Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu

Chopper'lerin Kıyaslaması Zealsun,Gomoto,Salcano,Mondial,Monero,Keeway, Ramzey,Jinlun

Motovento
    REKLAM ALANI
    kalyoncumotor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Titan, CF NK 250
    tek söylenecek şey var ya kanuni ya salcano gerisi boş kalitesi belli markalar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Rüzgarınoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Regal raptor Çin menşeili ancak ingilterede çok yaygın yellorock şirketi adı altında türkiyede satışta.Ve bağlarbaşı yopaş yeşil otopazarlama a.ş.de var bp yanında askeri komutanlığı az geçince.
    Bende keeway 150cc var geçen sene aldım 250cc yeni geldi.Ben memnun olduğumu pek söyleyemeyeceğim.Servis ağı yeni kuruluyor ancak doğru dürüst bir servis bulana kadar tamircilerle birlikte öğrendik motosikletin teknik yanını.

infrared - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor 250cc Su Soğutmalı [34 GS 0912]-1350km
    Alıntı Rüzgarınoğlu adlı üyeden alıntı
    Regal raptor Çin menşeili ancak ingilterede çok yaygın yellorock şirketi adı altında türkiyede satışta.Ve bağlarbaşı yopaş yeşil otopazarlama a.ş.de var bp yanında askeri komutanlığı az geçince.
    Bende keeway 150cc var geçen sene aldım 250cc yeni geldi.Ben memnun olduğumu pek söyleyemeyeceğim.Servis ağı yeni kuruluyor ancak doğru dürüst bir servis bulana kadar tamircilerle birlikte öğrendik motosikletin teknik yanını.
    Dun bayiye ugradim.. Keeway 250 cc daha fuarda sergileniyor. Henuz bayilere Nisan 2.haftasi dagitilacak dedi..

borty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kee-way 150 s.light
    KEEWAYsuperlight 150 yi ekleyebilirsin 2 590 ve 2300 km yaptım tık yok,ben çok memnunum
    KIÇI MOTORUN SELESİNE DEĞEN HERKES ARTIK MOTOSİKLET VAZGEÇİLMEZİDİR.

Motosikleti
    DADYW DD250E-9
    Selam
    bende 5-6 ay evvel baya arastırmıstım ve sununda R&R da karar kılıp aldım .
    Şu ana kadar 3300 km oldu tek bir sorun bile cıkarmadı. (Benim gibi ilk defa motor kullananlara başlangıç olarak tavsiye edebilirim).
    Dediğim gibi su ana kadar sorunsuz kullandım ama 300-1000 ve 3000 bakımlarını aksatmadım aradada zincirimi gerdirmek için servise ugradım.
    Türkiye'de Sarıkayalar diye Denizli den bir firma (Denizlide oldukça tanınıyormuş) getiriyor. İstanbulda servis sorunu yok Aykonlar bölge dağıtıcısı ve bildiğim kadarı ile satıcı bayı aynı zamanda teknik servis olarakda çalışma şartları var (Ben aykona göturuyorum) Parça sorunu yok .
    Motora su ana kadar tek kişi bindim(eşimi ısındırmaya çalısıyorum) Uzun yol olarak da sadece istanbul Şile yaptım max gördüğüm hız 140 ancak 100-110 arası cok rahat vibrasyon yok denecek akdar az sadece motoru cok yuksek devirlerde kullanırsanız anlıyorsunuz. Ancak bir ust vitese geçince şahane ,
    kısaca ben keyif alarak kullanıyorum.
    Eksileri ne derseniz makine 250cc olunca anında ivmelenmıyor(arkadaşlarla dolaşırken biri 650 cc biri 1000 cc onlar vııın diye uzarlarken ben arkalarından vvııııııın vvııııın diye zorlanıyorum) . Deri çanta koyayım dedim sinyalleri geri kaydırmak sorun extra bir aparat gerekecek(sinyallei plakalıgın altına kaydırmak için) ama bunlar ufak şeyler. Sonuçta sürmesi cok keyif veren bir makine
    Saygılar ,
    Tunay YALAVAÇ

Bu arada bugun fuara ugradım. keway 250 bende biraz hayal kırıklıgı yararattı (tabii zevk meselesi)

Ek
    R&R'ın 2 ceşidi bulunmakta E serisi (benimki) birde Clas serisi (düz gidon)

jeansatar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kocaoglan
    zealsun 150-19 cruiser kullanıcısıyım.Henüz alalı 3hafta kadar oldu ve 700 km. civarında yol yaptım oldukça gösterişli ve ilk motosiklet tecrübesi için yeterli bir makine.Eğer performans ve hızlı ivmelenme beklentiniz varsa pek yanaşmayınız.Fakat dediğim gibi ilk tecrübe için oldukça ekonomik ve iyi bir seçenek.istanbul da az sayıda servisi olmasına rağmen oldukça ilgili ve başarılılar.adana polen motor tarafından ithalatı yapılıyor.ilgilenenler www.polen-tr.com linkinden ulaşailirler.tüm motosiklet severlere sevgilerimle
    “Bir memlekette; namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur”
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Motosikleti
    Regal Raptor galiba Ingiliz ya da Kanada kokenliymiş önce daha sonra Çin'den bir firma üretim hakkını almış. Aynısını Jinlun için duymuştum, galiba o da Suzuki hattını satın almış. Bunlar ne derece doğrudur bilmiyorum. Bir yerlerden aklımda kalmış.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Regal raptor görünüm olarak Honda rebelin aynısı ancak teknik olarak aralarında derin farklar var. Yani rebelin parçasını alıp öyle pat diye regale takamıyorsunuz.
    Ayrıca yeni satılmaya başlanan class modeli kendine özgü tasarımı ile herhangi bir japon cruiserine benzemiyor

Senin resmini eklediğin model İngilterede satılıyor ,havasoğutmalı motoru mondial 250MCT,Jinlun, ramzey vs. de kullanılan motorun aynısı, ancak yüksek titreşim ve hararet nedenlerinden dolayı Türkiye'de satılan su soğutmalı modeli üretmeye başlamışlar.

Raptor_SS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an yok
    Slm Ben Raptorun İstanbuldaki ilk kullanıcısıyım yaklaşık 10,11 aydır kullanıyorum hiç dumadan 2 defa 300 km yaptım. Çok memnunum özellikle işçilik Muadillerine öre çok iyi. İstanbul ana bayisi Aykon'u tüm çalışanları ile yakından tanıyorum tamamen müşteri odaklı çalışıyorlar. Servis yedek parça konusunda kimse sorun yaşamadı. Herkese tavsiye ederim

Motosikleti
    Alıntı Akira adlı üyeden alıntı
    Regal raptor görünüm olarak Honda rebelin aynısı ancak teknik olarak aralarında derin farklar var. Yani rebelin parçasını alıp öyle pat diye regale takamıyorsunuz.
    Ayrıca yeni satılmaya başlanan class modeli kendine özgü tasarımı ile herhangi bir japon cruiserine benzemiyor

Senin resmini eklediğin model İngilterede satılıyor ,havasoğutmalı motoru mondial 250MCT,Jinlun, ramzey vs. de kullanılan motorun aynısı, ancak yüksek titreşim ve hararet nedenlerinden dolayı Türkiye'de satılan su soğutmalı modeli üretmeye başlamışlar.
    Bu durumda hava soğutmalı TR'ye uygun değil mi?
    Bir de Kanuni Tiger 1 silindir.
    Tek silindirin 2 silindire göre dezavantajı nedir?
    Chopper/Cruiser'ların Karşılaştırılması (http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=11014) --- anket>>>>>>http://www.motosiklet.net/forum/show...557#post210557
    -----ANKET Regal Raptor (250cc)'unuz Kaç km'de (http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=17733 )

camadan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XTZ 1200 Süper Tenere
    Valla ben dün fuarda idim bu cruiserlara baktım içlerinde ençok aklımda kalanlar suzuki vl 250 ve jawa 650 classic ikisininde kullanımının rahat olduğunu düşünüyorum çok rahat ve hafiftiler bide benimgibi iri birinin altında bit kadar durmadılar en azından. Keewayleri önce çok inceledim ama fuarda hayal kırıklığı oldu. Ben sanırım 8 ila 10 arası bi makine almam lazım çünkü kalitelerini beğenemedim ve bikaç firma yetkilileriyle görüştüm yakında çin malı olanlar çok çabuk dökülecek diye yorumlarda bulundular, buda beni çok korkuttu sanırım kaliteli bi makine almak istemem bundan olacak.
    KocaAdam(Süper Teneke) & Camadan & ChomChok & G.ECE

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    Alıntı infrared adlı üyeden alıntı
    Bu durumda hava soğutmalı TR'ye uygun değil mi?
    Bir de Kanuni Tiger 1 silindir.
    Tek silindirin 2 silindire göre dezavantajı nedir?

Neden uygun olmasın ki ? Türkiyede bu güne kadar satılan motorların çoğu hava soğutmalı.

Tek silindirlinin tek dezavantajı titreşim olmalı ama zaten bütün çin malı motorlar maşallah fıldır fıldır. Avantajıysa Tamir masrafının uzuz olması olsa gerek

jinlun logosu bana honda motorun logosunu hatırlattı kanat gibi ve kırmızı üstü beyaz logo kesin bi hinlik var

desertnight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRUVA TR 250-4
    truva neden yok hocam truva 250-4
    [SIZE="2"][COLOR="Red"]ÇİN olsun JAPON olsun ama önce İNSAN olsun[/COLOR][/SIZE]

Motosikleti
    Alıntı desertnight adlı üyeden alıntı
    truva neden yok hocam truva 250-4
    truva nedir? kusura bakma hiç duyamdım. internetten de arattım yakalamadı...
    Chopper/Cruiser'ların Karşılaştırılması (http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=11014) --- anket>>>>>>http://www.motosiklet.net/forum/show...557#post210557
    -----ANKET Regal Raptor (250cc)'unuz Kaç km'de (http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=17733 )

Arkadaşlar bütün yorumları okudum ama beni aydınlatacak yada "işte bu daha iyiymiş" dedirtecek bir yoruma rastlamadım.Hyosung için motor hacmi ve özellikleri açısından iyi deniyor,ayrıca kanuni tiger içinde şık ve ingiliz menşeli diyorlar(bazılarıda çin malı olduğunda ısrarlı),benim merakım benim gibi iri bir adamın hangi motor üzerinde cins görünmeyeceği,boy uzun olunca sanki oturarak yolda giden biriymiş gibi görünüyorsun.250 cc motor üzerinde duruyorum çünki fazla güç paralelinde tüketimide getirir diye düşünüyorum,ama aldığım motorla şehirler arası yoldada mesela 600 km yol gitmek istiyorum.hava soğutmalı motorlar bu konuda beni korkutuyor,bakıyorum hemen hemen tüm motorlar hava soğutmalı(birkaçı hariç),bu çekincelerimi yenebilmek ve bir motor üzerine yoğunlaşa bilmek için yardımlarınızı bekliyorum.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    Eğer iriyarıysan diğerlerinden biraz pahalı ama Tiger al derim (kendi motorum regal-raptor ama iri yarı arkadaşlara tavsiye etmem. Bunu samimiyetimi göstermek için yazdım. İnsanlar genelde herkese kendi motorlarını tavsiye edip duruyor. )

alpayism - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V Strom DL1000

Skygo > SG 200-18

Skygo > SG 200-18
    Bu ayın 20'sinden sonra geliyor ama fuarda gören arkadaşlarda dizayn ve işçiliğin düzgün göründüğünü söylediler, fiyatı 3850 YTL civarı.
    V-2 Su soğutmalı,çift silindirli 4 zamanlı, 200 cc motor

arkadaşlar bu resimleri ekliyorsunuz ama mümkünse üzerine oturupta resmeyleyinki bende ( acık bencilce oldu ama) hangi motorun daha irir yarı olduğunu görebileyim ve lütfen hysung gv 250 cruiserin resmi olan biri varsa
    ( üzerinde çekilmiş ) rica edeceğim çünki daha motoru görmedim ve birkaç gün sonra almak için istanbula gelmeyi düşünüyorum,yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Arkadaşalar jinlun'un 150 ve 250'lik cruise modelleri ebat olarak diğerlerine göre güzel özellikle uzaktan bakıldığında motor altınızda kaybolmuyor. Güç olarak bence mutlaka 250'lik olmalı

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler