Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kymco CK125 vs. Yamaha YBR125

Motovento
    REKLAM ALANI
    brody - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250 satıldı
    Şimdi biliyorum herkes ybr diyecek ama ben özellikle Kymco kullanıcılarının fikrini almak istiyorum. İki motor arasında yaklaşık 600 YTL. fark var. Ybr kullanıcıları genelde lastiklerin değişmesini gerektiğini söylüyor. Lastiklerinde yaklaşık 150 YTL olduğunu duydum ama emin değilim. Eğer Kymco'nun lastiklerini değiştirmeye gerek yoksa bu durumda fark 750 YTL oluyor. Ybr 108 Kg. ve 10 hp, Ck125 130 kg. ve 11 hp. Ben motoru binmek için alacağım fakat yine de ilerde elden çıkarırken Ybr daha avantajlı görünüyor.
    Kymco Ck125 2400 YTL : http://www.kymco.com.tr/html/pulsar125.html
    Yamaha Ybr125 2995 YTL : http://www.beldeyama.com.tr/www/urun...k_id=8&u_id=29

Küçük bir ihtimal olarak da Keeway Speed i düşünüyorum. Mayıs başında gelecekmiş 150 cc. 2100 YTL.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    apachehasan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Speed i bence büyük bi ihtimal olarak düşün abijim. Fiyat baya baya güzel ayrıca keeway kullanıcılarından hiç şikayet duymuyorum.

mavibisiklet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL 150
    Paran yetiyorsa Yamaha iyidir.

kymco da iyidir.yamaha,honda,kymco aynı kalitedir.

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Metal adlı üye bu motorların ikisini de kullanmıştı galiba,ona danışabilirsiniz

Motosikleti
    Dominar 400 UG - Hero xPulse
    Selam ben ybr hiç kullanmadım ama Kymco CK 125 i kullandım bir süre,motor bence gayet güzel,titreşim yok gibi birşey,motor viteslere geçerken çok rahat,sağa sola yatışları çok iyi,çok rahat hızlanıyor ve motordan çok az ses geliyor.Motorun beğenmediğim tek yanı ise tipi.Bir de renk seçeneği çok az:kırmızı ve gri.İki renktende nefret ediyorum.

muritu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    off kararsızlık ve parasızlık :(
    kymco pulsar ck125 ve ybr 125 kullananlar!!!
    --------------------------------------------------------------------------------

arkadaşlar kymco 125 ve ybr 125 kullanan arkadaşlar kıyaslarsalar ve fikir verirseler çok sevinirim..özellikle kymco ck 125 için iki kötü yanlarını değerlendirmenizi bekliyorum..kullannalar yardımcı olursa sevinirim..yakıtı, servis ağı ve sürüş özelliklerini merakediyorum.
    özellikleri:

Eklenti 2330
    PULSAR / CK 125

Ölçüler 1958 x 742 x 1064
    Ağırlık (kg) 131
    Motor Tipi 4 Zamanlı
    Soğutma Sistemi Hava
    Şanzuman 5 Vites
    Motor Hacmi (cm³) 124.1
    Ateşleme Tipi CDI
    Yakıt Kapasitesi 13
    Yağ Kapasitesi 1
    Sele Yüksekliği 770
    Max. Güç (Hp/d/d) 11 / 8500
    Max. Tork (Nm/d/d) 8.8 / 7000
    Frenler Ön / Arka Disk / Kampana
    Tekerlek Ölçüsü Ön 2.75-18
    Tekerlek Ölçüsü Arka 3.00 - 17
    ah bi kessem ayaklarımı yerden,kanatlanıp rüzgarla ,
    kükreyip motorla,keşfetsem dünyayı başladığı yerden[COLOR="Yellow"]***[/COLOR] [COLOR="Red"]şam piiii yonnn [/COLOR][COLOR="Yellow"]***[/COLOR]

amore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Grand Eagle 250
    ben 2 motoruda eğitim esnasında kullandım (sahip olmadığım için yedek parça, servis vs bilmiyorum) ybr 'nin manevra kabileyeti daha yüksek, ayrıca daha çabuk hızlanıyor, kymco da üzerinde daha güvende hissettirmişti bana kendini, her ikiside iiydi bence. Şunu alma bunu al diyecek kadar bir üstünlükleri yoktu benim gözümde. Bence sen her ikisinin de üstüne otur, seslerini dinle, göz zevkine bak, hangisi hoşuna gidiyosa onu al. (tabi gidonun dönüşünün çokluğu yada daha hızlı bi kalkış ilgini çekmiyosa ki benimkini pek çekmemişti çok büyük farklar değil çünkü)

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    yamahanın parçalarının yansanayiside var yedek parçayı daha ucuza bulursun
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

jar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    osak arkadaşın dediği gibi kymco nun renk leri ve üstündeki sticker lar baya kötü görünüşe önem veriyorsan ve kymco alacaksan onlara da bir el atman gerekebilir.ikisinide kullanmadım fakat duyduğuma göre 2 side iyi
    inner fear is your worst enemy..[FONT="Century Gothic"][/FONT]

Motosikleti
    hero T Sports 150 cc
    bende kymco ck 125 var şu an 600 km deyim yakıy 1 literyle ortalama 35 ile 40 km arası yapıyor herhangibir sorun yaşamadım daha rodajda olduğu için 80 km geçmedim ama 6000 de olan arkadaşım h
    iç problem yaşamadı ve ibreyi sonuna kadar görmüş

muritu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    off kararsızlık ve parasızlık :(
    tüm bilgi veren arkadaşlara teşekkür ederim. son hızı nedir bilen varmı??
    bide bu motor OHV denilen egzantriksiz valf çubuklu teknolojiylemi çalışıyor. ve titreşim sorunu yaratmıyormu bu..130 kilo olması ağır kalmasına sebep oluyormu??

kymco için tavsiye edebileceğiniz bayi ve servisler hangileri ??
    ah bi kessem ayaklarımı yerden,kanatlanıp rüzgarla ,
    kükreyip motorla,keşfetsem dünyayı başladığı yerden[COLOR="Yellow"]***[/COLOR] [COLOR="Red"]şam piiii yonnn [/COLOR][COLOR="Yellow"]***[/COLOR]

batuhan55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2008 Kawasaki Ninja 250R
    arkadaşlar benim varr 4000km de ibrenin sonunu motorunu güzel açtıysan görürsün tek sorun suspansiyon onuda satenn ön amartisörlerden azz yağ alıp birazda yayları küçültürsenn olurrr arkaa süspansiyonlarıdaaa motorunn arkasını yükseltererkkk yumuşuyyooo

ağırlığıda 131 kg deil 118 kg tarttıkk

ağırlığıda 131 kg deil 118 kg tarttıkk
    [B][I][COLOR="Red"][CENTER]нєякєѕтєη нızℓı ѕüямєη, уαℓηız ѕüяє¢єğιηιη gαяαηтιѕι∂ιя.[/CENTER][/COLOR][/I][/B]

Motosikleti
    HERO HUNK 150
    arka amortisörleri nasıl yükseltiyorsunuz ? bendede var 3723 km de hiç bir sorun yaşamadım

Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Merhaba.
    bende bu motoru almayı düşünüyorum fakat alacağım motor ikinci el. 4000 km. de ve sahibi hiç bir probleminin olmadığını söylüyor. Benim merak ettiğim bu motor çin malımı yoksa başka bi ülkeninmi. Biraz sağdan soldan yaptığım araştırmaları söyleyeyim; motorcum motorun gözel ve dayanıklı olduğunu söylüyor. Ybr den çok daha seri ve hızlı olduğunu yanı sıra motorun çinde yapıldığı fakat İtalyan patentli olduğunu söylüyor. Fakat parçasının oldukça pahalı ama dayanıklı ve uzun süreler götürdüğünüde unutmamak gerektiğini üstüne basa basa söylüyor.

Şimdi motoru kullanan arkadaşlardan cevap alabilirsem çok sevinirim.
    Bende oldukça kararsızım. :(

Motosikleti
    BMW Moto Guzzi CRF Vespa Activa
    Kymco 35 yıldır Honda ya motor üreten Taiwan da bir fabrikadır. Bu nedenle yaklaşık Honda teknolojisi ile üretilir. Dolayısıyla bir japon kadar kalitelidir özellikle scooter modelleri Almanya, Amerika, ve İtalya gibi pazarlarda satılmaktadır İtalya da scooter pazarında vespa nın önünde gelmektedir. Parça temini en az Yamaha kadar sorunsuzdur. Dolayısıyla yamaha ile arasındaki farkı kalite değil zevkler belirlemelidir.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD

tabiki yamaha ybr125

aslında hiç biri honda cbf150 ama bu ikisi arasında ybr125 sınıfının 1.si

Shot with DSC-S650 at 2007-07-06
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    ck125 dee benizn gostergesi yok

Motosikleti
    Suzuki Bandit 600
    Tabiki Ybr 'Yamaha dan şaşmıyacan' tamam kymco da baya kaliteli ezik çin motorları gibi deil honda yamaha kalitesinde ama yinede yamaha tek geçilir.
    *** Hayatta En Güzel Şey Özgürlüğün Tadını Doyasıya Çıkarmaktır ***
    Hayat sadece ölüme giden yoldaki bir rüyadır...

msoysarac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125
    bence YBR evet biraz pahalı belki ama.. İnan bana YAMAHA adına yakışır bi performans sergiliyor.Ayrıca YBR daha yakışıklı...
    [B][COLOR="DarkRed"]Tecrübeler en iyi öğretmenlerdir. Yalnız masrafları biraz çoktur.[/COLOR][/B] :) :)

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler