Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

ybr125 mi ? Cbf 150mi ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    barisim1985 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha nouvo
    arkadaşlar motosiklet alacağım bu ikisinden birini almak istiyorum ama tavsiye edermisiniz yada bildiğiniz kronik sıkıntıları Varmı yada kaç modeller en tutulan ve sorunsuz çalışıyor bilgi verirmisiniz ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mLh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok
    Bu sorunun miladı dolmadı mı yav

sinan08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 150 ns cb 500 f 2018
    ybr 125 al, 1,5 yıldır benzin ve bakım dışında para vermedim. ybr 125

onuRRtas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GS500 K4'
    İyice oku kardeşim.

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/119053-cbf-150-ve-ybr-125-karsilastirma-yazisi.html

Motosikleti
    yamaha nouvo
    çok sağolun forumda bulamadim yazıyı ybr 125 esd düşünuyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:30 ----------

aslında Merak ettiğim sorunsuz çalışan kaç modelleri mesela 2011 cbf ler için sorunlu diyorlar ? Yamahada da aynı sorunlar Varmıdir

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Cbf yada Apache al ikiside mutlu eder seni ikiside ybr'den üstün

Motosikleti
    2013 S1000RR Hp4
    Cbf 150 .
    onurordek bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha nouvo
    2009 cbf nin karbüratörlu olması ybr esd nin enjeksiyonlu olması bu biraz kafa karıştırıyo aslında

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ybr enjeksiyonlu değil

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Bu kategoride sadece Apache injeksiyonlu

sahil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki er5, yamaha xcity 250
    ikisinide kullandim hangisinin tipi hosuna gidiyorsa onu al ikiside sinifinda guzel motor

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Tr ye getirilen Tvs lerde enjeksiyon yok

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ybr yi 20000 km kullandım güzel sıkıntı çıkarmadı
    şimdi de cbf kullanıyorum 2000km bunda da sıkıntı çıkaracak bi durum söz konusu değil şimdilik
    sana kalmış

paketci03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha 125ESD
    2 yıl kullandım cbf yi paketciyim bence ybr al .

Bilalancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kardeşim ben Apache CBF YBR kullanmış ve hala aktif olarak ybr125(2012) kullanan birisi olarak sana şunu tavsiye edebilirim ki bunların içinde motosiklet = CBF150. Şimdi herkesin beğenileri zevkleri beklentileri elbette farklıdır. Ama şöyle de bir durum var motosiklet bana göre HİS meselesidir. Şimdi dilim döndüğünce bu motorları sana anlatayım:

2011 model sıfır Apache aldım herkes bakıyor motora acayip dikkat çekiyor çok şekil ışıklarda duruyon herkes bu ne falan filan diyor soruyor. Motor deli gibi hızlanıyor (CBF, YBR'ye göre...) frene basıyorsun olduğu yere çakıyor vs vs ama HİS yok viraja giriyorsun ön taraf dağılıyor amortisörler hissiz, frenin dozlaması bir tuhaf, kasise, çukura giriyorsun acayip yerlerden çatırtı, çuturtu geliyor. Titreşim var ama öyle abartıldığı gibi değil, dinlersen, odaklanırsan duyuyorsun tabiki. Ben 6500-7000km kullandım hiçbir sorun yaşamadım. Yağını yakıtını koy devam...

Sonra 2011 CBF150 aldım. İlk oturdum ulan bu ne kadar yüksek motor dedim. Sanki büyük motor gibi. Alışmışız ya TVS de öne yığılmaya, bir rahat bir rahat oturuyorum. Dünya varmış dedim.( Bu arada boyum 172.) Gaza basıyorum nispeten yavaş ama gidiyor yani, Frene basıyorum dozlaması harika ön, arka amortisör sıkışma, geri sekme nefis, en ufak bir ses yok kasiste çukurda şasisi mükemmel. İstediğin aksesuarı, parçayı bulabiliyorsun. Servise gidiyorsun karşında bir marka olduğunu anlıyorsun plaza, servis tertemiz, çay, kahve uslüp harika, karşında muhatap var yani. Ama yakıyor hayvan. 100km de 3,7 lt yi gördüm artçıyla... 5000km kullandım bir kere ön far bir kere gösterge ampülü kesmesi dışında bir problem yaşamadım.

Sonra sattık YBR125ESD aldık 2012 model. Dediler şöyle sağlam, böyle dayanıklı, böyle kıvrak, öyle az yakıyor vs vs vs... Bindik motora lan bu ne oyuncak gibi... Rahat desen değil, gidiş desen yok. Neyse aldık bir kere sürüyoruz... Yanımızdan azcık hızlı bir araç geçiyor başlıyoruz yalpalamaya, sallanmaya, ırgalanmaya noluyoruz falan daha bir yapışıyoruz gidona, sarılıyoruz depoya... Baktık olmuyor duracaz frene basıyoruz ön taraf dağılıyor yine evlere şenlik amortisör yağı ince heralde lap diye birden kapanıyor sıkışma HİSsi falan yok, kasise çukura giriyon bi bakıyon göstergeler, ön cam hepsi baya baya sallanıyor acayip sesler geliyor... CBF ve TVS ye göre daha sık vitesle uğraşıyorsun yemiyor, gitmiyor alet ama hakkaten az yakıyor 100 km de 2 litre tek kişi zaten bir tek o yönü iyi. Servis desen evlere şenlik, sanayi esnafı karşında muhatap yok kaba saba adamlar... Mekanik olarak bir problem yaşamadım.

