Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

ilk motor olarak : honda cb 125 e mi ? rks titanic 150 mi ? şimdiden teşekkürler :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Beter_Bocek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam karikatür'de tam olayı anlatmış gibi; başka söze ne hacet!
    Maalesef o olay gerçek; trajikomik ama gerçek!
    O cub sürenleri anlamıyorum zaten deli gibi gidiyorlar uslu sürene rastlamadım hiç
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Bide ben Cb125'in farları niye kapatılamıyo onu anlamıyorum, ayak marşı da yok. Akü zayıflayınca nasıl çalıştırıcaz hem farları hem de marşı aynı anda dedim. Akü zayıfsa motor ne yapsın kardeşim dediler sonra bi ara okudum forumdan biri bu yüzden motoru çalıştıramamış ve vurdurmak zorunda kalmış. Soğuk motoru kış günü vurdurmak da kolay değildir 3-4 kere denemek gerekebilir yokuş aşağı salıp.

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bide ben Cb125'in farları niye kapatılamıyo onu anlamıyorum, ayak marşı da yok. Akü zayıflayınca nasıl çalıştırıcaz hem farları hem de marşı aynı anda dedim. Akü zayıfsa motor ne yapsın kardeşim dediler sonra bi ara okudum forumdan biri bu yüzden motoru çalıştıramamış ve vurdurmak zorunda kalmış. Soğuk motoru kış günü vurdurmak da kolay değildir 3-4 kere denemek gerekebilir yokuş aşağı salıp.
    Çinli motosiklet yapıyolar ybr ye benzetiyolar (Ybr de far anahtarı yok fakat ayak marşı var)
    Zaten akü düdük kadar

Beter_Bocek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Orbit II 125 (2013) & Kuba XCG 150 (2014)
    Alıntı viper17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O cub sürenleri anlamıyorum zaten deli gibi gidiyorlar uslu sürene rastlamadım hiç
    Elektrikli bisikletler 1
    Bu Cup kullananlar 2

Çok tehlikeliler, çok
    İnsan'a motor sattırırlar!..

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayak marşı olayında katılıyorum, ama farın gündüz dahi açık olması bence çok güzel birşey.Birçok kişi göz ucu ile yola baktığından çapı küçük olan biz motorcuları göremiyor.Bu iş zaten avrupa standartlarına geldi.Ayrıca Cb nin far kalitesi bugün işten gelirken tüm Gümbette elektrikler gidince zifiri karanlıkta kendini bir kez daha ispatladı.Taksiden daha güzel
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

celıl ybr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    Bide kebapçı dominosçular mermiye kafa atsalar şaşırmam
    İKİTEKER hastalığında tedaviyi bünyem kabul etmiyor

Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Gelini aldığımız gün

Uploaded with ImageShack.us

Günümüz,

Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

Alıntı Beter_Bocek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elektrikli bisikletler 1
    Bu Cup kullananlar 2

Çok tehlikeliler, çok
    İnsan'a motor sattırırlar!..
    Elektrikli bisiklete 5 kişi binip yolun ortasına atlıyanları hiç anlıyamıyorum

Alıntı Murat 48/30 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayak marşı olayında katılıyorum, ama farın gündüz dahi açık olması bence çok güzel birşey.Birçok kişi göz ucu ile yola baktığından çapı küçük olan biz motorcuları göremiyor.Bu iş zaten avrupa standartlarına geldi.Ayrıca Cb nin far kalitesi bugün işten gelirken tüm Gümbette elektrikler gidince zifiri karanlıkta kendini bir kez daha ispatladı.Taksiden daha güzel
    Far anahtarı olan motorların farını da gündüz açabiliyorsun. Mesela bende alışkanlık haline geldi

