Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Racer seçimi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar. Muhtemelen sıkılmışsınızdır bu tip konulardan ama forumda bakıyorum istediğim bir cevap bulamadım soruma. O yüzden yeni konu açmak zorunda kaldım.
    Şimdi, öncelikle belirteyim 10 derslik kursumu bitirdim.Ehliyetimi aldım param hazır ve motor almak istiyorum. Kurslarda Yamaha ybr 125 kullandım.
    Racer bir motor almak istiyorum.ve özellikle 125 veya 250 cc lik birşey bakıyorum.Hoşuma giden motorlar şunlar.

1-)Yamaha Yzf-R125
    2-) Hyosung GT250R
    3-) Megelli 250R SE
    4-) Kawasaki Ninja 250 R veya 300
    Lütfen bu motorlar dışında başka motor önermeyin çünki görsel olarak bu motorları beğendim.

Şimdi kısaca bilgi vereyim. Yaşadığım yerde Kawasaki ve Hyosung servisleri yok. Ama Kawasaki yi Yamaha serviside baka bilir diye düşünüyorum. Para konusunda gelirsek 0 alıcam ve çok para sıkıntımda yok çok şükür. Yakıt kullanımı benim için önemli değil.Yani demek istediğim, değerlendireceğiniz zaman bu kısımları göz ardı edin. ( Fiyat + yakıt tüketimi ) Değerlendireğiniz zaman sadece dayanıkılık sürme kolaylığı ve s. gibi konuları ele alalım. Ve son sorum bildiğiniz gibi 125 cc lik motorların lastikleri bisiklet lastiği gibi ince.130 olan bir motora 150lik lastik taksak bir sorun olurmu?
    Şimdiden yazacağınız cevaplara teşekkür ederim.
    Ken Reulvo

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Kardeşim motosikletin fiyatı önemli değil diyorsan kesinlikle ve kesinlikle NINJA 300 almalısın.

O fiyata 600cc makine alınır diyenler çıkacaktır ancak yeni başlayan biri için gerçekten çok ideal bir motosiklet.

125cc kesinlikle düşünme. Sadece öğrenirken hoş olur, 1.000 Km sonra eziyet olur.

Hyo Gt250 veya Ninja 250 de güzel motosikletler ancak ikisinde de bazı handikaplar var.

Mesela Ninja 250 2005'ten beri aynı kasa ve teknolojiyi kullanıyor. Üretimi de her an durabilir ve bu da seni parça tedariğinde sıkıntıya düşürebilir.
    Gt250 ise nispeten daha iyi pilotaj isteyen bir motosiklet. Amortisörlerin ve fren kaliperlerinin kalitesinin vasat olması nedeniyle viraj hâkimiyeti ile frenaj; gerçekten tecrübeli bir sürücü istiyor.

Ancak Ninja 300; kaliteli ekipmanlarla donatılmış, yeni teknoloji, tasarımı mükemmel, oturuş pozisyonu racinge yakışır ve 300cc olduğu için daha güçlü bir motosiklet. Ayrıca 600cc'ler gibi şehir içinde veya kısa mesafelerde hararet sorunu yaşamayacağın, hem şehir içi hem de uzun yolda kullanabileceğin ideal bir motosiklet. Son olarak agresif ve sakin kullanım için iki farklı sürüş modu var. Yeni teknoloji olduğu için sakin kullanım modunda yakıt sarfiyatı 250cc'lerle aynı seviyelerde.

Benim tavsiyem kesinlikle NINJA 300 ! ! !

Bakım, sevis ve yedek parça muhabbetine gelince; hangi marka motosikleti alırsan al zamanla Türkiye'de hiçbir firmanın düzgün olmadığını göreceksin. Koskoca HONDA fabrikasında Zincir, Dişli seti stoğu yok! 45 gün bekletiyorlar parça için!

En iyi servis hizmeti sunduğu söylenen Honda'da bile memnuniyetsiz bir çok kişi tanıyorum. Ki bu memnuniyetsizlik yalnızca yüksek maliyetlerden değil!

Motosikleti alınca 1.000 bakımı ve rodaj sonrası kesinlikle servislere ihtiyacın yok. Zamanla servislerin nasıl işler yaptığını görünce kendin bu işleri yapmayı öğreneceksin zaten.

Ben Honda Cbr 250'nin bakımlarını filan hep kendim yapıyorum. Ekipmanım olmadığı için sadece zincir dişli takımını motosikletçide yaptırdım ki onda da parçaları kendim tedarik ettim. Honda'dan sipariş ettiğim dişliler hala gelmedi!

Düşünce bütün racing parçaları pahalı. Dikkatli kullanıp düşmediğin sürece bakımlarla ilgili sorun yaşayacağını düşünmüyorum ;)
    Reulvo bunu beğendi.

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    parada sıkıntı yoksa ninja300
    Reulvo bunu beğendi.

forevermore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 (2013 Kırmızı)
    Tabi ki ninja 300 bunun düşünüllecek veya sorulacak bir tarafı yok Eğer eğitim tamam, ehliyet tamam, paran hazır ve yakıt / vergi önemli değilse, Ninja 300 size uzun yıllar hizmet edecek çok keyifli ve diğer alternatiflerden iki gömlek kaliteli bir makinedir.
    Reulvo bunu beğendi.

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    ne kadar da parada sıkıntı olmazsa ninja 300 bence ederinin çok üstünde

Alıntı xismailaydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim motosikletin fiyatı önemli değil diyorsan kesinlikle ve kesinlikle NINJA 300 almalısın.

O fiyata 600cc makine alınır diyenler çıkacaktır ancak yeni başlayan biri için gerçekten çok ideal bir motosiklet.

125cc kesinlikle düşünme. Sadece öğrenirken hoş olur, 1.000 Km sonra eziyet olur.

Hyo Gt250 veya Ninja 250 de güzel motosikletler ancak ikisinde de bazı handikaplar var.

Mesela Ninja 250 2005'ten beri aynı kasa ve teknolojiyi kullanıyor. Üretimi de her an durabilir ve bu da seni parça tedariğinde sıkıntıya düşürebilir.
    Gt250 ise nispeten daha iyi pilotaj isteyen bir motosiklet. Amortisörlerin ve fren kaliperlerinin kalitesinin vasat olması nedeniyle viraj hâkimiyeti ile frenaj; gerçekten tecrübeli bir sürücü istiyor.

Ancak Ninja 300; kaliteli ekipmanlarla donatılmış, yeni teknoloji, tasarımı mükemmel, oturuş pozisyonu racinge yakışır ve 300cc olduğu için daha güçlü bir motosiklet. Ayrıca 600cc'ler gibi şehir içinde veya kısa mesafelerde hararet sorunu yaşamayacağın, hem şehir içi hem de uzun yolda kullanabileceğin ideal bir motosiklet. Son olarak agresif ve sakin kullanım için iki farklı sürüş modu var. Yeni teknoloji olduğu için sakin kullanım modunda yakıt sarfiyatı 250cc'lerle aynı seviyelerde.

Benim tavsiyem kesinlikle NINJA 300 ! ! !

Bakım, sevis ve yedek parça muhabbetine gelince; hangi marka motosikleti alırsan al zamanla Türkiye'de hiçbir firmanın düzgün olmadığını göreceksin. Koskoca HONDA fabrikasında Zincir, Dişli seti stoğu yok! 45 gün bekletiyorlar parça için!

En iyi servis hizmeti sunduğu söylenen Honda'da bile memnuniyetsiz bir çok kişi tanıyorum. Ki bu memnuniyetsizlik yalnızca yüksek maliyetlerden değil!

Motosikleti alınca 1.000 bakımı ve rodaj sonrası kesinlikle servislere ihtiyacın yok. Zamanla servislerin nasıl işler yaptığını görünce kendin bu işleri yapmayı öğreneceksin zaten.

Ben Honda Cbr 250'nin bakımlarını filan hep kendim yapıyorum. Ekipmanım olmadığı için sadece zincir dişli takımını motosikletçide yaptırdım ki onda da parçaları kendim tedarik ettim. Honda'dan sipariş ettiğim dişliler hala gelmedi!

Düşünce bütün racing parçaları pahalı. Dikkatli kullanıp düşmediğin sürece bakımlarla ilgili sorun yaşayacağını düşünmüyorum ;)

Peki kardeşim siteye bakıyorum, burda Ninja 300 var Ninja 300 Se var , 300 abs var ve 300abs se var. Abs leri anladım tabi ama Se farki ne onu anlayamadım özellikler ikisindede aynı. Bu konu hakkında bir fikrin varmı?

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Reulvo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki kardeşim siteye bakıyorum, burda Ninja 300 var Ninja 300 Se var , 300 abs var ve 300abs se var. Abs leri anladım tabi ama Se farki ne onu anlayamadım özellikler ikisindede aynı. Bu konu hakkında bir fikrin varmı?
    Emin değilim ama SE ile normal versiyon arasından galiba sadece renk farkı var.SE de biraz daha süslü siyah-simli beyaz,siyah-yeşil gibi renkler var.Normal versiyonları düz siyah düz yeşil.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

darpgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    kardeş mootor deneyimin yoksa mutlaka extra motosiklet eğitimi al derim . hondanın motor eğitimi mesela.
    sonuçta reacing düşünüyosun . ekipmanların içinde kenarda 2 bin tl olsun . motoru zaten arkadaşlar önermişler . kawa 300 .
    kazasız sürüşler dilerim herkese.
    Hayatı seviyor musun? Öyleyse zamanı çarçur etme, çünkü hayat ondan ibarettir. Benjamin franklin

Hepinize cok tesekkur ederim.

Motosikleti
    aranıyorr
    kadırga kdr 250 motor hakkında bilgi istiyorummm

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler