Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ducati 848 Evo vs. Yamaha YZF R6

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar öncelikle merhaba,
    Kredi çekiyorum + şuanki paramla beraber 30.000-35.000 tl bütçem oldu. R6'ya karar kılmıştım fakat Ducati 848-848 Evo gibi modellder de aklıma yatmıyor değil. Ben hızlı , virajlarda kabiliyetli , servis vs. sıkıntı çekmeyeceğim , modifiye yapabileceğim (egzoz , hava filtresi vs. Gibi) şehiriçi şehirlerarası kullanabileceğim bi motosiklet almak istiyorum. Sizin önerileriniz nelerdir? Kullanım açısından yakıt tüketimi açısından performans açısından vs. Değerlendirirseniz sevinirim.
    Herkese hayırlı cumalar , iyi günler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evo ile R6 arasında kararsız kalmak hiç istemezdim açıkçası

İki motorda servis ve bakım için büyük bütçelere ihtiyaç duyar, lakin Ducati'nin bakım maaliyetleri R6'dan daha fazla olacaktır.
    R6 Türkiye'nin heryerinde görülebilir, kullanıcısı çoktur zira. Ducati görmek istiyorsanız İstanbul boğazındaki kıyı semtlerine uğramanız gerekir
    Velhasıl, Ducati Ducatidir

FatihC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 MH 150 Drift
    ilk olarak kendi düşüncem olarak şunu söyleyeyim ss tipi motorlar yüksek devirli oldukları için şehir içi fazla trafikte kullanmak sağlıklı olmaz sürekli fan açar ve şehirler arası seyahatlerde oturma pozisyonu sebebi ile rahatsız olursun. onun yerine touring, spor touring, naked veya cruiser tarzı bir motor alırsan hem şehir içinde hemde şehirler arası seyahatlerde rahat edersin. fakat sen tercihini ss tarzında motorlardan yapacaksan servis te sıkıntı yaşamayacağın ikinci eli iyi ve modifiye adına bir çok kaynak bulabileceğin motorlar olarak italyan menşei motorları değil de japon menşei motorlar grubunu yani r6, 600F yada 600RR oneririm. tabi bütçenden kendine ekipman almak için gerekli bir miktar ayırdığını varsayıyorum.
    "Bu forum bilgi ve tecrübe paylaşım forumudur, Konularımda ve mesajlarım da yazdığım hiçbir şey doğru değildir tamamen kendi kişisel düşüncelerimdir."

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Egzos vs diyorsun 4silindir sesini seviyorsan R6 ama ses olmasada olur diyosan evo derim.Ducati çok özel bir motosiklettir seçkin kişilerden biri olursun fakat yedek parça bakım vs fiyatlarıda çok özeldir sandalyeye oturamaz insan Seçim senin ikiside keyifle binilecek özel motorlar.

Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evo ile R6 arasında kararsız kalmak hiç istemezdim açıkçası

İki motorda servis ve bakım için büyük bütçelere ihtiyaç duyar, lakin Ducati'nin bakım maaliyetleri R6'dan daha fazla olacaktır.
    R6 Türkiye'nin heryerinde görülebilir, kullanıcısı çoktur zira. Ducati görmek istiyorsanız İstanbul boğazındaki kıyı semtlerine uğramanız gerekir
    Velhasıl, Ducati Ducatidir
    Aslına bakarsanız Honda kullananla , Ducati kullananda bir değildir. Yamaha alsaydım 0 km düşünüyordum fakat Ducatide 2. Elde düşünülebilir değil mi? Çünkü bütçem Ducati 2013'e yetmiyor. (47.000tl'ye yakın bi fiyatı var) Korlasta gördüm 31.000 tlye 2010 model. Güven olur bence , ya sizce?

Alıntı FatihC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk olarak kendi düşüncem olarak şunu söyleyeyim ss tipi motorlar yüksek devirli oldukları için şehir içi fazla trafikte kullanmak sağlıklı olmaz sürekli fan açar ve şehirler arası seyahatlerde oturma pozisyonu sebebi ile rahatsız olursun. onun yerine touring, spor touring, naked veya cruiser tarzı bir motor alırsan hem şehir içinde hemde şehirler arası seyahatlerde rahat edersin. fakat sen tercihini ss tarzında motorlardan yapacaksan servis te sıkıntı yaşamayacağın ikinci eli iyi ve modifiye adına bir çok kaynak bulabileceğin motorlar olarak italyan menşei motorları değil de japon menşei motorlar grubunu yani r6, 600F yada 600RR oneririm. tabi bütçenden kendine ekipman almak için gerekli bir miktar ayırdığını varsayıyorum.
    Anlıyorum, elbette. Şuanki ekipmanlarımı bi kenara koyup yenilerini almayı düşünüyorum. Şehiriçi kullanım derken, ara sokak tarzı değilde cadde tarzı olacak. Pek bi sıkıntı yaşayacağımı sanmıyorum. Modifiye konusunda sonuna kadar haklısınız. Beni Ducatiden caydıran modifiye ve 2. El takıntısı olacaktır tahminimce. 600RR tavsiyesine gelince 2013 modeli pek hoşuma gitmedi. Elbette performans olarak değerlendirmek lazım fakat ben motoru parkedip uzaktan ona bakınca 'işte benim motorum' diyebileceğim bi motor olsun istiyorum. Yani görünüşü de ön planda tutuyorum. Yorumunuz için çok teşekkürler. Aklımda tutacağım

Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Egzos vs diyorsun 4silindir sesini seviyorsan R6 ama ses olmasada olur diyosan evo derim.Ducati çok özel bir motosiklettir seçkin kişilerden biri olursun fakat yedek parça bakım vs fiyatlarıda çok özeldir sandalyeye oturamaz insan Seçim senin ikiside keyifle binilecek özel motorlar.

Acaba yakıt tüketimi nasıl ducatinin? Sanırım R6'dan daha az olacaktır. 848'de egzozu pek kafama takmam sanırım. Termignoni Flamethrower alıyorsun, iş bitiyor ) İnşallah zamanla full egzozda alırım, power commander de

Sonuçları toparlayalım o zaman:

Ducati 848 Evo

-0 km alamayacağım 2. Elde güvenli olur diye düşünüyorum
    -Bakımları masraflı olacaktır.
    -Modifiyesi masraflı olacaktır.

Yamaha YZF R6

-Servisi evime yürüyerek 5 dakika uzaklıkta
    -0 km alabilirim
    -Eğer Yamaha alırsam tulum eldiven vs. Yamaha marka olanından alıp anahtarlığına kadar tam Yamaha set yapabilirim.

Fakat Ducati daha özel geliyor bana.
    Ben en iyisi 2 motora da bineyim. İçime hangisi sinerse onu alırım.

Yorumlarınız için çok teşekkürler tekrardan

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler