Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

KLE 500 ve Xt660x

Motovento
    REKLAM ALANI
    wind - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kullanıcılarından ve tecrube edenlerden KLE 500 ve Xt600x hakkında bilgi almak isterim cunku fuardan sonra bu ıkı modelden bırını almaya karar verdım.

benım ılk motorum olacak %90 sehır ıcınde kullanıcam %10 da talı yollarda ama o da zayıf bı ıhtımal ıste...

Yardımlarınıza sımdıden tesekkurler
    One Life Live It !!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadasim bende XT660X almak istiyordum fakat forumda yeni baslayanlar icin 600luk makineler tehlikeli diye bas bas bagiriyorlar.. Simdilik vazgectim ama ilerde belki alirim.. (yada Ducati Monster) ama sen eger ben alicam bi'sey olmaz diyorsan XT660X i tercih et cok sik alet.
    ( Tecrubelilerden mesaj bekledigini biliyorum , ben fikrimi soyledim )

yine de saol cok tesekkurler ..
    One Life Live It !!

Sin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rica ederim
    (Bende senin gibi kararsizim)

crato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC idi, calindi.
    http://www.motosiklet.net/forum/sear...searchid=68300

hocam bu linkte KLE 500 ile ilgili birşeyler bulabilirsin.
    Ben, kimine göre deli, kimine göre keyifli, kimine göre lanet-li, kimine göre pek bi’ dertli, kimine göre efendi, kimine göre sadece biri, kimine göre hiç biriyim.
    Ben, crato’yum.

Cok tesekkurler
    One Life Live It !!

basbali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yamaha xt660x.Hem yüksek hem vibrasyonu olan bir motor.Çok değişik bir enduro.zaten bu motoru tali yollarda kullanmanı tavsiye etmem.Xt serisinden bir motor alacaksan xt660 r herşekilde kefilim.Bence duruş olarakta kardeşine fark atar.fakat kle 500 gerçekten hoş bir motor.Duruş olarak ta kullanım rahatlığı olarakta insanı tamamıyle tatmin eder.Eğer boyun benim gibi 187 nin üzerinde ise xt serisi altında ise kle düşün.Şimdiden hayırlı olsun

Boy 185 kılo 75
    Acıkcası Kle nın durusu daha cok hosuma gıdıyor ve xt nın de 600cc ustunde olması dusunduruyor ancak Kawasakının de tyedek parca ve servıs acısından cok sorunlu oldugu bır cok forumda dıllenen bır konu..
    Hangı tercıhlerden en son buraya geldım anlatsam baya bı uzun surer ama fuar benım ıcın cok faydalı oldu dıeyebılırım umarım herkes gıdıp en azından ustune oturma sansına sahıp olmustur ..

Kısa bı ozgecmıs gecersem
    Ducati monster (tavsıye uzerıne)
    er6f
    Kle 500 veya XT660X

Ama belırtmelıyım kı ılk motorum olacak ...
    One Life Live It !!

basbali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Abicim ducati monster veya er6f saydığın sınıfa dahil değiller.onlar sport kaçıyor.Üstelik ducati yi kesinlikle tavsiye etmem çokk sıkıntı yaşarsın.Boyunda güzel.Gel sen beni dinle.Enduro alacaksan tek silindirlilere bakma.Benim sana tavsiyem honda transalp.He bu arada ikinci el de kullanırım diyosan africa twin tam aradığın motor.Torununa miras kalır.Banada dua edersin bi motora binersin.

Zaten ılk motorumun ozellıkle ıkıncı el olmasını tercıh ederım acıkcası KLe ye yakın hıssetmemın sebebı 500cc olması ve bence cok yakısıklı durması.
    Transalp ve afrıca twın sankı ılk motor olmaması gereken makınalar dıye dusundum ama yanlısmıyım ne dersınız yoksa onları da cok begenıyorum ...
    One Life Live It !!

MercuyRising - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-5 - Piaggio Skipper150
    Alıntı basbali adlı üyeden alıntı
    Abicim ducati monster veya er6f saydığın sınıfa dahil değiller.onlar sport kaçıyor.Üstelik ducati yi kesinlikle tavsiye etmem çokk sıkıntı yaşarsın.Boyunda güzel.Gel sen beni dinle.Enduro alacaksan tek silindirlilere bakma.Benim sana tavsiyem honda transalp.He bu arada ikinci el de kullanırım diyosan africa twin tam aradığın motor.Torununa miras kalır.Banada dua edersin bi motora binersin.

Arkadasım sen xt'nin ve kle'nin tek silindir oldugunu nerden cıkardın? her ikiside paralel cift silindir.
    Live To Ride!!...

yok mu yav fıkrı olan baska? yada bu motorlarla baslayan ?

One Life Live It !!

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    660 la başlayan arkadaşım 16 yaşındaydı ve fiziksel olarak senin derecende değildi.Dolayısıyla ilk bir ayı bayağı sıkıntılıydı.Motor başlangıç için kuvvetli ve yeterince stabil değil,dolayısıyla kullanımı kolay değil.Öte yandan bir kurs yardımıyla KLE 500 e alışabilirsin o vahşi ata oranla daha huzurlu çalışıyor,ayrıca kompakt sayılır bir enduro için.Transalp için prof. yardım alman gerekebilir,africatwin den kesinlikle uzak dur-tecrübe konuşuyor

PHAETONW12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MercuyRising adlı üyeden alıntı
    Arkadasım sen xt'nin ve kle'nin tek silindir oldugunu nerden cıkardın? her ikiside paralel cift silindir.
    xt660 tek silindirlidir,yanlış anlama olmasın(eskiden bu motorun dedesi tenere660 da ve tt600'de kullanılıyordu)makine vibrasyon bakımından biraz iyileştirilip xt660 serisinde ve mt-03 modelinde kullanılmaya başlandı.

kawa65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    KLE500 hafife alınacak bir makine değil arkadaşlar.Gerek performans gerekte
    ağırlık olarak.üzerinde 48 hp. güç üreten 8.800 devirde bir makina var.Katrandaki son hız olan 200 km/h hıza çok rahat çıkan bir makinadır.
    Çift silindirli olması ve amörsitörlerinin gaz basınçlı olması harika bir kullanım
    rahatlığı sağlıyor.Sanki cadillac üzerinde gibisinizdir.Yüksek devirli bir makinadır.
    10.500 devirde red-line girer.2 yıl hiç problemsiz 18.000 km.lik bir arkadaşlığımız
    oldu.En ufak bir arıza dahi çıkarmadı.Yanlız benim tek şikayetim çift kişilik
    kullanımlarda uzun yolda sele biraz rahat değil.Tabi bu benim iri bir cüsseye
    sahip olmamdan kaynaklanıyor.Sadece bu yüzden çok sevdiğim KLE500 ümden
    bu yıl ayrılmak zorunda kaldım.
    Kawasaki uzun yıllardır bu motoru 4 tipinde kullandı.GPZ500,EN500,ER5 ve KLE500 aynı motor tipine sahiptir.Sıralı çift silindir.2000 li yıllara kadar ki
    modellerde 20.000 km.den sonra ekzantrik zincirinde gevşeme oluyor ve bu da
    bir ses yapıyordu.Ama 2000 üstü modellerde bu problem çözülmüş.
    Hatlarının ince,atletik bir yapısı onu oldukça çekici yapıyor.Şehir içi kullanımlarda avantajlı bir karkası var.Bugüne kadar herhangi bir rutin parça sıkıntısı çekmedim.Rutin parçalar her zaman z-motorda mevcut.
    Ama kaza gibi istenmeyen durumlarda ihtiyaç olan parçalar da diğer markalarda
    olduğu gibi maximum 1-1,5 ayda geldiğini biliyorum.
    Saygılar.........

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler