Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Küçük Scooter Tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba,
    Küçük bir scooter arayışındayım.

Evimle işim arası 2,5km.
    Hergün git gel 5km, ayda 100km, yılda 1200km. İş dışında Market vs yılda en fazla 2000 km yol yapacağım.
    Bana aslında elektrikli bisiklet bile yeter ancak, halen daha pek güven oluşturmuyorlar bende.
    Küçük cc düşünüyorum ki hem ekonomik olsun hemde vergiden muaf olsun. Zaten 2300-2400 TL bütçem var.

Birde alacağım motorun sevimli olmasını, biraz daha klasik vespa'lara benzemesini istiyorum
    Köşeli, acayip uzay araçlarına benzeyen bir model istemiyorum.

Aşağıdaki modelleri buldum.
    STMax Viva 80 (http://www.stmax.com.tr/viva80.asp?id=2)
    Motoran Wino 80 (http://www.motoran.com.tr/urun/wino-80)

Sizce hangisini seçmeliyim, ya da benzer özelliklerde farklı bir model önerir misiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Bende aynı sebepten 2km için Mobilet bakıyordum şimdi AkdeniZ rotaları çizer oldum
    SAZMAN ve espresso bunu beğendiler.

madlive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vespa SLX 250 ie.
    Vento 100 alabilirsin. Daha çok tutmuş gözüküyor 100 cc sınıfında. Forumda sorunsuz kullananlar var.
    ölümün seni nerde beklediğini bilemezsin..

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    sym fiddle II yi beğenirsiniz

Fiddle II de hoş görünüyor. Aradığım tarzda bir scooter, beni anlamışsınız . Ancak bütçemin biraz üzerinde.
    Eylül'e kadar karar vermem gerekiyor. Eğer biraz daha para ayırabilirsem, listemde olabilir. 125cc olması da avantaj, daha uzun süre kullanırım..

Vento 100 de kafamı karıştırıyor... Aslında Wino 80 ile arasinda neredeyse fiyat farkı yok. Wino 80 daha sevimli ama Vento'nun da 20cc avantajı var..
    Hissedilir bir fark yaratır mı?

madlive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vespa SLX 250 ie.
    Alıntı tstayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiddle II de hoş görünüyor. Aradığım tarzda bir scooter, beni anlamışsınız . Ancak bütçemin biraz üzerinde.
    Eylül'e kadar karar vermem gerekiyor. Eğer biraz daha para ayırabilirsem, listemde olabilir. 125cc olması da avantaj, daha uzun süre kullanırım..

Vento 100 de kafamı karıştırıyor... Aslında Wino 80 ile arasinda neredeyse fiyat farkı yok. Wino 80 daha sevimli ama Vento'nun da 20cc avantajı var..
    Hissedilir bir fark yaratır mı?
    20 cc kulağa az gelse de 1/5 oranında fark var. Hissedilir fark olacaktır. Vento 100 bunlara ek olarak daha güncel bir yüze sahip. Benim de beğendiğim bir model.
    ölümün seni nerde beklediğini bilemezsin..

Peki plaka ve ruhsat islemleri ne kadar tutuyor?
    50-100 ise sorun degil. Ama 400-500 tutuyorsa, motorun fiyati 2300den 2800 e cikiyor.

Bu durumda yaklasik 2000-2500km de 2012 model Vento100 ler 1500 e bulunabiliyor.
    Neredeyse yari fiyatina denk geliyor sizce 2. El mantikli mi?

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    2. el mantıklı zaten parçası ucuz eğer yağı değiştiyse 2. el al bitane satış masrafı 100tl oldu sana 1600tl bedava dan biraz pahalı

Bayramdan sonraki hafta, bir bayii de Motoran Wino 80 ve Vento 100'ü yan yana gördüm.
    Wino 80 çok daha sevimli geldi gözüme
    Birde 36 ay vade farksız taksit yapınca dayanamadım aldım Yaklaşık 60x36 etti..

Bu hafta 300 km'yi tamamladığım için servise de götürdüm, ilk rodaj ve yağ değişimi için..

Gerçekten aldığım için çok memnunum. Çok ekonomik. Yakın yerlere gitmek için çok rahat. Ama ana caddede olduğunuzda altınızda biraz daha kuvvetli bir motorunuz olsun istiyorsunuz.

Neyse, taksitler bitinceye kadar bende acemiliğimi atmış olurum.
    Sonrası için gözüm şimdilik XCity'lerde

mehmet_akifc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Almissin hayirli olsun Honda today veya honda active al diyecektim omurluk motor. Ileride buyutmeyi dusunuyorsa da hondanin PCX modeline bak derim

RiddeX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    Alıntı tstayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bayramdan sonraki hafta, bir bayii de Motoran Wino 80 ve Vento 100'ü yan yana gördüm.
    Wino 80 çok daha sevimli geldi gözüme
    Birde 36 ay vade farksız taksit yapınca dayanamadım aldım Yaklaşık 60x36 etti..

Bu hafta 300 km'yi tamamladığım için servise de götürdüm, ilk rodaj ve yağ değişimi için..

Gerçekten aldığım için çok memnunum. Çok ekonomik. Yakın yerlere gitmek için çok rahat. Ama ana caddede olduğunuzda altınızda biraz daha kuvvetli bir motorunuz olsun istiyorsunuz.

Neyse, taksitler bitinceye kadar bende acemiliğimi atmış olurum.
    Sonrası için gözüm şimdilik XCity'lerde
    Abi R1 filan almşsındır şimdiye yoksa hala devam mı küçükle merak ettim bu düşüncelrle başlayan birinin motoru tattıktan sonra neler yapdığını.

bindiregandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    60 lira taksit iyiymiş.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler