Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorsiklet Almak İstiyorum Yeni Kullanıcıyım Sizce Ne Almalıyım ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba motosiklet tutkunları ben 28 yaşındayım 10 yılı aşkındır araba kullanıyorum ama bir değişiklik yapmak ve motorsiklet ehliyetide alıp bahar ve yaz dönemlerinde motosikletle gezmek dolaşmak istiyorum. Sizce ne almalıyım tercihimi nasıl, ne tip, kaç CC'lik motordan yana kullanmalıyım sizce biraz araştırma yaptım honda cb125 e, yamaha ybr, regal 150 cc shopper vs. honda cb 125e için fiyat aldım 3500 TL peşin 3770 TL 12 ay taksitli fiyatı 350 TL'de plaka tutuyormuş yardımcı olursanız sevinirim, şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KeaSH-07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bw's 100-honda cbr 250 r-(sym joyride 200i)
    scooter seviyorsan scooter al bütün yazın tadını çıkar.boy ve kilo ve geçmişte motor tecrubesi varsa ve bütce ne kadarsa ona göre daha rahat tavsiyelerde bulunur arakadaslar
    fz6_fazer bunu beğendi.
    Yalnızlkık diye birşey yoktur ,daha çok sigara vardır , alkol vardır , küfür vardır...

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    yamaha ybr derim ben.
    madlive bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı KeaSH-07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    scooter seviyorsan scooter al bütün yazın tadını çıkar.boy ve kilo ve geçmişte motor tecrubesi varsa ve bütce ne kadarsa ona göre daha rahat tavsiyelerde bulunur arakadaslar
    Scooter motor mu ya aaaa En dandik vitesli motoru scooter'a değişmem, şehiriçi bi süre sonra sıkıyor uzaklara da scooterla gidilmiyor araziye scooterla çıkılamıyor.

Scooter kullandım birçok kez fakat lastik ebatlarının küçük olması beni korkotuyor, ani frenlerde çok kayıyor durma mesafesi daha uzun, yakıtta fazla yakıyor diye biliyroum ve iki kişilik gezintilerde zayıf kalıyor gibi düşünüyorum. Benim bütçem 3500 4000 arasında, ybr'ye bindim fakat motora oturduğumda ayak parmaklarım ile yere basıyorum, fizik olarak çok kalıplı değilim kontrolü zor olur diye düşünmektediym. Honda cb 125 e çok hoşuma gitti diyebilirim spor bir göüntüsü var şehir içinde seri bir moror, en azından ybr'den kasa olarak daha küçük bu nedenle benim için kontrolü daha kolay, fiyatta 3500+plaka masrafları.

Motosikleti
    yakındır
    Alıntı madervisoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Scooter kullandım birçok kez fakat lastik ebatlarının küçük olması beni korkotuyor, ani frenlerde çok kayıyor durma mesafesi daha uzun, yakıtta fazla yakıyor diye biliyroum ve iki kişilik gezintilerde zayıf kalıyor gibi düşünüyorum. Benim bütçem 3500 4000 arasında, ybr'ye bindim fakat motora oturduğumda ayak parmaklarım ile yere basıyorum, fizik olarak çok kalıplı değilim kontrolü zor olur diye düşünmektediym. Honda cb 125 e çok hoşuma gitti diyebilirim spor bir göüntüsü var şehir içinde seri bir moror, en azından ybr'den kasa olarak daha küçük bu nedenle benim için kontrolü daha kolay, fiyatta 3500+plaka masrafları.
    hayırlısı olsun seçimini yapmışsın...
    :queen:Ne yapmak istediğin önemli önce düşün sonra UYGULA:queen:

darpgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    cb 125e kullanımı kolay. manevra kabiliyeti başarılı az yakan vitesli tek silindir. 60 hıza kadar çok keyiflidiir.
    yüksek hızlarda rüzgar yorabilir . şehirler arası yolda sıkılabilirsin. vibirasyon var diyolar ama rahatsız edici olduğunu düşünmüyorum.
    bence hondanın motosiklet eğitimine git . öğren ardından bayiilerde motoru deneme sürüşüyle tanıyabilirsin .
    Hayatı seviyor musun? Öyleyse zamanı çarçur etme, çünkü hayat ondan ibarettir. Benjamin franklin

ybr , cb 125 e göre biraz pahalı, cb 125 şahsen benim hoşuma gidiyor.
    Scooter zaten avrupa motorudur benim gözümde.
    Cam gibi asfalt olacak, ufacık bi çukura düşse sarsılıyor motor.
    Ama merlin gibi modelleri var, büyük tekerlekli scooterlar otomatik veya vitessiz oluyorlar;
    İstanbul gibi trafiği yoğun şehirlerde vitesliden sıkılabilirsin. Fiyatları da daha uygun.
    Motor mantıktan çok gönül işi, gönlünün yattığın al, dünyanın en güzel motoru olur...

Kelleci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF-R1
    Tarzın ne ise o tarzda bir motosiklet alıp,Küçük cc den başlayarak, deneyim kazana kazana cc yükseltmeni tavsiye edirm.
    Drift Religion

oralet07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ikinci el mh 125 drift bakabilirsin 2100 lira civarı.

5-6 bin km kullandıktan sonrada eğer istersen aynı fiyata satar sıfır km istediğin bir model araç alabilirsin.

LostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Star Fire 48
    scooter düşünmüyorsan yazdıkların arasında birinci sırada yamaha ikinci sırada honda yı tercih ederdim. ybr ve cg125 başkasına bakma. çıkaracakları sorunlar ödeyeceğin servis ücretleri aynı hesaba gelir motosikletten de soğursun. iki japon markası iyi seçim ve başlangıç olur.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Şu motoru kendim bugün denedim ve şiddetle tavsiye ediyorum :

Lifan Emisol. 150 cc, titreşim yok, fiyatı 3150 TL. Kendi motorumu satıp alsam mı diye sabahtan beri düşünüyorum.

Alıntı swath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr , cb 125 e göre biraz pahalı, cb 125 şahsen benim hoşuma gidiyor.
    Scooter zaten avrupa motorudur benim gözümde.
    Cam gibi asfalt olacak, ufacık bi çukura düşse sarsılıyor motor.
    Ama merlin gibi modelleri var, büyük tekerlekli scooterlar otomatik veya vitessiz oluyorlar;
    İstanbul gibi trafiği yoğun şehirlerde vitesliden sıkılabilirsin. Fiyatları da daha uygun.
    Motor mantıktan çok gönül işi, gönlünün yattığın al, dünyanın en güzel motoru olur...
    scotter istemiyorum lastik ebatları küçük ve aynı zamanda fren sistemleri çok güvenilir değil diye düşüyorum. Yaşadığım şehir Lüleburgaz o nedenle trafik derdim yok honda duruş itibari ile çok hoşuma gitti ama öncelik olarak bugün itibari ile ehliyet kursuna yazıldım önce ehliyet sonra motor diyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:35 ----------

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu motoru kendim bugün denedim ve şiddetle tavsiye ediyorum :

http://imageshack.us/a/img834/1246/201305010122.jpg

http://imageshack.us/a/img41/741/201305010119.jpg

http://imageshack.us/a/img341/5804/201305010120.jpg

Lifan Emisol. 150 cc, titreşim yok, fiyatı 3150 TL. Kendi motorumu satıp alsam mı diye sabahtan beri düşünüyorum.
    Hocam ben 3500 tl anahtar teslim fiyatı aldım honda cb 125 için soylediğin marka ve modeli tanımıyorum tahminim çin malı olmasından yana. atalarımız ucuz etin yahnisi diye bir söz söylemişler 350 tl fark için hondayı tercih ederim.

madlive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vespa SLX 250 ie.
    CB125E 6000 km kullanan biri olarak önermiyorum. Aldıysanız kullanmaya devam edersiniz ben öyle yaptım almış bulundum 6000 km kullanıp sattım.
    Eğer alım aşamasındaysanız Ybr125 alın. Cb125e kesinlikle stabil alet gözünüz arkada kalmadan istediğin yere gider ama o titreşim adamı yorar.
    ölümün seni nerde beklediğini bilemezsin..

tarzım yok hocam ilk kez motorsiklet alacağım daha önceden kullanmışlığım var ama kendi tarzımı belirleyemedim henüz.

imza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 ybr 125 & 2014 ybr 125
    ileride büyük sınıfa geçerim dersen ybr alma, zira bağımlılık yapıyor bırakamıyor insan çin malı da alma, motosikletten soğursun hemen.

6PaTLaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya AS 150T-19A, Lifan LF200 GY6, Hero Karizma R
    Adamlar mis gibi motor yapmış hala japon japon diyorsunuz.
    Lifan Çin in en büyük motor üreticisidir araba otobüs jeneratör vs yapıyorlar.
    Kullananlar bu motor için yağ gibi akıyor diyor boşa konuşmuyorlar heralde.

ugrgnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    Alıntı imza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ileride büyük sınıfa geçerim dersen ybr alma, zira bağımlılık yapıyor bırakamıyor insan çin malı da alma, motosikletten soğursun hemen.
    öyle dememek lazım,,,

Alıntı 6PaTLaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adamlar mis gibi motor yapmış hala japon japon diyorsunuz.
    Lifan Çin in en büyük motor üreticisidir araba otobüs jeneratör vs yapıyorlar.
    Kullananlar bu motor için yağ gibi akıyor diyor boşa konuşmuyorlar heralde.
    böyle de dememek lazım..
    haloogle bunu beğendi.
    Think Nothing! Just Twist The Wrist

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)