Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

Chopper'lerin Kıyaslaması Zealsun,Gomoto,Salcano,Mondial,Monero,Keeway, Ramzey,Jinlun

Motovento
    REKLAM ALANI

mrb herkese.ben şimdi chopper alıcam bu aralar.piyasada biras araştırma yaptım ama karar veremedim ne alıcağıma.mondıal ın 250 cc lik modeline karar vermiş gibiydim ama pek ii diil diyenler war konuştuğum kişiler arasında.3.kalite çin malıymş ve 3. vitesten sorada kötüymüş gücü vs.biras daha para ver moneronun 250 cc lik modelini al diyenlerde war.formun başında baktım mondıal ve moneronun fiyatları aynı.ama ötv den önceki fiyatlar onlar herhade.şu an için mondıala peşin 3.337 ytl moneroya 4.050 ytl diolar.önceden eşitmiş galiba formun başında öle en azından.moneronun bu modeli mondıaldan daha iimiş ayrıca.bu konuda ne düşünüosunuz ?moneromu mondıal mi ?ya da yine bu tarzda başka bi chopper mı ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    aseadrop - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco VENOX
    kardes bence bıraz daha para ver ve regal al pişman olmazsın regal onların bı gomlek daha ıyısı...

mesut51 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık yok!!
    Alıntı TANSU adlı üyeden alıntı
    ben 250 lık salcano aldım ,310 km yol yaptım,40 ytl benzinle bu işi yaptım,bu baslıkta motorun resmi var,aslında sen sor ben anlatim bu daha iyi olur bence,çünkü motordan ne beklediğin herkese göre farklıdır,bana maddeler halinde sorarsan sana daha rahat cevap verebilirim
    motorun görünüşü baya güzel ama teknik özellikleri nasıl, kullanımı kolaymı şehir içi için veya uzun yol için iyimidir, şu ana kadar sana hiç sorun çıkarttımı, bakım yaptırdınmı, servis durumu nasıl, yedek parça sıkıntısı varmı, vibrasyon nasıl, ne kadar hız yaptın, yol tutuşu nasıl, motosikletten memnunmusun, ben pek problem çıkartmayacak bi motosiklet arıyorum salcanonun iyi bi bisiklet markası olduğunu biliyorum ama parayı hazırladım kararsızım işte sen ne biliyosan anlatırsan sevinirim ilgin için tşkr.

jeansatar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kocaoglan
    salcano 250cc. cruiser için www.salcano.com
    zealsun 150cc. cruiser için www.polen-tr.com
    kanuni 250cc. tiger için www.kanuni.com.tr
    regal raptor 250cc. için www.sarikayalar.com.tr
    keeway cruiserleri için www.motomax.com.tr
    “Bir memlekette; namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur”
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

ilteremre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    jinlun 250 cc.
    merhaba sevgili motorsiklet dostları,
    adım Emre İLTER. Adana' da Oturuyorum. Biyoloji öğretmeniyim. Motor sevdası yıllardır yüreğimdeydi ancak 3 ay önce bir motor sahibi olabildim. motorum jinlun 250 cc. elegance. 4200 kilometredeyim. kendi motorumu övmek amacı ile değil tamamen objektif görüşümü yazıyorum.
    1. 1.94 boyunda ve 91 kiloyum ve motor altımda kaybolmuyor. görünüş olarak gerçekten iri bir motor ve şık. heybe çantalar, krom parlatma falan uygulayınca oldukça havalı.
    2. Süratlenme ve çekiş fena değil. dur kalklarda debriyaj biraz geç kavrıyor zinciri. bu sanırım tüm jinlunlarda var maalesef ama kalkıştan sonra 2. 3.... vites geçişlerinde gerçekten sorun yok.
    3. fren pek güven vermiyor ki bunu tecrübe ettiğim için daha net söyleyebilirim. fren mesafesi gerçekten uzun ve sert frenlerde arka teker çok çabuk kitleniyor ve hemen yalpalamaya başlıyor.
    4. gidon hakimiyeti başlangıçta biraz zor, dönüş açısı kısıtlı gibi geliyor ama sonra alışıyor insan.
    5. benzin tüketimi son yaptığım ölçümlerde 15 litre benzinle yaklaşık 400 km. civarında ama bu ölçüm şehir içi trafikte ortaya çıkan bir sonuç.
    6. hızlanma ve çekiş konusunda bir problem yaşamadım, kendi kalitesi çerçevesinde düşünüldüğünde gayet iyi, tatmin ediyor...
    7. işçilik maalesef sınıfta kalıyor. çin malı motorların genel sorunu sanırım. benzin deposu yerinden çıkacak gibi, amortisörler yetersiz, zinzirden ve oynar aksamdan çok titreşim geliyor. yolcunun ayak koyacağı pedallar boştayken acaip titriyor... vidalar hemen paslandı.
    8. egzos sesi çok düşük, uysal bir kedi gibi ve görüntüsüne hiç yakışmıyor, açtırmak zorunda kaldım ve şimdi hissettim cruser bir motora bindiğimi...