Alıntı celıl ybr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bide kebapçı dominosçular mermiye kafa atsalar şaşırmam
    Ne ters yön dinliyorlar ne kaldırım

gazo0202 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 BMW 1.16d
    Şimdi ben ankaradaki bütün motor satıcılarına gittim memleketimdede tvs mağazasına gittim boyum 170cm olduğu için tvs apache nin üstünde ayaklarım yere değmiyor. Ankarada ki yamaha bayinde satıcının ilgisizliğinden dolayıda yamaha ybr yi eledim (2 vasıtayla gittim 1 2 saat sürdü satıcı oturduğu yerden kalkmadı :D) . Yani bu iki model elenmiş oldu . İlk soruşta herkesin ağzından honda çıkıyor farkındayım ama rks titanic 150 ye bindiniz mi bilmiyorum tam benim boyuma göre yapmışlar sanki (eğer boyle düşük cc li motor alacaksanız mutlaka rks yide bir görün derim çok hoşuma gitti benim ) honda evime 200m uzaklıkta o yüzden çok arada kaldım yani mühim olan 25cc fark felan değil rahatlık sürülebilme güzelliği hız da aramıyorum . Rks titanic 150 nin malzeme kalitesi daha iyi gibi durdu ne kadar motorlardan anlamasamda ama işte duyulmamış bir marka forumda rks titanic 150 kullanıcıları bölümünde bile ayda yılda bir yorum yapılıyor o yüzden bilgi sahibi olamıyorum . Yani benim açımdan çinli japon önemli değil sonuçta 50bin tl verip almıyorum arıza çıkarsada boyu kadar arıza çıkarır hondan nın eve yakın olması ve markası olması cazip kılıyor yani işin içinden çıkamadım . Deneyen bilen gören varsa ya da motorda servis önemli değildir isterse bayi 1000000km ötede olsun problem olmaz diyen varsa değerli görüşlerinizi bekliyorum

Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Güzel kardeşim sen içine sineni al yoksa aklın hep diğerinde kalır.Diğeri şöyleydi böyleydi diye pireyi deve yaparsın.
    gazo0202 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CRF1000L
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    honda cb 125 e diyen arkadaşlar
    motosikletiniz ilk çıktıgında en yakın arkadaşım aldı (bu olayı tüm cbe ciler biliyor bir daha özet geçeyim istiyorsanız)
    ben bindim motosiklete ve bu motosikletin titrediğini söledim , devir göstergesi yok dedim , konforu hoşuma gitmedi dedim, gitmiyor basmıyor dedim, kalitesiz hoşuma gitmedi lastik filan..
    bunu geldim foruma yazdım
    hondayla alakası yok dedim cbfin 4te 1 dedim kalite olarak konfor olarak dedim
    hala daha karıştırsanız cıkar sayfalardan.
    beni vatan haini ilan ettiniz..
    belki de ben söyledim bunu ilk bu forumda
    sonra motosiklet cogalınca kullananlar artınca
    beklenenler ortaya cıkınca
    satmaya başladı alanlar (motosikletten anlayanlar)
    şimdi şunu söyliyim size..
    25 bin kmdir cbf kullandım
    20 bin km ybr kullandım..
    bu motosikletin hondayla filan alakası yok dedim
    sonra buz gibi sundiroya yaptırmışlar dedim
    hepsi çinli dediniz geçiştirdiniz
    motosikletten anlayan adam o motosikleti almaz dedim ..
    vatan haini ilan ettiniz beni
    bu forumda örnekleri de vardır
    alanlar sattılar pişman olup bu modeli..
    egri oturalım dogru konuşalım..
    bir amblemle logoyla olmuyor bu işler..
    cbfe her türlü kefilim
    cbe benim gözümde herhangi gibi bir çinli kadar değeri yok
    kullandın mı diyenler olacak şimdi bana
    evet kullandım az yakıyormuş diyorlar pek bi fark yok benim motorla 0.3 litre daha az yakıyordur.
    ama şöyle birşey var
    yanından yolda 100lük motosiklet bile basıp geçebiliyor
    şimdi 3.800 tl bu motora haram mıdır değilmidir?
    tsubasa, ben sana pek vatan haini dediğimi hatırlamıyorum. Ama CB125e bence bunları hakedecek bir motor değil. Herkesin fikri kendine ama sana gösterilen tepki herkesi karşına alıp motoru sürekli kötülemen üzereydi diye hatırlıyorum. İnsanların ki de doğal bir tepki. Kimseye kolay kolay benim motorum kötü vs dedirtmek kolay değil. (mengü hariç ) Ama eğri oturup doğru konuşalım. Bugüne kadar Boğaz Köprüsünden Zincirlikuyu'ya doğru yukarı çıktığım yokuş ve İstanbul-Kandıra seyahatim dışında bu motosikletin bana yetmediğini görmedim. Hele titreşim vs falan konusuna hiç girmeyin yeni başlayan biri olarak ben titreşimi hiç farketmedim. Üstelikte eğitimlerimi ybr125 üzerinde almış biri olarak. ne olursa olsun motora yeni başlayan biri illa ilk motorunu satacaktır. bunu yaparken 2nci eli olan bir ürün almasını tavsiye etmek en mantıklısı bence. Allah aşkına cb125e almayıp rks titanic mi alsın arkadaş. salcano wolf mu alsın. sen motoru bütün gün iş için kullanıyorsan, yanında alet çantası sürekli taşıyabiliyor ve motorun ufak tefek sorunlarından anlayabiliyorsan al bir wolf, titanic, veya tvs apache. ama motora yeni başlayan birine tek düğmeyle çalışacak, motordan keyif aldıracak bir şey lazım. ve sen kabul edemesende bu motosiklet önce cbf150 sonra da cb125e'dir. yanlış anlama ben de çinli bir cross almayı düşünüyorum. karşı değilim, ama ne zaman niyetlensem hemen herkes arazi de kalırsın diyor. ateş olmayan yerden duman çıkmaz diyip yamaha ya da honda bir cross için para biriktiriyorum. özet bu arkadaş sonra da rahat satabileceği bir ürün almalı ve o da cb125e.
    gazo0202 ve ferdinandd bunu beğendiler.

