araba almam gerekiyordu aldık.şimdi sıra tekrar motora geldi çok şükür.
    para durumumu ayarlayabilirsem ahmet inde tavsiyesiyle fazer 8 alacağım.
    ya da çok zorlamayarak diversion la fz6 arasında gidip geliyorum.
    fazer ilk göz ağrım. çok severek aldım ve kullandım. ama güç benim için çok önemli değil. zaten istanbul trafiğinde mümkün de değil.
    artçı konforu ve yoğun trafikte tavsiyeniz hangisi olur merak ediyorum. tavsiye bekliyorum.
    Aaaa güzel motor bulmuşuz kaçırırmıyız

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)