kısa zamanda edinebildiğim tecrübeler doğrultusunda elde ettiğim sonuçlar bunlar. teknik olarak yanlış terimler kullandıysam kusura bakmayın öğrenmeye çalışıyorum ve içten bir şekilde düşünce ve duygularımı ifade etmek istedim. motor tecrübesi olmayan yeni motor alacak arkadaşlara sanırım yardımcı olabilecek tarzda bir yaklaşım oldu.
    tüm motorsever arkadaşlara sevgiler, kazasız keyifli sürüşler.
    Emre İLter

1150gs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1150GS
    mondial cin malimi?
    [COLOR="Red"][SIZE="1"]Ne Mutlu Turkum Diyene[/SIZE][/COLOR]

paradayz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu arada emre actırdım diosun,benim bildigim garanti sini oldurmussun sanırım.diil mi?

Alıntı Akira adlı üyeden alıntı
    Nayır !

neden güvenilir değil..bizimle paylaşır mısın?

Alıntı mesut51 adlı üyeden alıntı
    motorun görünüşü baya güzel ama teknik özellikleri nasıl, kullanımı kolaymı şehir içi için veya uzun yol için iyimidir, şu ana kadar sana hiç sorun çıkarttımı, bakım yaptırdınmı, servis durumu nasıl, yedek parça sıkıntısı varmı, vibrasyon nasıl, ne kadar hız yaptın, yol tutuşu nasıl, motosikletten memnunmusun, ben pek problem çıkartmayacak bi motosiklet arıyorum salcanonun iyi bi bisiklet markası olduğunu biliyorum ama parayı hazırladım kararsızım işte sen ne biliyosan anlatırsan sevinirim ilgin için tşkr.

motor 19 beygir ,20 beygire vurur diyorlar.İki silindir,8500 devir.Elden marşlı,ayaktan marş yok.12000 devir.motor daha 310 km de.uzun yolda sürmedim hiç.vakit olmadı.ikinci viteste motor çok rahatlıyor.yaklaşık 8 bin devire çıkıyor ve 80 km hıza çıkabiliyor.dahasını da çıkablir fakat sıkıştırmıyorum.3.vitesten sonrasına daha çıkamadım,şehir içinde ikinci vites seni idare ediyor.kullanımı kolay değil.yani chopper model bu.manevrası dardır,özeliği bu.fakat klas bir sürüş tekniği vardır.enduro veya racing ten farklıdır sürüşü.

akü ve devir göstergesi ilaveten var.frene bastığında dörtler yanıp sönüyor.ayrıca park sırasında da dörtleri yakman için switch düğmesi var.benzin göstergesi digital,ibreli değil,hemen yanında da vites göstergesi var.

bakımını daha yaptırmadım.500 km de yapılacak.

yarın devam edicem dostum.

mesut51 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık yok!!
    bilgiler için tşkr..

setr74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zs 150-19
    abi kararsızlık kafayı yedirecekte salcano ile 1000 km'nin üzerine çıkan kimse yokmu rodaj sonrası nasıl şu an anlattıkların bile insanı cezbediyor fiyatta iyi ama hiçmi sorun çıkmıyor bu motorda

hkn78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R-R Dadyw DD250
    arkadaşlar hayırlısıyla motoru alıyorum. yarın tüm evrakları bayiye verip motorumu bekleyecem.
    motor regal raptor dadyw 250
    darısı herkesin başına

kalyoncumotor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Titan, CF NK 250
    mesut arkadaşım birşeyler sormuş salcano ile ilgili. regal raptor hakkında bilgim olmadığı için regal va salcanoyu karşılaştıramam ama salcano hakkında bilgi verebilrim.salcanonun hem bayiliğini hem servisliğini yapıyorum hemde kullanıyorum.bize gelen yazıda çinin en büyük ve en kaliteli iki firması ile anlaştıklarını ve ürünlerinin kalitesinin yüksek olduğunu yazmışlar.chopper modeli çinin en büyük ikinci endüstri kuruluşu olan lifan imzalı.orada isteğiniz paraya motor yaptırabiliyorsunuz. diğerlerine bakarak kalitesi gerçekten iyi.motor kısmana gelince ne bir titreşim ne fazladan bi ses var.çift silindirli olduğu için seri ve hızlı.kadranında azamı hız 120 km olarak belirtilmiş ben 120 km.yaptım yalnız motor daha 120 kilometrede olduğundan daha fazla açılamadım.viteslere geçerken biraz zorlanıyor özellikle boşa zor alınıyor onun haricinde iyi sayılır almak isteyenlere tavsiye ederim.

tansu sen motorunun yağını 500 dolmadan değiştir castrol 15/40 kullan fabrika yağına güvenme

setr74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zs 150-19
    kalyoncu 120 de titreme ne alemde yani taş düşürücü bir etkisi varmı yoksa rahatmı

infrared - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor 250cc Su Soğutmalı [34 GS 0912]-1350km
    Keeway 250cc'ler 5 Haziran'a kalmış.

MONERO'su olan var mı?
    Chopper/Cruiser'ların Karşılaştırılması (http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=11014) --- anket>>>>>>http://www.motosiklet.net/forum/show...557#post210557
    -----ANKET Regal Raptor (250cc)'unuz Kaç km'de (http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=17733 )

turlabo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz6 fazer
    al regal çekme kaygı ben bunu bilir bunu söylerim
    [url]http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=24135&highlight=salih[/url]

talkie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 CITY
    Keeway işin suyunu cıkardı artık;ben de raptor aldım haftaya geliyo
    Satılık Asya125t-Spidi mont

infrared - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor 250cc Su Soğutmalı [34 GS 0912]-1350km
    Sonuç...........?
    Inanılır gibi değil 1-5 haziranı bu seferde 15-30 Haziran'a cektiler.

Sayın İlgili,
    Firmamıza ve ürünlerimize göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkürler.

Farketmiş olacağınız gibi tüm Motomax-Keeway ürünleri kullanıcının rahatını ön plana çıkararak özenle tasarlanmış, en önemlisi güvenlik ve uzun süreli kullanım için gerekli teknik yeterliliğe sahip olarak üretilmiştir.

Bundan böyle, ürün yelpazemiz içine katılacak modellerin de en az mevcut modellerimiz kadar özgün olabilmeleri için firmamız teknik departmanı, üreticimizin Ar&Ge departmanlarıyla beraber yoğun bir çalışma sürdürmektedir. Gerekli kontroller ve testler son aşamaya gelmiş bulunmaktadır.

Bu hususta abartılı derecede hassas davranmakta ve hiçbir şekilde müşterilerimizin memnuniyetini ve güvenini aceleye getirerek rizikoya atmak istememekteyiz.. Bu yüzden Land Cruiser 250 modelinin depomuza tahmini varış tarihi haziran ortası ya da sonu gibi olacaktır.

Saygılarımızla,

Motomax Motorlu Araçlar A.ş.
    www.motomax.com.tr
    Chopper/Cruiser'ların Karşılaştırılması (http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=11014) --- anket>>>>>>http://www.motosiklet.net/forum/show...557#post210557
    -----ANKET Regal Raptor (250cc)'unuz Kaç km'de (http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=17733 )

fireblade_07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bunlara para vermek, paranı çöpe atmaktır.. sıfır tepkisiz makineler, müthiş bir titreşim ve mekanik sesi, sıfır aerodinamik.. bence başlangıç için, çok fazla ödemek istemiyorsan, sana 2.el honda vt600 shadow'u öneririm.. müthiş sağlam makine.. en acemiler bile bozamaz :-)

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı vlad1462 adlı üyeden alıntı
    chopper deil.cruiser.ok
    Sevgili her şeyi çok iyi bilen arkadaşlarım ...dillerde yerleşmiş kelimeler vardır örnekleyerek açıklıyayim.
    jeep: dünyada arazi tipi 4 çeker aracı ilk üreten firma (landcrusier) ama bizde 4 çeker her araca jip denir...
    kot: tüm dünya ona jean diyo tek bizde kot nedenmi türkiyeye bu kumaşı ilk getiren ilk bu kumaştan pantolonu üreten firma
    zodiak:şişme botu ilk üreten firma ..markası başka dahi olsa bu tip botlara zodyak diyoruz ...

cruiser ortak bi kullanım dahi değil..açın markaların sitelerine bakın kimi chopper demiş,kimi classic demiş,kimi cruiser demiş.dünya motor devleri bile buna tam bi karşılık bulamamışlar....ülkemizde bu model çapır diye adlandırılmış ..zorlama dayatma ile dil değişmez ..değişse kot demezdik jean derdik .jeep demezdik lendkurizer derdik....
    saygılar.
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    Alıntı vlad1462 adlı üyeden alıntı
    chopper deil.cruiser.ok
    +1000000

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler