Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Honda CBR250R mı? Kawasaki ninja 250R mı tavsiye edersiniz?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motor almayı düşünüyorum arkadaşlar fakat karar veremedim sizce Honda CBR250R mı? Kawasaki ninja 250R mı tavsiye edersiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    birader biraz kendinden bahset belki de ikisi de uygun değildir senin için
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birader biraz kendinden bahset belki de ikisi de uygun değildir senin için
    Ek olarakta Kawasaki'ye bulaşma diyeceksin sanırım
    otopsici bunu beğendi.
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

forewer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZ-R1200
    82467. aynı soru, araştırın biraz aynı konudan-sorudan geçmişte tonla var bu forumda.
    '92 ZZ-R250, '06 ZZ-R600, '05 ZZ-R1200

Motosikleti
    Alıntı metci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ek olarakta Kawasaki'ye bulaşma diyeceksin sanırım
    şimdi o olayın başka kısmı parası ve bol zamanı varsa alsın ama parasızsa (benim gibi züğürtse yani)
    kaçsın ordan görmezden gelsin
    metci bunu beğendi.

23 yaşındayım. Aracım var hız yapmayı ve gezmeyi seviyorum. Aynı zaman da devlet memuruyum. Daha önce bir motor deneyimim olmadı ama 250cc altında da bir motora binmek istemiyorum. Şehir içinde ve şehir dışında kullanmayı düşünüyorum.

Motosikleti
    Alıntı RpLax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    23 yaşındayım. Aracım var hız yapmayı ve gezmeyi seviyorum. Aynı zaman da devlet memuruyum. Daha önce bir motor deneyimim olmadı ama 250cc altında da bir motora binmek istemiyorum. Şehir içinde ve şehir dışında kullanmayı düşünüyorum.
    %90 bir hafta içinde ölürsün
    ben değil istatistikler öyle diyor
    sen 250 cc altı deyip küçümsediğin motorları sürmek için bile teknik gereklidir
    ehliyetin olup olmadığını sormuyorum bile git önce eğitim al
    250 cc ile başlangıç motoru değildir geçiş motorudur
    (şimdi klasik olarak git ybr veya cbf al diyen satıcılar çıkar burada)
    125 cc herhangi bir motosiklet al bir sene kullan ondan sonra bir daha sor bence
    TurkishPower, sdirer, dumanxtr ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Neden 250cc altında motora binmek istemiyosunuz? Deneyiminiz olmadan nasıl karar verebiliyosunuz onu anlamadım. Motor 4 tekere benzemez daha önce hiç motora binmediysen o 125cc bile senin aklını alır kutu içinde 100km/h le gitmeyle motor üstünde 100km/h ile gitmek aynı değil. Gençsiniz maddi durumunuzda iyi önce en azından eğitim alın sonra 100-150cc arası bir motor alın tecrübe edinin sonra hayalinizdeki motora binersiniz. 250cc yeni başlayan genç deneyimsiz eğitimsiz kişilere uygun bir motor değil bence. Hee 600cc ile başlayanlarda var ama doğru yolu anlattığım bence.
    sdirer bunu beğendi.
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

erdem_cengiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr600f 5i
    Tayfur çok doğru söylemiş şimdiden Allah rahmet eylesin diyelim ozaman.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:41 ----------

Rplax arkadaşım deneyimin yoksa seni sevenleri üzme bulaşma boşver. çok hevesliysen regal bi choper al biraz takıl hevesini at derim ben. cbr 250r ninja 250r çok güçlü ve bi okadar da atik makinelerdir. inan bana 170le giderken hiç hoş olmayan şeyler yaşayabilirsin ve bu senin yaşadığın son şey olabilir
    busel ve cbr1907 bunu beğendiler.

Pistolero_10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Hyosung GT 250 R & '08 Honda CBR 600RR
    Hyosung GT 250 R

tecrübe kazandıktan sonra tabi...

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Sorunun cevabı sana kalmış. Ben Ninja'yı bedava verseler binmem, çünkü çirkin, eski görünüşlü. Ninja 300 dersen o başka... Tabi bunun dışında ikisi de iyi motorlar.

Onu bırak da, ben de "hız yapmayı seviyorum" ve "250 cc'nin altında bir motora binmek istemiyorum" cümlelerine takıldım. Alışkanlıklarını değiştirmeden bu işe başlarsan kaza yapmaman mucize olur. Bizden söylemesi, darılmaca gücenmece yok.

Motosikleti
    yamaha fz 150,yamaha enticer,bajaj pulsar
    Birbirine cok yakin motorlar 0-60 kmph hizlanmalari nerdeyse ayni zaten google dan arattiginiz takdirde tum bilgilere ulasmaniz mumkun.Kawasaki yanlis hatirlamiyorsam 6-7 beygir daha guclu bu da son hizda ortalama 10-15 kmph gibi arti hiza ulasiyor.
    Yakit tuketimi konusunda Honda daha pinti ancak ninja da 4lt/100km degerini pek gecmez.ses konusunda yine ninja biraz daha iyi ancak neticede bi 4 silindirli sesi olmadgi icin ikisi de sessiz bence.ayrica fiyat konusunda cbr250r 9900tl ninja 5000euro...servis e yedek parca konusunda Honda daha iyi. Aklima gelenleri siralamaya calistim iki motor hakkinda.ikisime de sahip olmadi, ancak bi cok kez kullanma sansim oldu.hangisini alirsan al memnun kalicagini dusunuorm,artilari eksileri kendine gore deerlendirip karar verebilirsin.
    Bu arada sadece motorlar hakkinda bilgi verdim,arkadaslarin dedigi gibi mutlaka iki teker bir araba gibi degil dikkatli olmanizi oneririm. Bence 100bin km tecrubeniz bile olsa motorda hiz yapmak akil kari degil...Arabada bile 180kmph ile test yapilmisti hava yastiginin filan hic bi ise yaramadigini gormustum, o hizlarda bi yere carpsan birak arabayi tank bile olsa 180-0 arasindaki eksi ivmelenmeyi ic organlarimiz kaldiramadi icin olum kacinilmaz oluyor.saygilarimla
    erdem_cengiz ve sSameT bunu beğendiler.

yakuza_64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt250r 2012...
    memur kardesım aman uzak dur bende memurum kardes tavsıyesı bızım subedekı benım motoru goren her genc almak ıstıyor da ben kardesım olmeyın lutfen dıyorum.davulun sesı gıbıdır hyosung uzakdan hos gelır sekıl off ne havsı var ama gel gelelım ustune bınınce ne eşek ne at oluyor.usta abılerımızın dedıgı gıbı gıt bır 125 -150 lık ne buluyorsan onunla basla.dıyebılırsın param var kıme ne cekemıyenler laf soylemesın ama kımsenın cenazesını gormek buradakılerı mutlu etmez hele su ıstanbul trafıgınde motoru gormeyenn varlıklar yasıyorkenn.

Benim amacım hızı seviyorum derken daha acemiyken hız yapmak değil. Ehliyetim var. Motosiklet deneyimim yok derken size söylemek istediğim uzun bir yol yapmadım. Mahalle araların da tur attım sadece. Almışken 250cc lik alıp acemiliğimi bunda atmak istiyorum. 125cc lik alıp 3-5 ay sonra satıp 250cc liğe geçecek onunla uğraşacak vaktim yok. Hız yapmayı seviyorum. Direksiyonuma güveniyorum evet ama bunu halka açık alanlarda yapmıyorum. Anlaşılan güvenliği ve emniyeti alıyorum. Eğer hız yapmak istersem gider parasını verir parkurlarda dilediğim gibi yaparım..

Motosikleti
    yamaha fz 150,yamaha enticer,bajaj pulsar
    O zaman param var diyosan ninja250r yoksa cbr250r.

Para sıkıntım yok 600cc lik bir motosiklete de binebilirim şuan. ama benim sizden almak istediğim. Acemiyim. Pek fazla bir deneyimim yok. Sizlerin söyledikleri tabiki de benim fikirlerimi değiştiriyor. Yalnız hevesimi kıracak şeylerde söylemeyin lütfen. 125cc lik bir motosiklet'le başla deseniz anlarım. Bunu bana açıklamanız gerekiyor. Sizler deneyimli insanlarsınız ondan yardım istiyorum.

forevermore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 (2013 Kırmızı)
    250cc ile acemilik atılmaz. büyük kaza yapmasan bile motora da yazık edersin. Birinci viteste trafikte debriyajdan elini azcık hızlı çektiğinde noluyoruz lan olabilirsin. Aman diyeyim şunu mutlaka izlemeni tavsiye ederim

http://www.youtube.com/watch?v=Hvunr0meJt0
    yakuza_64 bunu beğendi.
    Aptallık En Büyük Günahtır !

SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Ben şimdi size 250cc ile başlamayın, eğitim alın demeyeceğim. Fakat size 125cc önereceğim. Nedeni ise biraz tecrubelenmeniz, motosikleti tanımanız açısından olacaktır. 125cc ile başlamanız, hem kendiniz, hem motosikletiniz açısından daha iyi olacağı gibi, bir sonraki motosikletinize geçtiğinizde tecrube sahibi ve kendi kararınızı burada kimseye sormadan alabilecek bir kapasiteye sahip olacaksınız. Çünkü tecrube kazanacaksınız.

Tavsiyem yamaha ybr 125, honda cbf 150, mondial drift/mcx gibi motosikletler olacaktır. Başladıktan sonra gerisi gelecektir zaten .

Saygılar.

Şuan dan itibaren 125cc lik motosiklet almak bencede uygun gibi görünüyor. Gördüğüm yanıtlardan dolayı kararımı değiştirdim. Tavsi ettiğiniz 125cc lik motosikletler varsa araştırıyım kafama yatanı alırım. Hepinize çok çok teşekkür ediyorum arkadaşlar..

yakuza_64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt250r 2012...
    Alıntı forevermore adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250cc ile acemilik atılmaz. büyük kaza yapmasan bile motora da yazık edersin. Birinci viteste trafikte debriyajdan elini azcık hızlı çektiğinde noluyoruz lan olabilirsin. Aman diyeyim şunu mutlaka izlemeni tavsiye ederim

http://www.youtube.com/watch?v=Hvunr0meJt0
    abi tam aspirini bulmussun daha da soz demıyek aea den otesı yok.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)