Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Mondial Mash mi almalıyım yoksa Vespa PX 200 mü ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence PX200 çok sevimli motor, ruhu yeter...

Birde Mondial'e bakalım;

www.motorumla.net

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    saykem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 600
    Bir motor bu kadar kötülenir doğrusu.Ben 1993-94 yıllarında PX200 ü 2 sene yaz kış kullandım.Daha sonra sattım ve sattığıma bugün bile pişmanım.Son derece rahat ve sorunsuz bir motordur.İkisene boyunca sadece yağını ve benzinini koyup gittim.Bir tek vidasını bile sökmeye gerek duymadım.Mondial veya diğer çinli modellerle kıyaslanamaz bile.
    HAYAT; İSTEMEDİĞİMİZ HALDE BAŞIMIZA GELEN HERŞEYDİR

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Mondi-AL Yolda K-AL. :D AZ daha para koy usta HONDA al.
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

skyytr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xenter 150
    Alıntı bikerboi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başlığı okumaya başladım ve tüylerim diken diken oldu resmen. Tabiki herkes yorumunu yazabilir burası sonuçta bilgi paylaşılan bir yer ancak bir kişinin bahsi geçen motora artçı olarak birkaç km boyunca binipte bu kadar olumsuz yorum yazmasında art niyet ararım. Vespa'nın PX modeline gelince, dünyada seri üretim ile en fazla sayıda üretilmiş motordur. Dünyanın her yerinde yedek parçasını ve hayranlarını bulmak mümkündür. Günlük olarak uzun kilometreler (otoyol ve şehir içi) yaptığım bir motor olduğu için de bu konuda aydınlatıcı birkaç cümle yazmak istedim. Biraz internette araştırırsanız 300.000-400.000km de hala rektifiye görmeden çalışan pxlerin olduğunu hatta dünyayı bu motorun üzerinde dolaşan gezginlerin olduğunu bulabilirsiniz. Bu kadar insan yanılıyor olamaz bence. Yağını ve benzinini eksik etmediğiniz sürece sizi asla yarıyolda bırakmaz. Tek silindir iki zamanlı bir motorda titreşim olması haliyle doğaldır. Ancak yukarıda okuduğum derece bir titreşim olmadığını size garanti edebilirim. Tüm arkadaşlarıma eşime, dostuma tavsiye ettiğim bir motordur. Kimseyi etkilemek gibi bir niyetim yok bu sebeple fikrimi sorarsanız siz gidin bir mondial alın.
    Mondial ile karşılaştırmak bencede çok doğru değil böyle klasikleşmiş bir motoru. Bu motorun fiyatı türkiyedemi bu kadar pahalı yoksa yurtdışındada çok tutulduğu için pahalı tutuyorlar? Satış politikası

celikat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    Alıntı bikerboi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başlığı okumaya başladım ve tüylerim diken diken oldu resmen. Tabiki herkes yorumunu yazabilir burası sonuçta bilgi paylaşılan bir yer ancak bir kişinin bahsi geçen motora artçı olarak birkaç km boyunca binipte bu kadar olumsuz yorum yazmasında art niyet ararım. Vespa'nın PX modeline gelince, dünyada seri üretim ile en fazla sayıda üretilmiş motordur. Dünyanın her yerinde yedek parçasını ve hayranlarını bulmak mümkündür. Günlük olarak uzun kilometreler (otoyol ve şehir içi) yaptığım bir motor olduğu için de bu konuda aydınlatıcı birkaç cümle yazmak istedim. Biraz internette araştırırsanız 300.000-400.000km de hala rektifiye görmeden çalışan pxlerin olduğunu hatta dünyayı bu motorun üzerinde dolaşan gezginlerin olduğunu bulabilirsiniz. Bu kadar insan yanılıyor olamaz bence. Yağını ve benzinini eksik etmediğiniz sürece sizi asla yarıyolda bırakmaz. Tek silindir iki zamanlı bir motorda titreşim olması haliyle doğaldır. Ancak yukarıda okuduğum derece bir titreşim olmadığını size garanti edebilirim. Tüm arkadaşlarıma eşime, dostuma tavsiye ettiğim bir motordur. Kimseyi etkilemek gibi bir niyetim yok bu sebeple fikrimi sorarsanız siz gidin bir mondial alın.
    hocam sizin bulunduğunuz tepelik mi? motoru çalıştırmadan bayır aşağı salıyorsunuz heralde? 360 bin km. motoru çalıştırmadan bisiklet gibi giderseniz ancak 400 bin km'de rektifiye zamanı gelir diye düşünüyorum. iki zamanlı olupta rektifiye görmeden 400 bin km. nasıl yapıyor vespa'lar ben anlamadım? 400 bin km'ye kadar kullanım şekline göre en az on kere rektifiye görür iki zamanlı motor. dört zamanlı motorlar bile yüzbini zar zor görürken iki zamanlı motor imkanı ihtimali yok rektifiyesiz 400 bin filan yapamaz. titreşim ne yazık ki var, hemde ölümüne var. motoru çalıştırın ve aynaların nasıl dans ettiğini kendi gözlerinizle görün. çok lüzumsuz ve çevreyi aşırı derecede kirleten ve artık üretilmemesi gereken bir motor. klasik olacaksa aynı kasaya 4 zamanlı bir motor takılıp devam edilebilir rahatlıkla.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:58 ----------

