Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: 250cc Cruiser'ler Anketi Regal Raptor, Keeway, Kanuni (Tiger,Seyhan),Mondial, Ramzey.

Katılımcı sayısı
1068. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Regal Raptor

328 30.71%
  • Keeway Land Cruiser

70 6.55%
  • Keeway Shadow

63 5.90%
  • Kanuni Tiger

115 10.77%
  • Kanuni Seyhan

41 3.84%
  • Mondial

45 4.21%
  • Ramzey

21 1.97%
  • Hyosung/Truva

204 19.10%
  • Kymco Venox

112 10.49%
  • Jinlun

69 6.46%
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Cruiser 250cc Anketi Regal Raptor, Keeway, Kanuni Tiger, Kanuni Seyhan, Jinlun, Masai

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    JL 250-5 ESMER BOMBA
    Alıntı Arvasi3 adlı üyeden alıntı
    30 senelik bir motor kullanıcısı olarak mazur görmezseniz.birazcık bilgi birazda uzun yol tecrübesi birazda her markanın gerekli test ve sahibi olarak alıp daha sonra memnun kalmayıp satmam dolayısı ile birkaç kelam edeyim.arkadaşlar
    mondialden tutun hemen hemen regal hariç bütün makinaları kullandım.benim en çok ilgilendiğim konu makinanın servis ve yedekparça olayı.adamlar makinayı satıyor ama
    aması var.sonra seni servisler yolunacak kaz gibi görüyorlar.Ben Jinlunda şunu gördüm.adamlar adam gibi adam.sattıkları malın arkasında.ve müşteriyi bir arkadaş kardeş gibi görüyor.buda bana yetiyor.öyle servisleride adam gibi adam.hepsi benim gözümde bir numara.aksini kimse iddia edemez.selamlar sevgiler.zaman benim ne kadar haklı olduğumu çıkaracak.merak etmeyin.
    Bana yazacak birşey kalmamış zaten :D
    Yedekparça temini ve fiyatları konusunu da dikkate almak, hatta birinci sıraya koymak gerekir. Ayrıca bu konuyu yalnızca İstanbul olarak da değerlendirmemek gerekir. Bugün Keeway, Regal Raptor ve Çelik Motor kullanan arkadaşlarımın 15 gün yedek parça beklediği bir gerçek.
    ...:::ameno:::...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    stenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    değişik segmentlerde var
    bazen kızıp yazıyorum gönlüm kabul etmiyor çin malı alacaksanız dikkatli olun regal raptor en oturaklısı birde skygo 200-18 www.cullas.com bilemiyorum . hyosung zaten bu ekibe göre ağır kaçar çok daha teknik aletler .
    Bastığın yerleri \'toprak!\' diyerek geçme, tanı:
    Düşün altında binlerce kefensiz yatanı.
    Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:
    Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı.

Aziz Üstad Mehmed Akif Ersoy

crato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC idi, calindi.
    hyosung ve truva aynı markalar değildir. distribütörleri aynı diye iki markayı aynı kefeye koymamalısınız/ koyamazsınız.
    hyo gv250 aquila 28 hp'dir ve bahsettiğiniz motorlar arasında kymco venox ile birlikte bir miktar daha üst klasmanda, truva 250-4 ise ankette yeralabilecek klansmanda yeralmaktadır.
    GV 250'nin fiyatı 7.250 ytl iken, Truva'nın fiyatı 3.650ytl'dir. Eğer Ankette bulunacaksa, ikisi de ayrı seçenekler halinde sunulmalıdır.
    Ayrıca, eğer kymco venox'u da koyabiliyorsanız bu ankete arkadaşların dile getirmiş olduğu gibi Suzuki Intruder 250 yi de koymalısınız.
    Ben, kimine göre deli, kimine göre keyifli, kimine göre lanet-li, kimine göre pek bi’ dertli, kimine göre efendi, kimine göre sadece biri, kimine göre hiç biriyim.
    Ben, crato’yum.

Motosikleti
    değişik segmentlerde var
    Alıntı crato adlı üyeden alıntı
    hyosung ve truva aynı markalar değildir. distribütörleri aynı diye iki markayı aynı kefeye koymamalısınız/ koyamazsınız.
    hyo gv250 aquila 28 hp'dir ve bahsettiğiniz motorlar arasında kymco venox ile birlikte bir miktar daha üst klasmanda, truva 250-4 ise ankette yeralabilecek klansmanda yeralmaktadır.
    GV 250'nin fiyatı 7.250 ytl iken, Truva'nın fiyatı 3.650ytl'dir. Eğer Ankette bulunacaksa, ikisi de ayrı seçenekler halinde sunulmalıdır.
    Ayrıca, eğer kymco venox'u da koyabiliyorsanız bu ankete arkadaşların dile getirmiş olduğu gibi Suzuki Intruder 250 yi de koymalısınız.

bu arkadaşım çok haklı HYOSUNG bir japon kalitesinde çok sağlam bir alettir . tüm malzemesi maddesi kimyevisi bile farklıdır . HONDA YAMAHA ile beraber ancak ele alınabilir . ama ankette tek olmalı misal . ama burada fiyata görede yargılanacak o yüzden üzülmemek lazım . HYOSUNG zaten bu ekibe ağır kaçar .

yani alırkende bence tüm alıcılar bu anketi göz ardı ettikleri an duvara çarparlar . çok dikkatli olmalılar .

Motosikleti
    Regal-Raptor
    Regal Raptor su soğutmalı olduğundan bu ekibe ağır kaçar. Eğer regali bu ekiple birlikte koyuyorsanız Kawasaki EN500'ü de listeye alın.

Arkadaşlar ne ağırı ne hafifi motorlar yukarıda hangisi ağırsa ona oy verirsiniz olur biter. Siz kendi fikrinizi belirtin neyin doğru olduğuna okuyanlar karar verir.

Mesela ben Hyosung'a 7250 ytl verecek olduktan sonra 2.el bir GS650 yada V-Strom alırım.
    Acı yoksa kazançta yok.

Motosikleti
    değişik segmentlerde var
    Alıntı petitfalcon adlı üyeden alıntı
    Regal Raptor su soğutmalı olduğundan bu ekibe ağır kaçar. Eğer regali bu ekiple birlikte koyuyorsanız Kawasaki EN500'ü de listeye alın.

Arkadaşlar ne ağırı ne hafifi motorlar yukarıda hangisi ağırsa ona oy verirsiniz olur biter. Siz kendi fikrinizi belirtin neyin doğru olduğuna okuyanlar karar verir.

Mesela ben Hyosung'a 7250 ytl verecek olduktan sonra 2.el bir GS650 yada V-Strom alırım.

Hayır REGAL bir kere fiyatı ile çok ucuz ve uygun ama çok kaliteli bir alet neden ağır kaçsın ki . ağır kaçacak olsa pahalı olan ağır kaçar aynı fiyatta iken neden ağır kaçsın arkadaşım . REGAL direk kral . HYOSUNG da kral .

turlabo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz6 fazer
    regal-raptor kullanıcısıyım ve çok memnunum varmı bundan ötesi
    saygılar
    [url]http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=24135&highlight=salih[/url]

Bu ankete sadece resmi olan motorlar dahilmi?

Motosikleti
    değişik segmentlerde var
    Alıntı turlabo adlı üyeden alıntı
    regal-raptor kullanıcısıyım ve çok memnunum varmı bundan ötesi
    saygılar

bu çok güzel işte . regal bir numara gidiyor . alacaklar regal alsında bundan sonrası rezil olmasın bari . bu segmentte demek ki olay bu . ankette belli ediyor durumu .

100 Oktan Moderatör (Komtan) Gürkan Anbarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer
    Regal Raptor, Keeway Land Cruiser, Keeway Shadow, Kanuni Tiger, Kanuni Seyhan, Kymco Venox tamam ama Mondial, Ramzey, Hyosung/Truva ve Jinlun eksik verilmiş bilgilerdir, her markayı marka model açılımlı girin Hyosung GV250 Aquila ve Truva TR250-4 'ü iki ayrı seçeneğe ayırın, böylece anket daha sağlıklı olur bence

aseadrop - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco VENOX
    arkadaslar burada hangi motor daha iyi yarışı degıl hangısı fazla tutuluyor ve yedek parca ve servis olarak iyi onu degerlendirirsek yeni motor arkadaslara yardımcı oluruz bu sekılde kımse bıyere varamaz herkese kasasız belasız surusler

zaten öyle değerlendiriliyordur mutlak . regal bu listede fiyat ve diğer yönlerden alakasız ileride bir alet almadığıma pişmanım teknik herşeyden önemli imiş . kalite ve teknik olmayınca rezil oluyor insan aldığı motor ile bende bir motor var ismi bu listede geçiyor hemde dün birden 10 oy aldı yoksa şu an %5 lerdeydi . ki moderatör inceleyecek oyları . gerekeni yaparlar !

her ne ise motor vibrasyon ve diğer durumlardan dümdüz bir alet . Allah kimseyi düşürmesin böyle bir motora . aldığım fiyatın yarısınada satamıyorum . bu rezil aleti kırasım geliyor

Krom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Marauder Elegance

ekstra amatör anket

bilişim dünyasında bir deyim var "çöp içeri-çöp dışarı" yanlış anlaşılmasın yani yanlış yada değersiz veri girerseniz değersiz-yanlış çıktı elde edersiniz anlamına gelir. anket teknik olarak yanlış. anket yanlış=alınacak sonuç yanlış. sanırım burada fikir ayrılığı var. fakat anketteki regal liderliğinin değişmeyeceği açık.

1. oy kullanırken hyosung gv250'yi yok kabul ettim. farklı bir klasmanda. param olsaydı ilk tercihim olacaktı fakat buna rağmen işaretlemedim.
    2. regal'in bir önceki modelini esas alarak karşılaştırma yaptım. jinlun'un yeni modeli henüz gelmedi.

jinlun'u alırken regal'le karşılaştırıp görerek aldım. nedenlerim;
    1._regal 15,69hp 15,2nm 170kg(2005 ve 2006) yellowrockmotorcycle.com
    __jinlun 21hp 15nm 140kg (2005 model)
    jinlun daha hafif. yani ağırlık/beygir oranından çıkan total güç jinlun'da daha da fazla. buna rağmen daha ucuz.

2. heybet jinlun'da var (hala 2005'leri karşılaştırıyorum. teknik hata yok yani. bana milimetre okumayın. sitelerinde yazılı.)

3. jinlun'un servis kalitesine ulaşabilen yok. (alırken henüz servisi kendini belli etmemişti. yani seçimimde rol oynamadı. servis çok iyi olmayabilir. ama parça fiyatına özellikle bakarım.)
    [COLOR="DarkGreen"][B]- Usta sorun varsa çözer. Deneyimli nasıl sorun çıkmayacağını bilir. Çömez sorunun kendisidir. Yaratır.[/B][/COLOR]

savalut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motoshow fuarına gittim. hepsine dokkundum. ama reagl raptor gibi değildi hiçbiri. fakat yeterli butcen varsa ikinci el bir japon bence hepsinden iyidir. umarim aradığın motoru bulursun. rüzgarın bol n olsun.

krom senin şu lafların son 3 maddede yazdıkların hiç bir kullanıcı sözüne benzemiyor servis gibi konuşmuşsun . oylama değil asıl problem servislerin oylamayı bile manüple etmesidir .

savalut un dediği gibi regal farklı bir makine imiş keşke onu alsa idim şu an çok pişmanım elimdeki alet tam bir rezalet. çok kötü ve adı bu listede geçen bir alet .

yani bir açın bakın model tanıtımı sayasından sayfalarca şikayet olan motorları almayın bir kişinin problemini değil binlerce kişinin problemini çözmeyen ve sanayi bakanlığınca son dönemde sıkı takibe alınan motorlarda var . ve operasyonları genişleyecek bakanlıklara bugüne kadar çinli motorlar üzerine sunulan problem vaka sayısı 10000 i geçmiş durumda .

bundan sonra kazalarda motor üreticileri ve ithalatçılarıda zan altında olacak yeni çıkacak yaslarla ve tüketici dernekleri oluşan duruma göre kişileri ve eski başvuruları ele alıp mahkemeye taşıyacak .

yakın zamanda çok yakın zamanda zaten bu oluşması gereken baskılar altında ciddi olan ve sağlam olan markalar kalacak .

Regal Raptor bir numara o dediğin motor o dediğin kuvveti üretmiyor palavradan bilgi sunmayalım gerçekte Regal den daha az kuvvet ürettiği gibi ürettiği kuvveti de yüksek vibrasyon altında üretiyor o dediğin jinlun denen alet .

Arkadaşlar ben sporcuyum. 1.80cm boy, 90kg ağırlık. Birde nişanlım var tabi. Bazı zamanlarda iki kişi olacağımız için vede bu şartlarda ağırlık baya yükseldiği için (malum biraz daha kilo alma durumum var bu aralar) biraz kalıplı bir motor almayı düşünüyorum. Bir müddettir Keeway Land Cruiser peşindeyim. Sizlerinde forumda yazdıklarınıza dayanarak Land Cruiser'ın bu katagoride kalıp olarak diğerlerinden daha büyük olduğu kanısına vardım. Ancak bekleye bekleye usandım. Tam yeni bir konu açacaktımki hangi modeli önerirsiniz diye biraz önce sahibinden.com da bostancıda bir galeri tarafından verilmiş ilanı gördüm. Burda Land Cruiserlar sanki ellerinde mevcutmuş gibi bir reklam vermişler. Bunun aslı nedir?

Gabe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Grand Eagle 250
    masai yi goremedım?

L.Cruiser modelinin turkiye'ye getirirken kuşa çevirip rezil etmişler. Fatboy havası gitmiş. o yüzden daha fazla düşünüp gri hücre kaybı yaşamadan Masai aldım ben. Marauder'ın yan sanayisi gibi dursa da iş görür ve keyifli bir alet

infrared - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor 250cc Su Soğutmalı [34 GS 0912]-1350km
    İşte bir motosiklet daha: Bisan-Lifan......
    Gören oldu mu bilmem .. 250 cc. V motor hava soğutmalı.. Neredeyse Keeway Shadow'un aynısı.. Fiyat 4800 YTL..
    Chopper/Cruiser'ların Karşılaştırılması (http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=11014) --- anket>>>>>>http://www.motosiklet.net/forum/show...557#post210557
    -----ANKET Regal Raptor (250cc)'unuz Kaç km'de (http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=17733 )

Motosikleti
    değişik segmentlerde var
    Alıntı infrared adlı üyeden alıntı
    İşte bir motosiklet daha: Bisan-Lifan......
    Gören oldu mu bilmem .. 250 cc. V motor hava soğutmalı.. Neredeyse Keeway Shadow'un aynısı.. Fiyat 4800 YTL..

benim bildiğim 4300 ytl olsa gerek . daha iki önce görüştüm bir ara bir tane isteteceğim oradan deneyince haber veririm . ama kalitesi çok yüksek . regal gibi bir alet .

yanlız servisi daha yaygın değil Cullas ın Anadolu tarafına bi tane servis ve bayii açması lazım . ayrıca ürünü de karşıdaki yerlerinde ellerinde yok görmeye gitsen göremezsin yani . direk alacaksın o yönden biraz problemli regale göre şu an regal çok daha bilinir ve rahat geliyor genel alıcılara yanlış örnek olmamak lazım biz görmek bakmak denemek amaçlı alıyoruz . motor bizde hastalık ama alacak bir kere alacak olanlar bu seçimlerde REGAL den şaşmasınlar . tek kalem geçilecek bir motor 15 senelik bir motorcu olarak bunu söylüyorum buradaki diğer markalardan bazıları bende var ama Regal yok direk olarak olanlara göre deneyimlerime göre Regal açık fark önde her yönden .

tipe bakıp motor almayın .

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler