Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha SR250 Chopper - Yardımınıza ihtiyacım var

Motovento
    REKLAM ALANI
    AvanakKurye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Zontes Panther 164cc
    Arkadaşlar öncelikle hepinizi selamliyorum.Ben hep 125-150 cc-lik motorlar kullandım,Yamaha ybr125,Mondial drift ve benzeri sınıftan olan motorlar.Geçenlerde internet sitelerinden birinde Yamaha Sr250 motorunun satılık ilanini gördüm,ilanda motorun çok iyi durumda olduğu yazılmış 24000km-e kullanılmış ve çiziksiz kazasız bir motor.Motor sahibiylede arayıp konuştum,işte gel bak işden eve,evden işe kullandım söyledi.Motorun fiyatı değilde benim için kalitesi ve yedek parça kolaylığı önemli.O yüzden siz değerli arkadaşlarımın fikirleri benim için çok önemli.Genellikle 2011 üretim yamahalar nasıl oluyor,sr250 modelleri nasil bir şey.

Bende Bağımlısıyım,ama uyuşdurucu değil , Motor.....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    mondial kt 125 bunlardan yapıldı işte.

bunun bir de suzuki gn 250si var.neredeyse çamurluklarına kadar aynı. 1-2 sitede gn 250 piston gömlek satıldığını da görmüştüm, yalnız yedek parça olayını nasıl halledeceksin bilmiyorum. motoru aldın diyelim adamakıllı bakımdan geçirmeden binmem. lastik mastik sana pahalıya gelmesin?

Motosikleti
    Zontes Panther 164cc
    Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mondial kt 125 bunlardan yapıldı işte.

bunun bir de suzuki gn 250si var.neredeyse çamurluklarına kadar aynı. 1-2 sitede gn 250 piston gömlek satıldığını da görmüştüm, yalnız yedek parça olayını nasıl halledeceksin bilmiyorum. motoru aldın diyelim adamakıllı bakımdan geçirmeden binmem. lastik mastik sana pahalıya gelmesin?
    Evet doğru,mesela ben en son Vulture kullandım,yedek parçası felan bol.5200km durumunda 2-ci el olarak almıştım ve 11600km-de durumda satdım.Kullandığım süre boyunca hiç arızalanmadı.Sorunsuz yaz boyu kullandım.Yedek parçasıda işte bol her yerde var.Ama bu Yamaha benim hayallerim,yıllardır sr250-ye karşı bende büyük simpati oldu...Ama son yamaha modellerinin kalitesiz olduğunu iddia edenler çok

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    sr250 nin 2011 modeli diyorsa çinli muadilinden bahsediyor olmasın, 2000 sonrası üretimi yok diye biliyorum, birde chopper değilde cafe racer yapmaya uygun bir makina
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    Zontes Panther 164cc
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sr250 nin 2011 modeli diyorsa çinli muadilinden bahsediyor olmasın, 2000 sonrası üretimi yok diye biliyorum, birde chopper değilde cafe racer yapmaya uygun bir makina
    Abi bende öyle duymuşdum,2000-den sonra çine geçmiş üretim,bir kaç model dışında.Bide ben Baküde yaşıyorum,azeriyim,oraya "cafe racer" yazmışsın,ne demek?

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    bu ikisi fikir vermek için Birde çine geçmiş ise çin markadır, görünüş aynı olabilir ama kalite çok düşük ben daha önce de yazmıştım bir tane ural bul, ömürlük ve dünyanın her yrinde klasik olarak bakılan bir makina

Bu da efsane ural, laf aramızda hastasıyım

İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    kötü lastikleri, eski tip şasesi, karbüratörlü oluşu, görünüşü beni fazlasıyla soğuttu. çok uyduruk bir motor... yamahayı fazlasıyla severim ama bu olmamış.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu ikisi fikir vermek için Birde çine geçmiş ise çin markadır, görünüş aynı olabilir ama kalite çok düşük ben daha önce de yazmıştım bir tane ural bul, ömürlük ve dünyanın her yrinde klasik olarak bakılan bir makina

http://www.bikeexif.com/wp-content/u...maha-sr250.jpg

http://modernmoto.net/wp-content/upl.../08/sr_500.jpg

Bu da efsane ural, laf aramızda hastasıyım

http://1.bp.blogspot.com/_7Qw5Ai91bh...RetroSoloc.jpg
    Bencede ural çok güzel bir motor azerbaycanda falan olsam hemen alırdım.
    Ama sr250 de güzelmiş.
    Bir insanın gerçek zenginliği, onun bu dünyada yaptığı iyilikleridir. (Hz. Muhammed(s.a.v))Bizim dinimiz, akla en uygun ve en doğal bir dindir. Ve ancak bu nedenledir ki son din olmuştur.(M.K.Atatürk)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)