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı twili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tsubasa, ben sana pek vatan haini dediğimi hatırlamıyorum. Ama CB125e bence bunları hakedecek bir motor değil. Herkesin fikri kendine ama sana gösterilen tepki herkesi karşına alıp motoru sürekli kötülemen üzereydi diye hatırlıyorum. İnsanların ki de doğal bir tepki. Kimseye kolay kolay benim motorum kötü vs dedirtmek kolay değil. (mengü hariç ) Ama eğri oturup doğru konuşalım. Bugüne kadar Boğaz Köprüsünden Zincirlikuyu'ya doğru yukarı çıktığım yokuş ve İstanbul-Kandıra seyahatim dışında bu motosikletin bana yetmediğini görmedim. Hele titreşim vs falan konusuna hiç girmeyin yeni başlayan biri olarak ben titreşimi hiç farketmedim. Üstelikte eğitimlerimi ybr125 üzerinde almış biri olarak. ne olursa olsun motora yeni başlayan biri illa ilk motorunu satacaktır. bunu yaparken 2nci eli olan bir ürün almasını tavsiye etmek en mantıklısı bence. Allah aşkına cb125e almayıp rks titanic mi alsın arkadaş. salcano wolf mu alsın. sen motoru bütün gün iş için kullanıyorsan, yanında alet çantası sürekli taşıyabiliyor ve motorun ufak tefek sorunlarından anlayabiliyorsan al bir wolf, titanic, veya tvs apache. ama motora yeni başlayan birine tek düğmeyle çalışacak, motordan keyif aldıracak bir şey lazım. ve sen kabul edemesende bu motosiklet önce cbf150 sonra da cb125e'dir. yanlış anlama ben de çinli bir cross almayı düşünüyorum. karşı değilim, ama ne zaman niyetlensem hemen herkes arazi de kalırsın diyor. ateş olmayan yerden duman çıkmaz diyip a ya da honda bir cross için para biriktiriyorum. özet bu arkadaş sonra da rahat satabileceği bir ürün almalı ve o da cb125e.
    bak güzel kardeşim
    1 ben ne gördüysem onu söylerim
    2 adı honda ambleminde kanat var diye motosiklet alınmaz..
    3 piyasası daha iyi olan motosikletlerde var örnegin cbf
    4 ben o motosiklet o para etmez hondayla alakası yok dedim sonradan ne mal oldugu ortaya cıktı sundiro oldugu..
    5 bir önceki sayfada bir arkadaşımız yorum yazmış bak cb si varmış satmış.. ne kadar pişmanlıgını satanlara sor
    sadece ben mi diyorum bunu cub motosiklet geçiyor son hızda
    3-4 bin tl vericeksin 90 da kalıcak ? cub motosiklete geçilicem öyle mi?
    mesele hız deil benim için ama 80 den sonra zangır zangır titremesi konforsuzlugu..
    son hızdaki yetersizliği
    orjinal honda olmayışı..
    kuryeyim arkadaşım istanbulda, yeri geliyor cbfin üstünden inmiyoruz, ama bir kerede motor beni yordu demedim.
    ama ben o motoru hangi ustaya sorsam kime fikr danışsam
    motordan anlayan ona para kaptırmaz diyor..
    bunlar benim şahsi fikrimdi geçen sene, vatan haini ilan ettiniz
    sen etmedin belkide forumda arkadaşların herkes neler dedi..
    boş konuşuyoruma baglandı olay..
    şimdi bu yorumun altına da giydiricek millet bana ,
    alacak arkadaşa önerim, paran varsa ybr al derim , 2 motosikleti de önermem

Motosikleti
    Honda CRF1000L
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bak güzel kardeşim
    1 ben ne gördüysem onu söylerim
    2 adı honda ambleminde kanat var diye motosiklet alınmaz..
    3 piyasası daha iyi olan motosikletlerde var örnegin cbf
    4 ben o motosiklet o para etmez hondayla alakası yok dedim sonradan ne mal oldugu ortaya cıktı sundiro oldugu..
    5 bir önceki sayfada bir arkadaşımız yorum yazmış bak cb si varmış satmış.. ne kadar pişmanlıgını satanlara sor
    sadece ben mi diyorum bunu cub motosiklet geçiyor son hızda
    3-4 bin tl vericeksin 90 da kalıcak ? cub motosiklete geçilicem öyle mi?
    mesele hız deil benim için ama 80 den sonra zangır zangır titremesi konforsuzlugu..
    son hızdaki yetersizliği
    orjinal honda olmayışı..
    kuryeyim arkadaşım istanbulda, yeri geliyor cbfin üstünden inmiyoruz, ama bir kerede motor beni yordu demedim.
    ama ben o motoru hangi ustaya sorsam kime fikr danışsam
    motordan anlayan ona para kaptırmaz diyor..
    bunlar benim şahsi fikrimdi geçen sene, vatan haini ilan ettiniz
    sen etmedin belkide forumda arkadaşların herkes neler dedi..
    boş konuşuyoruma baglandı olay..
    şimdi bu yorumun altına da giydiricek millet bana ,
    alacak arkadaşa önerim, paran varsa ybr al derim , 2 motosikleti de önermem
    maksat fikirleri paylaşmak milletin giydirmesini boşver. benim senin yorumlarına rağmen cb125e dememin 2 sebebi var.
    1) dediğin gibi sen kuryesin. yolda başına ne gelirse gelsin farkmaz senin için. ama motosiklete yeni başlayan biri için en önemli kriterlerden biri motor veya herhangi bir arıza nedeniyle yolda kalmamak. yaygın bir servis ağı olması.
    2) satarken 2nci elde kuvvetli olması. (evet bu yüzden ybr de önerilir) Ama arkadaş ybr yi yamaha bayisine gıcık olduğu için elemiş. Bende honda pazarbaşı'nı eledim. ama motoru onlardan almıştım. ilk 1.000 km dışında bir daha gitmedim. bir daha da o dükkanda içeri adımımı atacağımı zannetmiyorum.
    özetle evet cb125e sana göre kötü bir motor olabilir. ama benim için, ya da cb125e konusundaki bir çok kişi için parasının karşılığını bu bahsettiğimiz bütün motorlardan fazla veren bir motor. benim için ise cb125e öğrenme motorum oldu. çevremde de 2 kişiye aldırdım. kimsenin bir şikayeti de yok.

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    hocam bak başka motosiklete bindin mi bilmiyorum..
    başka motosikletlere binmeni tavsiye ederim..
    biraz farklı bakış acın olur cbf ybr tvs bunları şöyle 50 km gibi bir kullanma imkanın olursa
    aradaki farkları görürsün

Motosikleti
    Honda CRF1000L
    ybr'yi yaklaşık 10 saat kullandım. tvs kullanmadım. şu anda da nc700x kullanıyorum. bunlar bence de kıysa için yeterli değil. ama cb125e'yi alıp ve aldırıp çevremdekiler ve bende memnun kalmışsam bu arkadaşa da tavsiye rahatlıkla edebilirim. bir de nc700x'ten sonra bu söylediklerin de dahil, cb125e'yi de tekrar kullanınca hepsi oyuncak gibi geliyor. o yüzden artık kıyaslama şansım pek olmaz.

Motosikleti
    2015 BMW 1.16d
    bu iki motorda kesin kararlıyım 3. bir fikrim olmayacak . Eve 200m uzaklıkta servisi olması + ilk kullanıcıların olumlu yorumları hondaya 1 adım daha yaklaştırdı beni ancak rks titanicte hala kafamın bir yanı :D keşke onunda bir kullanıcısı olsada şuraya neymiş ne değilmiş yazsa birazda ondan fikir alsam
    [IMG][/IMG]

Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Hocam boyunuz kilonuz az çok anlaşıldı, peki motosikletten beklentiniz nedir?

Son hız,
    İvmelenme,
    Tubeless,
    Konfor,
    Yakıt,
    Manuel far tuşu ,
    Aydınlatma kalitesi,
    Vibrasyon olayı,
    Artçı konforu,
    Gösteriş,şekil,
    Egsoz sesi,
    Motor sesi,
    Devir göstergesi,
    Vites göstergesi,
    Digital saat,
    GAranti,
    Sağlamlık,
    Servis ağı,
    PArça fiyatı,
    2. eli,

Aklıma daha gelmedi bak

Sen bu isteklerini say bakalım ortaya ne çıkacak.

Motosikleti
    2015 BMW 1.16d
    Alıntı Murat 48/30 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam boyunuz kilonuz az çok anlaşıldı, peki motosikletten beklentiniz nedir?

Son hız,
    İvmelenme,
    Tubeless,
    Konfor,
    Yakıt,
    Manuel far tuşu ,
    Aydınlatma kalitesi,
    Vibrasyon olayı,
    Artçı konforu,
    Gösteriş,şekil,
    Egsoz sesi,
    Motor sesi,
    Devir göstergesi,
    Vites göstergesi,
    Digital saat,
    GAranti,
    Sağlamlık,
    Servis ağı,
    PArça fiyatı,
    2. eli,

Aklıma daha gelmedi bak

Sen bu isteklerini say bakalım ortaya ne çıkacak.
    senin yazdıklarına göre konfor, yakıt, gösteriş şekil ,devir göstergesi, vites göstergesi, sağlamlık servis ağı, parça fiyatı
    geri kalanlar benim pek ilgi alanıma girmiyor hani motoruda motor tutkunu olduğum için kullanmayacağım yani yanımdan bir cup'ın benı sollaması pek de umrumda değil gerekirse yaklaşır sol tekmeyle deviririm motorunu hahahaha :D evde araba var benzin fiyatlarının uçuk olması birde ankara tırafiğinde araba kullanmaktan nefret etmemden dolayı alacağım ( bu arada rks ye hiç bindin mi ?)
    Murat 48/30 bunu beğendi.

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Motoron dergisinde RKS yi hayvan gibi test ettiler.. Aylarca, en zor şartlarda.. Hiç önemli bir problem yazmadı elemanlar.. Yagına suyuna baktılar devam ettiler.. İki kişi kilometrelerce yol yaptılkar, hem şehir içi hem şehir dışı.. Bir incelemekte fayda vardır hocam.. Honda? Eyvallah tabiki Honda her zaman Honda dır ama alternatifleride düşünmek gerekli malum para kolay kazanılmıyor..
    If you don't Ride, You don't know...

Kawasaki Ninja 250 R - Kymco Xciting 250 I - Hyosung GT650 Naked - Honda FJS600 Silverwing

Motosikleti
    CBF1000.A Hoda 2011 model
    Merhabalar Arkadasim yeni motor almayi düsünüyorsun galiba önce ikisi arasinda teknik özelliklene bak ama ben honda kullaniyorum cok iyi tavsiye ederim.suzuki motorsikletlerde iyi.
    gazo0202 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)