Alıntı saykem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir motor bu kadar kötülenir doğrusu.Ben 1993-94 yıllarında PX200 ü 2 sene yaz kış kullandım.Daha sonra sattım ve sattığıma bugün bile pişmanım.Son derece rahat ve sorunsuz bir motordur.İkisene boyunca sadece yağını ve benzinini koyup gittim.Bir tek vidasını bile sökmeye gerek duymadım.Mondial veya diğer çinli modellerle kıyaslanamaz bile.
    kötü motoru kötülerim elbette. gürültü, titreşim, kötü frenler, kazık gibi amortisörler hepsi bu motorda toplanmış. vespa'nın diğer dört zamanlı motorları harika, onları herkese tavsiye ederim ancak iki zamanlı bir çin işkencesini tabiki kimseye tavsiye etmem. px serisi ya çağa ayak uydurmalı ya da üretimi tamamen durmalı. tam manası ile zarar ziyan bir motor. verilen paraya yazık, açın camı sokağa atın daha iyidir.

Motosikleti
    SYM GTS 250İ evo
    Başlığı okudum ayrı güldüm yazılanları okudum ayrı güldüm. px200 zamanının iyi motorlarındandır hatta efsanelerindendir diyebilirim ama yıl olmuş 2012 artık o motoru günlük her yere gitmede kullanan görmüyorum. Yeşilköyde akşamları çay bahçesine ara ara geliyor 3 tane. Özel bakımlı toplanmış motorlar. Güzel duruyorlar klasikler ona laf yok ama tüm mahareti bu px200 ün başka bişi beklemiceksin. Mondial mash demişsin ne alaka dedim px 200 ile. vosvosmu yoksa tata nano mu gibi bi soru olmuş seninki. Mondial süperdir hiç sorun çıkarmaz servisleri çok anlayışlıdır önemli olan müşteri memnuniyetidir demek isterdim ama öyle değil. İkinci el mash zilyontane var temizini bulursun ama sorun çıkarmayacak olanı varsa banada haber ver.İkinci el Sym fiddle a bak derim madem vespa px200 demişsin modern benzeri fiddle dır. Bütçeyi aşıyor diyorsan mondial 150 znx veya motoran karry 125 bak. Bendede var bende kullanıcısıyım vespaya benziyor diye gittim sıfır km bitane aldım. El bebek gül bebek baktım garajda tuttuyorum yağı km geçmeden değişiyor bakımlı ama gel görki ikitane saçma sorun yaşadım artçı ayaklığının yayı kırıldı. Ufak bişi ama sinir ediyor işte diğeri ise km telinin tekere bağlı olduğu kısım durduk yere ses yapmaya başladı daha 3300km de ve 5 aylık motor.Bunları yaşamaman lazım normal bir motorda. Ayaklıkla km sargısını değiştirsen 30tl tutmaz ama sinir ediyor yepyeni motorun böyle şeyler yapması. Oyüzden bütçe yetmiyorsa bekle yada git mondial al kumar oyna sağlam çıkabilir memnunda olabilirsin ama bozulursa üç beş kuruş harcayacaksın ve buna üzülmeyeceksin.

kanmix_x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf150,Ybr,Tvs üçlüsü :)]
    Efsaneymiş
    İmza yok
    Ne Oldu Ha, Vuruyummu Sırtına
    Oğlum Bak Git

celikat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    zamanının efsanesi, şimdinin kestanesi.

tuna_tour - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ ETZ 301- YAMAHA YBR 125- YAMAHA XTZ 660 TENERE
    vallahi kafam karıştı herkesten ayrı bir ses çıkıyor ortada bilimsel ispatlı rakamsal bir veri yok, en azından bir karşılaştırma bile yok ... şu özellikli bunda var diğerinde yok, şu eksisisi bu artısı ... hak getire
    Fırtınanın şiddeti ne olursa olsun; Martı sevdiği denizden asla vazgeçmez

bikerboi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Piaggio Beverly S 400
    Benim kullandığım px 200 dün itibariyle 49.000kmye geldi lastlklerini ve balatalarını değiştirmek dışında (3 hafta önce ön amortisör de keyfi olarak değişti) başka bir masraf yapılmadı. 2 zamanlı motorun artıları var eksileri var. Örneğin benzin ile yağı %2 oranında karıştırarak kullanıyorsunuz. Bendeki modelde elektrikli marş yok kick start ile çalışıyor. Motoru çalıştıracağınız zaman 1 kere basmanız yeterli oluyor. 27 yaşındaki motor tek seferde çalışıyor. Motoru isterseniz 5 yıl bırakın, karbüratör musluğunu kapamışsanız, açtığınızda bir vuruşta çalışacaktır. Akülü motorda bunu yapmak hayaldir. Ayrıca son olarak ben PX'i haftasonları değil, her gün kullanıyorum. Hem de yaklaşık 60-70km civarında yol yapıyorum her gün. Siz ona iyi davranırsanız, o da size iyi davranıyor. Birbirimizden oldukça memnunuz

tuna_tour - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ ETZ 301- YAMAHA YBR 125- YAMAHA XTZ 660 TENERE
    vay maşallah, bunca yıl sorunsuz çalışıyor olması çok büyük bir artı mesela ama daha 49.000 km nasıl oluyor o bir soru işareti
    Fırtınanın şiddeti ne olursa olsun; Martı sevdiği denizden asla vazgeçmez

Motosikleti
    pulsar ns200
    mondial mash alınır 2.eli uygun sele altı bagajı geniş 2 kişi tophaneden taksime çıkıyor toplamı kg olarak 200kg 2kişi 80 i görür tek ben 125 gördüm benim yaşadığım sorunları akü 1 aylıkken bitti garantisi yokmuş yetkili servis dandik beş para etmez aküyü 70tl ye satmaya çalıştı yolda gider iken kontak uçtu gitti vidalarını eksoz ve hava filtresi yapıştırdım bunlar ilk 1000 km de oldu lastikleri değiştirmeyi düşünüyordum vitesli moto a geçtim sattım lastikleri kayar ama patlamıyor çinliliğine ve fiyatına göre makul bir motor .

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı nokiaxxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mondial mash alınır 2.eli uygun sele altı bagajı geniş 2 kişi tophaneden taksime çıkıyor toplamı kg olarak 200kg 2kişi 80 i görür tek ben 125 gördüm benim yaşadığım sorunları akü 1 aylıkken bitti garantisi yokmuş yetkili servis dandik beş para etmez aküyü 70tl ye satmaya çalıştı yolda gider iken kontak uçtu gitti vidalarını eksoz ve hava filtresi yapıştırdım bunlar ilk 1000 km de oldu lastikleri değiştirmeyi düşünüyordum vitesli moto a geçtim sattım lastikleri kayar ama patlamıyor çinliliğine ve fiyatına göre makul bir motor .
    Dostum sen çok yanlış gelmişsin Adam geçen sene açmış konuyu, motorunu almış bile
    Yurt dışındayım, mesajdan ulaşın.

sahil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki er5, yamaha xcity 250
    mrb gerçekten çok saçma bir karşılaştırma olmuş bu iki motoru karşılaştırmak bilmem kaçmodel woswos tosba arabayla gelly marka çin malı arabayı karşılaştırmak gibi birşey ikisininde müşterisi ayrı

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Kawasakiyi beğenmeyen arkadaş değilmiydi bu şimdide Mondial diyo :]

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    honda pcx al şehir içinde rahat et. hemide yakışıklı motor hele hele beyazı yokmu?

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)