Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Siz hangisini tercih ederdiniz? Birden Çok Secebilirsiniz!

Katılımcı sayısı
81. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Honda Transalp

32 39.51%
  • Honda Varadero

14 17.28%
  • Yamaha FZ6 Fazer

18 22.22%
  • Suzuki V-Storm

12 14.81%
  • Hiç Biri

4 4.94%
  • BMW F 650 GS

18 22.22%
Birden fazla seçeneğe oy verilebilir.
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Enduro/touring ama hangisi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    TycOOn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor + Honda Civic Hatchback AMT
    Selam arkadaslar
    benim şehir içinde rahatça kullanabileceğim, istediğimde motoruma atlayıp kapadokya bodrum alanya gibi uzun yola gidebileceğim bir motora ihtiyacım var. bunun için enduro touring bir motor daha uygundur diye düşünüyorum ama yanılıyorda olabilirim.
    3 senedir vitesli vitesiz 250cc ye kadar motorlar kullandım hepsiylede ufak tefek kazalar yaşadım. Şimdi kazalarımı düşününce hepsininde panik fren sonrası ön tekerin sağa yada sola kayıp motor dengesini bozmasıyla olduğunu anladım. egerki ön teker dümdüz kaysa bu kazaların hiç birini yaşamazdım. Bundan dolayı alacağım motorun abs fren sistemli olmasını istiyorum ama olmazsa olmaz bir durumda değildir.
    Fuarda gözüme kestirdiğim birkaç model oldu bunlardan hangisi sizce daha uygun olabilir?
    1-honda transalp/varadero
    2-Yamaha fz6 fazer a (abs)
    3-bmw f650 gs
    4-suzuki v-storm
    5-sizin sunacağınız herhangi bir marka model.

benim gönlümde fazer a yeretti ama cuma günkü görüşmelerimde ötv zammından dolayı fazer a siparişlerini iptal ettireceklerini ve Türkiye'ye getirmeyebileceklerini söylediler.
    bir çok soru oldu ama normal bir fazer alsam ona sonradan abs taktırabilirmiyim?
    Yorum ve görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    transalp al fiyat olarak en uygunu ve bu klasmanda en tutulanı o abs diyosan vfr 800 veya bmw f650 gs e bakıcaksın bide kapsamlı bir kıyaslama yapmıştık daha önce onuda bir oku bakalım

http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=6840
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Turing ve Enduro demişsin ama, hep enduro ağırlıklı motorlar yazmışsın. Bir tek fazer turing diiye geçiyor ama o da spor turing ile turing arası bir motor bence...

Honda Deauville'i de listene eklemelisin ! ABS de var ve uzun yol için çok iyi bir motor. Tabii daha yüksek motor hacimli turingler de var ama, yazdığın tiplerden fiyat seviyesi olarak daha yukarıdaki makinalar olduğu için buraya almadım.
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

Motosikleti
    Sevgili BBRR verdiğin linki bastan sona okudum ve v-stormu eledim. Transalp-F650-Fazer arasında iyice daraldım. Bunlar arasında fazer için bir yorum yok daha. Dag tepe dolaşan birisi değilim evden işe 6-7 km bagdat caddesinden gidip gelen birisiyim, olursa yazın hafta sonları gezilere katılırım ancak. aslında bir race motorda işimi rahatlıkla görür fakat kıştan çıkmakta olduğumuz su günlerde asfatlarda kocaman cukurlar oluştuğundan süspansiyonları nedeniyle bu 3 motorsikleti düşünüyorum. vfr 800 ün ne olduğu hakkında bir bilgim yok onada bir bakayım.

pazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Enduro istiyorsan F650 GS bence en iyisi,touring ağırlıklı endurolar kadar ağır arazi şartlarına girmem diyorsan da Fazer olmalı.Bu arada bir şey eklemek istiyorum;enduro agırlıklı olsun yakıt tüketimi de önemli değil diyorsan Varadero'yu öneririm.

Motosikleti
    ankete bmw yi eklemeyi unutmusum şimdi düzeltemiyorum da. neyse artık. fazer 4 silindirli 98 hp 187 kg imiş. 1, 2, 4 silindir arasında sayı arttıkça yakıt sarfiyatı da artar diyebilirmiyiz acaba? muhtemelen öyledir ama 1 silindir 1 ytl yakarken 2 silindir 2ytl 4 ise 4ytl yakmaz heralde! arabama ayda 400 ytl benzin alıyorum, 110 ytl garaja ödüyorum diye kafayı yiyip motor almıştım. şu anda 20 ytl ile 300 km yol yapıyorum.bide fazer alıp onada benzin parası yetiştirmeye çalışmayayım.

crato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC idi, calindi.
    ankette seçenekler arasında hangisini seçsem diye düşündüm kaldım, seçemedim.

honda'lar ve fazer arasında kaldım ben de

fiyat olarak en uygunu transalp sanırım. ve aralarında kalite olarak da çok fark görmüyorum. ben olsam dolaşırdım bir honda bir de yamaha bayisi, gücüm hangisine yetiyorsa, içimden hangisini almak geçiyorsa onu alırdım.
    kolay gelsin...
    Ben, kimine göre deli, kimine göre keyifli, kimine göre lanet-li, kimine göre pek bi’ dertli, kimine göre efendi, kimine göre sadece biri, kimine göre hiç biriyim.
    Ben, crato’yum.

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bmw yide ekledim sağlamlık olarak transalp hepsine basar bunu böle bilin 150 000 kmde motoru açılan ve en ufak deişikliğe gerek olmadan toplanan transalp var
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

mostwanted_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    şunların resimlerinide ekleyebilirmisiniz acaba

karşılaştırma yapmak için hepsini bir arada görmek çok güzel olur

Shamyl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800S
    Asafalttan çıkmayacaksan eğer enduro almak mantıksız! Senin kalemin fazer'dır şu durumda, hayırlı olsun
    BİR GÜN HERKES [B]ABS[/B]'Lİ OLACAK!!! [B]ABS[/B] SEN BİZİM HERŞEYİMİZSİN:)

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    fazer = karizma güç 4 silindir rahatlık hız konfor

yeter
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

walla bence transalp çünkü hafta sonlarıda dağ tepe asvalt çukur çamur dinlemez
    seni istediğin yere götürebilir...

Infaustus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster 1200
    Fazer, seni race performansına yakın bir güce kavuşturacak bir motordur.. Kullanan cok arkadaşımız var.. Fikirlerini alabilirsin..

F650GS, tek silindirli safkan bir endurodur.. Yüksek hızda vibrasyon yapar ancak dayanıklı ve basit bir motoru vardır. Ancak parçaları da pahalıdır. Yanlış anlama olmasın, BMW kalitesindeki bir motor kolay kolay parça istemez.. Off-Road olarak transalp veya v-stromdan iyi olduğunu birkac okudugum profesyonel testlerden okudum.. Özellikle DAKAR modelini alırsan kimsenin çıkamadığı rampalara sarabilirsin.. Boy da lazım tabi Dakar ile limitleri sen belirlersin diye bir iddiası var BMW'nin.. bence de biraz oyle..

Transalp, cadde performansı ve off-road olarak optimum olarak kendi kategorisindeki en iyi motorlardan biridir.. İkinci elde cok iyi prim yapar..

V-Strom ise cadde performansı 650cc klasmanındaki en iyi motordur. Bu kafegoriye Fazer'i sokmuyorum cunku Fazer asla bir enduro degildir. Olsa olsa sport Touring olur.. Ama Enduro olarak en iyi asfalt V-Strom'dadır.. Ama cok fazla Off-Road performansı beklemeyeceksin..

Varadero daha üst klasman bir motor ve iyi bir endurodur..
    Kralını tanımam. Edirne Motorcycle Club!!!

MeTaL_MoRguE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gsx-r 1300 Hayabusa
    dostum bende 2004 model transalp wardı gecen haftaya kadar çalındı ne yazıkki.
    sanırım sana en iyi gidicek motor da transalp cunku yere basması cok saglam mesela varadero da surdum fakat transalpteki kıvraklıgı pek goremedım, hem şehir içi hemde uzun yolda bır numara derım, 1 hafta ıcınde 1000km yol yapmıstım ve 1 kere bıle g.tum başım agırmadı. Ve ben Artvinde kullandım motoru dağ tepe taş demeden çıkıo alet hıc bı sorun yok[arazide bmw f650 gs gelemedi peşimden],hızlanmasıda gayet ıyı.Fazer dersen sanırım senın ıstedıgın gıbı bır motor degıl egerkı enduroda kararlıysan.
    Gonul rahatlıgıyla tercıhını transalpten yana kullanabılırsın.
    gorusmek uzere..!

*keşke yanımda fotolar olsaydıda sana nerelere cıktıgımı gosterebılseydım
    ''her şey zehirdir,mühim olan dozdur.'' kızıldereli atasözü
    Alttan Motorgaçli Çifttekersel Dengelik Götürgeci.

gcc_ondr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 2006-gara ilan
    transalpı tek geçerim, deli motor, onun için her yol paris, gerçi öbürleride çok deli motorlar ama, fiyat açısından, ikinci el piyasası olarak falan ben transalp derim...

bir gün gelecek, gelecekte gelecek...B RH+

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    Alıntı mostwanted_57 adlı üyeden alıntı
    şunların resimlerinide ekleyebilirmisiniz acaba

karşılaştırma yapmak için hepsini bir arada görmek çok güzel olur

Kimse eklememiş. iyi o zaman iş başa düştü. pek güzel olmadı ama en azından biraz fikir verir

Honda transalp

Honda Varadero

Yamaha FZ6 Fazer

Suzuki V-Storm

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    elinizde başka resim varmı

dou147 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer

motor seçimi

yakın bir tarihde motor almak istiyorum açıkcası asfalt harici kullanımla zorda kalmadığım sürece işim olmaz... motorun rahat kullanımlı konforlu gerektiğinde sportif olmasını manevra kabiliyetinin iyi olmasını falan istiyorum...

bu özellikler paralelinde YAMAHA FZ6 FAZER modelini almayı düşünüyorum acaba bu kararımda pişman olurmuyum yada bu motor beklentilerimi karşılarmı ?

sizce sıfır mı almalıyım yoksa şöyle az kullanılmış temiz bir ikinci el mi bakmalıyım ?

ayrıca ABS sistemli modelini mi tercih etmeliyim sizce malum arada biraz fiyat farkı var ?

yardımlarınız için çok teşekkür ederim...

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    fz6 fazer süper bir makina. daha dün fz6 fazerlerin ikinci ellerine baktım. bence sıfır al daha iyi. iyi seçim yapmışsın inşallah alırsın

http://www.motosiklet.net/forum/show...ighlight=fazer

dou147 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    inşallah alırım bakalım....

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler