Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yardımınızı rica ediyorum

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese merhaba tanışma bölümünde belirttigim gibi yeni üye oldum forumunuzu uzun zamandır takip etmekteyim ve artık bende motorsiklet sürücüsü olma yolunda adımımı attım ve ehliyet kursuna yazıldım.Yetenegin ve öğrenmenin yanında her zaman bir işi profesyonelinden ögrenmekten veya en azından bilgisini alma taraftarı bir insanım o yüzden ileri sürüş egitimi almayada başlayacağım ocak ayında,yardım istedigim konu ise motor seçimi her gün ortalama 50 km istanbulda leventten köprüyü geçtigim bir güzergahım var ve sizden uygun bir motorsiklet istiyorum 125 ve 250 cc den başlanmasını öneriliyor ve buna saygı duyaraktan kawasaki ninja 300 alma fikrinden vazgeçtim satıcıda zaten vazgeçirdi sanırım görünenden baya kuvvetliymiş ve yeni başlayan için rahat olmaz dedi saygı duydum birde racing olucak diye bir kaidem yok ancak sizlerin tavsiyeleri sonucunda 2.el temiz bir motorla başlamak dogrusu ve başlangıç için rahat kullanımlı şık tarzı olan satarken deger kaybı az olan bir motor tavsiyesi rica ediyorum her türlü eleştiri ve görüşe açıgım dedigim gibi yeniyim bu konuda teşekkürler okudugunuz için

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:35 ----------

Söylemeyide unutmuşum naked tarzı spor duruşlu motorlar hoşuma gidiyor 10 bin liraya kadar bütçem mevcut teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    search16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS Evo 250 - Hero Hunk 150
    Okadar bütçe ayırdıysan seçenek çok. Naket tarzı spor görünüşlü SYM VOLF 250 250 Nİ, KTM 200 DUKE gibi seçenekler benim aklıma gelen.
    Önemli olan beygir değil, beygirin nekar yediği.

Ktm gereksiz pahalı gibi geldi bana kullananlar memnun olduklarını söylüyorlar ancak ktm köprüde seyahat etmek için uygunmudur sym gerçekten güzelmiş biraz evvel baktım birde suzukinin bitmeyen cilesi inazuma varmış ama geldi gelmedi muhabbeti hala bitmemiş gibi :D

braingulp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Su an yok, en son gsx600f (katana)idi
    kullanilmis 125 lik al, ustalas sonra 250 lik bisey al bence. mondialle basla, daha once motor kullanmadigini soylemistin sanirim. bak bakalim motor surmek sana goremi, hemen butun butceni harcama, belki motorcu degilsindir, yavas ca gir isin icine, ayrica herseyden once koruyucu kiyafetlerini al, ilk once.

Braingulp teşekkür ederim fikirlerin için memlekette gittigimde gezme işini mondial scooterla yapardım,kendimi bilen sakin yapılı biriyim otomobil sahibiyim ancak trafikte sabretme ve tıkanmayı sevmiyorum motorun cezbedici yanı o yüzden aslında motorculuktaki son nokta hayalim kawasaki ninja 300 daha üst düzeyini hiç hayal etmedim bile,bende senin gibi ucuz bütçeli kolay elden cıkıcak bişi arıyorum sermayeyi direk harcamayı düşünmüyorum tvs apache fena durmuyor gibi ancak köprüyü geçmek ve otobanda seyahata uygun bir motora ihtiyacım var ne yapıcagımı bilemiyorum :D

ferad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Klx 250 D`Tracker
    2. el Hyosung GT250R veya Ninja 250R ile baslayip ilerde daha yuksek modellere yonelmenizi tavsiye ederim.Aslinda bu 2 model yeni baslayan kullaniciyi zorlayacak motorlar ama madem egitim alacaksiniz almisken 250 cc alin sahsi fikrim
    maxi97 bunu beğendi.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    cbr 125 - 250 hayırlı olsun .
    maxi97 bunu beğendi.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Ferad teşekkür ederim acayüp sanada nakedlarda model kıtlıgı mevcut cok güzel motorlar var ancak 250 cc üstü ve fiyatlarıda cok fazla peki bu cbr ve hyosungun direksiyon yapısı istanbulda sıkıntı yaratırmı sizce nakedlamı başlamalıyım cbrda hyosungda güzel motorlar gerçekten.

DALGIC_800 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha
    cbr 250 tam size göre bence tam ss oturus pozisyonu yok biraz daha dik oturuyosunuz ve dolayısıyla daha rahat bir sürüş konforu var .2.elde pek fazla değer kaybıda olmaz ..hayırlı olsun ..
    maxi97 bunu beğendi.
    Aşk tutkuyu ortaya çıkarmasaydı.O 2 tekerin üzerinde gitmezdim !!!!

Teşekkürler DALGIC_800 haftasonu bir honda bayisine gidip motoru görmemde fayda var,yanlışsam düzeltin parçası ve serviside uygundur hondanın öyle hatırlıyorum birde tek silindir olması şehiriçi için avantajlı denilmişti birkaç konuda bakım ve trafik için dogrudur deilmi ?

DALGIC_800 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha
    Aynen öyle hocam tek silindir olmasıda bakım maliyetlerini ve yakıtı da düşürüyor tabiki ve sorunsuz olarak biliniyor . 125 cc - 150 cc tavsiye etmem açıkçası çok kısa sürede sıkıcı geliyor uzun yollara da çıkmak istediğiniz zaman en önemlisi sollamalarda tıkanıyor .. trafik bilginiz de oldugu halde 250 cc daha mantıklı sizin açısından ..

Rica ederim .
    Aşk tutkuyu ortaya çıkarmasaydı.O 2 tekerin üzerinde gitmezdim !!!!

Tekrardan Teşekkürler DALGIC_800 Supersport olarak cbr uygun gibi duruyor benim için en güzel ve ekonomik.Peki naked olarak ona bir alternatif mevcutmudur arkadaşlar alternatif olarak sunulabilecek başka model veya cins varmıdır gerçekten hondaya denk düşebilecek ? sonuçta 10 bin lira civarı bi para verilicek hani aa buda varmış diyip üzülmemek ve ileride tekrardan catısmamaya düşmemek için bu hafta karar verip bi maliyet hesabı cıkarmayı düşünüyorum açıkcası.
    DALGIC_800 bunu beğendi.

TheArcheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ne alırsan al parçalayacaksın çünkü ilk motorun bunu hesaba katarak al

Gerçekten öle olurmu ya herkes böle sölüyor :( 0 almayım ozman üzülürüm gerçekten veya tvs apache tarzı bir motor alıp onlamı imtahan ediyim kendimi?

oguzcelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben CBR250R la başladım motora.Çok memnunum.İdeal başlangıç motorudur.Tavsiye ederim.
    Bence kasa yapısı nedeniyle trafikte de dikkat çeker ve görünür olursun.Her gün köprüyü geçeceğini yazmışsın, tehlikelerden kaçabilmen açısından da uygun bi motor.
    Bide Tricolor rengini tercih edersen tadından yenmez Hayırlı olsun.

Yukarıda söylendiği gibi bi honda bayiine gidip bakman iyi olur.
    www.motojektif.com

TheArcheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    evet sıfır alma derim , her motora kusur buluosun ne alcaz ozman demeyin sedece yardımcı olmak amacıyla artı ve eksilerini söylemek istiyorum .

tvs güzel sağlam ekonomik ancak vibrasyonu rahatsız edici olabilir ( vibrasyon deyip geçmeyin işin keyfini tamamiyle ortadan kaldıran bi olay ) ,

ybr sağlam ekonomik konforlu gereğinden fazla konforlu aşırı yumuşak süspansiyon yol tutuşu denge çok kötü gidon çok ağır, frenleme kötü sürüş kalitesi sıfır ,

cbf biraz daha kullanışlı oturaklı ,görsel olarak hiç tarzım deil :D

hyosung frenler , viraj , performans, kontrol ,görüntü , hepsi iyi ama sorun cıkartmaya elverişli bi motor

ktm duke 125 , çok gereksiz bir model olduğunu düşünüyorum . fazla pahalı ,fazla çelimsiz .

sym wolf 250 yi canlı olarak gördüm kaliteli görünüyor . wolf 125 kullanmıştım oda gayet kaliteliydi

cbr 250 ve ninja 250 kullanmadım yorum yapmam doğru olmaz

eftall - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600f gitti..poloya devam..
    ben cbr125r yeni kasayla basladim cokca tavsiye ediyorum 2.el tabiki..
    AnGaRaJ

kakare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR650FA
    benimde ilk motorum cbr250r az yakar çok kaçar :D tavsiye edebilirim ;) 1. el ya da 2. el sana kalmış
    '' hayat ancak ölümle yüzyüze gelince anlam kazanır. ''

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Yalnız naked bir modelle başlamak daha ekonomik olabilir.
    Gt250 r ile başlangıç yapan bir arkadaş daha ilk ayında (sıfır motor) 2 kere düştü ve 600 tl kadar bir masraf yaptı. Comet almış olsaydı bu masrafı ya hiç olmayacak yada 50-100 tl sinyal masrafı ile kurtulucaktı. Ne kadar da eğitim alsanız bu işi düşmeden öğrenmek çok zor. Siz düşmeseniz motoru düşürüyorsunuz ter bir durumda.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Adaş,eftall,kakare cok teşekkürler acayüp ve Archeus detaylı bilgilendirmeniz için gerçekten çok teşekkür ederim,kafamda cbr var racing olarak ve gayet güzel duruyor hyosungda cok kaliteli bir motor ancak cbr daha hoş geliyor bana ama niyeyse içimde bi naked al durumu var sanırım fuar benim bu kararsızlıgımı kırar gibi geliyor birde acayüp'ün dedigi gibi racing biraz daha profesyonel işi gibi hani masrafıda cok olucaksa üzebilir sonuçta öğrenci adamım :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)