Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Ybr 125 Esd mi Mondial Mh 125 Drift mi ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Karlıyollar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef Yok :)
    Selam arkadaşlar.Daha öncede konu açmıştım tam apache alacaktım ki bazı olumsuzluklar nedeni ile ertelendi.
    Şimdi ise yeni motor zamanı geldi diye düşünüyorum.Aklımda iki model var
    1.Yamaha YBR 125 ESD
    2.Mondial MH 125 DRİFT
    Bütçem:Sırf motor bütçem 3500 tl civarı.
    (Cbf veya Apache düşünmüyorum)
    Bir yanda japon bir yanda çinli e tabiki japon iyidir ama forumda oldukça drift kullanan var ve memnunlar gibi görünüyor.Eğer ybr kadar kaliteli ise 2.el ybr yerine 0 bir drift alabilirim.
    İki motoruda kullanan arkadaşlar + ve - şeklinde yazarlarsa çok makbüle geçer.
    İyi günler.
    Doğduğun yerde değil doyduğun yerde yaşarsın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kanuni breton 125
    Ybr hakkinda pek bilgim yok ama japon herzaman japondur
    cinlilerin bakimini yaptin mi japon kadarda olmasa sana dayanir.
    bi abimde drift vardi memnun ama yuksek devirde artci titremeden rahatsiz oluyormus bilgine.
    Neden bir milim bile ilerleyemediğimi şimdi daha iyi anlıyorum. Çünkü çoğu zaman hep geri dönmek istedim.
    Aşk yüz kilometrede kaç litre yakıyor?

Uğur Gündüz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    askerden sonra olacak
    Arora ar180'e bakarsan 2 sindende vazgeçebilrsin. Bütçen için konuşuyorum tabi fakat ybr125 tabiki

I.Love.Drift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı Karlıyollar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar.Daha öncede konu açmıştım tam apache alacaktım ki bazı olumsuzluklar nedeni ile ertelendi.
    Şimdi ise yeni motor zamanı geldi diye düşünüyorum.Aklımda iki model var
    1.Yamaha YBR 125 ESD
    2.Mondial MH 125 DRİFT
    Bütçem:Sırf motor bütçem 3500 tl civarı.
    (Cbf veya Apache düşünmüyorum)
    Bir yanda japon bir yanda çinli e tabiki japon iyidir ama forumda oldukça drift kullanan var ve memnunlar gibi görünüyor.Eğer ybr kadar kaliteli ise 2.el ybr yerine 0 bir drift alabilirim.
    İki motoruda kullanan arkadaşlar + ve - şeklinde yazarlarsa çok makbüle geçer.
    İyi günler.

Driftimi satiyorum 66kmde istiyosan yardimci olurum sifirina 200-300fazla verme buda sifir

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Alıntı I.Love.Drift adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Driftimi satiyorum 66kmde istiyosan yardimci olurum sifirina 200-300fazla verme buda sifir
    Beğenmedin heralde ?

I.Love.Drift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Hayir motordan yana hicbir skntm yok zaten cok tutuldu cok iyi motor adimada bakarsan actigim konularada bakarsan 2 agustostan beri tum forum halkinin kafasini drift diye yemisimdir tek sorunum ailemin uzulmesi yoksa motoru seviyorum ama drifte asigim

utkan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    walla kardeşim tamam ybr kaliteli yamaha piyasası war ama 4 bin tlm olsa yine drift alırım ybr ye bindikten sonra driftin performansını anladım hele ybr 125 esdede gram performans yok ybr alcaksan 2004 ybr al daha iyi hem sağlam hem performanslı onun dışında arora ar 180 de güzel fakat yedek parça bulmada filan sıkıntı yaşanabilir... drift aldım çok memnunum 1 gram pişman deilim

Motosikleti
    KTM 125 Duke
    Çak bi 125 duke

yiqit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR / X - MT03
    Duke cok para be 4.500 Euro Absli modeli 11bin küsür + plaka ruhsat. ha güzel motor mu ŞAHANE ama o para verilmez.. Bakımı aksatmaz nazik kullanırsan drifti gayet sorunsuz kullanırsın.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    2004 model YBR'ye ben 1000 TL bile vermem. 2 BG fark için 10 yıllık motor mu alınır ?
    fatihenfa bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM 125 Duke
    Alıntı yiqit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Duke cok para be 4.500 Euro Absli modeli 11bin küsür + plaka ruhsat. ha güzel motor mu ŞAHANE ama o para verilmez.. Bakımı aksatmaz nazik kullanırsan drifti gayet sorunsuz kullanırsın.
    Muğla'da 125 duke var bitane 6600 tl adam indirir hatta ama 30bin km de
    bi bak derim sahibinden de 125 duke de cikar 6600tl
    Cok uygun olduğundan dikkatimi cekti fakat bisi göremedim

varan22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2004 ybr 125
    2004 modele tam 3250 tl verdim demir malzemenin ömrü 1000 yıldır. 10 yıl önemli değil nasıl kullanıldığı çok daha önemli değilmiydi. Üstelik parça fiyatları çok uygun eskise tamirine dahi gerek yok yenisi zaten bedava
    fatihenfa bunu beğendi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Ybr sağlamdır. Parçası boldur. Uzun yolda çoğu zaman sıkıstırırım gık demez,şişmez. Artçı ile kullanımda bayılmaz. Rodajı iyi yapılmıs ybr stabil 100-110 gider. İbrede ne gösterirse gercek hızı odur.( Gps ölçümünde) Çok sıkıstırsan bile 3 lt'nin üstüne cıkmaz yakıtı.. 125 cc commuter kategorisinde en iyisidir.

Drifti kullanmadım bilmiyorum ama cok yakısıklı,aldıgı yorumlar itibari ile ülkedeki çinli modeller içinde kalite bakımından gayet yeterli,üzmeyecek bi motor.

Ama 3500 tlye 2.el temiz bir ybr benim tercihim olurdu.
    fatihenfa bunu beğendi.

taksitle sıfır ybr al derim servislerle uğraşmazsın yağını değiştir yeter. arıza çıkarmaz. satarkende zarar etmezsin. şimdiki aklım olsa kaliteden taviz vermezdim
    fatihenfa bunu beğendi.

eskomoja89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Thriller
    ybr güzel motor , ayrıca japon malı...
    ama drift kötü motor değil , çin malı uzak dur diyene de ınanma... sıkıntı cıkarmaz

EmrE_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    drift 3-3.5 lt yakıyor diye çok duydum,bence 2.el ybr bak. satarken zorlanmazsın hem. ama bence o kadar parayı ybr ye vereceğine apache al derim. daha güçlü,daha torklu,yakıtıda ybr yle aynı gibi. kalite olarakda bi fark yok.bu benim görüşüm...

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı EmrE_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    drift 3-3.5 lt yakıyor diye çok duydum,bence 2.el ybr bak. satarken zorlanmazsın hem. ama bence o kadar parayı ybr ye vereceğine apache al derim. daha güçlü,daha torklu,yakıtıda ybr yle aynı gibi. kalite olarakda bi fark yok.bu benim görüşüm...
    O 3.5 lt degerlerini daha hic goremedim nedense son gaz gidersen fazla yakar bu alet 135 kmh he kadar cıkıyor hızı

Ybr deyilki bu drift gaz kolu cabuk tepki veriyor bende veriyom ayarı

Titresim yok bu motorda zamanla gevseyebilecek vidaların üstesinden gel yeter getir bu Tvs yide onun titresiminede bir bakalım

Biz mh drift kullanıcıları olarak alıstık bu durumlara cin malı hekes alma der isteyen alır istemeyen almaz

Karlıyollar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef Yok :)
    Arkadaşlar şuan çinli kullanıyorum inanın vida sıkmaktan bıktım motorun kaportasıda sağlam olmalı ayrıcz drift 135 gider iyi ama titreşim olup sağından solundan ses gelirse bir anlamı kalmaz.(drifti sadece örnek olarak verdim)
    Hocam 0 apache fiyatı 5.150 cvarı çok yakışıklı ama o motora o kadar fazla
    fatihenfa bunu beğendi.

EmrE_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O 3.5 lt degerlerini daha hic goremedim nedense son gaz gidersen fazla yakar bu alet 135 kmh he kadar cıkıyor hızı

Ybr deyilki bu drift gaz kolu cabuk tepki veriyor bende veriyom ayarı

Titresim yok bu motorda zamanla gevseyebilecek vidaların üstesinden gel yeter getir bu Tvs yide onun titresiminede bir bakalım

Biz mh drift kullanıcıları olarak alıstık bu durumlara cin malı hekes alma der isteyen alır istemeyen almaz
    apache almadan önce 1 sene mondial mc-x im vardı söyliyeyim bu arada apache min mc-x imden tek kötü yanı arkamda oturan uzun yolda biraz daha fazla yoruluyor.yolcu basamakları titrediği için.diğer her türlü apache diyorum.malzeme kalitesi,güç,özellikle yakıt

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:49 ----------

Alıntı Karlıyollar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar şuan çinli kullanıyorum inanın vida sıkmaktan bıktım motorun kaportasıda sağlam olmalı ayrıcz drift 135 gider iyi ama titreşim olup sağından solundan ses gelirse bir anlamı kalmaz.(drifti sadece örnek olarak verdim)
    Hocam 0 apache fiyatı 5.150 cvarı çok yakışıklı ama o motora o kadar fazla
    yeni kasaya 5.150 verme zaten. bir kaç grenaj dışında herşey aynı. 2012 kasa az km li,temiz,sorunsuz 2.el apache al derim. 3000-3500 tl arası rahat bulursun. sıfır alırım dersen 4.500 e mal olur masraflarla

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    4000 TL'ye çık düzgün bir YBR al, satarken de aldığın paraya sat.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)