Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Megelli 250R vs Honda CBR 250R

Motovento
    REKLAM ALANI
    HEROCAN35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xenter
    BU MAGELLİYİ GEÇENLERDE BENDE Bİ GAZETEDE GÖRDÜM HEMEN İNCE Bİ ARAŞTIRMA YAPTIM TABİ BU ARAŞTIRMAM YOU TUBE DEN İLERİ GİDEMEDİ MALESEF ÇÜNKÜ MOTOR BİZİM ÜLKE PAZARINDA HENÜZ YENİ ANCAK BENİM ANLADIGIM KADARIYLA MOTOR KAWASAKİ NİNJA 250R İLE KARŞILAŞTIRDIKLARI GÖRDÜM DEMEKKİ FENA BİŞEY DEGİL İNGİLTEREDE TASARLANMIŞ ÇİNDE ÜRETİLMİŞ Bİ MOTOR OLDUGU SÖYLENİYOR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    17muhammed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD 2013
    Alıntı zeyneperikli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kawasaki motorumuz olmasına rağmen bugün megelli aldık gayet iyi, seri makina, devrini geçince uyarıyor, dijital aksamları mükemmel akü yuasa CBR kullandık megelli yi kullandıkça görücez
    motorunuz hayırlı olsun motorla ilgili izlenimlerinizi bekliyoruz

Motosikleti
    megelli 250r
    Ben Megelli 250R yi tercih ettim. (ii ki etmişim).

Kısaca: Güçlü, Güzel, Ucuz. Sadece motor değil yedek parçada daha uygun yedek parça fiyatlarına dokuyucu.com.tr den bakabilirsin..

Bir forumda okumustum ne kadar dogru bilmemde torktan yoksun makine diye bahsediyordu bir uye ha daha turkiyeye gelmemis nerden biloyordur orasi muamma

Motosikleti
    megelli 250r
    merhabalar, motoru aldım 2 gündür biniyorum yaklaşık 100km oldu, 6bin deviri daha geçmedim, hafif ve güçlü makina, tip olarak ducatiye benzemesi asıl tercihim olmakla beraber benzin tüketimide cok iyi. konyada güvendiğim bir motor bayisi aynı zamanda eğitmen 25 yıl motosiklet kullanmış bir abim uzun araştırmalar sonucu bayiliğini aldı. ve 1 adet beyaz-kırmızı görsel olsun diye getirdi. benimde istediğim model oldugu için hiç düşünmeden aldım. 200-250 km sonra motoru zorlamaya baslıcam. 14bin devirli koso koymuslar ne de olsa. karşılaştırmalara baktım, baska ülkede binenleri izledim. herkes memnun...ne de olsa ingiliz malı, italyan tasarımı ve tayvan toplamalı bir makina. ingilizler herşeye imzasını atmaz. o yüzden makinaya kesinlikle güveniyor. bugun ilk kez 115km yaptım makina ısındıktan sonra. daha zorlamadım, bir videoda 156km yaptıgını gördüm ama bu makina düzgün acılırsa 165i rahat göreceğini düşünüyorum. hafif ve yüksek beygirli bir 250cc ne de olsa...cbr250 hiç düşünmedim, işinde garantiye imza atan kişilerin satması bana zaten yeterince güven verdi. motorda titreme yok, deponun ön tarafında hafif bir titreme oluyor ortasında titreme olmuyor, sebebini ögrenirsem yazarım. onun dışında 130 arka lastik bana ince gibi geldi, 140-150 olarak değiştircem, önüde 110 olarak yapıcam. ses mükemmel, italyan ducatilerin sesi mevcut, hızlanınca arkamda kalanlar sese bitiyordur. tabi makina daha sert, trafikte ufak tefek sorunlar oluyor, sıfır 125-250cc kullananlar bilir...zamanla motor acıldıkça düzelir bunlarda...görenler begeniyor, motordan anlasın anlamasın, kalitesi ben burdayım diyor yani...

Motosikleti
    Kuba Black Cat
    Alıntı akifyucel42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar, motoru aldım 2 gündür biniyorum yaklaşık 100km oldu, 6bin deviri daha geçmedim, hafif ve güçlü makina, tip olarak ducatiye benzemesi asıl tercihim olmakla beraber benzin tüketimide cok iyi. konyada güvendiğim bir motor bayisi aynı zamanda eğitmen 25 yıl motosiklet kullanmış bir abim uzun araştırmalar sonucu bayiliğini aldı. ve 1 adet beyaz-kırmızı görsel olsun diye getirdi. benimde istediğim model oldugu için hiç düşünmeden aldım. 200-250 km sonra motoru zorlamaya baslıcam. 14bin devirli koso koymuslar ne de olsa. karşılaştırmalara baktım, baska ülkede binenleri izledim. herkes memnun...ne de olsa ingiliz malı, italyan tasarımı ve tayvan toplamalı bir makina. ingilizler herşeye imzasını atmaz. o yüzden makinaya kesinlikle güveniyor. bugun ilk kez 115km yaptım makina ısındıktan sonra. daha zorlamadım, bir videoda 156km yaptıgını gördüm ama bu makina düzgün acılırsa 165i rahat göreceğini düşünüyorum. hafif ve yüksek beygirli bir 250cc ne de olsa...cbr250 hiç düşünmedim, işinde garantiye imza atan kişilerin satması bana zaten yeterince güven verdi. motorda titreme yok, deponun ön tarafında hafif bir titreme oluyor ortasında titreme olmuyor, sebebini ögrenirsem yazarım. onun dışında 130 arka lastik bana ince gibi geldi, 140-150 olarak değiştircem, önüde 110 olarak yapıcam. ses mükemmel, italyan ducatilerin sesi mevcut, hızlanınca arkamda kalanlar sese bitiyordur. tabi makina daha sert, trafikte ufak tefek sorunlar oluyor, sıfır 125-250cc kullananlar bilir...zamanla motor acıldıkça düzelir bunlarda...görenler begeniyor, motordan anlasın anlamasın, kalitesi ben burdayım diyor yani...
    Hayırlı olsun kazasız sürüşler.

cbr1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran XF-250
    Gecen uygun bi megelli ilani vardi zaten alacak gibiydim bu motoru bi arkadasima nasipmis,motoru kullandim dedim iyiki boyle bir hata yapmamisim.Goruntusu harika gostergeleri torku cbr den iyi ama asla guven vermiyor o titresimi isinmayi soylemiyorum bile 5 dk binince fan acar mi bi motor?Kisacasi bana "Japondan baska biseye binmem." demeyi basaran bi motor oldu.

EsHero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR 600 K6
    Arkadaşlar konuyu hortlatıcam biraz ama bu forum benim kafamı hep karıştırıyo ya anlayamadım gitti bu forumu.
    Youtube'da videoları izliyorum cbr 250 hiç görmedim 180 bastığını ha bi tane var 185km/h diye adam yolu göstermiyo nerden anlicam düzde gidip gitmediğini?
    Buna karşılık megelli 250r de yolu gösteren bariz bi şekilde video var orda 172 yapıyor.
    Forumda millet torku ve güven açısından cbr ın gerisinde olduğunu söylüyor ama cbr dan çok daha kısa sürede son hıza gelen bir motor ve cbr ın son hızıda düşük.
    Forumdaki cbr konularına girin herkes lastikleri değiştiricem diye söyleniyor bu motorun lastiklerinde öyle bir sorun da yok gibi duruyor.
    Malesef burdan şu sonuş çıkıyor günümüzde nasıl bir Ford Mondeo 40 bin TL iken Mercedes 140 bin TL ise Cbr da bi mercedes megelli de bi ford mondeo oluyo basitçe özetlersek.(Yani o aradaki 2000 TL'yi siz makinaya değil makinanın ismine ödemiş oluyorsunuz.)
    Bu yaza kadar İnşallah bende kendi motorumu alıcam ve o muhtemelen cbr değil megelli olucak.
    Bu arada kullananlar tarafından foruma bilgi akışı sağlanırsa çok sevinirim motor tanıtımı için gayet güzel olur böylece megellide markalaşır yavaştan.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:03 ----------

Alıntı cbr1907 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gecen uygun bi megelli ilani vardi zaten alacak gibiydim bu motoru bi arkadasima nasipmis,motoru kullandim dedim iyiki boyle bir hata yapmamisim.Goruntusu harika gostergeleri torku cbr den iyi ama asla guven vermiyor o titresimi isinmayi soylemiyorum bile 5 dk binince fan acar mi bi motor?Kisacasi bana "Japondan baska biseye binmem." demeyi basaran bi motor oldu.
    Bu arada Onur bey fan 5 dk sonra açılıyor diyorsunuz tahminimce sizin motorunuzda bir sıkıntı var buyrun bu gezinirken rastgele bulduğum bir video ses kalitesinden rahatça anlaşıldığı için paylaşmak istedim.Yani cevap olsun diye kasıtlı bir araştırma yapmadım.
    Daha kontağı çevirir çevirmez fan çalışıyor ve ön tarafa geçince zaten kendini belli ediyor fan.
    http://www.youtube.com/watch?v=gbzTnedauc8
    Tabiki burdan çok gürültülü çalışıyor diye bir yorum çıkartmayın sakın başka hiç bi videoda gürültü yok zaten kullananlarda hiç bu tarz bi şikayetde bulunmuyor sadece videoda sanırsam kameradan dolayı sesi belli oluyor.
    Ve son bir not eklemek istiyorum egzos kalitesi olarak ta cbr ın kat ve kat üstünde bi motor megelli.Bir çok cbr kullanıcısı motorun egzos kalitesinden şikayetçidir.Bunu merak edenlercbr konusuna bakabilirler bu kadar basit
    Önceki yorumum da da dediğim gibi cbr alırken 2 bin tl fazlalığı motora değil markaya ödüyorsunuz...

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    O zaman başka bir açıdan bakarsak bazıları da parayı görüntüye ve son hıza veriyor. Megelli'yi başta ben de savunuyordum ama kendi başlığında son birkaç sayfada yazılan problemleri gördükten sonra defterden sildim. Ufak da olsa, ne zaman neresinden sorun çıkaracağı belli olmayan bir motoru, ne kadar ucuz olursa olsun almam.

EsHero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR 600 K6
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zaman başka bir açıdan bakarsak bazıları da parayı görüntüye ve son hıza veriyor. Megelli'yi başta ben de savunuyordum ama kendi başlığında son birkaç sayfada yazılan problemleri gördükten sonra defterden sildim. Ufak da olsa, ne zaman neresinden sorun çıkaracağı belli olmayan bir motoru, ne kadar ucuz olursa olsun almam.
    Evet kendi sayfasında çok sorun yaşayan arkadaşlar olmuş.
    Ama Cbr da yada ninja da da yok değil.İlla ki sorun çıkartıcak tabi.Aslında bu kullanıma bağlı gibi geliyor bana ama bilemicem.
    Rodajı iyi yapıldıktan sonra sıkıntı çıkartıcağını sanmam ama tabi paran varsa her türlü cbr derim.

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Madem konum hortlatılmış ben de sonucu yazayım
    Buradaki arkadaşların tavsiyesi ile cbr aldım ve Megelli forumundaki sıkıntıları okuyunca daha da doğru karar olduğunu düşünüyorum...
    Yeni gelen bir motoru almak ülkemizde gerçekten risk, sattığımda zarar bile etmem Honda'da...
    Herkese teşekkürler
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    Alıntı metci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Madem konum hortlatılmış ben de sonucu yazayım
    Buradaki arkadaşların tavsiyesi ile cbr aldım ve Megelli forumundaki sıkıntıları okuyunca daha da doğru karar olduğunu düşünüyorum...
    Yeni gelen bir motoru almak ülkemizde gerçekten risk, sattığımda zarar bile etmem Honda'da...
    Herkese teşekkürler
    yalovadan da bir aRKADASş megelli aldı öve öve bitiremedi ama nedense hemendende satılığa çıkardı..

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı mezit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yalovadan da bir aRKADASş megelli aldı öve öve bitiremedi ama nedense hemendende satılığa çıkardı..
    Enteresanmış Ben Megelli kullanmadım, ama acemi olduğumdan sorunları olduğunu geç anladığımda iş işten geçmiş olabilirdi
    Sayende cbr sahibi olduk
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

Motosikleti
    125 mh drift Megelli 250R monster 696 Ybr 125 esd
    arkadaşlar 2.el megelli alacaksın deneyeceksin zararın olmaz ben aldım 10000km de bakımalrını yaptım akü değiştim şimdi buji değişecem birde 2bin km sonra yağ filtresi size tek kelime söylüyorum cbr 250 ile kıyaslama yapmayın bence hondaya lafım yok ama ikinci el honda alacağıma 2.el megelli alırım daha ucuz görüntü desen zaten laf söylenmez benim sürekli gezdiğim arkadaşlarım var birinde 2014 cbr250 ve birinde 2013 ama en dikkat çeken motor benimki geldiğimi egzos sesinden bile anlıyorlar ben diyorum ki gönlünüz varsa alın deneyin ben aldım biniyorum satıcam ama memnun olmamakla alakası yok 600rr alıcam

blackman2004 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200RS
    Kardeşlerim kullaıp memnun olan var mı aranızda ..

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bu saçma sapan bitmiş motorun konularını neden hortlatıp duruyorsun ? Fabrika kapanmış, motorlar çöp olmuş, memnun olsalar ne olur olmasalar ne olur ?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)