Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Innova 125, Mondial Revival, Honda Today arasındayım, tavsiyeleriniz??

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle iyi günler. Evim ile okulum arası 4-5 km mesafe bulunuyor ve evim yine şehrin tam göbeğine 3-3.5 km mesafede. Bu durumdan kaynaklı tramvay ve otobüse para vermekten bıktığım için; ayrıca hususi şekilde istediğim gibi gezebilmek için kendime bir motor almayı düşünüyorum. 125 Innova, Mondial Revival ve Honda Today arasında kaldım. Aradığım şey ise yakıt cimriliği, motorun çok çok yavaş olmaması ve kırılıp dökülme açısından beni maddi sıkıntılara sokmaması. Bana tavsiyeleriniz neler olur acaba motor model, ve 0-2.el konularında??

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    -ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şahsi fikrim, mondiali at gitsin. çekik gözlü Japon ne yapsa candır fiyat politikası hariç tabii ki

forevermore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 (2013 Kırmızı)
    İnnova yarı otomatik bir cub iken diğer ikisi scooter. today eğer tek kişi şehir içi binecekseniz oldukça kolay kullanımlı sevimli bir başlangıç scooteridir ama 50cc olması nedeniyle oldukça hantaldır. İnnova bu üçlü arasında tabi ki tercih edilir. Bunların yanına yamaha cryptonu da ekleyebilirsiniz benim motorum km'de 10 kuruş yakıyor şehir içi

Mondial çin malı olması sebebiyle ne kadar iyi bakarsanız bakın japon menşeli makinelere göre daha işçilik / malzeme konusunda daha alt sveiyededir. DÖkülmesin istiyorum demişsiniz bu yüzden eleyin derim ben...

Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şahsi fikrim, mondiali at gitsin. çekik gözlü Japon ne yapsa candır fiyat politikası hariç tabii ki
    Mondial Revival hız konusunda kafamı kurcalıyor aslında, yavaş kalır mı ? Bir de mondialden önerebileceğiniz bir model var mı benim ihtiyacımı karşılayacak?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:49 ----------

Alıntı forevermore adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnnova yarı otomatik bir cub iken diğer ikisi scooter. today eğer tek kişi şehir içi binecekseniz oldukça kolay kullanımlı sevimli bir başlangıç scooteridir ama 50cc olması nedeniyle oldukça hantaldır. İnnova bu üçlü arasında tabi ki tercih edilir. Bunların yanına yamaha cryptonu da ekleyebilirsiniz benim motorum km'de 10 kuruş yakıyor şehir içi

Mondial çin malı olması sebebiyle ne kadar iyi bakarsanız bakın japon menşeli makinelere göre daha işçilik / malzeme konusunda daha alt sveiyededir. DÖkülmesin istiyorum demişsiniz bu yüzden eleyin derim ben...

Pek bir bilgim olmadığı için soruyorum bu makinelerle alakalı, kusuruma bakmayın öncelikle Bu Innova ve Crypton için mesela 70-80 km yol gidecek olsam çok zorlar mı beni?
    Bir de 2.ele mi yönelmeliyim, yoksa 0 mı almalıyım?

Alıntı selimvarol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mondial Revival hız konusunda kafamı kurcalıyor aslında, yavaş kalır mı ? Bir de mondialden önerebileceğiniz bir model var mı benim ihtiyacımı karşılayacak?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:49 ----------

ucuz etin yahnisi misali. çin mallarında aralarında çok ender de olsa sağlam olanı çıkabiliyor. fakat ben sizin yerinizde olsam çin mallarına pek yönelmezdim.
    wave 110i ye de bir bakın derim geçenlerde fiyatı biraz düştü. yakıt konusunda da ideal bir motordur. alt komşum ve bir müşterim bu motordan kullanıyor oradan biliyorum.
    japon scooterlar biraz pahalıdır fakat spacy veya cyngus L önerebilirim.

2.el mi sıfır mı konusuna gelecek olursak şundan emin ol ki eğer honda marka sıfır bir motor alırsan en fazla 2 sene sonra ya aldığın fiyata ya da aldığının çok az bir miktar altına satarsın. çünkü sürekli zam geliyor. ama nadir de olsa indirime girebiliyor bazı motorlar. ama dediğim gibi nadir
    2014 Salcano Wolf 125 > 2017 Bajaj Pulsar 200NS ABS > 2020 YAMAHA YZF-R25

Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ucuz etin yahnisi misali. çin mallarında aralarında çok ender de olsa sağlam olanı çıkabiliyor. fakat ben sizin yerinizde olsam çin mallarına pek yönelmezdim.
    wave 110i ye de bir bakın derim geçenlerde fiyatı biraz düştü. yakıt konusunda da ideal bir motordur. alt komşum ve bir müşterim bu motordan kullanıyor oradan biliyorum.
    japon scooterlar biraz pahalıdır fakat spacy veya cyngus L önerebilirim.
    çok teşekkür ederim yardımınız için

Alıntı selimvarol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok teşekkür ederim yardımınız için
    önemli değil her zaman
    2014 Salcano Wolf 125 > 2017 Bajaj Pulsar 200NS ABS > 2020 YAMAHA YZF-R25

hercul3367 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt660r innova 125
    innova derim başka birşey demem.
    sıfırı olmadığı için ikinci el temiz.

Yamaha Crypton'un 0 kmleri kendi internet sitelerinde 2990TL fakat sahibinden.com da çoğu ilan 3000 liranın üzerinde :S sebebi nedir bunun?

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Sahibinden'de sistem böyle işliyor. Ilanların büyük bir kısmı sıfırından daha pahalıya etiketleniyor. Özellikle japon modellerde.

Alıntı rs_guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sahibinden'de sistem böyle işliyor. Ilanların büyük bir kısmı sıfırından daha pahalıya etiketleniyor. Özellikle japon modellerde.
    İlginçmiş hakikaten.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bir de sıfırından pahalıya satmaya çalışan kafasız/uyanıklar var. Özellikle Honda Today satanların tümü böyle. Zamanında o motorları 1750 TL'ye aldılar, şimdi 3000 TL'ye satmaya çalışıyorlar. O yüzden sırf onlara para kazandırmamak adına ve de şu anda satışı olmadığı için Today'i ele. Cub motor konusunda iyi düşün, eğer ilerde düz vitese geçmeyeceksen cub'la uğraşmaya değmez. Ya düz vites al, ya da scooter. Scooter olarak da en iyi seçenekler Kymco ve SYM'lerdir. Özellikle SYM Fiddle II, Allo 125 ve Kymco City'leri bir incelersen Spacy ve Cygnus L'ye bir daha bakmazsın. Sorun çıkarmazlar ama Japon'lara göre satarken biraz daha fazla değer kaybederler. Çin scooterlarına hiç bakma ama düz vites dersen alternatif çok...

islambey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMOTO 250NK
    Eğer illaki cup düşünüyorsan Wave 110 i almanı tavsiye ederim.İnnovanın artık üretimi yok ikinci el temiz bulabirsen alabilirsin.Wave 110 i nin şu anki fiyatı 3.490 yamaha crypton 3.000 tl ama crypton karburatorlü wave 110 i enjeksiyonlu .Ben wave ile 1 litre ile 55 km gittim özellikle denedim tecrübe ile sabit diyebilirim.yamaha 1 litreye 45 km ye yakın gider ,kısacası aradaki fiyat farkını benzin parasından çıkarırsın ,Görünüm ve konfor açısından da wave daha ii diyebilirim .Bu motoru alırken cryptonuda araştırdığım için bunları rahatlıkla söyleyebiliyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)