Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Çelik Motor Falcon Confort 150

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial Sentör 150
    Sevgili arkadaşlarım. Malüm ne zamandır bende bir Chopper cinsi motor merakıyla bütçeye uygun arayış içinde idim.
    Regal Raptor 250 den tercihe başlayıp eleyerek 150cc lere düştüm.
    Yüksek cc li motorların şehir içinde mullanımı park sorunu günlük yaşam içerisinde kullanımının zorluğunu farkettim ve onlardan vazgeçtim.
    150cc lerin bana tam uygun olacağını düşündüm.
    sonuçta bunların krank piston boy uzunluğunun sport tiplere oranla daha uzun olduğundan hız yapmadıkları ve zaten amacında hız olmadığı, gezi tipi olduğunu bilerek ve bende eşimle motor seyahatlerine çıkma arzusu olduğundan bunlardan tercih ettim.
    Asya ultra 150, kuba 150-25 modeller bakınırken, yaşamakta olduğum ilçede Çelik motor bayinin aynı tip modelde Çelik motorun FALCON serisi olyarak 150cc lik çıkardığını söylemesi üzerine FALCON CONFORT 150 yi sipariş verdim.
    2700TL ye bana geldi. eski motorum mondi110 ft yi verdim, üzerine 200tl Peşin 12 ay 167tl Taksitle 2200 e almış oldum. bir nisanda gelecek hayırlısıyla.
    makine elime geçtiğinde burada sizlere tüm bilgilerini vermeye çalışacağım.
    küçüklüğümden beri mobilet ve jawa motorsiklet kullandım, 2005 yılından beri mondi 110ft yi kullanıyorum.
    Ondan memnunum halada memnunum ama bana hafif geilyor artık. ve onunla uzun yol tecrübelerim az değil.
    Aydın Karacasu rampalarını bilen arkadaşlarım bilir. ve o rampalardan eşimle birlikte çok kereler Aydın Kuyucağa gidip geldim.
    ve eğer bu motor bu rampalarda yanarsa krank koparırsa plakasını söküp uçuruma atıp binip bir arabaya geri dönerim dedim. allaha şükür mola bile vermeden yaz sıcaklarında çok kahrımı çekti.
    motor arızasını hiç yaşamadım.
    rengi soldu hayliyle,
    üzerinde üçüncü dış lastikler ve sanırım beşinci iç lastikler mevcut. hala orjinal bujisi üzerinde. 28000km de.
    çalışmayan hiç bir aksamı yok. sinyalleri göstergeleri,
    hakikaten hakkını vermek lazım. kışın kar altında yazın güneş altında çok kaldı.
    Biraz uzun oldu ama beni motorsiklet sevdalısı olarak biraz tanımanızı istedim.
    İlk başta dediğim gibi hayırlısı ile yeni motor elime geçtiğinde hakkındaki olumlu olumsuz yönlerini anlatmaya çalışacağım.
    Herkeze kazasız güzel motorsikletli günler dilerim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial Sentör 150
    bir kaç resim koymaya çalıştım
    chopper-crouzer cinsi falcon kullanıcılarını bu topiğe davet ediyorum arkadaşlar
    birbirimize faydalı olmak dileğiyle.

http://k1304.hizliresim.com/18/f/m1l03.jpg

http://k1304.hizliresim.com/18/f/m1l2y.jpg

http://k1304.hizliresim.com/18/f/m1l6d.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:25 ----------

bir kaç resim koymaya çalıştım
    chopper-crouzer cinsi falcon kullanıcılarını bu topiğe davet ediyorum arkadaşlar
    birbirimize faydalı olmak dileğiyle.

FatihC bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial Sentör 150
    motorum henüz 250km yi doldurdu şu ana kadar hiç bir sıkıntı yok, bastımmı gaza hakkını veriyor, seside güzel,
    kanuni kullanıcıları var herşeyi ile aynı ama beni motoru görünce hepside hayranlıkla bakıyorlar,
    yakında yeni fotolar koyacağım ve yik yağ değişiminden sonraki görüşlerimi sizlere sunacağım arkadaşlar.

shrek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Renault Premium 440dxi Truck
    hayırlı olsun ALLAH güle güle kullanmayı nasip etsin

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Hayırlı olsun

blt_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsuz :(
    bekliyordum bizim ikizler nerden çıkacak diye hayırlı olsun kazasız belasız kullanırsın inş,buradaki kanuni bayisindede var falconun motorları,genel olarak görünümleri güzel,ancak hoşuma gitmeyen tarafı şase kaynakları oldu,sanki kaynatmamışlar,kaynagı ek yerlerine sıvamışlar ,ögle berbat duruyoki yoldan geçen birine versen daha iyi kaynatır heralde,seninkide öylemi bilmiyorum ama daha ilk bakışta eksiyi alıyor,artılarınıda senden dinleyeceğiz artık,güle güle kullan..

Motosikleti
    Mondial Sentör 150
    çok teşekkürler arkadaşlar herkese kazasız belasız sürüşler,

evet kaynak noktaları sanki amatör biri tarafından yapılmış gibi, hatta çapaklarını bile temizlememişler.
    ama kaynaklar sağlam , bu sağlamlık gözle hissettiriyor yapılan kontrolde ben özellikle kaynak yapmayı iyi bildiğim için bunu kendim teşhis ettim,
    ya kaynak makinaları eski trafolu sistem yada çalışanlar bu kaynak işinin görselliğini pek dikkate almıyorlar,
    şöyle söyleyeyim, bayiden aldığımda bana abi ortadan ikiye kırılsın yenisi ile değiştireceğim sözü verdi o yüzden ben çukurlu lakalı yollarda pata küte makinayı zorladım kırılırsa dökülürse vereyim diye valla bişey olmadı allaha şükür,
    sadece arka plakalığın bir vidası takılmamış ve cırıltı sesi yapıyordu ben o sesi nasıl gideririm diye bakınırken vidanın takılık olmadığını gördüm ve taktım seste kesildi,
    yada o vida düşmüştü bilemiyorum. alırkende parçacı parada istemedi
    FatihC bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)