Sonuç olarak kardeşim motosikletine iyi baktığın sürece üçünde de bir mekanik problem yaşayacağınızı zannetmiyorum. Saygılarımla...
    İmportant, blueway2, Salih_T ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Cbf 150 .
    onurordek bunu beğendi.

hasanfuat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr .13
    kaçınnnnnnn :D bu savaşın galibi yok

mali_181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an için motorsuz :(
    Alıntı Bilalancer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim ben Apache CBF YBR kullanmış ve hala aktif olarak ybr125(2012) kullanan birisi olarak sana şunu tavsiye edebilirim ki bunların içinde motosiklet = CBF150. Şimdi herkesin beğenileri zevkleri beklentileri elbette farklıdır. Ama şöyle de bir durum var motosiklet bana göre HİS meselesidir. Şimdi dilim döndüğünce bu motorları sana anlatayım:

2011 model sıfır Apache aldım herkes bakıyor motora acayip dikkat çekiyor çok şekil ışıklarda duruyon herkes bu ne falan filan diyor soruyor. Motor deli gibi hızlanıyor (CBF, YBR'ye göre...) frene basıyorsun olduğu yere çakıyor vs vs ama HİS yok viraja giriyorsun ön taraf dağılıyor amortisörler hissiz, frenin dozlaması bir tuhaf, kasise, çukura giriyorsun acayip yerlerden çatırtı, çuturtu geliyor. Titreşim var ama öyle abartıldığı gibi değil, dinlersen, odaklanırsan duyuyorsun tabiki. Ben 6500-7000km kullandım hiçbir sorun yaşamadım. Yağını yakıtını koy devam...

Sonra 2011 CBF150 aldım. İlk oturdum ulan bu ne kadar yüksek motor dedim. Sanki büyük motor gibi. Alışmışız ya TVS de öne yığılmaya, bir rahat bir rahat oturuyorum. Dünya varmış dedim.( Bu arada boyum 172.) Gaza basıyorum nispeten yavaş ama gidiyor yani, Frene basıyorum dozlaması harika ön, arka amortisör sıkışma, geri sekme nefis, en ufak bir ses yok kasiste çukurda şasisi mükemmel. İstediğin aksesuarı, parçayı bulabiliyorsun. Servise gidiyorsun karşında bir marka olduğunu anlıyorsun plaza, servis tertemiz, çay, kahve uslüp harika, karşında muhatap var yani. Ama yakıyor hayvan. 100km de 3,7 lt yi gördüm artçıyla... 5000km kullandım bir kere ön far bir kere gösterge ampülü kesmesi dışında bir problem yaşamadım.

Sonra sattık YBR125ESD aldık 2012 model. Dediler şöyle sağlam, böyle dayanıklı, böyle kıvrak, öyle az yakıyor vs vs vs... Bindik motora lan bu ne oyuncak gibi... Rahat desen değil, gidiş desen yok. Neyse aldık bir kere sürüyoruz... Yanımızdan azcık hızlı bir araç geçiyor başlıyoruz yalpalamaya, sallanmaya, ırgalanmaya noluyoruz falan daha bir yapışıyoruz gidona, sarılıyoruz depoya... Baktık olmuyor duracaz frene basıyoruz ön taraf dağılıyor yine evlere şenlik amortisör yağı ince heralde lap diye birden kapanıyor sıkışma HİSsi falan yok, kasise çukura giriyon bi bakıyon göstergeler, ön cam hepsi baya baya sallanıyor acayip sesler geliyor... CBF ve TVS ye göre daha sık vitesle uğraşıyorsun yemiyor, gitmiyor alet ama hakkaten az yakıyor 100 km de 2 litre tek kişi zaten bir tek o yönü iyi. Servis desen evlere şenlik, sanayi esnafı karşında muhatap yok kaba saba adamlar... Mekanik olarak bir problem yaşamadım.

Sonuç olarak kardeşim motosikletine iyi baktığın sürece üçünde de bir mekanik problem yaşayacağınızı zannetmiyorum. Saygılarımla...
    mükemmel bir anlatım BUNUN ÜTÜNE YORUMA GEREK BİLE YOK BENCE karşılaştıran okusun kararını versin....her bu tarz başlığın altına yapıştırmak lazım...

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Alıntı Bilalancer adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Arkadaşa katılıyorum, cbf çok rahat bir motosiklet ama apache deki heyecenı vermiyor bana ikisinin yanında apache ben motorum diyor herşeyiyle zaten ybr 125 i hiç motor olarak saymıyorum

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    O zaman hemen ybr'yi satıp, cbf alıyorum. Bu yazıdan sonra ybr'ye talip de çıkmaz.
    cenkito bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)