Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Lazer Vertigo ve Marushin 777 arasında kararveremiyorum

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Hyosung gv250
    bu iki kask arasında kaldım 120 km hızın üstüne çıkmıyorum katoloklarda yazılanlar hariç kullanıp deneyen deneyimini paylaşmak isteyen arkadaşlarıma teşekür ederim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R1 ;)
    kanımca lazer vertigo derim ben bizzat kendim kullanıyorum 250 km sürata kadar çıkıyorum çok sorun yok ama 777 fiyatına yerinde olsam diğer kaliteli markalara bakardım nolan, arai vs.

sana hayli hayli yeter

diğer markayı bir kaç arkadaşım kullandı hiç memnun kalmadılar

lazerin çok güzel modelleri var hele bendeki çok hoş
    RACING TEAM ÜYESİ :GAZCI ÜYE

masaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende 777 samura var gayet guzel bende aslinda lazer a gore daha saglam olarak biliyorum bence git gor suzuki tekay da eray bey var gayet yardimci oluyor

ilhan1154 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda pcx 125
    2si kıyaslancak türde bir kask deil çünkü marushinin fiyatı lazerın 2 katı. bende lazer vertigo var ama daha motosikletin ustunde deneme sansım olmadı
    Dünyanın en güzel hediyesini sana vermek isterdim ama seni sana veremem ki...

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İncelediğim kadarıyla Marushin daha kaliteli bir kask, şahsen benim tercihim bu yönde olurdu.
    Ama tabiiki incelemek de pek yeterli değil, en doğru bilgiyi kullanıcıları verir şüphesiz.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    ben Marushın kullanıyorum...M400 serisinden...

özellikleri şunlar...

Marushin M 400 NX Flip up

- Fiberglass Materyal

- Yıkanabilir değiştirilebilir iç polyesterler

- 5 renkte (şeffaf/smoke/siyah/nikelaj/iridium)mevcut olan Anti gog vizörler
    - Tek elle açılabilir çenelik

- Anti scratch (kolay çizilmeyen) Vizör

- Avrupa Normlu (güvenlik belgeli)

- Anti Rolloff M.A.R.A özellikli (kaza anında kaskın ters dönmeme özellikli)

- Kolaylıkla değiştirilebilir Vizör (anahtar takımı falan gerekmeden)

senin dediğin bu galiba...

http://www.sahibinden.com/2007_marus...XQQdisplayitem

Herhangi bir sprey-aparat vs. gerekmeden kesinlikle buğu yapmayan vizör sistemi. * Sağlamlığı motorrad dergisi tarafından onaylanmış € fiber kompozit karbon kevlar içeren güvenilir ve hafif dış kabuk. * Tamamiyle çıkabilen ayrıca yıkanabilen yanaklıklar ve iç kısım. * Kolayca çıkartılabilen 'tak-çıkar' vizör sistemi * Etkili havalandırma kanalları * Yüksek süratte titreşimi engelleyen ve 0 stabilite sağlayan tasarım harikası spoiler (TNT 800 - TNT 888 serisi) * Geniş vizör renk seçenekleri ( siyah- gümüş-iridyum-sarı-kolormatik-gama vs.) * Kayışlı ( 777) yada Replica (800 ve 888) bağlama sistemi. diğer tüm modeller ve tüm renkler için www.tekaymoto.com Tüm renkler ve bedenler mevcuttur.

bu fiyata bu kalite...bence harika...ama kullanmadığım ve 100 km üstüne çıkmadığım için bişey diyemeyeceğim...

kendi kullandığım şahane...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

jackaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    caponord etv1000-simson schwalbe-yamaha wr125r
    ıkısını dekullanmadım ama alırken fıyatına deıl saglamlıgına rahatlıgına ve havalandırmasına ıyı bak
    bır kursun kaleme benzer hayat tek eksıgı sılgıdır

kenya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Silverwing 400
    Hangisi iyidir bilmem ama 21 aydır Lazer Vertigo Mat kullanıyorum. Artçım içinde Lazer Vertigo Dragon aldım. Şahsi fikrim verilen parayı hakediyor. (100 euroya almıştım.) Kafaya düzgün oturuyor, vizörü yeterli ama buğu yapıyor, ağırlığı biraz fazla olabilir (1450 g), yüksek hızda sesi biraz fazla, aeordinamiği DAHA iyi olabilirdi. Marushini bilmem Lazerden daha iyi olabilir de olmayabilirde ama kullanıcı yorumum bu şekilde
    İnandığınız gibi yaşayamazsanız, yaşadığınız gibi inanmaya başlarsınız...

345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 600f,hyosung gt250r
    Lazer vertigo aldım pişman olmadım sessiz sayılabilecek içinde fırtınalar kopmayan bi kask.Tek sorunu buhu ama onuda bi aparatla engelleyebiliyorsun...en fazla 180 km hıza çıktım titreşim yada rahatsız edecek bi sorunla karşılaşmadım...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Aprilia Atlantic 500 Sprint Scooter'ların Atası
    Acele etme fuarı bekle bende kask alıcam fuarda kampanyalar olacak belki başka bi marka denk gelir.

EliteXC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Beverly 250, FiddleII 125
    Bende 1 ay kadar önce Marushin TNT 888 Kintaro aldım.
    Tabi 777 demişsin ama fikir olur diye izlenimlerimi belirteyim.

Artlıarı ve eksileri bana göre

+1450 gram ağırlığı uzun sürüşte bile boynunu çok zorlamıyor.

+ Antifog özellikli vizörler gayet başarılı (ekstra antifog takmıyorsun kendinden antifog)

- Siyah vizör güneş vurunca puslu gösteriyor %100 net bir görüş alamıyorsun.

+ Bağlama tipi çift halkalı (2D veya D diyorlar), gayet akılıca ve sağlam birşey sadece azcık zahmetli bağlanıyor, eldivenle zor oluyor.

Ses konusuna gelirsek daha önceki kullandığım kasklara göre daha sessiz ama yeterli değil bence. Benmi çok şey bekliyorum bilmiyorum yorumu sana bıraktım. Ben max 160 km.lere çıkıyorum. Motosikletin(Piaggio Beverly) ön camından kaynaklanır açık motorlara göre daha fazla ses yapıyor. Bildiğimiz motosikletlerde daha az ses yapıyor. 120 km lerde yeterli bir ses seviyesine sahip.

Fiyatlar çok dengesiz feyizoğlu ve tekay'dı sanırım, oralardaki fiyatlarında altında çok daha uygun bir fiyata aldım. Fiyat sayesinde genede Marushin seçerdim. Ama para senin paran

Not: 2D kilit sistemini kullanmanı tavsiye ederim.
    Endurocular neden genç görünür? Cevap: Çamur cildi gençleştirir.

Ride fast, yet ride smart!!!

Motosikleti
    Honda CBR 600f Hemde Gümüş...
    Lazer Vertigo kız arkadasım kullanıyo (daha 5-6 kere kullandı, cogu Go-Kart da ) Bendede Marushn in 888 modeli var.

Daha ilk Lazer i aldıgımız gun 10-15 km gittik kız arkadasım koluma vurdu dur dedi bi baktım vizoru tamamen ama tamamen kapanmıstı, sıfır kask da anti-fog boyle ise surekli kullanımdan sonra bu kask ne hale gelir tahmin etmek istemiyorum. Onun dısında lazerde baska sorun yok gibi kaliteli dıs boya hoş desenler var. Ama yinede paramın karsılıgını alalamıs gibi hissediyorum.

Marushin i alalı 10 ay fln oluyo tahminlerimin cok ustunde cıktı ilk aldıgımda en buyuk roblemi cenenin ordan hava girmesi ve bundan kaynaklı enteresan bir ses (cıyyy tarzı bisi ) cena altı aparatı var(alırken almıstım) onu takınca hic bi sorun kalmadı, sagolsun onuda site uyelerinden bi arkadas soyledi. Yavas yavas fog problemi basladı ama cok ileri sevileyerde degil havalandırma acınca hemen dagılıyo. baglantı klipsi cok kullanıslı, ufak bi sorun daha var kulak yerleri sanırım biraz dar kaskı taktıktan sonra elimle kulakları duzeltmem gerekiyor(ya da benim kulaklar buyuk =)

Ben kesinlikle marushin derim parasına gore muekemmel kask...
    he yabancı bir dergide gordugum dayanıklılık testindede gayet basarılıydı...
    HONDA 600f -2008- >> Kawasaki Er6 N -2007->> Derbi 125 Nude -2006-

Artik No Kawasaki Yes Honda =)

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Valla yorumları okudum... Bilmiyorum, benim kaskımda Lazer Vertigo Dragon mat.. Ben memnunum, hiç bi sorunum yok..
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    valla bence 2side çk güzel,bende lazer kullanıyorum...
    Her asker yeşil bereli olamaz

Motosikleti
    Hyosung gv250
    Marushin 777 Flat

1300 gr.
    Fiber-Glas Yapı
    Anti-Fog Ön cam
    Anti-Scratch ön cam
    Çıkabilen/Yıkanabilen Yanaklıklar
    Çıkabilen/Yıkanabilen komple iç kısım
    M.A.R.O (anti-roll of iç kısım)
    Ece 22.05 Onayı
    Teknopolimer ve fiberglas malzemeden üretilmiştir. İçi çıkabilir ve temizlenebilir. Cam çizilmelere karşı dayanıklıdır. Burun ve çene altı maskesine sahiptir. Kaskın arkasındaki spoiler konforlu bir sürüş sağlar. İki noktada hava kanalı mevcuttur. Cam mekanizmaya doğrudan monte edildiğinden sessiz bir kask olma özelliğine sahiptir.

Teknopolimer dış yüzey
    Konforlu iç astar
    Vizör : çizilmez, çift eğimli, geniş görüş açısı
    Havalandırma : Çene ve tepede
    Sabitleme sistemi : Kolay açılır kapanır çene kayışı
    Hareketli rüzgar koruyucu
    Hareketli çene perdesi
    Koruyucu cila
    AS 1698, ECE 22.05 ve DOT onay belgeli
    Ağırlık 1450 gr
    Beyaz Camlı
    Siyah cam seçeneği için lütfen kask yedek parça bölümüne bakınız

daha hafif gibi çıkarıla bilen içi sahip olması iyi birde baya hafif bir kask bu Lazer Vertigo astarın çıkarılmıyormuş ama daha çok onay belgesi var diye gördüm lazer daha güvenli gibi bir (dot) ne oluyor as1698 ne oluyor bilmiyorum ekstradan güvenlik onay belgesi benim tercih sebebim görüntü olmayacak ikisininde görüntüsü çok hoş güvenlik daha önemli benim için konfor ve ses

yardım eden arkadaşlara samimi yaklaşımlarından dolayı çok teşekkür ettim fuarı kadar karar vereceğim ben fuardan almayı düşünüyorum bazı stantlardaki indirimlerdende haberiniz olursa yazın lütfen

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Dostum ben Vertigo Dragon modelini kuLLanıyorum.. Gayet memnunum tavsiye ederim
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ben De Vertigo Kullanıyorum 300 Den Sonra Titreme Yapıyor Ama Alt Hızlarda çok Iyi

efendy_iso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1_8
    ben vertigo dragon modelini kullanıyorum 260+ küsürlerde bile pek bişey hissetmiyorumm
    [I]315 ile uzaklaştım,aynamda görünmüyorsun...I]

starblazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yoktur
    300 den sonra titremeyecek insan evladı ve kask tanımıyorum.

Motosikleti
    henüz yok...
    Hocam sorması ayıp 300ü nerede yapıyorsunuz yahu, pistte mi?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler