Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kymco Agility 125 vs. SYM Orbit II 125

Motovento
    REKLAM ALANI
    NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar, bakkala - tiyatroya - sahile gitmeye ufak, pratik bir scooter arayışındayım.
    Kymco Agility 125 kullanmışlığım var bir dönem. Çok sağlam bir motordu. Ancak konfor konusunda suspansiyonların sertliğinden ötürü bayağ sıkıntılıydı.
    Orbit II 125 ise Agility'nin muadili bir model. Hemen hemen tüm özellikleri aynı. Acaba Sym alırsam pişmanlık yaşarmıyım? Önerir misiniz?
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Pişman edeceğini sanımıyorum kymco, sym aynı ayarda motorlar, markalar için konuşuyorum modeller için değil.

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kymco'nun tek eksigi cok sert olan suspansiyonlari. ama daha yaygin yedek parcasi var. sym ise daha yakisikli duruyor..

agilty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Kymco al kafan rahat etsin bosver suspansiyonu motor saglam.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    kymco nun benzin tüketimi biraz yüksek diyorlar
    bazı kullanıcılarda az diyor anlamadım gitti sakin kullanımda 2.5 lt ye kadar düşüyormuş hırcın kullanımda ise 4 lt yi bulduğu söyleniyor acaba ne kadar doğru
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

yasin_942 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB250Ni
    kymco yu kiralamıştım marmariste. süspansiyonları çok çok serti. scooter keyfi alamamıştım orbit 2 yi hiç kullanamadım.
    YZFR 125 2011-2012 16.000 KM / SYM WOLF SB250Ni 2012-....

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı agilty adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kymco al kafan rahat etsin bosver suspansiyonu motor saglam.
    SYM nin motorunun Kayınçodan aşağa kalır yanı olduğunu düşünmüyorum açıkçası
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

tayko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben yaklaşık 1 sene orbit ıı kullandım sattığımda 11 km de falandı. Oldukça memnun kaldığım bir motordu, sürüşü çok pratikti. Agility ile süspansiyon sertliği açısından bir karşılaştırma istersen bir fark yok derim. Çünkü sorun süspansiyon sistemi ile ilgili değil, küçük tekerlekli tüm scooterler için aynı konforsuzluk aşağı yukarı geçerli. Ancak benim gibi E5 ten çıkmayan biri için bu durum çok sorun yaratmadı, artıları yanında göz ardı edilebilir. Yakıt tüketimi 100 km/3 litre civarı, deposu küçük 5 litre kadar. (Buradan eksi puan) Maks hız 90-95 km civarı. İstanbul'da Bakırköy-pendik arası işe gidiş gelişin sadece %5 inde keşke biraz daha hızlı olsaydı diyorsunuz. Bu arada çekişi gidişi agilityden bir tik daha iyi gibi geldi bana. (Bu kıyasladığım agility'nin benim orbit kadar bakımlı olmamasından kaynaklanmış da olabilir) Agility'i kötüler gibi olmasın, orbiti alma aşamasında elediğim tüm scooterlar arasında sonuncusu agility idi. Ben de ya agility ya orbit alacaktım, orbiti görüntüsü daha çok hoşuma gittiği için seçmiştim.

tanjuzafer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hala düşünüyor.
    Selam ben de Agility City 125 ile ilgileniyorum.Tekerlekleri 16 lık.belki daha büyük jant çapı bahsettiğiniz sorunlara çare olmuştur.Bu arada bahsi geçen hiçbir motoru henüz kullanmadım.City 125 kullanıcıları da yorumda bulunursa sevinirim.Ya da 16 inch lik jantlı böyle bir scooter mı yoksa manual vitesli 125 lik bir motor mu daha iyidir.(yakıt tüketimi ve dayanıklılık açısından) Km'sinin %80 i şehir içinde yapılacak.

MeHMeTK. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Agility City 125
    Alıntı tanjuzafer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam ben de Agility City 125 ile ilgileniyorum.Tekerlekleri 16 lık.belki daha büyük jant çapı bahsettiğiniz sorunlara çare olmuştur.Bu arada bahsi geçen hiçbir motoru henüz kullanmadım.City 125 kullanıcıları da yorumda bulunursa sevinirim.Ya da 16 inch lik jantlı böyle bir scooter mı yoksa manual vitesli 125 lik bir motor mu daha iyidir.(yakıt tüketimi ve dayanıklılık açısından) Km'sinin %80 i şehir içinde yapılacak.
    Ben 1 litre ile 27 km'yi geçemedim genelde artçılı ve sürekli şehir içi kullanıyorum. Servisteki elemanlara da sordum, biraz uzun yol yaparsanız 30-32 km'ye kadar ancak çıkarsınız dediler. Demek ki maksimum 3 lt ile100 km...

Oldukça heybetli bir motor, çekişi güzel, ben 100 artçımda 80 kg. dik yokuşlarda hiç bir sıkıntı yaşamadım. Amortisörler, adından da anlaşılacağı gibi şehir scooterı olduğu için sert.

Honda markasının kalitesine yakın bir marka olarak gördüğüm için satın aldım. Şu an 7300 km'de 15 ay oldu alalı. Servis bakımlarının masrafı dışında yalnızca km teli koptu ( 10 TL.) O da lastik değişiminde lastikçinin hatası yüzünden.

Agility city aldım pişman oldum diyen çıkmaz diye düşünüyorum...

Satın alırsanız şimdiden hayırlı olsun.
    KYMCO Agility City 125
    01 BUG 66

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Alıntı MeHMeTK. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 1 litre ile 27 km'yi geçemedim genelde artçılı ve sürekli şehir içi kullanıyorum. Servisteki elemanlara da sordum, biraz uzun yol yaparsanız 30-32 km'ye kadar ancak çıkarsınız dediler. Demek ki maksimum 3 lt ile100 km...

Oldukça heybetli bir motor, çekişi güzel, ben 100 artçımda 80 kg. dik yokuşlarda hiç bir sıkıntı yaşamadım. Amortisörler, adından da anlaşılacağı gibi şehir scooterı olduğu için sert.

Honda markasının kalitesine yakın bir marka olarak gördüğüm için satın aldım. Şu an 7300 km'de 15 ay oldu alalı. Servis bakımlarının masrafı dışında yalnızca km teli koptu ( 10 TL.) O da lastik değişiminde lastikçinin hatası yüzünden.

Agility city aldım pişman oldum diyen çıkmaz diye düşünüyorum...

Satın alırsanız şimdiden hayırlı olsun.

5litre benzin ile 135km yol katediyorsunuz buda para olarak ortalama 25tl ediyor. 100km de 3.2lt civarı

sanrım türkiyenin en az yakan agiliy 125city modeli sizdeymiş.. çok iyi.
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

MeHMeTK. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Agility City 125
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5litre benzin ile 135km yol katediyorsunuz buda para olarak ortalama 25tl ediyor. 100km de 3.2lt civarı

sanrım türkiyenin en az yakan agiliy 125city modeli sizdeymiş.. çok iyi.
    Mustafa Kardeşim hesabınızda yanlışlık yapmışsınız. 5 Litre ile 135 Km giden 100 Km'de 3.70 Litre harcar. Ben genelde artçılı kullandığım için 100 Km'de 4 Litreyi biraz geçiyorum...
    KYMCO Agility City 125
    01 BUG 66

tanjuzafer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hala düşünüyor.
    Aslında yarı otomatik, Yamaha gibi bir markanın Crypton modeli bu fiyatlara alınabiliyor.fiyat açısından oldukça düşündürücü.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler